Η ντροπή της Trap

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20966
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 30 Δεκ 2021, 13:15

Τράπερ στην Ελλάδα: Οι 3 τρόποι για να γίνεις πλούσιος σύμφωνα με τους στίχους τους

https://menshouse.gr/extras/146088/trap ... choys-toys

Όπλα

Οδηγάω μεθυσμένος, έχω το πόδι στο γκάζι /Κι άμα θα φύγω απόψε, το ορκίζομαι δεν με νοιάζει/ Όλοι οι δικοί μου κοντά μου, όλοι οι δικοί μου κοπάδι/ Έχω το glock στο συνοδηγό, αν μ ακουμπήσουν το αδειάζει/ Πες στην δικιά μου μου λείπει, κλείδωσε απόψε το σπίτι/Έχω τα φράγκα πατάρι, στείλε στον Mark να τα πάρει /Άμα θα φύγω το βράδυ, πες στον Bret απόψε να βγάλει…

Το glock για συνοδηγός, το οποίο, κατά πώς φαίνεται, δε σηκώνει και πολλά-πολλά και αν ακουμπήσεις τον τράπερ αδειάζει, φτύνοντας μολυβένιο θάνατο προς πάσα κατεύθυνση.

Προσέξτε, δε θέλει και πολύ για να γίνει η στραβή. Δεν είναι, ας πούμε, ότι απείλησες τον τράπερ, έκανες πως θα τον βλάψεις-κάτι. Όχι, απλά τον ακούμπησες και έφαγες το μολύβι.

Ας πρόσεχες: μόνο βλέπεις, δεν πιάνεις. Κανόνας…


Ναρκωτικά

Πρέπει να χωρίσω το κιλό/ Πέτα τα πάνω στο ζύγι/ Ούτε το τρίμμα δε θα μείνει/ Μόλις πούλησα 80/ Τώρα θέλω Lamborghini/ Τώρα θέλω fedeccini/ Ασ’ τις φάκες για τους πεινασμένους/ Είμαι στα club με τους μπερδεμένους/ Μέσα στην νύχτα με τους μπλεγμένους/ Δεν αράζω με αποτυχημένους/ Ούτε μιλάω με τους τελειωμένους/ Δίνω τα σπέκτια μου εκεί που ξέρω/ Άμα δεν σε ξέρω δεν σε βλέπω…

Χωρίζει το κιλό, το πετάει στο ζύγι να δει μήπως έχει πάει περισσότερο από τη μία πλευρά, αλλά δεν πρόκειται να μείνει ούτε τρίμμα γιατί είναι και δύσκολες εποχές και δεν είμαστε να πετάμε σταφ χωρίς λόγο- καταλαβαίνετε.

Εν ολίγοις: τα αγαθά χρηματικής υφής κόποις κτώνται.

Ή, ακριβέστερα, τα ναρκωτικά κόποις κτώνται (ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να χωρίσεις το κιλό;) κι εν συνεχεία μετατρέπονται σε λεφτά για να πάρεις καμιά Λαμποργκίνι.

Βαθυστόχαστο;


Π@#ανες και μ#@νια

Θέλω κότερα, ελικόπτερα, θέλω οικόπεδα/ Σέρβιρα, σπρώχνω έμπειρα, κινούμαι έξυπνα/ Έξοδα, καθαρίζω έξοδα/ Mix-άρω τη κόκα με τη σόδα βγάζω έσοδα/ Με γουστάρουν τα μ@@κια φορτώνω τα ξέκ@λα, ξέκ@λα/ AK σκάμε σαν τον Hezbollah/ Δε μασάμε μες τα VIP με τα περίστροφα/ Μεσ’ σε λίγα χρόνια έχω κάνει τα απίστευτα/ Γερμανός ο κινητήρας πεντακόσια άλογα, στα ‘λεγα/ Δε πιστέψαν πήγα και τους γάζωσα, στα ‘λεγα/ Πως σε λίγα χρόνια θα μας γλείφαν τα @ρχίδια/ Δεν υπογράφω deal-ια άμα δεν έχουνε mill-ια…

Οι γυναίκες εννοείται πως είναι πάντα ξέκ@λα ή π@@*νες ή κ#ργιολες και λοιπές μισογυνικές και φαλλοκρατικές αηδίες, οι οποίες οφείλουν να (εξ)υπηρετούν τον αφέντη και να του κάνουν τα χατίρια- άντε μη γνωρίσει τι θα πει glock ή μη της ρίξει κάνα κιλό κόκα στο κεφάλι και δει τον Βερσάτσε φαντάρο.

Επομένως, για όσους δεν πήρατε τα ελεύθερα μαθήματα ζωής, αν θέλετε λεφτά, τώρα ξέρετε το πώς να τα αποκτήσετε.

Ευχή όλων, βέβαια, να κερδίσετε το τζόκερ και να μην χρειαστείτε όπλα-ναρκωτικά-μ@υνιά…
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6596
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 30 Δεκ 2021, 13:25

John Brown Gun Club έγραψε:
04 Δεκ 2021, 15:26
Η μαλακια με αυτο το νημα ειναι οτι ποσταρετε μονο ελληνοφωνους καλλιτεχνες, λες και το τραπ ειναι μια μουσικη που εφευρεθηκε στην Ελλαδα. Δεν θα κανατε το ιδιο πχ εαν το νημα αναφεροταν στο χεβι μεταλ η σε αλλες μουσικες: εκει οι ελληνικες παραγωγες θα ηταν ελαχιστες.
Εαν θελετε να ακουσετε καλυτερη τραπ μουσικη, πρεπει να ακουσετε τους οριτζιναλ εκπροσωπους του ειδους.


Αυτα και πολλα αλλα σε νημα που ειχα ανοιξει το μακρινο 2018.
Atlanta, Georgia
λίγο αργά κάνω το σχόλιο μετά από τόσες μέρες άλλα έχω ερώτηση. Η νεολαία φαίνεται να προτιμά ελληνικές παραγωγές δεν πρέπει να παίζουν πολύ οπαδοί ξένων σχημάτων όπως αυτό που έβαλες .Γιατί αυτό ;
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "



Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 21 Φεβ 2022, 19:43

hades έγραψε:
30 Δεκ 2021, 13:25
λίγο αργά κάνω το σχόλιο μετά από τόσες μέρες άλλα έχω ερώτηση. Η νεολαία φαίνεται να προτιμά ελληνικές παραγωγές δεν πρέπει να παίζουν πολύ οπαδοί ξένων σχημάτων όπως αυτό που έβαλες .Γιατί αυτό ;
Λογω γλωσσας αρχικα, ειτε σχετικα με την ταυτιση ως προς τους στιχους, ειτε με την εγγυτητα στον σχολιασμο και στην επαφη στα σοσιαλ. Και λογω ευκολιας της χειραγωγησης του αλγοριθμικου μαρκετινγκ του ΥΤ.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 21 Φεβ 2022, 23:41

John Brown Gun Club έγραψε:
04 Δεκ 2021, 15:26

Εαν θελετε να ακουσετε καλυτερη τραπ μουσικη
τύπε υπάρχει νήμα για τα ανέκδοτα

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19713
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 21 Φεβ 2022, 23:49

Δημοκράτης έγραψε:
01 Σεπ 2021, 23:45
Η τραπ είναι ντροπη
:goodpost:

3f3k
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 23:09
Phorum.gr user: letryf

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 3f3k » 21 Φεβ 2022, 23:52

Μετά από αυτό το show, όσοι ακουνε τραπ καλυτερα να κρυφτουν για λιγο καιρό πριν ξαναμιλήσουν για μουσική.


Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 22 Φεβ 2022, 02:14

3f3k έγραψε:
21 Φεβ 2022, 23:52
Μετά από αυτό το show, όσοι ακουνε τραπ καλυτερα να κρυφτουν για λιγο καιρό πριν ξαναμιλήσουν για μουσική.

Αυτα ειναι για νοικοκυρες αφενος, εχει ομως και λιγο τραπ μεσα αυτο, Kendrick Lamar@07.20
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 22 Φεβ 2022, 02:36

Green Dragon έγραψε:
21 Φεβ 2022, 23:49
Δημοκράτης έγραψε:
01 Σεπ 2021, 23:45
Η τραπ είναι ντροπη
:goodpost:
:p8:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 22 Φεβ 2022, 10:27

Δεν αποτελεί η τραπ το ντροπιαστικό μέρος της υπόθεσης.
Ντροπή είναι ότι μετά από χιλιάδες χρόνια ανθρώπινης ύπαρξης ο τυχοδιωκτισμός κι η κερδοσκοπία εγκαταστάθηκαν ως θεμελιακές ΑΞΙΕΣ στις ανθρώπινες κοινωνίες.
Το να διαφημίζονται βαποράκια, μαφίες, trafficking, μισογυνισμός σε τραγούδια πρώτης γραμμής δεν είναι το πρόβλημα καθαυτό. Είναι οι συνέπεια του προβλήματος. Ενός προβλήματος που αφορά την θεοποίηση του (απάνθρωπου) κέρδους και την μετατροπή του σε αποδεκτή κοινωνική δραστηριότητα.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 22 Φεβ 2022, 10:30

stavmanr έγραψε:
22 Φεβ 2022, 10:27
Δεν είναι η τραπ η ντροπή.
Ντροπή είναι ότι μετά από χιλιάδες χρόνια ανθρώπινης ύπαρξης ο τυχοδιωκτισμός κι η κερδοσκοπία εγκαταστάθηκαν ως θεμελιακές ΑΞΙΕΣ στις ανθρώπινες κοινωνίες.
Η ψυχή του πάρτι πρέπει να ήσουν στις χοροεσπερίδες του σχολείου, δικέ μου

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 22 Φεβ 2022, 10:31

EKPLIKTIKOS έγραψε:
22 Φεβ 2022, 10:30
stavmanr έγραψε:
22 Φεβ 2022, 10:27
Δεν είναι η τραπ η ντροπή.
Ντροπή είναι ότι μετά από χιλιάδες χρόνια ανθρώπινης ύπαρξης ο τυχοδιωκτισμός κι η κερδοσκοπία εγκαταστάθηκαν ως θεμελιακές ΑΞΙΕΣ στις ανθρώπινες κοινωνίες.
Η ψυχή του πάρτι πρέπει να ήσουν στις χοροεσπερίδες του σχολείου, δικέ μου
Ποια σχέση έχει το πάρτι με τους μαφιόζους που κυκλοφορούν με περίστροφα και μοιράζουν κάθε λογής σκόνη στους έφηβους;
Ποια σχέση έχουν τα πάρτις με τους κάθε λογής ...επαγγελματίες που αν σε πετύχουν σε ανάγκη θα σου βγάλουν τους νεφρούς;

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 22 Φεβ 2022, 10:40

stavmanr έγραψε:
22 Φεβ 2022, 10:31

Ποια σχέση έχει το πάρτι με τους μαφιόζους που κυκλοφορούν με περίστροφα και μοιράζουν κάθε λογής σκόνη στους έφηβους;
Ποια σχέση έχουν τα πάρτις με τους κάθε λογής ...επαγγελματίες που αν σε πετύχουν σε ανάγκη θα σου βγάλουν τους νεφρούς;
Ρε δικέ μου, οι τραπερς νομίζεις τα κάνουν αυτα; διασκεδαστες ειναι οι άνθρωποι. Σόου μπιζ που λένε κ στα αμερικανικα.

Άβαταρ μέλους
Σέρπικο
Δημοσιεύσεις: 1601
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 23:28
Phorum.gr user: Σέρπικο

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέρπικο » 22 Φεβ 2022, 10:48

EKPLIKTIKOS έγραψε:
22 Φεβ 2022, 10:30
stavmanr έγραψε:
22 Φεβ 2022, 10:27
Δεν είναι η τραπ η ντροπή.
Ντροπή είναι ότι μετά από χιλιάδες χρόνια ανθρώπινης ύπαρξης ο τυχοδιωκτισμός κι η κερδοσκοπία εγκαταστάθηκαν ως θεμελιακές ΑΞΙΕΣ στις ανθρώπινες κοινωνίες.
Η ψυχή του πάρτι πρέπει να ήσουν στις χοροεσπερίδες του σχολείου, δικέ μου
:smt005:
ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ - ΚΟΝΙΤΣΑ - ΓΡΑΜΜΟΣ - ΒΙΤΣΙ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών