Ούτε και ήξερα τι είναι ο Ξαρχάκος....αντε ρε παλικαρά Ξαρχάκο, παιρνεις 5 χιλιάρικα για να σκοτώνεις μύγες

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 25186
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ούτε και ήξερα τι είναι ο Ξαρχάκος....αντε ρε παλικαρά Ξαρχάκο, παιρνεις 5 χιλιάρικα για να σκοτώνεις μύγες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 12 Αύγ 2023, 22:43

Για ποιο λόγο καθεστε και ασχολείστε με το τι λέει το κάθε ναυάγιο της ζωής;
Η σούπερ Κική είναι ένα προβληματικό άτομο, που οκ δεν φταίει τόσο που είναι προβληματικό με όσα έχει περάσει, που εντελώς τυχαία εγινε youtuber . Οκ ποιος νοιάζεται τις μαλακιες λέει;

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: Ούτε και ήξερα τι είναι ο Ξαρχάκος....αντε ρε παλικαρά Ξαρχάκο, παιρνεις 5 χιλιάρικα για να σκοτώνεις μύγες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 12 Αύγ 2023, 23:05

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Αύγ 2023, 22:40
Γυφτάκι έγραψε:
12 Αύγ 2023, 22:05
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Αύγ 2023, 21:49


O Xατζηστεφάνου έχει τουλάχιστον 100 μονάδες ψηλότερο αϊκιού από την Κική αλλά όταν είναι σε εμμονική φάση, χάνει 120.
:smt005: Συμφωνώ .. Το ίδιο πράμα όμως πουλάνε και οι 2 απλά του Χατζηστεφάνου έχει και επένδυση πολιτικοποίησης ..
Θα επιμείνω στο ότι δεν έχουν καμμία σχέση. Ο Χατζηστεφάνου ήταν γνωστός εδώ και πολλά χρόνια, ήταν επαγγελματίας και αρθρογραφούσε εκφράζοντας τις απόψεις του -γραπτώς ή προφορικώς- χρησιμοποιώντας πάντα το ίδιο στυλ "καυστικού" λόγου. Ήταν κάτι σαν τον Λένι τον βρωμόστομο στην Ελλάδα, είχε μια συγκεκριμένη ταυτότητα και σίγουρα δεν είναι χαζός.

Οπότε, δεν προτίθεμαι να τον βάλω στο ίδιο σακκί με το κάθε χαζό ή κουτοπόνηρο ινφλουένσερ ιχθυοτροφείου των σοσιαλμήντια.

Όταν όμως τον πιάνει η εμμονή, κάπου χάνει τελείως τη μπάλα και θυμίζει υστερικό ινσέλ, που ουρλιάζει από την κερκίδα.
Οκ ,το δέχομαι...Αν τον έχεις παρακολουθήσει σίγουρα θα ξέρεις καλύτερα απο μένα που δεν κατάφερα ποτέ να δω απο τα βίντεο του παραπάνω απο 2-3 λεπτά .Δεν ήξερα ότι αρθρογραφούσε πάντως .


Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ούτε και ήξερα τι είναι ο Ξαρχάκος....αντε ρε παλικαρά Ξαρχάκο, παιρνεις 5 χιλιάρικα για να σκοτώνεις μύγες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Αύγ 2023, 23:24

Γυφτάκι έγραψε:
12 Αύγ 2023, 23:05
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Αύγ 2023, 22:40
Γυφτάκι έγραψε:
12 Αύγ 2023, 22:05

:smt005: Συμφωνώ .. Το ίδιο πράμα όμως πουλάνε και οι 2 απλά του Χατζηστεφάνου έχει και επένδυση πολιτικοποίησης ..
Θα επιμείνω στο ότι δεν έχουν καμμία σχέση. Ο Χατζηστεφάνου ήταν γνωστός εδώ και πολλά χρόνια, ήταν επαγγελματίας και αρθρογραφούσε εκφράζοντας τις απόψεις του -γραπτώς ή προφορικώς- χρησιμοποιώντας πάντα το ίδιο στυλ "καυστικού" λόγου. Ήταν κάτι σαν τον Λένι τον βρωμόστομο στην Ελλάδα, είχε μια συγκεκριμένη ταυτότητα και σίγουρα δεν είναι χαζός.

Οπότε, δεν προτίθεμαι να τον βάλω στο ίδιο σακκί με το κάθε χαζό ή κουτοπόνηρο ινφλουένσερ ιχθυοτροφείου των σοσιαλμήντια.

Όταν όμως τον πιάνει η εμμονή, κάπου χάνει τελείως τη μπάλα και θυμίζει υστερικό ινσέλ, που ουρλιάζει από την κερκίδα.
Οκ ,το δέχομαι...Αν τον έχεις παρακολουθήσει σίγουρα θα ξέρεις καλύτερα απο μένα που δεν κατάφερα ποτέ να δω απο τα βίντεο του παραπάνω απο 2-3 λεπτά . Δεν ήξερα ότι αρθρογραφούσε πάντως.
Παλιότερα είχε περισσότερο ενδιαφέρον. Είχε πάντα ακραίες "αντιφά" απόψεις και προκλητική εκφορά χαρακτηρισμών προς φίλιες και αντίπαλες δυνάμεις :lol: (κλασσικό χαρακτηριστικό του) αλλά μπορούσε να επεξεργασθεί και να εκφράσει λεκτικά σύνθετες έννοιες χωρίς να παπαγαλίζει τσιτάτα.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25595
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ούτε και ήξερα τι είναι ο Ξαρχάκος....αντε ρε παλικαρά Ξαρχάκο, παιρνεις 5 χιλιάρικα για να σκοτώνεις μύγες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 12 Αύγ 2023, 23:27

Σέλευκας έγραψε:
12 Αύγ 2023, 22:37
georgebi έγραψε:
12 Αύγ 2023, 16:00
Τελικά μόνο εγώ και ο συσ ( και ας μη μου μιλάει :cry ) έχουμε μείνει να υποστηρίζουμε την Κικη στο νήμα :e040:
Και εγώ. Σιγά τον κλαριτζή.
Ο κλαριτζης είναι ο Ξαρχάκος;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ούτε και ήξερα τι είναι ο Ξαρχάκος....αντε ρε παλικαρά Ξαρχάκο, παιρνεις 5 χιλιάρικα για να σκοτώνεις μύγες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Αύγ 2023, 23:30

Beria έγραψε:
12 Αύγ 2023, 23:27
Σέλευκας έγραψε:
12 Αύγ 2023, 22:37
georgebi έγραψε:
12 Αύγ 2023, 16:00
Τελικά μόνο εγώ και ο συσ ( και ας μη μου μιλάει :cry ) έχουμε μείνει να υποστηρίζουμε την Κικη στο νήμα :e040:
Και εγώ. Σιγά τον κλαριτζή.
Ο κλαριτζης είναι ο Ξαρχάκος;
Λες να ήξερε ο Σελ ότι παίζω και κλαρινέτο σι μπεμόλ;
🤣🤣🤣

Ότι εγω στηρίζω σούπερ Κική ασχολίαστο εννοείται, εγώ θα φταίω μετά πάλι άμα αρχίσω τα γαμωσταυρίδια, όχι τίποτε άλλο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3185
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Ούτε και ήξερα τι είναι ο Ξαρχάκος....αντε ρε παλικαρά Ξαρχάκο, παιρνεις 5 χιλιάρικα για να σκοτώνεις μύγες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 12 Αύγ 2023, 23:31

Beria έγραψε:
12 Αύγ 2023, 23:27
Σέλευκας έγραψε:
12 Αύγ 2023, 22:37
georgebi έγραψε:
12 Αύγ 2023, 16:00
Τελικά μόνο εγώ και ο συσ ( και ας μη μου μιλάει :cry ) έχουμε μείνει να υποστηρίζουμε την Κικη στο νήμα :e040:
Και εγώ. Σιγά τον κλαριτζή.
Ο κλαριτζης είναι ο Ξαρχάκος;
Ελα και σύ καυμένε,περιμένεις να ακούσεις κριτική για την 7η τέχνη στην Βιέννη ,απο την εποχή των χούλιγκαντςτςτς
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ούτε και ήξερα τι είναι ο Ξαρχάκος....αντε ρε παλικαρά Ξαρχάκο, παιρνεις 5 χιλιάρικα για να σκοτώνεις μύγες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 12 Αύγ 2023, 23:49

Ερμής έγραψε:
12 Αύγ 2023, 22:28
Όσο βλέπω Βιντεακια του σουργελο πιστεύω πως ο Νανδρος ήταν εγκρατής σε αυτά που είπε
οποτε το ακριβως αντιθετο :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24774
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ούτε και ήξερα τι είναι ο Ξαρχάκος....αντε ρε παλικαρά Ξαρχάκο, παιρνεις 5 χιλιάρικα για να σκοτώνεις μύγες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 13 Αύγ 2023, 00:11

Ας υποθέσουμε ότι ήσασταν σε μια παρέα φίλων και τα πίνατε και κάποιος πάνω στο κέφι έλεγε αυτήν την ιστορία. Το πιο πιθανό είναι ότι θα γελάγατε. Κι αν όχι απλά δε γελάγατε και αρχίζατε να λέτε για σεβασμό στον Τιτάνα Ξαρχάκο και πόσο για τον πούτσο είσαι ρε Μπάμπη που μας είπες αυτήν την ιστορία, ξέχασες που στο γυμνάσιο σε είχα πετύχει να τον παίζεις στις τουαλέτες, θα σας κοιτάζανε όλοι περίεργα. Και καλά θα κάνανε. Αυτό που αλλάζει όταν το λέει η Σούπερ Κική είναι ξεκάθαρα το γύρω-γύρω. Το λέει δημόσια γιατί δε μπορεί να καταλάβει τη διαφορά και αυτό είναι ίσως το μόνο παρακμιακό στην ιστορία, ότι ο εν λόγω χώρος ερασιτεχνών που γίνονται με δικά τους κανάλια μέσα από τα σόσιαλ είναι κάτι σαν δυστοπική αδερφή των ριάλιτι που είχαμε 20 χρόνια πριν.

Εγώ απλά δε βλέπω τίποτα απ' όλα αυτά.

Επίσης έχω να πω ότι το βίντεο του Δημοκίδη δεν το είδα, γιατί μου πετάει κατευθείαν διαφήμιση για καζίνο σαν βοθροσάιτ που είναι.

Να λοιπόν τι βρίσκεται ακόμα πιο κάτω στην τροφική αλυσίδα από τη Σούπερ Κική που βρίσκεται πιο κάτω από τον Ξαρχάκο: εσείς οι μαλάκες που γίνεστε προϊόν της lifo.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15253
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ούτε και ήξερα τι είναι ο Ξαρχάκος....αντε ρε παλικαρά Ξαρχάκο, παιρνεις 5 χιλιάρικα για να σκοτώνεις μύγες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 13 Αύγ 2023, 05:24

:smt005: ο τύπος είναι ταχυδακτυλουργός.τραβάει την προσοχή με μπινελικια και προσβολές και πουλάει το αυτονόητο σαν σούπερ εξήγηση

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15253
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ούτε και ήξερα τι είναι ο Ξαρχάκος....αντε ρε παλικαρά Ξαρχάκο, παιρνεις 5 χιλιάρικα για να σκοτώνεις μύγες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 13 Αύγ 2023, 06:31

εντωμεταξύ μας είχατε σπάσει ταρχίδια με τον κόβιντ και στην πανδημία της αποβλάκωσης που εκατομμύρια βλακόμουτρα έχουν δικά τους κανάλια με δισεκατομμύρια πανίβλακες να τα στηρίζουν είστε με τον ιό.έχει γίνει επάγγελμα καριέρας να βάζει κάποιος φασόλια στη μύτη του και να κοιτάζει την κάμερα προσπαθώντας να πιασει διαφορετικές αποχρώσεις του μελιτζανί και δεν τολμάμε να πούμε ότι είναι μαλάκας γιατί θα πληγωθεί η ψυχούλα του.παράνοια

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Ούτε και ήξερα τι είναι ο Ξαρχάκος....αντε ρε παλικαρά Ξαρχάκο, παιρνεις 5 χιλιάρικα για να σκοτώνεις μύγες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 13 Αύγ 2023, 07:39

χιουμορ κάνει η σουπερ κικη στο βιντεο. χοντροκομενο, οχι του γουστου μου, αλλα χιουμορ. και διακωμωδει το σκηνικο οπου ο ξαρχακος θέλει απολυτη ησυχια, ενω στο χωρο σερβιρονται πανακριβα κρασια. λελ. εγω την καταλαβαινω. δεν τον θιγει για το εργο του, αλλα για την προσωπικοτητα του. οπου θα συμφωνησω. μπορει να εχεις φοβερο εργο σαν καλλιτεχνης, αλλα σαν ανθρωπος να εισαι γτπ.
cease fire!

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9668
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Ούτε και ήξερα τι είναι ο Ξαρχάκος....αντε ρε παλικαρά Ξαρχάκο, παιρνεις 5 χιλιάρικα για να σκοτώνεις μύγες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 13 Αύγ 2023, 07:41

Εγραψες ολογραφως "σουπερ κικη" και δεν ενιωσες κανα σφιξιμο, κατιτελοσπαντων;
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Ούτε και ήξερα τι είναι ο Ξαρχάκος....αντε ρε παλικαρά Ξαρχάκο, παιρνεις 5 χιλιάρικα για να σκοτώνεις μύγες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 13 Αύγ 2023, 07:44

Bazoomba έγραψε:
13 Αύγ 2023, 07:41
Εγραψες ολογραφως "σουπερ κικη" και δεν ενιωσες κανα σφιξιμο, κατιτελοσπαντων;
την σουπερ κικη την είχα παρακολουθησει λιγο παλια, πριν γινει διασημη και την ψωνισει. είναι η καρεν λαϊκο κοριτσι. που κατι της φταίει πάντα, αλλά την πνίγει το δικιο και η αδικια της κοινωνιας.

χθες στο μπαλκονι, με 2 ουζα, ακουγα ξαρχακο, αλλα δεν εχω ιδιαιτερη αποψη για το τι ανθρωπος ηταν, οπως για τον θεοδωρακη ας πουμε, που ηταν παρλαπιπας κλπ.
cease fire!

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15253
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ούτε και ήξερα τι είναι ο Ξαρχάκος....αντε ρε παλικαρά Ξαρχάκο, παιρνεις 5 χιλιάρικα για να σκοτώνεις μύγες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 13 Αύγ 2023, 07:58

kongrosian έγραψε:
13 Αύγ 2023, 07:39
χιουμορ κάνει η σουπερ κικη στο βιντεο. χοντροκομενο, οχι του γουστου μου, αλλα χιουμορ. και διακωμωδει το σκηνικο οπου ο ξαρχακος θέλει απολυτη ησυχια, ενω στο χωρο σερβιρονται πανακριβα κρασια. λελ. εγω την καταλαβαινω. δεν τον θιγει για το εργο του, αλλα για την προσωπικοτητα του. οπου θα συμφωνησω. μπορει να εχεις φοβερο εργο σαν καλλιτεχνης, αλλα σαν ανθρωπος να εισαι γτπ.
θα γράφεις και θα είναι σαν να μην γράφεις

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών