Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Imperium
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 03 Αύγ 2020, 01:42

foscilis έγραψε:
03 Αύγ 2020, 01:33
Imperium έγραψε:
03 Αύγ 2020, 01:28
foscilis έγραψε:
02 Αύγ 2020, 23:52
Ελπίζω απλα κάποια στιγμή να είναι ποινικό αδίκημα και να τιμωρείται με έξι μέρες υποχρεωτικό εγκλεισμό με ασθενείς COVID19.
Κι εγώ ελπίζω η τρομολάγνεια να γίνει ποινικό αδίκημα που να τιμωρείται με εκτέλεση μετα συνοπτικών διαδικασιών.

Αλλά επειδή έχουμε δημιουργήσει μια κοινωνία οπού το να είσαι χέστης φαντάζει σαν ύψιστη αρετή, πιό πολλές πιθανότητες έχει να παίξει το δικό σου σενάριο. Κανονικά θα έπρεπε να σε ανησυχεί αυτό.
Στ'αληθεια δεν καταλαβαίνω ποιο το προβλημα αν όλοι όσοι λένε ότι δεν τρέχει τίποτα με την ελεύθερη διάδοση του ιού υποχρεώνονταν να εκτεθούν σε αυτόν έξι μέρες.
Κανένα το πρόβλημα, ποιός σου είπε οτι υπάρχει πρόβλημα με αυτό; *

Εγώ πάντως το ακριβώς αντίθετο είπα.
Στον τοίχο όποιος νομίζει οτι κάτι τέτοιο ισούται με την συντέλεια του κόσμου, ή οτι χρήζει λοκντάουν η αποφυγή του.
Αγγλικά γνωρίζεις, μήπως θυμάσαι τι σήμαινε lockdown πριν αποκτήσει την καινούργια έννοιά του;








* Εξ άλλου χιλιάδες άνθρωποι το έχουν κάνει με ελεύθερη βούληση, και εκατομύρια χωρίς καν να το καταλάβουν.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 03 Αύγ 2020, 02:06

foscilis έγραψε:
03 Αύγ 2020, 01:39
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
03 Αύγ 2020, 00:25
foscilis έγραψε:
03 Αύγ 2020, 00:15


Την ξέρουμε αυτή τη λογική που περιγράφεις. "Αφήστε τον πελάτη να παρκάρει στη ράμπα των αναπήρων γιατί αλλιώς θα βαρεθεί να περπατήσει τρία μέτρα παραπάνω και δε θα ψωνίσει τις μαλακίες μου".

Η απάντηση είναι ότι δεν κάνεις για έμπορος αλλά για εργάτης γης ή σεκιουριτας ή ίσως πουτανα του δρόμου (με τέτοια αντίληψη για το πώς κσλοπιανουμε τον πελατη) και κακώς η κυβέρνηση βάζει το κοινωνικό σύνολο μέσα δέκα για να κουτσοβγαζεις εσύ δύο μπαίνοντας μέσα δυομισυ και καθυστερώντας το αναπόφευκτο. Και μόνο που πιστεύεις εσύ ότι το Χ θα σου φέρει παραπάνω λεφτά σημαίνει πέραν πάσης αμφιβολίας ότι πρέπει να γίνει -Χ.
Πρώτον, δεν είμαι έμπορος.
Το ξέρω, αυτό λέω.

Αλλιώς δε θα μου έλεγες ότι το αν θα πάρω γάλα εξαρτάται από το αν θα πρέπει να φορέσω δύο λεπτά μάσκα. (ή αν μπορώ να παρκάρω παράνομα ή αν μπορώ να καπνίσω ή να πιάσω τον κωλο της ταμίας ή πόσες άλλες μαλακίες έχουμε ακούσει αυτό τα χρονια)

Η μόνη διαφορά που έχεις από τους εμπόρους που πίεσαν την κυβέρνηση ότι ο πελάτης έχει πάντα δίκιο και ο υπάλληλος είναι σκουπίδι με αποτελεσμα την απαραδεκτα ηλίθια πολιτική για τα ατομικά μέσα προστασίας μέχρι πριν μια εβδομαδα, η οποια πολιτική ήδη εκπυρσοκροτει στη μούρη τους γιατί οι πιο πολλοί πελατες ξαναγυρίζουν σε λογική καραντίνας είναι ότι αυτοί ενώ επίσης δεν κάνουν για έμποροι δανειστηκαν και πήραν κόσμο στο λαιμό τους.
Ωραία λοιπόν, αφού διευκρινίσαμε πως δεν είμαι έμπορος, μπορούμε να διευκρινίσουμε με το καλό και τι από όλα όσα γράφεις αναιρούν εκείνα
που έγραψα εγω προηγουμένως? Από ότι βλέπω στο τελευταίο σου σχόλιο α) Δεν αρνείσαι πως η κίνηση των πελατών στα καταστήματα θα μειωθεί
με δεδομένη είτε τη χρήση της μάσκας είτε το κλίμα που ενδέχεται να δημιουργηθεί στη κοινωνία β) Δεν αρνείσαι ότι οι έμποροι διαβλέπουν στο κλίμα καραντίνας τη κάμψη του τζίρου και των κέρδων γ) Δεν αρνείσαι πως οι έμποροι πιέζουν τη κυβέρνηση να άρει τα μέτρα περιορισμού δ)Τέλος,δεν αρνείσαι πως η κυβέρνηση υποκύπτει στις πιέσεις του εμπορικού κόσμου.Με βάση τα α),β),γ) και δ) η δεύτερη καραντίνα δε πρόκειται να μακροημερεύσει, το ίδιο ισχύει και για τα περισσότερα περιοριστικά μέτρα(κάποια είναι αλήθεια ότι θα μείνουν). Θα προσέθετα και άλλους λόγους όπως η κόπωση του κοινού ή η εύρεση κάποιου φαρμάκου κλπ κλπ.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22687
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 03 Αύγ 2020, 03:09

Ας μην αναλωνουμε το ζητημα.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 03 Αύγ 2020, 09:36

Μπίστης έγραψε:
02 Αύγ 2020, 23:49
Papa John έγραψε:
02 Αύγ 2020, 23:41
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
02 Αύγ 2020, 22:38
Να γράψομε και ότι ήταν καραμέτριοι και υπερεκτιμημένοι λόγω ανυπαρξίας ελ σκηνής. Το ελέκτρο ανάλογο των τρυπών στο πανκ. Δεν ακούγονται με τίποτα σήμερα. Οι διθύραμβοι είτε είναι λόγω νοσταλγίας, είτε λόγω αμπαλοσύνης, είτε συνδυασμός
Λυπούμαι πολύ,αλλά θα συμφωνήσω.
Δεν υπάρχει λόγος να συμφωνήσεις και γιά τις Τρύπες

Θα μπορούσες να πετάξεις ένα μπούμερ στα μούτρα του ΣΕ που τους είπε πάνκ :lol:
Έτσι ξεκινήσανε. Μετά γίνανε οι σκυλάδες που γνωρίζουν οι νεώτεροι
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18916
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 03 Αύγ 2020, 09:44

Cavaliere έγραψε:
02 Αύγ 2020, 20:58
Παιδιά, έχω κόσμο πολύ που πιστεύει πως είναι φτιαχτό.
Φοβάμαι ότι αυτή η επιδημία είναι χειρότερη από εκείνη του κορωνοϊού.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12465
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 03 Αύγ 2020, 10:45

«Για μένα το ζήτημα δεν είναι η πανδημία, η οποία ξέρω πως είναι φτιαχτή και το έχω αποδείξει με κείμενά μου προ πανδημίας, όσοι τα διαβάσατε ίσως να θυμάστε σε τι αναφέρομαι. Όταν λέω “φτιαχτή” δεν την αμφισβητώ ως γεγονός αλλά διαπιστώνω καθημερινά το πώς τα συστήματα εξουσιών την χρησιμοποιούν για πολιτικούς λόγους εις βάρος μας. Το πολύ σοβαρό πρόβλημα είναι πως βρισκόμαστε μέσα στο στόμα ενός νέου φασισμού που μας μασάει αργά αλλά ακόμα δεν μας έχει καταπιεί.»

εδω παντως δεν λεει οτι ο κορωνοιος ειναι μουφα αλλα οτι τα μετρα προληψης χρησιμοποιηθηκαν για πολιτικους λογους

το οποιο ειναι μια αποψη η οποια δεν αμφισβητει την πανδημια
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Αύγ 2020, 13:33

Cavaliere έγραψε:
02 Αύγ 2020, 20:58
Παιδιά, έχω κόσμο πολύ που πιστεύει πως είναι φτιαχτό.
Ναι, η αναλογία κρουσμάτων που χρειάζονται νοσηλεία στο περιβάλλον του κάθε κάτοικου της Ελλάδας (γιατί υπάρχουν και πολλοί ασυμπτωματικοί) είναι ακόμη πολύ μικρό, αφήνοντας έτσι άπλετο χώρο για τις συγκεκριμένες θεωρίες.

Αναρωτιέμαι πάντως για τις αντιδράσεις του κάθε "αρνητή" αν σημειωθεί κρούσμα στο δικό του στενό περιβάλλον.

Αν αρχίσει τα "που είναι το κράτος, δεν μας ενημέρωσαν επαρκώς και λοιπά μπλαμπλά" είναι για φτύσιμο ή φάπες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24854
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 03 Αύγ 2020, 13:35

alekhine έγραψε:
03 Αύγ 2020, 10:45
«Για μένα το ζήτημα δεν είναι η πανδημία, η οποία ξέρω πως είναι φτιαχτή και το έχω αποδείξει με κείμενά μου προ πανδημίας, όσοι τα διαβάσατε ίσως να θυμάστε σε τι αναφέρομαι. Όταν λέω “φτιαχτή” δεν την αμφισβητώ ως γεγονός αλλά διαπιστώνω καθημερινά το πώς τα συστήματα εξουσιών την χρησιμοποιούν για πολιτικούς λόγους εις βάρος μας. Το πολύ σοβαρό πρόβλημα είναι πως βρισκόμαστε μέσα στο στόμα ενός νέου φασισμού που μας μασάει αργά αλλά ακόμα δεν μας έχει καταπιεί.»

εδω παντως δεν λεει οτι ο κορωνοιος ειναι μουφα αλλα οτι τα μετρα προληψης χρησιμοποιηθηκαν για πολιτικους λογους

το οποιο ειναι μια αποψη η οποια δεν αμφισβητει την πανδημια
Αυτό είπα κι εγώ όταν διάβασα το κείμενό του. Ότι μιλά γιά ένα κοινωνικό πείραμα με αφορμή την πανδημία
Όμως τα πρώτα περί του ότι έχει αποδείξει από παλιά κείμενα προ πανδημίας ότι είναι φτιαχτή είναι ψωνίστικα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Αύγ 2020, 13:40

alekhine έγραψε:
03 Αύγ 2020, 10:45
«Για μένα το ζήτημα δεν είναι η πανδημία, η οποία ξέρω πως είναι φτιαχτή και το έχω αποδείξει με κείμενά μου προ πανδημίας, όσοι τα διαβάσατε ίσως να θυμάστε σε τι αναφέρομαι. Όταν λέω “φτιαχτή” δεν την αμφισβητώ ως γεγονός αλλά διαπιστώνω καθημερινά το πώς τα συστήματα εξουσιών την χρησιμοποιούν για πολιτικούς λόγους εις βάρος μας. Το πολύ σοβαρό πρόβλημα είναι πως βρισκόμαστε μέσα στο στόμα ενός νέου φασισμού που μας μασάει αργά αλλά ακόμα δεν μας έχει καταπιεί.»

εδω παντως δεν λεει οτι ο κορωνοιος ειναι μουφα αλλα οτι τα μετρα προληψης χρησιμοποιηθηκαν για πολιτικους λογους

το οποιο ειναι μια αποψη η οποια δεν αμφισβητει την πανδημια
Αυτή είναι η πιο ΗΛΙΘΙΑ στάση.

Οκ, υπάρχει πρόβλημα αλλά επειδή χρησιμοποιείται για πολιτικούς λόγους, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Οι ψεκασμένοι που δίνουν στο οτιδήποτε πολιτική διάσταση, χωρίς να προτείνουν μια συγκεκριμένη λύση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 03 Αύγ 2020, 13:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37569
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 03 Αύγ 2020, 13:40

Beria έγραψε:
02 Αύγ 2020, 21:55
Λένας Πλάτωνος
:romance-hearteyes::g094::g094::hebit::romance-hearteyes:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 17953
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 03 Αύγ 2020, 13:48

quote
Δηλαδη σαν τι ηθελες να μαθεις
Μπίστης έγραψε:
02 Αύγ 2020, 23:10

Ότι προαιρείσθε, beggar είμαι
:smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 03 Αύγ 2020, 14:13

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Αύγ 2020, 13:33
Ναι, η αναλογία κρουσμάτων που χρειάζονται νοσηλεία στο περιβάλλον του κάθε κάτοικου της Ελλάδας (γιατί υπάρχουν και πολλοί ασυμπτωματικοί) είναι ακόμη πολύ μικρό, αφήνοντας έτσι άπλετο χώρο για τις συγκεκριμένες θεωρίες.

Αναρωτιέμαι πάντως για τις αντιδράσεις του κάθε "αρνητή" αν σημειωθεί κρούσμα στο δικό του στενό περιβάλλον.

Αν αρχίσει τα "που είναι το κράτος, δεν μας ενημέρωσαν επαρκώς και λοιπά μπλαμπλά" είναι για φτύσιμο ή φάπες.
Eμένα στη Γερμανία με ρωτούσανε όλοι αν ξέρω κανέναν που να βγήκε θετικός, ελπίζοντας να πάρουν αρνητική απάντηση και να προχωρήσουν στο παρασύνθημα. Τους απαντούσα αυτό που ήξερα: Μια συγγενής μας το πέρασε δύο βδομάδες ως γρίπη, κάργα θετική στον κοροναϊό, μια συνάδελφός μου και ο άντρας της, και ένα παιδί 35 ετών πέθανε.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 27 Ιαν 2023, 19:17

Re: Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας » 04 Φεβ 2023, 04:50

Beria έγραψε:
02 Αύγ 2020, 21:55


Δεν τους άκουσα ποτέ. Ήξερα ότι είναι παιδιά της Λένας Πλάτωνος, αλλά τους βαριόμουν.

Θα σας ειδοποιήσουμε
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Φεβ 2023, 15:50
Οι συνάδελφοι παραδίπλα έχουν ήδη αρχίσει την καούρα
Είναι ένας από τους λόγους που δεν εργάζομαι πλέον, οι εργασιακοι χώροι θυμίζουν γυμνάσιακο προαύλιο

Άβαταρ μέλους
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 27 Ιαν 2023, 19:17

Re: Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας » 04 Φεβ 2023, 04:55

foscilis έγραψε:
03 Αύγ 2020, 01:39
της ταμίας


Εικόνα
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Φεβ 2023, 15:50
Οι συνάδελφοι παραδίπλα έχουν ήδη αρχίσει την καούρα
Είναι ένας από τους λόγους που δεν εργάζομαι πλέον, οι εργασιακοι χώροι θυμίζουν γυμνάσιακο προαύλιο

Άβαταρ μέλους
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 27 Ιαν 2023, 19:17

Re: Και ο Μιχάλης Δέλτα των Στέρεο Νόβα...... συνωμοσιολογος... οχι ρε γμτ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας » 04 Φεβ 2023, 04:59

AlienWay έγραψε:
02 Αύγ 2020, 20:51
Ημουν πολύ φαν των Στέρεο Νόβα.

Εσένα έψαχνα

(Γελάω ακόμα με παπασημακοπουλο)


https://www.lifo.gr/culture/music/30-hr ... -eyharisto

:vp01:
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Φεβ 2023, 15:50
Οι συνάδελφοι παραδίπλα έχουν ήδη αρχίσει την καούρα
Είναι ένας από τους λόγους που δεν εργάζομαι πλέον, οι εργασιακοι χώροι θυμίζουν γυμνάσιακο προαύλιο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών