ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 04 Ιαν 2020, 20:29

Τάχα ο ΣΕ δεν άκουσε ποτέ κομμάτι του ΘΜ,τι πουτανίτσα είναι αυτός... :lol:

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 04 Ιαν 2020, 20:32

Namrail έγραψε:
04 Ιαν 2020, 20:12
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
04 Ιαν 2020, 18:48
Namrail έγραψε:
30 Δεκ 2019, 22:44
Αυτό που αναφερεις ως "πρώτο", λες και ταχατες δεν ξέρεις τον τίτλο του, είναι οι 7 νάνοι στο ss cyrenia, ένα κομμάτι που μπορεί να σιγοτραγουδησει ολόκληρη η ελλαδα.
Εγώ δεν μπορώ... Και τώρα που κρύωσε, να πω και γω τη μαλακία μου: έκατσα και άκουσα διαγωνίως τρία - τέσσαρα τραγούδια που επόσταραν εκλεκτοί φορουμίται που εμπιστεύομαι. Λυπάμαι, αλλά από εμένα είναι όχι. Και για να προστεθεί προσβολή στον τραυματισμό, έχει και αυτό το spoken word στυλάκι πάνω σε πιάνο που είναι φύσει απάλευτο δε πα να ΄σαι η αν κλαρκ
Δλδ εσύ άκουσες για πρώτη φορά (και μάλιστα διαγώνια ) τραγούδια του μικρουτσικου από τα ποσταρισματα των πχωρουμιτων σε αυτό εδώ το νήμα;

Γιατί πρέπει να το παίζετε τόσο αντιδραστικοί; Δεν υπάρχει άτομο που να έχει ζήσει στην Ελλάδα τα τελευταία τριάντα χρόνια και να μην έχει ακουσει κάποια τραγούδια του συνθέτη είτε στην τηλεόραση είτε στο ράδιο, είτε σε μια ταβέρνα ή ακόμα και από τραγουδιστές του δρομου, κάνοντας τη βόλτα του. Εκτός και αν ζούσε σε κάποιο βαθύ λαγούμι χωρίς καμία επαφή με τον έξω κόσμο.

Γιατί ο Μικρούτσικος δεν ήταν κάνας τυχαίος, παιζόταν πολύ και από όλους.
Γιατί σου φαίνεται παράξενο; Είχα δημιουργήσει υγειονομική ζώνη η οποία όπως βλέπω λειτουργεί αζ ιντέντεντ. Π.χ. από τον βόθρο κραουνάκη έχω ακούσει μόνο το αίσχος που τραγούδησε για τον άδωνι... Σταυρό του νότου ήξερα ένα λαϊβάδικο που με είχαν πάει μια φορά με το ζόρι και δεν ξαναπήγα. Αν και τον αποθανόντα τον εγνώριζα φατσικά για τους λόγους που αναφέρει ο βάτ
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 04 Ιαν 2020, 20:35

hellegennes έγραψε:
04 Ιαν 2020, 20:15
Ε, τώρα για τον ΣΕ μιλάμε. Νομίζει ότι επειδή μετακόμισε σε αποικιοκρατική χώρα άλλαξε επίπεδο και ο Νότος τού έρχεται πολύ μπαζ.
Θα πονάς και αυτή τη δεκαετία; :e045::lol:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40688
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Ιαν 2020, 20:43

Δεν ξέρω τι σημαίνει πόνος για σένα, εγώ πάντως δεν νιώθω κανέναν πόνο που ένας ράντομ χρήστης του phorum μένει σε μια αδιάφορη -για τον κόσμο ολόκληρο- χώρα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 04 Ιαν 2020, 20:45

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
04 Ιαν 2020, 20:32

Γιατί σου φαίνεται παράξενο; Είχα δημιουργήσει υγειονομική ζώνη η οποία όπως βλέπω λειτουργεί αζ ιντέντεντ. Π.χ. από τον βόθρο κραουνάκη έχω ακούσει μόνο το αίσχος που τραγούδησε για τον άδωνι... Σταυρό του νότου ήξερα ένα λαϊβάδικο που με είχαν πάει μια φορά με το ζόρι και δεν ξαναπήγα. Αν και τον αποθανόντα τον εγνώριζα φατσικά για τους λόγους που αναφέρει ο βάτ
Μου φαίνεται περίεργο γιατί ο Μικρούτσικος παιζοταν παντού και το έργο του είχε διαδοθεί σε όλα τα μήκη και πλάτη της χώρας. Τραγούδια του ερμήνευσαν λαϊκά είδωλα όπως ο Μητροπάνος ,μέχρι έντεχνους όπως ο Θηβαίος. Ροκ legends όπως ο Παπακωνσταντίνου μέχρι βαθιά πασοκικες mainstream φιγούρες του τραγουδιού, όπως ο Νταλάρας.

Μικρουτσικο τραγούδησαν μουσικοί του δρόμου και κομπανίες στις μπουάτ και τις ταβέρνες, ήταν δηλαδη τόσο διαδεδομένο το έργο του που θέλοντας και μη θα ερχόσουν σε επαφή μαζί του, αν ζούσες στην Ελλάδα των τελευταίων 30 ετών.

Η μόνη ασφαλής υγειονομική ζώνη για να αποφύγεις την έκθεση στα τραγούδια αυτά, θα μπορούσε να είναι ένα λαγούμι, αποκλεισμένο από τον έξω κόσμο. Για αυτό μου κάνουν εντύπωση τα όσα γράφεις.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 04 Ιαν 2020, 20:50

Μπορεί όντως να μένει σε λαγούμι στην Ολλανδία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40688
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Ιαν 2020, 20:52

Όλη η Ολλανδία είναι λαγούμι. Αλλά δεν έμενε πάντα εκεί.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 04 Ιαν 2020, 20:54

Namrail έγραψε:
04 Ιαν 2020, 20:45
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
04 Ιαν 2020, 20:32

Γιατί σου φαίνεται παράξενο; Είχα δημιουργήσει υγειονομική ζώνη η οποία όπως βλέπω λειτουργεί αζ ιντέντεντ. Π.χ. από τον βόθρο κραουνάκη έχω ακούσει μόνο το αίσχος που τραγούδησε για τον άδωνι... Σταυρό του νότου ήξερα ένα λαϊβάδικο που με είχαν πάει μια φορά με το ζόρι και δεν ξαναπήγα. Αν και τον αποθανόντα τον εγνώριζα φατσικά για τους λόγους που αναφέρει ο βάτ
Μου φαίνεται περίεργο γιατί ο Μικρούτσικος παιζοταν παντού και το έργο του είχε διαδοθεί σε όλα τα μήκη και πλάτη της χώρας. Τραγούδια του ερμήνευσαν λαϊκά είδωλα όπως ο Μητροπάνος ,μέχρι έντεχνους όπως ο Θηβαίος. Ροκ legends όπως ο Παπακωνσταντίνου μέχρι βαθιά πασοκικες mainstream φιγούρες του τραγουδιού, όπως ο Νταλάρας.

Μικρουτσικο τραγούδησαν μουσικοί του δρόμου και κομπανίες στις μπουάτ και τις ταβέρνες, ήταν δηλαδη τόσο διαδεδομένο το έργο του που θέλοντας και μη θα ερχόσουν σε επαφή μαζί του, αν ζούσες στην Ελλάδα των τελευταίων 30 ετών.

Η μόνη ασφαλής υγειονομική ζώνη για να αποφύγεις την έκθεση στα τραγούδια αυτά, θα μπορούσε να είναι ένα λαγούμι, αποκλεισμένο από τον έξω κόσμο. Για αυτό μου κάνουν εντύπωση τα όσα γράφεις.
Δεν είμαι ο μόνος, ξέρω και άλλους μερικοί από τους οποίους, μάλιστα, ασχολούνται επαγγελματικά με τη μουσική... Π.χ. αυτό που λες για μπουάτ με κομπανίες: δεν έχω πάει πο τέ. (ήμαρτον, άκου κομπανίες. γουάτ γίαρ ιζ δις;). Τώρα δε λέω ότι δεν έτυχε ποτέ να διασταυρωθώ με αυτό το είδος της μουσικής. Λέω ότι όποτε αυτό έγινε απομακρύνθηκα χωρίς να ρωτήσω ποιός τραγουδάει και γιατί
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17553
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 04 Ιαν 2020, 20:56

vatraxos έγραψε:
04 Ιαν 2020, 18:53
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
04 Ιαν 2020, 18:48
Namrail έγραψε:
30 Δεκ 2019, 22:44
Αυτό που αναφερεις ως "πρώτο", λες και ταχατες δεν ξέρεις τον τίτλο του, είναι οι 7 νάνοι στο ss cyrenia, ένα κομμάτι που μπορεί να σιγοτραγουδησει ολόκληρη η ελλαδα.
Εγώ δεν μπορώ... Και τώρα που κρύωσε, να πω και γω τη μαλακία μου: έκατσα και άκουσα διαγωνίως τρία - τέσσαρα τραγούδια που επόσταραν εκλεκτοί φορουμίται που εμπιστεύομαι. Λυπάμαι, αλλά από εμένα είναι όχι. Και για να προστεθεί προσβολή στον τραυματισμό, έχει και αυτό το spoken word στυλάκι πάνω σε πιάνο που είναι φύσει απάλευτο δε πα να ΄σαι η αν κλαρκ
Ήταν υπουργός επί Σημίτη, τι άλλο χρειάζεσαι;
Δε νομίζω πως ήταν υπουργός επί Σημίτη.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 04 Ιαν 2020, 21:03

Papa John έγραψε:
04 Ιαν 2020, 20:29
Τάχα ο ΣΕ δεν άκουσε ποτέ κομμάτι του ΘΜ,τι πουτανίτσα είναι αυτός... :lol:
Μλκς μου έχω αρχίσει να σχηματίζω την εντύπωση ότι τελικά εσείς ζείτε σε κωσταλέξι και σας φαίνεται αδιανόητο να υπάρχει διαφορετική ζωή εκτός :lol: Δλδ φοβάμαι να φανταστώ τί ζωή ζει κάποιος όπου του έρχονται παιδιόθεν και από παντού κλύσματα λεβεντομαλακίας και πλινκ-πλονκ μετά εφηβικών υπερσυναισθηματισμών, ώστε να θεωρεί ότι αυτό είναι το νορμάλ :lol:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40688
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Ιαν 2020, 21:10

Έχεις αρχίσει να γίνεσαι πιο πειστικός κι από τον blackpaint. Ποια η σχέση σου με τα ροτβάιλερ;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 04 Ιαν 2020, 21:27

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
04 Ιαν 2020, 21:03
Papa John έγραψε:
04 Ιαν 2020, 20:29
Τάχα ο ΣΕ δεν άκουσε ποτέ κομμάτι του ΘΜ,τι πουτανίτσα είναι αυτός... :lol:
Μλκς μου έχω αρχίσει να σχηματίζω την εντύπωση ότι τελικά εσείς ζείτε σε κωσταλέξι και σας φαίνεται αδιανόητο να υπάρχει διαφορετική ζωή εκτός :lol: Δλδ φοβάμαι να φανταστώ τί ζωή ζει κάποιος όπου του έρχονται παιδιόθεν και από παντού κλύσματα λεβεντομαλακίας και πλινκ-πλονκ μετά εφηβικών υπερσυναισθηματισμών, ώστε να θεωρεί ότι αυτό είναι το νορμάλ :lol:
Θα μου πει εμένα ο ΣΕ για μουσικά ακούσματα,ας γελάσω :rofl:

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 05 Ιαν 2020, 21:13

Maspoli έγραψε:
04 Ιαν 2020, 20:56
vatraxos έγραψε:
04 Ιαν 2020, 18:53
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
04 Ιαν 2020, 18:48


Εγώ δεν μπορώ... Και τώρα που κρύωσε, να πω και γω τη μαλακία μου: έκατσα και άκουσα διαγωνίως τρία - τέσσαρα τραγούδια που επόσταραν εκλεκτοί φορουμίται που εμπιστεύομαι. Λυπάμαι, αλλά από εμένα είναι όχι. Και για να προστεθεί προσβολή στον τραυματισμό, έχει και αυτό το spoken word στυλάκι πάνω σε πιάνο που είναι φύσει απάλευτο δε πα να ΄σαι η αν κλαρκ
Ήταν υπουργός επί Σημίτη, τι άλλο χρειάζεσαι;
Δε νομίζω πως ήταν υπουργός επί Σημίτη.
Έχεις δίκιο, μόλις ανέλαβε ο Σημίτης, αντικαταστάθηκε μετά από 4 ημέρες.

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A5%CF ... E%BF%CF%8D
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 19 Ιαν 2020, 18:57

Αύριο στις 20:30 θα μεταδοθεί ζωντανά η συναυλία από το Μέγαρο Μουσικής (ΕΡΤ2 - Δεύτερο Πρόγραμμα)

https://www.avopolis.gr/music-news/gree ... o-metadosi
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ [RIP]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 24 Ιαν 2020, 16:32

Επιστολή προς την υπουργό Πολιτισμού και Αθλητισμού, κα Λίνα Μενδώνη, με αφορμή τις τελευταίες εξελίξεις στο θέμα των πνευματικών δικαιωμάτων απέστειλε η οικογένεια του Θάνου Μικρούτσικου.
Μέσω αυτής, η οικογένεια εκφράζει την υποστήριξή της στους δημιουργούς, τάσσεται υπέρ της χορήγησης άδειας στην Ένωση Δικαιούχων Έργων Μουσικής (ΕΔΕΜ) και εκφράζει τη δυσαρέσκειά της σχετικά με τις πληροφορίες ότι θα δοθεί άδεια σε ιδιώτη να κάνει Ανώνυμη εταιρεία δικαιωμάτων για να διαχειριστεί στην Ελλάδα τα δικαιώματα των συνθετών και στιχουργών, Ελλήνων και ξένων. Τέλος, απορρίπτει την προσφορά για κηδεία δημοσία δαπάνη.

Η επιστολή της οικογένειας του Θάνου Μικρούτσικου

Αξιότιμη υπουργέ Πολιτισμού και Αθλητισμού

κυρία Λίνα Μενδώνη

Θα θέλαμε καταρχήν να σας ευχαριστήσουμε για την πρωτοβουλία του δημοσίου για κηδεία του αγαπημένου μας Θάνου Μικρούτσικου δημοσία δαπάνη. Μέσα στο πένθος, με ανοιχτές τις πληγές μας δεν προλάβαμε να αντιδράσουμε. Το κύμα της αγάπης του κόσμου ήταν η μεγάλη επιβεβαίωση ότι ο Θάνος άφησε ανεξίτηλο το στίγμα του ταξιδιού του σ΄ αυτό τον κόσμο.

Για χρόνια και για γενιές θα γεννιούνται παιδιά που θα ονειρεύονται να φτάσουν στο Σταυρό του Νότου χορεύοντας πάνω στο φτερό του καρχαρία. Αλλά κι όλοι εμείς που τον αγαπήσαμε θα συνεχίσουμε να πορευόμαστε τραγουδώντας τα τραγούδια του, διαβάζοντας τις απόψεις του και διατηρώντας το όνειρό του για μια άλλη κοινωνία.

Παρακολουθώντας τις τελευταίες εξελίξεις στο θέμα των πνευματικών δικαιωμάτων αναρωτιόμαστε πώς τιμά μια χώρα τους δημιουργούς της. Μετά από συνεχείς διαβεβαιώσεις ακόμα και του σημερινού πρωθυπουργού ότι θα στηρίξουν έναν ανεξάρτητο φορέα αυτοδιαχείρισης συλλογής των πνευματικών δικαιωμάτων πληροφορηθήκαμε ότι θα δοθεί άδεια σε ιδιώτη να κάνει Ανώνυμη εταιρεία δικαιωμάτων για να διαχειριστεί στην Ελλάδα τα δικαιώματα των συνθετών και στιχουργών, Ελλήνων και ξένων.

Σε μια χώρα που οι δημιουργοί δεν έχουν την δυνατότητα διαχείρισης των πνευματικών τους δικαιωμάτων γιατί να κηδεύονται εκπρόσωποί τους δημοσία δαπάνη; Οι άνθρωποι που ένωσαν με τα τραγούδια τους αυτή τη χώρα, που απογείωσαν το λαό και τον έκαναν να τραγουδάει «πως η ιστορία γίνεται σιωπή...» δεν έχουν ανάγκη από ενέργειες που περισσότερο με φιλανθρωπία ακούγονται και λιγότερο με τιμή. Συντασσόμαστε δίπλα στους υπόλοιπους δημιουργούς και στο δίκαιο αίτημά μας να δοθεί άμεσα άδεια στην ΕΔΕΜ και δεν αποδεχόμαστε την προσφορά για κηδεία δημοσία δαπάνη.

Ας τιμήσει επιτέλους αυτή η χώρα τους δημιουργούς της

Οικογένεια Θάνου Μικρούτσικου

Μαρία Παπαγιάννη, Σεσίλ Μικρούτσικου, Κωνσταντίνα Μικρούτσικου, Αλεξάνδρα Μικρούτσικου, Στέργιος Μικρούτσικος
https://www.businessnews.gr/el/ellada/% ... CE%B1.html
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών