Επέλεξε τη ζωή της πριν γεννηθεί (μεταθανάτια εμπειρία)

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
User_601

Re: Επέλεξε τη ζωή της πριν γεννηθεί (μεταθανάτια εμπειρία)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 18 Μαρ 2019, 22:11

Πάνας έγραψε:
18 Μαρ 2019, 21:50
Εσθήρ έγραψε:
18 Μαρ 2019, 21:39
Εχει επικρατησει λαθος αντιληψη οτι συναισθημα ειναι κατι ερωτικο,ρομαντικο κλπ.
Συναίσθημα είναι και η λύπη και ο θυμός και άλλα χίλια δύο... αυτό πιο πολύ με όραμα ή παραίσθηση μπορείς να το παρομοιάσεις. Οι παραισθήσεις τις περισσότερες φορές μπορείς να τις βιώσεις με αυτόν τον τρόπο.
Το περίεργο όμως είναι ότι δεν είναι αποκλειστικά δικές σου γιατί τις έχουν βιώσει και άλλοι άνθρωποι με τον ίδιο τρόπο, πράγμα που δηλώνει ότι είναι κάτι άλλο. Δεν γίνεται να βλέπουν όλοι τις ίδιες παραισθήσεις!
Τεσπα,οπως και να το ονομασουμε,εγω δεν το ειπα παραισθηση,μαλλον εμπειρια,ναι....το βιωνουν και αλλοι.Τι ειναι,δεν ξερω. :102:

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Επέλεξε τη ζωή της πριν γεννηθεί (μεταθανάτια εμπειρία)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 18 Μαρ 2019, 22:13

Ούτε και εγώ δεν ξέρω, αυτό που ξέρω είναι ότι ήταν πολύ αληθινό και την δεύτερη φορά δεν είχα πάρει ούτε ασπιρίνη, όχι όπως την πρώτη που μου είχαν κάνει νάρκωση και κάπου ίσως να μπορεί να δικαιολογηθεί.
the end

Nito
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: 23 Ιαν 2019, 18:32
Επικοινωνία:

Re: Επέλεξε τη ζωή της πριν γεννηθεί (μεταθανάτια εμπειρία)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nito » 19 Μαρ 2019, 23:19

Μια έρευνα χαρακτήριζε τις μεταθανάτιες εμπειρίες ως πολιτιστικά προκαθορισμένες ψευδαισθήσεις. Έτσι το τούνελ φωτός που καταλήγει στο λιβάδι συναντάται σε εμπειρίες δυτικών. Οι άλλοι μπορεί να βλέπουν ινδουιστικούς δαίμονες.

Πάντως, καλό είναι να ακολουθούμε τις Γραφές, έτσι ώστε αν υπάρχει παράδεισος να πάμε. Με μέτρο όμως γιατί αν τελικώς υπάρχει Αλλάχ, θα στιγματιστούμε ως γκιαούρηδες και θα μας στείλει στο λιβάδι με τους 70 μουστακαλήδες.
Όλα ρίσκο είναι τελικά.

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8439
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Επέλεξε τη ζωή της πριν γεννηθεί (μεταθανάτια εμπειρία)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 23 Μαρ 2019, 00:56

ο κάθε ένας έχει δημιουργήσει σαν θεωρία από τώρα που ζει τι γίνεται με την μεταθάνατον ζωή. Αυτή η σκέψη δημιουργεί την ζωή μετά το θάνατο.
ο κάθε ένας θα πάει εκεί που έχει σκεφτεί.... υπάρχουν πολλοί παράδεισοι και πολλές κολάσεις όπως και το πεδίο του τίποτα. Όλοι έχουμε διαλέξει τον προορισμό μας από τώρα. Στην ουσία κανείς δεν είναι ελεύθερος να δει την όλη εικόνα και να βγει έξω από όλες τις πραγματικότητες σαν εξωτερικός παρατηρητής.
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 14886
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Επέλεξε τη ζωή της πριν γεννηθεί (μεταθανάτια εμπειρία)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 24 Μαρ 2019, 00:52

Nito έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:19
Μια έρευνα χαρακτήριζε τις μεταθανάτιες εμπειρίες ως πολιτιστικά προκαθορισμένες ψευδαισθήσεις. Έτσι το τούνελ φωτός που καταλήγει στο λιβάδι συναντάται σε εμπειρίες δυτικών. Οι άλλοι μπορεί να βλέπουν ινδουιστικούς δαίμονες.

Πάντως, καλό είναι να ακολουθούμε τις Γραφές, έτσι ώστε αν υπάρχει παράδεισος να πάμε. Με μέτρο όμως γιατί αν τελικώς υπάρχει Αλλάχ, θα στιγματιστούμε ως γκιαούρηδες και θα μας στείλει στο λιβάδι με τους 70 μουστακαλήδες.
Όλα ρίσκο είναι τελικά.
:003: Μου θυμίζει κάτι ανάλογο που είχε πει ο Bob Hope: "Πηγαίνω στις εκκλησίες όλων των θρησκειών. Δεν θέλω να χάσω την αιώνια ζωή για τεχνικές λεπτομέρειες¨.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16764
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Επέλεξε τη ζωή της πριν γεννηθεί (μεταθανάτια εμπειρία)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 24 Μαρ 2019, 13:00

tanipteros έγραψε:
23 Μαρ 2019, 00:56
ο κάθε ένας έχει δημιουργήσει σαν θεωρία από τώρα που ζει τι γίνεται με την μεταθάνατον ζωή. Αυτή η σκέψη δημιουργεί την ζωή μετά το θάνατο.
ο κάθε ένας θα πάει εκεί που έχει σκεφτεί.... υπάρχουν πολλοί παράδεισοι και πολλές κολάσεις όπως και το πεδίο του τίποτα. Όλοι έχουμε διαλέξει τον προορισμό μας από τώρα. Στην ουσία κανείς δεν είναι ελεύθερος να δει την όλη εικόνα και να βγει έξω από όλες τις πραγματικότητες σαν εξωτερικός παρατηρητής.
Αν ισχύει αυτό, κάποιος εκεί μετά θάνατον, μας δουλεύει για να συνεχίσουμε να κάνουμε αυτόν τον κύκλο. Προσευχηθείτε παιδιά μου, προσευχηθείτε.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών