H Duffy βγαζει νέο τραγούδι μετα απο 10 χρονια και αποκαλυπτει οτι τη βίασαν, τη νάρκωσαν και τη κρατούσαν αιχμάλωτη

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20166
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

H Duffy βγαζει νέο τραγούδι μετα απο 10 χρονια και αποκαλυπτει οτι τη βίασαν, τη νάρκωσαν και τη κρατούσαν αιχμάλωτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 06 Απρ 2020, 21:08

https://www.ethnos.gr/lifestyle/95303_s ... alypsi-gia Something Beautiful: H Duffy επιστρέφει με νέο τραγούδι μετά την αποκάλυψη για βιασμό
Έπειτα από μία δεκαετία η διάσημη τραγουδίστρια επιστρέφει δισκογραφικά
Λίγο καιρό έπειτα από την αποκάλυψη ότι έχει πέσει θύμα απαγωγής και βιασμού, η Duffy (Ντάφι) γράφει το πρώτο της τραγούδι με τίτλο «Something Beautiful» και το οποίο έπαιξε κατά τη διάρκεια ραδιοφωνικής εκπομπής του BBC Radio 2. «Ευχαριστώ, Duffy, που μου το έστειλες αυτό» ήταν η απάντηση της Dj Whiley, παρουσιάστρια της εκπομπής.
Οι τελευταίες της live εμφανίσεις έγιναν το 2008, όταν η Duffy είχε κερδίσει το βραβείο Grammy στην κατηγορία για τον καλύτερο ποπ δίσκο και βρισκόταν στην κορυφή του κόσμου. Σε ηλικία 24 ετών με τον πρώτο της δίσκο με τίτλο «Rockferry» και συγκεκριμένα με το τραγούδι «Mercy», αλλά και το «Stepping Stone», κέρδισε παγκόσμια αναγνώριση.
Και μετά τίποτα. Και μετά το ξανθό κορίτσι της σόουλ εξαφανίστηκε. Από το 2010 η Duffy εξαφανίστηκε από τον χάρτη της μουσικής, με τους θαυμαστές της να ψάχνουν απεγνωσμένα κάποιο σημάδι ότι θα επιστρέψει. Πολλοί πίστεψαν ότι δεν άντεξε τη δημοσιότητα, ότι έπεσε στις εξαρτήσεις ή ότι έχασε τη φωνή της. Η αλήθεια όμως ήταν πολύ πιο τραγική και την αποκάλυψε η ίδια μια δεκαετία μετά με μία ανάρτηση στο Instagram. Η Daffy βιάστηκε και την κράτησαν για μέρες αιχμάλωτη. https://www.ethnos.gr/lifestyle/90602_d ... -kratoysan Duffy: Πού χάθηκε η τραγουδίστρια του Mercy - Με βίασαν, με νάρκωσαν και με κρατούσαν αιχμάλωτη
Η Ουαλή τραγουδίστρια Duffy, που αποσύρθηκε από το μουσικό προσκήνιο στην κορυφή της καριέρας της πριν 10 χρόνια, έκανε σήμερα μια τραγική αποκάλυψη
Η αλήθεια όμως ήταν πολύ πιο τραγική και την αποκάλυψε η ίδια μια δεκαετία μετά με μία ανάρτηση στο Instagram. Η Daffy βιάστηκε και την κράτησαν για μέρες αιχμάλωτη. Στην ανάρτησή της η 35χρονη τραγουδίστρια έγραψε:
«Πολλές φορές σκέφτηκα να γράψω αυτό το μήνυμα. Αν και δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη στιγμή αισθάνομαι μια απελευθέρωση να μιλήσω. Πολλοί αναρωτιέστε τι μου συνέβη, πού εξαφανίστηκα και γιατί. Ένας δημοσιογράφος κατάφερε να με βρει το περασμένο καλοκαίρι και αισθάνθηκα φοβερά που μπόρεσα τελικά να μιλήσω. Η αλήθεια είναι – είμαι καλά τώρα και ασφαλής – ότι βιάστηκα, με νάρκωσαν και με κράτησαν αιχμάλωτη για κάποιες μέρες. Επιβίωσα και η αποκατάσταση μού πήρε καιρό. Δεν ήθελα να δείξω στον κόσμο τη θλιψη στα μάτια μου (...) Ρώτησα τον εαυτό μου πώς μπορώ να τραγουδήσω από καρδιάς, όταν η καρδιά μου είναι σπασμένη. Και σιγά σιγά επανήλθε. Τις επόμενες εβδομάδες θα ποστάρω μια συνέντευξη… και αν έχετε ερωτήσεις θα τις απαντήσω (...) Σας ευχαριστώ…
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών