Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14679
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 11 Ιουν 2021, 22:20

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
11 Ιουν 2021, 22:10
και μας ειχαν πρηξει τ'@@ σε ολη τη πτηση. Ειχε και καθυστερηση...
:e040:
Αυτό κάνουν από το 3ο άλμπουμ και μετά.

Τους είχα δει στο τελευταίο Ροκγουαίηβ που έγινε στον Άλιμο (99 ?) και ήταν πολύ καλοί.

Μετά δεν έχω καταλάβει γιατί έγιναν τόσο μαλάκες !
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9247
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 11 Ιουν 2021, 22:27

Xειρότερη γενικά Πύξ βλαξ το 1999-2000 στη Θεσσαλονίκη στο θέατρο δάσους νομίζω οπου με έσυραν και πήγα κάτι γκομενάκια. Από rock και metal μάλλον Malmsteen το 1998 στον Μύλο. Α και οι Whitesnake το 2006 στο Καυτατζόγλειο με Scorpions ήταν ψιλοάθλιοι (περισσότερο οι white snake). Και οι Deep Purple στη Μονή Λαζαριστών το 2010 καθώς ο Gillan δεν μπορούσε να τραγουδήσει καθόλου.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10128
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 11 Ιουν 2021, 22:33

Sabbaton σε ενα Ροκγουειβ.Ο τραγουδιστης δεν ακουγοταν καν.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10781
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 11 Ιουν 2021, 22:40

Arisvilla έγραψε:
11 Ιουν 2021, 22:27
Xειρότερη γενικά Πύξ βλαξ το 1999-2000 στη Θεσσαλονίκη στο θέατρο δάσους νομίζω οπου με έσυραν και πήγα κάτι γκομενάκια. Από rock και metal μάλλον Malmsteen το 1998 στον Μύλο. Α και οι Whitesnake το 2006 στο Καυτατζόγλειο με Scorpions ήταν ψιλοάθλιοι (περισσότερο οι white snake). Και οι Deep Purple στη Μονή Λαζαριστών το 2010 καθώς ο Gillan δεν μπορούσε να τραγουδήσει καθόλου.
Η Μονή Λαζαριστών ειναι καπου στην ανω πολη? Εμενα εκει σε καποια φαση και ειχα δει μια φορα manu chao και μια αλλη τον philip glass.

Επισης λιγα μετρα πιο πανω απ'το σπιτι μου ειχε μια αλλη μικρη μονη που νομιζω ειχε ρωσσους μοναχους ή παλαιοημερολογιτες (ποτε δε καταλαβα) και ειχε τρομερη θεα και πηγαιναμε κατι ξημερωματα μετα απο παρτυ. Και απ'το σπιτι μου στη ταρατσα ειχε τρομερη θεα αλλα εκει ηταν απιστευτα.

the comet the course the tail

Re: Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 11 Ιουν 2021, 22:46

επίσης....

Roger Waters @ Terra Vibe, 18/06/06

πήγαμε νωρίς, ακόμα ήταν απόγευμα, σαν τα γίδια, σε συναυλία σε ανοιχτό χώρο. καθίσαμε μπροστά σχετικά, κάτω στο γρασίδι. κάποια στιγμή άρχισε να μουδιάζει ο κώλος μου. νόμιζα ότι είχα χεστεί. ξεκινάει η συναυλία και βαράω κρίση πανικού. σηκώνομαι πανικόβλητος, παρατάω την παρέα και κόβω βόλτες. παίρνω 2 μπύρες σε πλαστικό ποτήρι. πίνω την μια μονορούφι. πάω και κάθομαι πίσω-πίσω, ακουμπώντας την πλάτη σε ένα δέντρο, πίνοντας και καπνίζοντας. ψιλοχαλάρωσα. δίπλα μου μια κοπέλα, που φαινόταν να είχε έρθει μόνη της στην συναυλία ή με παρακολουθούσε. δεν της μίλησα. με την παρέα βρεθήκαμε στο τέλος της συναυλίας και γυρίσαμε σπίτι. δεν θυμάμαι αν παίξανε καλά. :102:

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10781
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 11 Ιουν 2021, 22:51

the comet the course the tail έγραψε:
11 Ιουν 2021, 22:46
επίσης....

Roger Waters @ Terra Vibe, 18/06/06

πήγαμε νωρίς, ακόμα ήταν απόγευμα, σαν τα γίδια, σε συναυλία σε ανοιχτό χώρο. καθίσαμε μπροστά σχετικά, κάτω στο γρασίδι. κάποια στιγμή άρχισε να μουδιάζει ο κώλος μου. νόμιζα ότι είχα χεστεί. ξεκινάει η συναυλία και βαράω κρίση πανικού. σηκώνομαι πανικόβλητος, παρατάω την παρέα και κόβω βόλτες. παίρνω 2 μπύρες σε πλαστικό ποτήρι. πίνω την μια μονορούφι. πάω και κάθομαι πίσω-πίσω, ακουμπώντας την πλάτη σε ένα δέντρο, πίνοντας και καπνίζοντας. ψιλοχαλάρωσα. δίπλα μου μια κοπέλα, που φαινόταν να είχε έρθει μόνη της στην συναυλία ή με παρακολουθούσε. δεν της μίλησα. με την παρέα βρεθήκαμε στο τέλος της συναυλίας και γυρίσαμε σπίτι. δεν θυμάμαι αν παίξανε καλά. :102:
Κατι παρομοιο εχω παθει με radiohead αλλα οχι Ελλαδα.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9247
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 11 Ιουν 2021, 22:52

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
11 Ιουν 2021, 22:40
Arisvilla έγραψε:
11 Ιουν 2021, 22:27
Xειρότερη γενικά Πύξ βλαξ το 1999-2000 στη Θεσσαλονίκη στο θέατρο δάσους νομίζω οπου με έσυραν και πήγα κάτι γκομενάκια. Από rock και metal μάλλον Malmsteen το 1998 στον Μύλο. Α και οι Whitesnake το 2006 στο Καυτατζόγλειο με Scorpions ήταν ψιλοάθλιοι (περισσότερο οι white snake). Και οι Deep Purple στη Μονή Λαζαριστών το 2010 καθώς ο Gillan δεν μπορούσε να τραγουδήσει καθόλου.
Η Μονή Λαζαριστών ειναι καπου στην ανω πολη? Εμενα εκει σε καποια φαση και ειχα δει μια φορα manu chao και μια αλλη τον philip glass.

Επισης λιγα μετρα πιο πανω απ'το σπιτι μου ειχε μια αλλη μικρη μονη που νομιζω ειχε ρωσσους μοναχους ή παλαιοημερολογιτες (ποτε δε καταλαβα) και ειχε τρομερη θεα και πηγαιναμε κατι ξημερωματα μετα απο παρτυ. Και απ'το σπιτι μου στη ταρατσα ειχε τρομερη θεα αλλα εκει ηταν απιστευτα.
H μονή Λαζαριστών είναι δυτικά στα σύνορα Σταυρούπολης και Αμπελοκήπων.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10781
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 11 Ιουν 2021, 22:58

Arisvilla έγραψε:
11 Ιουν 2021, 22:52
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
11 Ιουν 2021, 22:40
Arisvilla έγραψε:
11 Ιουν 2021, 22:27
Xειρότερη γενικά Πύξ βλαξ το 1999-2000 στη Θεσσαλονίκη στο θέατρο δάσους νομίζω οπου με έσυραν και πήγα κάτι γκομενάκια. Από rock και metal μάλλον Malmsteen το 1998 στον Μύλο. Α και οι Whitesnake το 2006 στο Καυτατζόγλειο με Scorpions ήταν ψιλοάθλιοι (περισσότερο οι white snake). Και οι Deep Purple στη Μονή Λαζαριστών το 2010 καθώς ο Gillan δεν μπορούσε να τραγουδήσει καθόλου.
Η Μονή Λαζαριστών ειναι καπου στην ανω πολη? Εμενα εκει σε καποια φαση και ειχα δει μια φορα manu chao και μια αλλη τον philip glass.

Επισης λιγα μετρα πιο πανω απ'το σπιτι μου ειχε μια αλλη μικρη μονη που νομιζω ειχε ρωσσους μοναχους ή παλαιοημερολογιτες (ποτε δε καταλαβα) και ειχε τρομερη θεα και πηγαιναμε κατι ξημερωματα μετα απο παρτυ. Και απ'το σπιτι μου στη ταρατσα ειχε τρομερη θεα αλλα εκει ηταν απιστευτα.
H μονή Λαζαριστών είναι δυτικά στα σύνορα Σταυρούπολης και Αμπελοκήπων.
Α ΟΚ, αλλου ηταν τοτε. Εγω θυμαμαι κατι αμφιθεατρικο οποτε λογικα δεν ηταν εκει.

the comet the course the tail

Re: Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 12 Ιουν 2021, 12:38

είχα πάει και σε αυτή την συναυλία:




δεν την λες και την χειρότερη που έχω πάει, αλλά ήταν μέτρια, χλιαρή και άνευρη. απογοήτευσις.
καλύτερα να πηγαίναμε για τίποτα μπύρες. :bored:

the comet the course the tail

Re: Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 12 Ιουν 2021, 12:45

το κακό με τις κονσεπτ μπάντες ή και με τις μπάντες που παίζουν ένα στυλ. φλατ κατάσταση. το ίδιο όλη την ώρα. και στην περίπτωση των BHP (από πάνω) ήταν όλη την ώρα μοιρολόι. :102:

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8702
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 12 Ιουν 2021, 18:12

the comet the course the tail έγραψε:
11 Ιουν 2021, 21:42
και ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΙΛΟΥΣΑΝ: "κρυώνεις; θες τη ζακέτα; να πάμε πιο κάτω;"
:smt005::a040: σόρρυ
fear as night can’t be shut off

Γιάννης

Re: Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 12 Ιουν 2021, 18:19

Metallica. Γήπεδο Wembley, 2007.

Κλαίγαμε τα λεφτά μας. Δεν αντέξαμε, φύγαμε πριν τελειώσουν, όπως και αρκετός άλλος κόσμος.

Ηχοληψία για τον πούτσο, ένταση στο τέρμα μεν αλλά όλα τόσο πνιγμένα που 2 στις 3 φορές δεν καταλάβαινες ποιο τραγούδι παίζουν.

Κοινό ως επί το πλείστον κατσιβελική μπουμεροπλέμπα (άγγλουρες με καράφλες και μπυροκοιλιές), πιωμένοι από το πρωί και να ψάχνονται συνέχεια για τσαμπουκά και ξύλο.

Στη δεύτερη, Richie Sambora (ναι, αυτός που ήταν στη μπάντα του ΒonJovi). Άνοιγε την συναυλία του Paul Rodgers. H καθεαυτό συναυλία ήταν πολύ καλή, αλλά τα 30 λεπτά του Σαμπόρα σε φάση βαθιάς παρακμής (γερασμένος, παχύσαρκος, τίγκα στην κοκαΐνη, να μην μπορεί να πάρει τα πόδια του και να μουγκρίζει αντί να τραγουδαει), τον λυπόταν η ψυχή σου.

Άβαταρ μέλους
I know just what you re sayin
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: 20 Ιουν 2021, 03:25

Re: Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από I know just what you re sayin » 26 Ιουν 2021, 03:28

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
11 Ιουν 2021, 22:10
adon99 έγραψε:
11 Ιουν 2021, 22:08
Και επί του θέματος η χειρότερη ήταν Placebo το καλοκαίρι του 2007 σε περιπτερο της δεθ

Κανονικά ήταν να γίνει σε ανοιχτό χώρο αλλά κλασικές Ελληνικές πατέντες λίγες μέρες πριν γίνει άλλαξε και τον κάνανε σε κλειστό μέσα στο κατακαλοκαιρο
Και μάλιστα σε έναν άθλιο χώρο ένα μακρόστενο σωλήνα με άθλιο εξαερισμό κ ανύπαρκτη ψυξη
(Φώτο πως είναι από μέσα ο χώρος από άλλη εκδηλωση)
Εικόνα
Η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική από τα τσιγάρα υπήρχε ένα νέφος που πέρα από ότι δυσκολευοσουν να αναπνεύσεις κάπου αχνοεβλεπες το συγκρότημα ανάμεσα στην κάπνα

Καπάκι σε όλα ο αθλιος ήχος που με παραμοφωμενα μπάσα έκανε δύσκολο να αναγνωρίσεις ποιο τραγούδι παιζοταν
Ενα καλοκαιρι ημουν στην ιδια πτηση με τους placebo (απο Αγγλια για Ελλαδα) και μας ειχαν πρηξει τ'@@ σε ολη τη πτηση. Ειχε και καθυστερηση... :011:

τι κάνανε δηλαδή; κριτική στην Αριστερά; :102:
the comet the course the tail έγραψε:
22 Μάιος 2021, 00:59
μαλακίες έλεγε ο Κώστας. ήταν καλά μέχρι το 2000-2001 τουλάχιστον.

Άβαταρ μέλους
I know just what you re sayin
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: 20 Ιουν 2021, 03:25

Re: Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από I know just what you re sayin » 26 Ιουν 2021, 03:39

the comet the course the tail έγραψε:
11 Ιουν 2021, 21:45
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
11 Ιουν 2021, 21:44
the comet the course the tail έγραψε:
11 Ιουν 2021, 21:42
Dead Can Dance, 21-09-2012 Live @ Θέατρο Γης, Θεσσαλονίκη

καθίσαμε με την παρέα ψηλά στο αμφιθέατρο, φύσαγε, δεν είχαμε επαφή καλή ακουστική και οπτική.
ένας τύπος φώναζε: "μπουγάτσες, κρουασάν, σάντουιτς"
και ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΙΛΟΥΣΑΝ: "κρυώνεις; θες τη ζακέτα; να πάμε πιο κάτω;"
Ρωτουσα περισσοτερο για "performance" αλλα δεκτο :)
πιο performance; λες και άκουσα τίποτα;
:e045:
the comet the course the tail έγραψε:
22 Μάιος 2021, 00:59
μαλακίες έλεγε ο Κώστας. ήταν καλά μέχρι το 2000-2001 τουλάχιστον.

Άβαταρ μέλους
I know just what you re sayin
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: 20 Ιουν 2021, 03:25

Re: Ποια ηταν η χειροτερη συναυλια που πηγατε ποτε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από I know just what you re sayin » 26 Ιουν 2021, 03:40

nowhere έγραψε:
11 Ιουν 2021, 21:54
θα πω λόγω ματαιότητας & κόπου μια στη λεωφόρο που έπαιζε κάποιος άθλιος που δεν θυμάμαι και με κυνηγούσε στις κερκίδες ένας μπάτσος λες και είχε προσωπικά μαζί μου
Εικόνα
the comet the course the tail έγραψε:
22 Μάιος 2021, 00:59
μαλακίες έλεγε ο Κώστας. ήταν καλά μέχρι το 2000-2001 τουλάχιστον.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών