Παρακαλώ τα φώτα σας

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Παρακαλώ τα φώτα σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 28 Φεβ 2023, 16:48



ιδέα κανείς για το sample; ακόμη και τον spacelab που είχα ρωτήσει δεν είχε ιδέα

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Παρακαλώ τα φώτα σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 28 Φεβ 2023, 16:51

Εικόνα

εμένα μ φαίνεται σαν ειρωνική απόδοση εκείνης της ταινίας με την οικογένεια στις Άλπεις κατά τη διάρκεια του μεσοπολέμου που πάει εκείνη η νταντά και κάνουν μιούζικαλ πάντως

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38105
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Παρακαλώ τα φώτα σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Φεβ 2023, 16:52

Ποια είναι η ερώτηση;
Από ποια ταινία είναι;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Παρακαλώ τα φώτα σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 28 Φεβ 2023, 16:52

sys3x έγραψε:
28 Φεβ 2023, 16:52
Ποια είναι η ερώτηση;
Από ποια ταινία είναι;
ναι - αν είναι από ταινία

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21235
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Παρακαλώ τα φώτα σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Φεβ 2023, 17:02

neon imposter έγραψε:
28 Φεβ 2023, 16:51
[img]https://i.postimg.cc/cCtvwp5R/Scre ... .png[/img]

εμένα μ φαίνεται σαν ειρωνική απόδοση εκείνης της ταινίας με την οικογένεια στις Άλπεις κατά τη διάρκεια του μεσοπολέμου που πάει εκείνη η νταντά και κάνουν μιούζικαλ πάντως
Aπ τις αγαπημένες μου :smt023

αν και η αμέσως επόμενη του σκηνοθέτη , παρ ολο που πήγε ψιλοαπατη εμπορικά, ήταν ακόμα πιο αγαπημένη :g030:


ΥΓ. απάντηση στο ερώτημα του νήματος δεν εχω :102:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Παρακαλώ τα φώτα σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 28 Φεβ 2023, 17:06

georgebi έγραψε:
28 Φεβ 2023, 17:02
neon imposter έγραψε:
28 Φεβ 2023, 16:51
[img]https://i.postimg.cc/cCtvwp5R/Scre ... .png[/img]

εμένα μ φαίνεται σαν ειρωνική απόδοση εκείνης της ταινίας με την οικογένεια στις Άλπεις κατά τη διάρκεια του μεσοπολέμου που πάει εκείνη η νταντά και κάνουν μιούζικαλ πάντως
Aπ τις αγαπημένες μου :smt023

αν και η αμέσως επόμενη του σκηνοθέτη , παρ ολο που πήγε ψιλοαπατη εμπορικά, ήταν ακόμα πιο αγαπημένη :g030:


ΥΓ. απάντηση στο ερώτημα του νήματος δεν εχω :102:
δύσκολα τα πράγματα - πρέπει να είναι από ταινία, αν δεν είναι όμως αποτελεί αριστούργημα τεχνουργήματος


Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Παρακαλώ τα φώτα σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 16 Μαρ 2023, 06:40

neon imposter έγραψε:
28 Φεβ 2023, 16:51
[img]https://i.postimg.cc/cCtvwp5R/Scre ... .png[/img]

εμένα μ φαίνεται σαν ειρωνική απόδοση εκείνης της ταινίας με την οικογένεια στις Άλπεις κατά τη διάρκεια του μεσοπολέμου που πάει εκείνη η νταντά και κάνουν μιούζικαλ πάντως
τα λύρικς τα έχεις μεταφράσει; ή μηπως ξερεις ότι είχαν φτιάξει ένα βίντεο με καποιες σκηνες απ'τη γνωστη "μελωδια της ευτυχίας"
(τζούλυ άντριους,κρίστοφερ πλάμερ) προκειμένου κανουν αυτο πού λές;
αυτο στο λέω γιατί σε πολλους γιουτιούμπερς πού έχουν κανει παρόμοιες δουλειές,έχουν κατεβάσει τα βιντ,
ειδικά κάποιοι γιουτιούμπερς μοντάρανε καποια τραγούδια με σκηνές από ταινίες τού βωβού γερμανικού εξπρεσιονιστικού
κιν/φου δεκ20-40....τούς τα εχουν κατεβασει,κάποιοι τα έχουν κρύψει αλλού πχ στό βίμεο ή ντέηλη μοσιον,
ειδικά οί ισπανοί γιουτιούμπερς τό έχουν κάνει επάγγελμα,αλλάζουν κάθε 2μηνες τό όνομα τού καναλιού για να
μην τούς εντοπίζουν.
ό Osvald Henke είχε μοντάρει το τραγούδι "ή πόλις των ονείρων" με σκηνές απ'τη ταινία "Φάουστ" δεκ30,έγινε μια καταγγελία
και την κατέβασαν

Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Παρακαλώ τα φώτα σας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 16 Μαρ 2023, 14:23

Who is The 4th man έγραψε:
16 Μαρ 2023, 06:40
neon imposter έγραψε:
28 Φεβ 2023, 16:51
[img]https://i.postimg.cc/cCtvwp5R/Scre ... .png[/img]

εμένα μ φαίνεται σαν ειρωνική απόδοση εκείνης της ταινίας με την οικογένεια στις Άλπεις κατά τη διάρκεια του μεσοπολέμου που πάει εκείνη η νταντά και κάνουν μιούζικαλ πάντως
τα λύρικς τα έχεις μεταφράσει; ή μηπως ξερεις ότι είχαν φτιάξει ένα βίντεο με καποιες σκηνες απ'τη γνωστη "μελωδια της ευτυχίας"
(τζούλυ άντριους,κρίστοφερ πλάμερ) προκειμένου κανουν αυτο πού λές;
αυτο στο λέω γιατί σε πολλους γιουτιούμπερς πού έχουν κανει παρόμοιες δουλειές,έχουν κατεβάσει τα βιντ,
ειδικά κάποιοι γιουτιούμπερς μοντάρανε καποια τραγούδια με σκηνές από ταινίες τού βωβού γερμανικού εξπρεσιονιστικού
κιν/φου δεκ20-40....τούς τα εχουν κατεβασει,κάποιοι τα έχουν κρύψει αλλού πχ στό βίμεο ή ντέηλη μοσιον,
ειδικά οί ισπανοί γιουτιούμπερς τό έχουν κάνει επάγγελμα,αλλάζουν κάθε 2μηνες τό όνομα τού καναλιού για να
μην τούς εντοπίζουν.
ό Osvald Henke είχε μοντάρει το τραγούδι "ή πόλις των ονείρων" με σκηνές απ'τη ταινία "Φάουστ" δεκ30,έγινε μια καταγγελία
και την κατέβασαν

δεν έχω μεταφράσει τους στίχους - μόνο το Unendliche Harmonie πιάνω, κ γι αυτό μ φάνηκε ειρωνικό

δεν είναι από τη Μελωδία της Ευτυχίας, αν ήταν θα το είχε επισημάνει κάποιος

κ επίσης δεν είναι δουλειά κάποιου άλλου, το έχει σαμπλάρει ο ίδιος ο Άντερσον (ή όπως τον λένε τον ρεζόν ντ ετγ, δεν θυμάμαι ακριβώς)

σκέφτηκα ότι ίσως αναφέρει την πηγή στο μπούκλετ της συλλογής, αλλά το έχω χάσει, κάπου τριγυρίζει

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών