Barb Wire Dolls - Epic Fail άσχετης Μανωλίδου

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11342
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Barb Wire Dolls - Epic Fail άσχετης Μανωλίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 01 Αύγ 2019, 22:51

Sid Vicious έγραψε:
01 Αύγ 2019, 14:31
Drexler έγραψε:
01 Αύγ 2019, 14:24
Sid Vicious έγραψε:
01 Αύγ 2019, 14:18


O Lemmy όπως και ο παραγωγός των Nirvana και της PJ Harvey καθώς και η Warner και το CBGB διαφωνούν με σένα και την Μανωλίδου, μάλλον εσείς θα ξέρετε καλύτερα :lol:
Εχεις μια ροπη προς τον μουσικο Καραμπαμπισμο.Δεν ξερω αν οφειλεται στον τοπο διαμονης σου :)
Δείξε σέβας μαυριδερέ πελοποννήσιε
Φίλε μου, θα σε παρακαλέσω να ανακαλέσεις και να παραδεχτεις την ψυχική, πνευματική και σωματική ανωτερότητα των νοτίων συμπολιτών σου.

Αν δεν υπήρχαν οι μαυριδεροί Πελοποννήσιοι, απόγονοι των Πελασγών, τον Αχαιών και των Δωριέων, σκυλιά των Βαλκανικών Πολέμων, τώρα θα ήσουν καλαθοκατασκευαστής στη Μπίτολα ή ψαράς στο Τσανάκαλε. Ακόμα και ο Μεγαλέξανδρος, Πελοποννήσιος ήταν.

Θα περιμένω την δημόσια συγγνώμη σου, ώστε να εισηγηθώ την μη-διαπόμπευση σου.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9707
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Barb Wire Dolls - Epic Fail άσχετης Μανωλίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 02 Αύγ 2019, 13:28

Drexler έγραψε:
01 Αύγ 2019, 22:09
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
01 Αύγ 2019, 19:59
bolek έγραψε:
01 Αύγ 2019, 19:52
εγω σε φορουμ περι μουσικης εχω διαβασει οτι η μανωλιδου εκλεβε μουσικη απο συνθετες των αρχων του 20 αιωνα που δεν τους ηξερε ουτε η μανα τους αλλαζε νοτες κτλ εφτιαχνε ενα φραγκεσταιν και ελεγε οτι ηταν δικο της.
τους πιστευω
H μουσική της είναι πολύ απλοική για να έχει μπει στον κόπο να κάνει κάτι τέτοιο.
Θα σεβεστε.

Το 2006, η πρώτη της όπερα Έπος βραβεύτηκε με τη δεύτερη διάκριση του Διεθνούς Διαγωνισμού Σύνθεσης Όπερας Nancy van de Vate, ενώ η δεύτερή της όπερα La Pisanella βραβεύτηκε στο Φεστιβάλ Bartok Plus το 2014.
Εγώ σέβομαι τύπε, αυτή δεν μπορεί να γράψει μουσικούλα.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Barb Wire Dolls - Epic Fail άσχετης Μανωλίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 02 Αύγ 2019, 15:09

Λεγεών έγραψε:
01 Αύγ 2019, 22:51
Sid Vicious έγραψε:
01 Αύγ 2019, 14:31
Drexler έγραψε:
01 Αύγ 2019, 14:24


Εχεις μια ροπη προς τον μουσικο Καραμπαμπισμο.Δεν ξερω αν οφειλεται στον τοπο διαμονης σου :)
Δείξε σέβας μαυριδερέ πελοποννήσιε
Φίλε μου, θα σε παρακαλέσω να ανακαλέσεις και να παραδεχτεις την ψυχική, πνευματική και σωματική ανωτερότητα των νοτίων συμπολιτών σου.

Αν δεν υπήρχαν οι μαυριδεροί Πελοποννήσιοι, απόγονοι των Πελασγών, τον Αχαιών και των Δωριέων, σκυλιά των Βαλκανικών Πολέμων, τώρα θα ήσουν καλαθοκατασκευαστής στη Μπίτολα ή ψαράς στο Τσανάκαλε. Ακόμα και ο Μεγαλέξανδρος, Πελοποννήσιος ήταν.

Θα περιμένω την δημόσια συγγνώμη σου, ώστε να εισηγηθώ την μη-διαπόμπευση σου.
Ξυπνάω το λοιπόν σήμερα, φτιάχνω έναν καφέ, τρεις γουλιές, ανάβω ένα τσιγάρο και διαβάζω αυτό. Αναρωτιέμαι τι είδους ανίερη συμμαχία ενός χριστιανού και ενός σατανιστή προκάλεσε την επίθεση αυτή. Να είναι επειδή τρέφω μια κάποια συμπάθεια προς τους Γνωστικιστές Καθαρούς, ζούμε λοιπόν ένα νέο Λανγκεντογκ; Άλλες δυο γουλιές καφέ και πλέον σκέφτομαι πιο καθαρά και γίνεται φανερό ότι η βάση αυτής της ανίερης συμμαχίας είναι ο γαυρισμός και ο τρόμος και ο πανικός απέναντι στην μοναδική αληθινή θρησκεία που συνεχώς εξαπλώνεται, αυτή του Μέγιστου ΠΑΟΚ.
Τέλος πάντων είχα πράγματα να κάνω, να πάω να πληρώσω το ΦΠΑ τριμήνου, οπότε άφησα προσωρινά πίσω αυτή την ανίερη επίθεση. Παίρνω τα λεφτά στο χέρι και βγαίνω έξω. Περπατώντας και στην προσπάθεια μου να βάλω τα χρήματα στη τσέπη αντιλαμβάνομαι ότι δεν έχω τσέπες, βγήκα έξω με το μποξεράκι. Ε μα τα φτιάχνουν και έτσι που μοιάζουν με παντελονάκια, έχει και φιγούρες του Σπάιντερμαν επάνω, πως να μην ξεχαστείς. Κλάιν μάιν λέω, θα τα βαλω τα χρήματα μέσα στα παπούτσια και εκεί παρατηρώ ότι έχω φορέσει δυο διαφορετικά παπούτσια, σχεδόν παρόμοιας απόχρωσης μεν , διαφορετικά δε αλλά όπως λέει και ένα ρητό που μόλις σκέφτηκα, όταν η ζωη σε δίνει δυο διαφορετικά παπούτσια απλά προχωράς, keep walking.Βάζω τα χρήματα εκεί λοιπόν, keep walking Sid και κινώ προς τη τράπεζα με το φανταστικό Σπάιντερμαν μποξεράκι μου και τα δυο διαφορετικά μου παπούτσια. Βέβαια η αμφίεση αυτή έχει ένα πλεονέκτημα, πιο πιθανό είναι να με σταματήσουν στο δρόμο για να με πουν πάρε 50 λεπτά να πάρεις μια τυρόπιτα παρά να με ληστέψουν. Πλας ότι φοράω και γυαλιά ηλίου και όλα δείχνουν πιο σκοτεινά και αφού τα βλέπω εγώ σκοτεινά μπορεί, υποθέτω, ημιάορατος φάση, και οι υπολοιποι να μην με παρατηρήσουν τόσο καλά. Πάω λοιπόν στη τράπεζα, βγάζω τα παπούτσια μου και πληρώνω. Ο υπάλληλος με κοίταξε κάπως στραβά αλλά δεν χρειαζόταν, τα πλένουμε τα πόδια μας, δεν είμεθα τίποτα αναρχοάπλυτοι χχίππηδες, μάλλον ο τύπος είχε απλά νεύρα, τι να κάνεις, τον κατανοω είναι αυτοί οι ρυθμοί της πόλης, το άγχος που αλλοτριώνει τους ανθρώπους.
Γυρνάω σπίτι και τι να δω, πρώτον χιλιατετρακόσα εύρα για το Transylvanian hunger των darkthrone, πσσσσ βασιλιάς νιώθω. Και δεύτερον με ήρθε ένα χέβυ μέταλ/Χαρντ ροκ επτάιντσο από Καλιφόρνια, Shotgun/ Thunder & Lightning, πριβε εκτύπωση από τo 1980 και απόμια μπάντα ονόματι Panzer, δεν υπάρχει πουθενά αναφορά για αυτό, ούτε ντισκογκς, ουτε γιουτιουμπ, ουτε καν γκουγκλ οπότε χεχε κάποια στιγμή ίσως πάει μπροστά αυτό, μπόνους η χαρά της ανακάλυψης.
A και είναι και τελευταια μέρα δουλειάς σήμερα και έχω πει νομίζω πως θεωρω την δουλεια γενικότερα μια ανώμαλη παρεκτροπή της ανθρώπινης φύσης, όσο περνάει η ώρα θα βρίσκομαι σε πανηγυρική έκσταση, δεν ζηταω συγγνώμες αντιθέτως θα βλέπω κόσμο και θα με φαίνονται όλοι όχι απλά μαυριδεροί αλλά poor little creatures, get out of my way I rule the world, I'm a god θα λεω, Διακοπέεεεεεεεεεεεεεεεεεεες!!!!
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Barb Wire Dolls - Epic Fail άσχετης Μανωλίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 03 Αύγ 2019, 14:07

Sid Vicious έγραψε:
02 Αύγ 2019, 15:09
Άλλες δυο γουλιές καφέ και πλέον σκέφτομαι πιο καθαρά και γίνεται φανερό ότι η βάση αυτής της ανίερης συμμαχίας είναι ο γαυρισμός και ο τρόμος και ο πανικός απέναντι στην μοναδική αληθινή θρησκεία που συνεχώς εξαπλώνεται, αυτή του Μέγιστου ΠΑΟΚ.
Η συμμαχια εκτεινεται περα του γαυρισμου,ειναι το αντι-γυφτικο αντι-μπαουγκτσιδικο αισθημα που ενωνει ολυμπιακους και βαζελους,χριστιανους και σατανιστες,φασιστες και αναρχικους.

Μια και ανεφερες τους Καθαρους αυτος ο δισκος ειναι αφιερωμενος σε αυτους :smt023

Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Παρταλι

Re: Barb Wire Dolls - Epic Fail άσχετης Μανωλίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παρταλι » 03 Αύγ 2019, 14:54

Sid Vicious έγραψε:
02 Αύγ 2019, 15:09
Και δεύτερον με ήρθε ένα χέβυ μέταλ/Χαρντ ροκ επτάιντσο από Καλιφόρνια, Shotgun/ Thunder & Lightning, πριβε εκτύπωση από τo 1980 και απόμια μπάντα ονόματι Panzer, δεν υπάρχει πουθενά αναφορά για αυτό, ούτε ντισκογκς, ουτε γιουτιουμπ, ουτε καν γκουγκλ οπότε χεχε κάποια στιγμή ίσως πάει μπροστά αυτό, μπόνους η χαρά της ανακάλυψης.
το επομενο βιβλιο αυτου που εγραψε το Crossover The Edge εχει να κανει με 80ς private Metal κυκλοφοριες

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Barb Wire Dolls - Epic Fail άσχετης Μανωλίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 04 Αύγ 2019, 18:23

Παρταλι έγραψε:
03 Αύγ 2019, 14:54
Sid Vicious έγραψε:
02 Αύγ 2019, 15:09
Και δεύτερον με ήρθε ένα χέβυ μέταλ/Χαρντ ροκ επτάιντσο από Καλιφόρνια, Shotgun/ Thunder & Lightning, πριβε εκτύπωση από τo 1980 και απόμια μπάντα ονόματι Panzer, δεν υπάρχει πουθενά αναφορά για αυτό, ούτε ντισκογκς, ουτε γιουτιουμπ, ουτε καν γκουγκλ οπότε χεχε κάποια στιγμή ίσως πάει μπροστά αυτό, μπόνους η χαρά της ανακάλυψης.
το επομενο βιβλιο αυτου που εγραψε το Crossover The Edge εχει να κανει με 80ς private Metal κυκλοφοριες
Το ξέρω και αναμένουμε. Στο Crossover The Edge έκανε φανταστική δουλειά, πραγματική σκληρή δουλειά και με αγάπη και δεν περιμένω κάτι λιγότερο.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών