Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 23 Σεπ 2021, 15:18

Blackdog έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:12
Με τι πληροφοριες ομως;
Διαφόρων ειδών. Κάποιοι έχουν ακολουθήσει συστηματική εκπαίδευση. Κάποιοι όχι αλλά από αυτούς μόνο οι εξαιρετικά ταλαντούχοι θα μπορέσουν να συμπιέσουν το χρόνο και να κάνουν κάτι. Ο ατάλαντος θα φάει μια ζωή να καταλάβει κάποια από αυτά που θα του έλεγε ο δάσκαλος.
Blackdog έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:12
Ο αλλος για να παιζει ετσι κουβαλαει ολοκληρη ζωη απο πισω, δεν ειναι μονο η θεωρια μουσικης. Που ο συγκεκριμενος δεν ειχε καν κανονες στο παιξιμο του, να δω πως θα περασει αυτο σαν ντατα.
Δεν νομίζω ότι στο μέλλον θα είναι πρόβλημα εκτός από το τάισμα με δομικά, μορφολογικά στοιχεία να μη μπορείς να δώσεις και άλλου είδους πληροφορίες που να επηρεάζουν το αποτέλεσμα. Και δεν υπάρχει αυτό που λες για απουσία κανόνων. Δεν ακούς τελείως τυχαία πράγματα πουθενά και ποτέ. Η όποια τυχαιότητα είναι σε συγκεκριμένο πλαίσιο.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2437
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 23 Σεπ 2021, 15:27

ST48410 έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:18
Blackdog έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:12
Με τι πληροφοριες ομως;
Διαφόρων ειδών. Κάποιοι έχουν ακολουθήσει συστηματική εκπαίδευση. Κάποιοι όχι αλλά από αυτούς μόνο οι εξαιρετικά ταλαντούχοι θα μπορέσουν να συμπιέσουν το χρόνο και να κάνουν κάτι. Ο ατάλαντος θα φάει μια ζωή να καταλάβει κάποια από αυτά που θα του έλεγε ο δάσκαλος.
Blackdog έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:12
Ο αλλος για να παιζει ετσι κουβαλαει ολοκληρη ζωη απο πισω, δεν ειναι μονο η θεωρια μουσικης. Που ο συγκεκριμενος δεν ειχε καν κανονες στο παιξιμο του, να δω πως θα περασει αυτο σαν ντατα.
Δεν νομίζω ότι στο μέλλον θα είναι πρόβλημα εκτός από το τάισμα με δομικά, μορφολογικά στοιχεία να μη μπορείς να δώσεις και άλλου είδους πληροφορίες που να επηρεάζουν το αποτέλεσμα. Και δεν υπάρχει αυτό που λες για απουσία κανόνων. Δεν ακούς τελείως τυχαία πράγματα πουθενά και ποτέ. Η όποια τυχαιότητα είναι σε συγκεκριμένο πλαίσιο.
Δεν καταλαβες

Λεω οτι οι μεγαλοι παιχτες νιωθαν...Αυτοι ξεραν τι νιωθαν γιατι ειχαν συγκεκριμενες εμπειριες τις οποιες επεξεργαστηκαν με μια εντελως προσωπικη οπτικη. Που ξερουμε εμεις τι εχει γινει εκει, για να τα περασουμε σε πληροφορια;

Ο τυπος επαιζε οτι του ακουγονταν σωστο, χωρις θεωρια. Μπορει εκ των υστερων να δεις το εργο του και να βρεις πατερνς, δεν αντιλεγω. Αν ομως δεν ειχε φτιαξει αυτα τα πατερνς ο ιδιος πως θα τα ηξερες για να τα δωσεις σε ντατα;

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 23 Σεπ 2021, 15:33

Blackdog έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:27
Δεν καταλαβες

Λεω οτι οι μεγαλοι παιχτες νιωθαν...Αυτοι ξεραν τι νιωθαν γιατι ειχαν συγκεκριμενες εμπειριες τις οποιες επεξεργαστηκαν με μια εντελως προσωπικη οπτικη. Που ξερουμε εμεις τι εχει γινει εκει, για να τα περασουμε σε πληροφορια;

Ο τυπος επαιζε οτι του ακουγονταν σωστο, χωρις θεωρια. Μπορει εκ των υστερων να δεις το εργο του και να βρεις πατερνς, δεν αντιλεγω. Αν ομως δεν ειχε φτιαξει αυτα τα πατερνς ο ιδιος πως θα τα ηξερες για να τα δωσεις σε ντατα;
Έχουμε μια ιδέα του πως συνθέτει κανείς. Δεν είναι κάτι άγνωστο. Στη σοβαρή μουσική που είναι βασικό χαρακτηριστικό η επεξεργασία έχεις και σχετικά σημειωματάρια με αρχικές ιδέες και πως κάποιες εξελίχθηκαν η απορρίφθηκαν γιατί δεν έδιναν υλικό που να μπορεί να πάει παρακάτω.

Αλλά γιατί τελικά θα πρέπει να ακολουθήσει το μηχάνημα τον τρόπο λειτουργίας του ανθρώπινου εγκεφάλου όταν υπάρχουν πράγματα που μπορεί να κάνει αλλιώς με πολύ μεγαλύτερη ευκολία; Το αποτέλεσμα νομίζω μας νοιάζει και όχι ο τρόπος που θα επιτευχθεί.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 23 Σεπ 2021, 15:39

Blackdog έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:00
Εγω ειδα το βιντεο και καταλαβα οτι αυτο που κανουν κατι τυποι (που συνηθως δεν γνωριζουν μουσικη), φτιαχνουν ενα μπιτ, βαζουν ενα μπας λαιν απο πανω και μετα πληκτρα και ραντομ φωνητικα, το κανει ο υπολογιστης μονος του.

Η αν το ταισεις με ντατα απο ενα συγκροτημα θα σου φτιαξει καινουριο τραγουδι στο στυλ της μπαντας. Αυτο δεν ξερω ποσο ιντελιτζεντ ειναι γιατι πχ το εκαναν οι greta van fleet με την μουσικη των zeppelin και τους εκραξε το μισο συμπαν

Σιγα το πραγμα και στις δυο περιπτωσεις, αν βρεθει υπολογιστης να φτιαξει απο σκρατς την μουσικη του Χεντριξ (πχ) ξαναφωναξτε με
Όσοι είδες στο συγκεκριμένο βίντεο γνωρίζουν μουσική.
Επίσης, το neuman στην τελική δεν είναι απλά να σου φτιάξει από το μηδέν την μουσική του Χέντριξ (ότι στομπούτσο και να σημαίνει αυτό) αλλά νέα μουσική, νέο περιεχόμενο, νέους Χέντριξ (-; - εάν κατάλαβα έστω και λίγο τι ήθελες να πεις πριν).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2437
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 23 Σεπ 2021, 15:42

ST48410 έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:33
Blackdog έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:27
Δεν καταλαβες

Λεω οτι οι μεγαλοι παιχτες νιωθαν...Αυτοι ξεραν τι νιωθαν γιατι ειχαν συγκεκριμενες εμπειριες τις οποιες επεξεργαστηκαν με μια εντελως προσωπικη οπτικη. Που ξερουμε εμεις τι εχει γινει εκει, για να τα περασουμε σε πληροφορια;

Ο τυπος επαιζε οτι του ακουγονταν σωστο, χωρις θεωρια. Μπορει εκ των υστερων να δεις το εργο του και να βρεις πατερνς, δεν αντιλεγω. Αν ομως δεν ειχε φτιαξει αυτα τα πατερνς ο ιδιος πως θα τα ηξερες για να τα δωσεις σε ντατα;
Έχουμε μια ιδέα του πως συνθέτει κανείς. Δεν είναι κάτι άγνωστο. Στη σοβαρή μουσική που είναι βασικό χαρακτηριστικό η επεξεργασία έχεις και σχετικά σημειωματάρια με αρχικές ιδέες και πως κάποιες εξελίχθηκαν η απορρίφθηκαν γιατί δεν έδιναν υλικό που να μπορεί να πάει παρακάτω.

Αλλά γιατί τελικά θα πρέπει να ακολουθήσει το μηχάνημα τον τρόπο λειτουργίας του ανθρώπινου εγκεφάλου όταν υπάρχουν πράγματα που μπορεί να κάνει αλλιώς με πολύ μεγαλύτερη ευκολία; Το αποτέλεσμα νομίζω μας νοιάζει και όχι ο τρόπος που θα επιτευχθεί.
Τι ειναι σοβαρη μουσικη;

Θα μπορουσε ενας τετοιος υπολογιστης το 1970 να προβλεψει το πανκ; Προσωπικα δεν νομιζω...

Αυτο προσπαθω να πω παντως, οτι ενω ξερουμε τι παει να πει συνθεση, δεν μπορει να το κανει ο καθενας. Ακομα λιγοτεροι ειναι αυτοι που εχουν παραξει πραγματικα αξιολογες συνθεσεις. Απ την στιγμη που ταιζει με νταντα ενας ανθρωπος, το αποτελεσμα δεν θα ξεπερναει τις ικανοτητες του χειριστη. Οτι γινεται και με μια κιθαρα πχ. Φανταζομαι στο μελλον δεν θα λεμε "πςςςςς τι σολιδι ειναι αυτο" αλλα "πςςς τι ντατα εντρυ εχει κανει το ατομο;"

Για αυτο το αποτελεσμα εχω σοβαρες αμφιβολιες...

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2437
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 23 Σεπ 2021, 15:44

sys3x έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:39
Blackdog έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:00
Εγω ειδα το βιντεο και καταλαβα οτι αυτο που κανουν κατι τυποι (που συνηθως δεν γνωριζουν μουσικη), φτιαχνουν ενα μπιτ, βαζουν ενα μπας λαιν απο πανω και μετα πληκτρα και ραντομ φωνητικα, το κανει ο υπολογιστης μονος του.

Η αν το ταισεις με ντατα απο ενα συγκροτημα θα σου φτιαξει καινουριο τραγουδι στο στυλ της μπαντας. Αυτο δεν ξερω ποσο ιντελιτζεντ ειναι γιατι πχ το εκαναν οι greta van fleet με την μουσικη των zeppelin και τους εκραξε το μισο συμπαν

Σιγα το πραγμα και στις δυο περιπτωσεις, αν βρεθει υπολογιστης να φτιαξει απο σκρατς την μουσικη του Χεντριξ (πχ) ξαναφωναξτε με
Όσοι είδες στο συγκεκριμένο βίντεο γνωρίζουν μουσική.
Επίσης, το neuman στην τελική δεν είναι απλά να σου φτιάξει από το μηδέν την μουσική του Χέντριξ (ότι στομπούτσο και να σημαίνει αυτό) αλλά νέα μουσική, νέο περιεχόμενο, νέους Χέντριξ (-; - εάν κατάλαβα έστω και λίγο τι ήθελες να πεις πριν).
Σημαινει να εχει εμπνευση για κατι ριζοσπαστικο και νεο.

Ε αμα βγαλει νεους Χεντριξ, θα το αγορασω :lol:

Μεχρι τοτε δεν θα ελεγα οτι εχω ενθουσιαστει

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12743
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 23 Σεπ 2021, 15:46

Να αναφέρω εγκυκλοπαιδικά πως πραγματικό AI είναι αυτό που δεν θέλει πολύ training για να κρίνει μια νέα κατάσταση.
Να αναφέρω επίσης εγκυκλοπαιδικά πως αυτό μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει και ούτε μάλλον γίνεται.
Να αναφέρω τέλος ότι το συγκεκριμένο, όπως να φτιάξεις καινούρια μουσική, είναι αρκετά απλό. Και δεν έχει καμιά πραγματική AI.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 23 Σεπ 2021, 15:48

Blackdog έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:42
Τι ειναι σοβαρη μουσικη;
ST48410 έγραψε:
23 Σεπ 2021, 14:43
kongrosian έγραψε:
23 Σεπ 2021, 13:39
όσο για τον όρο "σοβαρή τέχνη", τι να πω; τι είναι αυτό που κάνει σοβαρή μια τέχνη και ασόβαρη μια άλλη;
Ρίξε μια ματιά στο κάτω μέρος σε αυτές τις σελίδες

Poll: Μεγαλύτερος Έλληνας Μουσικοσυνθέτης

Wolfgang Amadeus Mozart

Blackdog έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:42
Θα μπορουσε ενας τετοιος υπολογιστης το 1970 να προβλεψει το πανκ; Προσωπικα δεν νομιζω...

Αυτο προσπαθω να πω παντως, οτι ενω ξερουμε τι παει να πει συνθεση, δεν μπορει να το κανει ο καθενας. Ακομα λιγοτεροι ειναι αυτοι που εχουν παραξει πραγματικα αξιολογες συνθεσεις. Απ την στιγμη που ταιζει με νταντα ενας ανθρωπος, το αποτελεσμα δεν θα ξεπερναει τις ικανοτητες του χειριστη. Οτι γινεται και με μια κιθαρα πχ. Φανταζομαι στο μελλον δεν θα λεμε "πςςςςς τι σολιδι ειναι αυτο" αλλα "πςςς τι ντατα εντρυ εχει κανει το ατομο;"

Για αυτο το αποτελεσμα εχω σοβαρες αμφιβολιες...
Γενικά και από τότε που έχουμε υπολογιστές υπήρξαν πράγματα που έγιναν και δεν θα μπορούσαν να είχαν γίνει χωρίς αυτούς. Κατηγορίες σύνθεσης ολόκληρες. Το αποτέλεσμα ξεπερνάει αυτά που θα μπορούσε να είχε φανταστεί ο χειριστής γιατί δεν είχε ούτε ήταν δυνατό να έχει ξανακούσει τέτοιους ήχους (δες για παράδειγμα granular σύνθεση). Θα δούμε. Αν ζήσουμε αρκετά θα δούμε ενδιαφέροντα πράγματα.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 23 Σεπ 2021, 15:51

klg έγραψε:
23 Σεπ 2021, 14:40
sys3x έγραψε:
23 Σεπ 2021, 02:46

Ελάτε να συζητήσουμε όμορφα για το μέλλον μας.
Όλα θα πάνε καλά.
SpoilerShow
ST48410, Yochanan, Πασιφάη θα έβαζα και άλλους αλλά καλά είμαστε για αρχή, υπάρχει λόγος, πάντα.
Πολύ εύκολο μαν,

Δεν ήταν κλοουν.
Κι όμως.
SpoilerShow

Δες το κάτι σαν training.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16280
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 23 Σεπ 2021, 21:35

sys3x έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:10
Yochanan έγραψε:
23 Σεπ 2021, 14:47
Yochanan έγραψε:
23 Σεπ 2021, 10:44
Καταλαβαίνω τι λες αλλα μετά πάμε στα χωράφια του Τούρινγκ τεστ- αν κάτι φαίνεται ευφυες σε βαθμό που να μην μπορείς να το ξεχωρίσεις απο την πραγματική ευφυία τότε ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Turing_test

parakalo poly
Turing describes the new form of the problem in terms of a three-person game called the "imitation game", in which an interrogator asks questions of a man and a woman in another room in order to determine the correct sex of the two players. Turing's new question is: "Are there imaginable digital computers which would do well in the imitation game?
This didn't age well.
Ευτυχώς εξελίσσονται, οι μηχανές.
:a040:
Ήταν γκέτσης ο κακομοίρης για αυτό είχε αυτο το κόλλημα. Αυτοί που φερθήκαν πούστικα όμως ήταν οι Εγγλέζοι απέναντί του
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12743
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 23 Σεπ 2021, 21:42

Yochanan έγραψε:
23 Σεπ 2021, 21:35
sys3x έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:10
Yochanan έγραψε:
23 Σεπ 2021, 14:47


https://en.wikipedia.org/wiki/Turing_test

parakalo poly
Turing describes the new form of the problem in terms of a three-person game called the "imitation game", in which an interrogator asks questions of a man and a woman in another room in order to determine the correct sex of the two players. Turing's new question is: "Are there imaginable digital computers which would do well in the imitation game?
This didn't age well.
Ευτυχώς εξελίσσονται, οι μηχανές.
:a040:
Ήταν γκέτσης ο κακομοίρης για αυτό είχε αυτο το κόλλημα. Αυτοί που φερθήκαν πούστικα όμως ήταν οι Εγγλέζοι απέναντί του
:lol:

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2601
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 23 Σεπ 2021, 22:12

sys3x έγραψε:
23 Σεπ 2021, 13:32
akirav έγραψε:
23 Σεπ 2021, 13:21
EKPLIKTIKOS έγραψε:
23 Σεπ 2021, 12:21
ΤΝ βγάλει τους επόμενους νιρβάνα.

ΤΝ να φτιαξει κινημα αποκλειεται
Αυτό είναι πιο εύκολο κι από το φεηκάρισμα της μουσικής που νομίζει ότι δεν φεηκάρεται εύκολα, του nowhere.
:D
Σε κάθε περίπτωση όμως, εδώ δεν μιλάμε για απλό φεηκάρισμα, πάει αλλού η φάση και αυτό θα ήθελα, εγώ προσωπικά, να συζητήσουμε, το που το πως τι επιπτώσεις θα έχει κτλ.
αν φτιαχτει τν που να γουσταρει αυτο που παιζει
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 23 Σεπ 2021, 22:52

Yochanan έγραψε:
23 Σεπ 2021, 21:35
sys3x έγραψε:
23 Σεπ 2021, 15:10
Yochanan έγραψε:
23 Σεπ 2021, 14:47


https://en.wikipedia.org/wiki/Turing_test

parakalo poly
Turing describes the new form of the problem in terms of a three-person game called the "imitation game", in which an interrogator asks questions of a man and a woman in another room in order to determine the correct sex of the two players. Turing's new question is: "Are there imaginable digital computers which would do well in the imitation game?
This didn't age well.
Ευτυχώς εξελίσσονται, οι μηχανές.
:a040:
Ήταν γκέτσης ο κακομοίρης για αυτό είχε αυτο το κόλλημα. Αυτοί που φερθήκαν πούστικα όμως ήταν οι Εγγλέζοι απέναντί του
τρου, τρου.
:a040:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40656
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Σεπ 2021, 23:21

Yochanan έγραψε:
23 Σεπ 2021, 10:44
Καταλαβαίνω τι λες αλλα μετά πάμε στα χωράφια του Τούρινγκ τεστ- αν κάτι φαίνεται ευφυες σε βαθμό που να μην μπορείς να το ξεχωρίσεις απο την πραγματική ευφυία τότε ...
Obviously, αν μιλάμε για δημιουργία low level, μια στατιστική μηχανή μπορεί να την φτιάξει μόνη της. Γιατί αυτήν την στιγμή δεν έχουμε ακόμα ΑΙ, έχουμε στατιστικές επιλύσεις σε στοχευμένα προβλήματα.

Αν μιλάς όμως για δημιουργία ex nihilo, καταφανώς χρειάζεσαι έμπνευση και μια στατιστική μηχανή δεν έχει έμπνευση γιατί δεν έχει βιώματα. Πέρα από ράντομ δημιουργήματα, δεν μπορεί να συνθέσει κάτι πάνω σε μια λογική που δημιούργησε η ίδια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Re: Εγώ θα το ξαναβάλω και βρείτε το λάθος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 23 Σεπ 2021, 23:27

sys3x έγραψε:
23 Σεπ 2021, 22:52
Ήταν το φχαριστώ τους για καυλί που έκατσε στους ναζίδες. Τέτοια μουνιά. Καλά καλά ούτε εμείς είχαμε τετόιον απάνθρωπο νόμο.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών