Πρασουλισμος

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Πρασουλισμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 25 Νοέμ 2020, 16:07

Εγώ πάντως μπήκα στον κόσμο του μέταλ ως νιου μεταλάς την εποχή που πήγαινα λύκειο. Φαρδιά, adidas, vans, σαν χιπ χοπάς που τα είχε βάψει μαύρα ένα πράγμα. Θεωρούσα unironically ότι οι Slipknot είναι η πιο γαμάτη μπάντα στον κόσμο διότι έχει τρεις ντράμερ και μάλιστα ο ένας σολάρει και ανάποδα κρεμάμενος από το ταβάνι.

Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Πρασουλισμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 25 Νοέμ 2020, 16:23

Null έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 16:07
Εγώ πάντως μπήκα στον κόσμο του μέταλ ως νιου μεταλάς την εποχή που πήγαινα λύκειο. Φαρδιά, adidas, vans, σαν χιπ χοπάς που τα είχε βάψει μαύρα ένα πράγμα. Θεωρούσα unironically ότι οι Slipknot είναι η πιο γαμάτη μπάντα στον κόσμο διότι έχει τρεις ντράμερ και μάλιστα ο ένας σολάρει και ανάποδα κρεμάμενος από το ταβάνι.

Οι Slipknot ειχαν παιξει στη Μαλακασα το 2009.Πιο πριν επαιζαν οι Saxon.Με το που τελειωσαν παρεα Πρασουλικων σηκωθηκε κι εφυγε ειρωνευομενη τα νεομεταλλακια που συναθροιζονταν για Mαστοδοντα/Slipknot :lol:
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3148
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: Πρασουλισμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 25 Νοέμ 2020, 18:40

Null έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 16:07
Εγώ πάντως μπήκα στον κόσμο του μέταλ ως νιου μεταλάς την εποχή που πήγαινα λύκειο. Φαρδιά, adidas, vans, σαν χιπ χοπάς που τα είχε βάψει μαύρα ένα πράγμα. Θεωρούσα unironically ότι οι Slipknot είναι η πιο γαμάτη μπάντα στον κόσμο διότι έχει τρεις ντράμερ και μάλιστα ο ένας σολάρει και ανάποδα κρεμάμενος από το ταβάνι.

Και εγώ ξεκίνησα να ακούω μέταλ με νιου μέταλ, συγκεκριμένα Linkin Park, Limp Bizkit και P.O.D.. Θυμάμαι ότι τα γυμνασιόπαιδα φορούσαν τα φαρδιά ή τα μπάγκυ τόσο χαμηλά που φαινόταν το μποξεράκι.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Πρασουλισμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 25 Νοέμ 2020, 19:27

Bipsco έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 18:40
Και εγώ ξεκίνησα να ακούω μέταλ με νιου μέταλ, συγκεκριμένα Linkin Park, Limp Bizkit και P.O.D.. Θυμάμαι ότι τα γυμνασιόπαιδα φορούσαν τα φαρδιά ή τα μπάγκυ τόσο χαμηλά που φαινόταν το μποξεράκι.
Limp Bizkit ρε φίλε, το συγκρότημα που ντρέπομαι να πω ότι έχω αγοράσει cd του δυο κιόλας :oops:
Εγώ άκουγα φανατικά Slipknot. Κάθε μέρα με διαφορετικό μπλουζάκι του συγκροτήματος. SOAD επίσης, τους άκουγα αφότου αγόρασα το solo cd του Serj Tankian, δεν ήξερα καν ότι ήταν μέλος σε συγκρότημα. Disturbed πολύ, Korn, Limb Bizkit, Papa Roach, και τους Linkin Park όχι φανατικά. Mushroomhead άκουσα αργότερα λόγο του beef με τους Slipknot, ακούω ακόμα. Και τίποτα singles γνωστά από Saliva, Drawing Pool κτλ.

Εμείς δεν είχαμε άλλους. Στην τάξη υπήρχε μια χεβιμεταλού/γκοθομεταλού/παουερμεταλού με μοβ ριγέ σαλβάρι, καρφάκια μαλλί, θεόκοντη, μαύρα νύχια, είχε και ΒΥΖΑΡΕΣ. Δεν με πήγαινε καθόλου και δεν την πήγαινα, είχαμε τσακωθεί 150 χιλιάδες φορές και για την μουσική και για διάφορα άλλα π.χ πολιτικά. Αν γύριζα πίσω τον χρόνο θα της την έπεφτα ωμά αλλά τότε ήμουνα super mega ultra rare incel.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3148
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: Πρασουλισμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 25 Νοέμ 2020, 19:55

Null έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 19:27
Limp Bizkit ρε φίλε, το συγκρότημα που ντρέπομαι να πω ότι έχω αγοράσει cd του δυο κιόλας :oops:
Εγώ άκουγα φανατικά Slipknot. Κάθε μέρα με διαφορετικό μπλουζάκι του συγκροτήματος. SOAD επίσης, τους άκουγα αφότου αγόρασα το solo cd του Serj Tankian, δεν ήξερα καν ότι ήταν μέλος σε συγκρότημα. Disturbed πολύ, Korn, Limb Bizkit, Papa Roach, και τους Linkin Park όχι φανατικά. Mushroomhead άκουσα αργότερα λόγο του beef με τους Slipknot, ακούω ακόμα. Και τίποτα singles γνωστά από Saliva, Drawing Pool κτλ.

Εμείς δεν είχαμε άλλους. Στην τάξη υπήρχε μια χεβιμεταλού/γκοθομεταλού/παουερμεταλού με μοβ ριγέ σαλβάρι, καρφάκια μαλλί, θεόκοντη, μαύρα νύχια, είχε και ΒΥΖΑΡΕΣ. Δεν με πήγαινε καθόλου και δεν την πήγαινα, είχαμε τσακωθεί 150 χιλιάδες φορές και για την μουσική και για διάφορα άλλα π.χ πολιτικά. Αν γύριζα πίσω τον χρόνο θα της την έπεφτα ωμά αλλά τότε ήμουνα super mega ultra rare incel.
Εγώ γνώρισα το Nu metal μέσω του γερμανικού MTV. Άκουγα αυτό το είδος το πολύ δυο χρόνια. 2 άλμπουμ Linkin Park, 1 album Linp bizkit, 1 POD και σκόρπια τραγούδια από Papa Roach , Korn. Κατά τη διάρκεια του λυκείου σταμάτησα να ακούω αυτά τα συγκροτήματα με εξαίρεση τους Slipknot και System of a Down. Ούτε κι εγώ λέω με περηφάνεια πως άκουγα Limp Bizkit.

Εγώ θυμάμαι δυο κοπέλες που άκουγαν μέταλ. Η μια άκουγε Blind Guardian και δεν είχε ιδιαίτερο ντύσιμο, η άλλη ήταν γκοθού και άκουγε Nightwish.

Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: Πρασουλισμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 25 Νοέμ 2020, 20:13

Obi Wan Iakobi έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 16:23
Null έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 16:07
Εγώ πάντως μπήκα στον κόσμο του μέταλ ως νιου μεταλάς την εποχή που πήγαινα λύκειο. Φαρδιά, adidas, vans, σαν χιπ χοπάς που τα είχε βάψει μαύρα ένα πράγμα. Θεωρούσα unironically ότι οι Slipknot είναι η πιο γαμάτη μπάντα στον κόσμο διότι έχει τρεις ντράμερ και μάλιστα ο ένας σολάρει και ανάποδα κρεμάμενος από το ταβάνι.

Οι Slipknot ειχαν παιξει στη Μαλακασα το 2009.Πιο πριν επαιζαν οι Saxon.Με το που τελειωσαν παρεα Πρασουλικων σηκωθηκε κι εφυγε ειρωνευομενη τα νεομεταλλακια που συναθροιζονταν για Mαστοδοντα/Slipknot :lol:
Πες ότι ήσουν στην παρέα ρε συ.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Πρασουλισμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 25 Νοέμ 2020, 21:19

Georg Von Balkanen έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 20:13


Πες ότι ήσουν στην παρέα ρε συ.
Οχι εγω εμεινα γιατι καποιοι της παρεας μου ηθελαν να μεινουν.

Απλα ημουν διπλα στους αποχωρησαντες και τους ειδα :)
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4225
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Πρασουλισμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 26 Νοέμ 2020, 17:32

Obi Wan Iakobi έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 15:33
Adidas έγραψε:
23 Νοέμ 2020, 23:00
δεν εχω καταλαβει Χριστο απο τι συζητατε τοση ωρα εσεις οι μεταλοκωλογεροι, μαλλον Inside jokes της εποχης σας (και μπραβο σας!) αλλά τι γνωμη εχετε για τους Καταραμενους;
Υμνουμε Μεγιστο Πρασουλα παλιο αρχισυντακτη του Metal Hammer και Μυστη του Αγνου Φασιστικου Μισογυνικου Metal.

Toυς Καταραμενους δεν τους ηξερα(τσεκαρα και φατσες δεν μου λενε τιποτα) οπως φανταζομαι και οι περισσοτεροι εκτος Ζωγραφου.

Καλη μπαντα.
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Adidas
Δημοσιεύσεις: 2746
Εγγραφή: 24 Σεπ 2020, 17:02

Re: Πρασουλισμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Adidas » 26 Νοέμ 2020, 20:10


Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Πρασουλισμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 27 Νοέμ 2020, 11:12

ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 17:32


Αφεση αμαρτιων? :lol:
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4225
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Πρασουλισμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 27 Νοέμ 2020, 18:31

Obi Wan Iakobi έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 11:12
Αφεση αμαρτιων? :lol:
:102:

Εικόνα

Λες;
SpoilerShow
Εικόνα

Εικόνα
:lol:
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

gambs
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 10 Μάιος 2018, 10:52
Phorum.gr user: gambs

Re: Πρασουλισμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gambs » 27 Νοέμ 2020, 18:47

Χαρης Τhe Warlord Πρασουλας έγραψε:H Metal η τελευταια λευκη μουσικη,οι μαυροι δεν μπορουν να παιξουν Metal,η γνωμη των ασχετων δεν μας ενδιαφερει.

Εικόνα
Εικόνα


Και ο Bill Tsamis τον Warlord διαβαζε

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Πρασουλισμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 27 Νοέμ 2020, 20:13

gambs έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 18:47
Χαρης Τhe Warlord Πρασουλας έγραψε:H Metal η τελευταια λευκη μουσικη,οι μαυροι δεν μπορουν να παιξουν Metal,η γνωμη των ασχετων δεν μας ενδιαφερει.

Εικόνα
Εικόνα


Και ο Bill Tsamis τον Warlord διαβαζε
Δεν ξερω παιζει καλα ο μαυριδερος?
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Πρασουλισμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 27 Νοέμ 2020, 20:16

ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 18:31

:102:

Εικόνα

Λες;
SpoilerShow
Εικόνα

Εικόνα
:lol:
Να μη μεινει τιποτα τιποτααααα :lol:
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12535
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Πρασουλισμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 27 Νοέμ 2020, 20:23

Εδώ να γράφουν μόνο όσοι είχαν φλαι με κάλυκες και κονκάρδες.
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών