Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 26 Οκτ 2021, 00:11

Εικόνα

Επίσης σώμα



Εικόνα

Για πείτε τίποτα. Τι φάση οι μαγνήτες; Επίσης παίζει και ο διαχωρισμός Άκτιβ και πάσιβ. με άκτιβ πιο ακριβές. Γιατί; Ποια η διαφορά;

Α και το άλλο. Είδα Μάρσαλ ή πίβει με λυχνίες λέει και άλλους χωρίς. Τι κάνουμε εδώ; ότι η ηλεκτρονική επεξεργασία λέει, που έχει για ντιστόρσιον ας πούμε, χάνει εν συγκρίσει με τους λαμπάτους.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 26 Οκτ 2021, 00:13

Α για το σώμα.

Μιλάμε για κάτι ελαφρύ. Είναι για μικρό κορίτσι. Ποιο είναι λοιπόν;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14665
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 26 Οκτ 2021, 12:21

Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

άγνωστος γνωστός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 08 Ιαν 2019, 00:33

Re: Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από άγνωστος γνωστός » 27 Οκτ 2021, 16:39

Χαοτικός έγραψε:
26 Οκτ 2021, 00:11
Μιλάς για ηλεκτρικές κιθάρες και ενισχυτές;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37778
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Οκτ 2021, 17:32

Χαοτικός έγραψε:
26 Οκτ 2021, 00:13
Α για το σώμα.

Μιλάμε για κάτι ελαφρύ. Είναι για μικρό κορίτσι. Ποιο είναι λοιπόν;
Πιάνο και γαλλικά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 27 Οκτ 2021, 17:45

Θέμα για βιβλίο όχι για ποστ :-?

Όλα εξαρτώνται από:
Τι στυλ θα παίζει.
Τι χρήση θα κάνει (τώρα θα μάθει; υπάρχει περίπτωση να το παρατήσει; θέλει κάτι για beater;)
Και βασικό, για πόσα χρήματα μιλάμε.

Γενική χρήση για κάποιον που δεν είναι σίγουρος αν θα το συνεχίσει και με budget γύρω στο 400αρι τότε HSS, SSS, HH ή HSH ανάλογα το είδος που θα παίζει με σώμα alder/poplar/basswood.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2438
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 27 Οκτ 2021, 17:51

Χαοτικός έγραψε:
26 Οκτ 2021, 00:13
Α για το σώμα.

Μιλάμε για κάτι ελαφρύ. Είναι για μικρό κορίτσι. Ποιο είναι λοιπόν;
Ευκολακι

Μια στρατοκαστερ ειναι παντα μια ιδανικη αρχη

https://www.skroutz.gr/c/454/hlektrikes ... uier+strat


Καλο ειναι να μας πεις κιολας τι μουσικη θελει να παιζει. Αν θελει μεταλ πχ να παμε καπου αλλου...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23088
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Οκτ 2021, 18:00

Feindflug έγραψε:
26 Οκτ 2021, 12:21
:lol:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14665
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 27 Οκτ 2021, 18:03

Blackdog έγραψε:
27 Οκτ 2021, 17:51
Χαοτικός έγραψε:
26 Οκτ 2021, 00:13
Α για το σώμα.

Μιλάμε για κάτι ελαφρύ. Είναι για μικρό κορίτσι. Ποιο είναι λοιπόν;
Ευκολακι

Μια στρατοκαστερ ειναι παντα μια ιδανικη αρχη

https://www.skroutz.gr/c/454/hlektrikes ... uier+strat


Καλο ειναι να μας πεις κιολας τι μουσικη θελει να παιζει. Αν θελει μεταλ πχ να παμε καπου αλλου...
Experimental - post - blasphemic - grindcore, τύπε.

Τι προτείνεις;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2438
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 27 Οκτ 2021, 18:08

Feindflug έγραψε:
27 Οκτ 2021, 18:03
Blackdog έγραψε:
27 Οκτ 2021, 17:51
Χαοτικός έγραψε:
26 Οκτ 2021, 00:13
Α για το σώμα.

Μιλάμε για κάτι ελαφρύ. Είναι για μικρό κορίτσι. Ποιο είναι λοιπόν;
Ευκολακι

Μια στρατοκαστερ ειναι παντα μια ιδανικη αρχη

https://www.skroutz.gr/c/454/hlektrikes ... uier+strat


Καλο ειναι να μας πεις κιολας τι μουσικη θελει να παιζει. Αν θελει μεταλ πχ να παμε καπου αλλου...
Experimental - post - blasphemic - grindcore, τύπε.

Τι προτείνεις;
Εικόνα

Να αλλαξει μαγνητες ομως και να βαλει active :102:

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 27 Οκτ 2021, 22:15

Awesomatic έγραψε:
27 Οκτ 2021, 17:45
Θέμα για βιβλίο όχι για ποστ :-?

Όλα εξαρτώνται από:
Τι στυλ θα παίζει.
Τι χρήση θα κάνει (τώρα θα μάθει; υπάρχει περίπτωση να το παρατήσει; θέλει κάτι για beater;)
Και βασικό, για πόσα χρήματα μιλάμε.

Γενική χρήση για κάποιον που δεν είναι σίγουρος αν θα το συνεχίσει και με budget γύρω στο 400αρι τότε HSS, SSS, HH ή HSH ανάλογα το είδος που θα παίζει με σώμα alder/poplar/basswood.
Blackdog έγραψε:
27 Οκτ 2021, 17:51
Χαοτικός έγραψε:
26 Οκτ 2021, 00:13
Α για το σώμα.

Μιλάμε για κάτι ελαφρύ. Είναι για μικρό κορίτσι. Ποιο είναι λοιπόν;
Ευκολακι

Μια στρατοκαστερ ειναι παντα μια ιδανικη αρχη

https://www.skroutz.gr/c/454/hlektrikes ... uier+strat


Καλο ειναι να μας πεις κιολας τι μουσικη θελει να παιζει. Αν θελει μεταλ πχ να παμε καπου αλλου...
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Λοιπόν μιλάμε για 8 χρονών κοντά. Από μουσική Πινκφλουντούδες είναι κι οι δύο. Η μεγάλη πάει πλήκτρα η μικρή ηλ. κιθάρα. Προσανατολιζόμουν σε κάτι φτηνό επειδή είναι αρχή, στρατοκάστερ τύπου και με τρέμολο οπωσδήποτε.
Δεν ξέρω αν ισχύει κάποια γνώμη μου για το μέγεθος. Ο δάσκαλος είπε να πάμε σε κανονικό. Μου φαίνεται περίεργο. θα είναι βουνό για το παιδί, όχι;
Βρήκα λοιπόν αυτό https://www.skroutz.gr/s/6276048/Squier ... -Pink.html

αλλά ο δάσκαλος ήταν κατηγορηματικός, όχι.
Λέω ρε παιδί μου θα προλαβαίνουν τα δάχτυλα του παιδιού, θα φτάνουν, να κάνουν ένα σολάκι. Αλλιώς πως θα κάνει μπαρέ ας πούμε; Αλλά μήπως το μπαρέ είναι για κάνα χρόνο μετά; Δεν ξέρω κι από διδασκαλία τι γίνεται.

Γενικά αυτή μου άρεσε και συμπαθώ πολύ αυτή τη μάρκα.

https://www.skroutz.gr/s/12796676/Ibane ... om=catspan

Μας είπε ο δάσκαλος ότι εντάξει είναι πράγματι καλή αρά υπεκτιμημένη ως προς τα λεφτά. Εγώ αφού η γουστάρω δεν με νοιάζει, αφου κιόλας λέει ότι είναι καλή.
Εδώ μπαίνει το δεύτερο ζήτημα. Από βάρος τι κάνουμε; Θυμάμαι όταν είχα μία απομίμηση λεσπόλ ήταν πούπουλο. Ώσπου έπιασα πραγματική λεσπόλ κι ήταν ελέφαντας. Είναι βαριά άραγε η ιμπανέζ;

Το άλλο που μας είπε είναι ότι να μη στραφώ σε αυτές τις φτηνές στρατοκάστερ γιατί ναι μεν καλή μάρκα η φέντερ αλλά στα φτηνά της βγάζει πατάτες.
Οπότε Βlackdog μας βγάζει άκυρη όλη τη σελίδα που παρέθεσες. μας πρότεινε Cort. Δεν τις έχω ακούσει ποτέ; Τι είναι αυτές ξέρετε; ότι με με μια 170άρα - 200άρα σε κορτ θα είναι κάτι πολύ καλό για τη φάση μας.

Γνώμες;

Κι ελαφριά σώματα και μπράτσα ώστε να κόψουμε βάρος; Ποιο φίλτρο να βάλω;


Ενισχυτές τώρα λέω κάναν 20 βατ καλά δεν είναι; Ποιες μάρκες να βάλω; Εντάξει Φέντερ, Πίβει και Μαρσαλ νομίζω είναι τα ονόματα. Ναι;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2438
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 27 Οκτ 2021, 22:44

Χαοτικός έγραψε:
27 Οκτ 2021, 22:15


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Λοιπόν μιλάμε για 8 χρονών κοντά. Από μουσική Πινκφλουντούδες είναι κι οι δύο. Η μεγάλη πάει πλήκτρα η μικρή ηλ. κιθάρα. Προσανατολιζόμουν σε κάτι φτηνό επειδή είναι αρχή, στρατοκάστερ τύπου και με τρέμολο οπωσδήποτε.
Δεν ξέρω αν ισχύει κάποια γνώμη μου για το μέγεθος. Ο δάσκαλος είπε να πάμε σε κανονικό. Μου φαίνεται περίεργο. θα είναι βουνό για το παιδί, όχι;
Βρήκα λοιπόν αυτό https://www.skroutz.gr/s/6276048/Squier ... -Pink.html

αλλά ο δάσκαλος ήταν κατηγορηματικός, όχι.
Λέω ρε παιδί μου θα προλαβαίνουν τα δάχτυλα του παιδιού, θα φτάνουν, να κάνουν ένα σολάκι. Αλλιώς πως θα κάνει μπαρέ ας πούμε; Αλλά μήπως το μπαρέ είναι για κάνα χρόνο μετά; Δεν ξέρω κι από διδασκαλία τι γίνεται.

Γενικά αυτή μου άρεσε και συμπαθώ πολύ αυτή τη μάρκα.

https://www.skroutz.gr/s/12796676/Ibane ... om=catspan

Μας είπε ο δάσκαλος ότι εντάξει είναι πράγματι καλή αρά υπεκτιμημένη ως προς τα λεφτά. Εγώ αφού η γουστάρω δεν με νοιάζει, αφου κιόλας λέει ότι είναι καλή.
Εδώ μπαίνει το δεύτερο ζήτημα. Από βάρος τι κάνουμε; Θυμάμαι όταν είχα μία απομίμηση λεσπόλ ήταν πούπουλο. Ώσπου έπιασα πραγματική λεσπόλ κι ήταν ελέφαντας. Είναι βαριά άραγε η ιμπανέζ;

Το άλλο που μας είπε είναι ότι να μη στραφώ σε αυτές τις φτηνές στρατοκάστερ γιατί ναι μεν καλή μάρκα η φέντερ αλλά στα φτηνά της βγάζει πατάτες.
Οπότε Βlackdog μας βγάζει άκυρη όλη τη σελίδα που παρέθεσες. μας πρότεινε Cort. Δεν τις έχω ακούσει ποτέ; Τι είναι αυτές ξέρετε; ότι με με μια 170άρα - 200άρα σε κορτ θα είναι κάτι πολύ καλό για τη φάση μας.

Γνώμες;

Κι ελαφριά σώματα και μπράτσα ώστε να κόψουμε βάρος; Ποιο φίλτρο να βάλω;


Ενισχυτές τώρα λέω κάναν 20 βατ καλά δεν είναι; Ποιες μάρκες να βάλω; Εντάξει Φέντερ, Πίβει και Μαρσαλ νομίζω είναι τα ονόματα. Ναι;
Ειναι οπως ειπε ο φιλος αποπανω, μπορεις να γραψεις βιβλιο.

Πινκ φλουντ ειναι οκ η στρατοκαστερ αφου εχει και ο γκιλμουρ :8)

Με το μεγεθος εχω την ταση να συμφωνησω με τον δασκαλο, θα την ξεπερασει σε δυο-τρια χρονια και θα πρεπει να παρεις αλλη. Κανονικα μπαρε θα κανει μετα απο 2 χρονια και ισως λεω λιγα, μεχρι τοτε υπαρχουν κολπα για να το πιασεις αλλιως. Ξεχασε και τα σολο μεχρι τοτε, θα μαθει στην αρχη να παιζει ακορντα, θα ψηλαφισει τις κλιμακες και θα βρει ρυθμο πρωτα.

Οι ιμπανεζ δεν ειναι βαριες αλλα τις σιχαινομαι, πολυ φλωροηχος ρε παιδι μου, ουδετερος. Ειμαι φεντερας :8)

Δεν θα ελεγα οτι ειναι πατατες οι φτηνες φεντερ*, αντιθετα βρισκω τις squier αξιοπρεπεστατα οργανα. Οι Cort ειναι κινεζικες και τις σνομπαρω.

To βαρος και το σωμα επηρεαζουν τον ηχο, οποτε μην βιαζεσαι. Bασικα θα παιζουν καθιστες, δεν θα πανε για το λαιβ στην Πομπηια :roll:
Σε γενικες γραμμες πιο βαριες που εχω πιασει ειναι οι λες πωλ, τα ταυρακια της γκιμπσον και η τελεκαστερ. Αυτα ομως ειναι οργανα πανω των 2000ε, οποτε δεν σε νοιαζει. Πανω κατω παντως ολες ιδιες ειναι σε βαρος.

Εγω ψηφιζω φεντερ. Θα ρωτησω και ενα φιλο που εχω δασκαλο και θα σου πω πιο αργα.

Ενισχυτη, τι να σου πω, αναλογα με το μπατζετ. 20 βατ τραντζιστορ ειναι πολυ καλα για σπιτι.


*
SpoilerShow

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 27 Οκτ 2021, 23:08

Blackdog έγραψε:
27 Οκτ 2021, 22:44
Χαοτικός έγραψε:
27 Οκτ 2021, 22:15


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Λοιπόν μιλάμε για 8 χρονών κοντά. Από μουσική Πινκφλουντούδες είναι κι οι δύο. Η μεγάλη πάει πλήκτρα η μικρή ηλ. κιθάρα. Προσανατολιζόμουν σε κάτι φτηνό επειδή είναι αρχή, στρατοκάστερ τύπου και με τρέμολο οπωσδήποτε.
Δεν ξέρω αν ισχύει κάποια γνώμη μου για το μέγεθος. Ο δάσκαλος είπε να πάμε σε κανονικό. Μου φαίνεται περίεργο. θα είναι βουνό για το παιδί, όχι;
Βρήκα λοιπόν αυτό https://www.skroutz.gr/s/6276048/Squier ... -Pink.html

αλλά ο δάσκαλος ήταν κατηγορηματικός, όχι.
Λέω ρε παιδί μου θα προλαβαίνουν τα δάχτυλα του παιδιού, θα φτάνουν, να κάνουν ένα σολάκι. Αλλιώς πως θα κάνει μπαρέ ας πούμε; Αλλά μήπως το μπαρέ είναι για κάνα χρόνο μετά; Δεν ξέρω κι από διδασκαλία τι γίνεται.

Γενικά αυτή μου άρεσε και συμπαθώ πολύ αυτή τη μάρκα.

https://www.skroutz.gr/s/12796676/Ibane ... om=catspan

Μας είπε ο δάσκαλος ότι εντάξει είναι πράγματι καλή αρά υπεκτιμημένη ως προς τα λεφτά. Εγώ αφού η γουστάρω δεν με νοιάζει, αφου κιόλας λέει ότι είναι καλή.
Εδώ μπαίνει το δεύτερο ζήτημα. Από βάρος τι κάνουμε; Θυμάμαι όταν είχα μία απομίμηση λεσπόλ ήταν πούπουλο. Ώσπου έπιασα πραγματική λεσπόλ κι ήταν ελέφαντας. Είναι βαριά άραγε η ιμπανέζ;

Το άλλο που μας είπε είναι ότι να μη στραφώ σε αυτές τις φτηνές στρατοκάστερ γιατί ναι μεν καλή μάρκα η φέντερ αλλά στα φτηνά της βγάζει πατάτες.
Οπότε Βlackdog μας βγάζει άκυρη όλη τη σελίδα που παρέθεσες. μας πρότεινε Cort. Δεν τις έχω ακούσει ποτέ; Τι είναι αυτές ξέρετε; ότι με με μια 170άρα - 200άρα σε κορτ θα είναι κάτι πολύ καλό για τη φάση μας.

Γνώμες;

Κι ελαφριά σώματα και μπράτσα ώστε να κόψουμε βάρος; Ποιο φίλτρο να βάλω;


Ενισχυτές τώρα λέω κάναν 20 βατ καλά δεν είναι; Ποιες μάρκες να βάλω; Εντάξει Φέντερ, Πίβει και Μαρσαλ νομίζω είναι τα ονόματα. Ναι;
Ειναι οπως ειπε ο φιλος αποπανω, μπορεις να γραψεις βιβλιο.

Πινκ φλουντ ειναι οκ η στρατοκαστερ αφου εχει και ο γκιλμουρ :8)

Με το μεγεθος εχω την ταση να συμφωνησω με τον δασκαλο, θα την ξεπερασει σε δυο-τρια χρονια και θα πρεπει να παρεις αλλη. Κανονικα μπαρε θα κανει μετα απο 2 χρονια και ισως λεω λιγα, μεχρι τοτε υπαρχουν κολπα για να το πιασεις αλλιως. Ξεχασε και τα σολο μεχρι τοτε, θα μαθει στην αρχη να παιζει ακορντα, θα ψηλαφισει τις κλιμακες και θα βρει ρυθμο πρωτα.

Οι ιμπανεζ δεν ειναι βαριες αλλα τις σιχαινομαι, πολυ φλωροηχος ρε παιδι μου, ουδετερος. Ειμαι φεντερας :8)

Δεν θα ελεγα οτι ειναι πατατες οι φτηνες φεντερ*, αντιθετα βρισκω τις squier αξιοπρεπεστατα οργανα. Οι Cort ειναι κινεζικες και τις σνομπαρω.

To βαρος και το σωμα επηρεαζουν τον ηχο, οποτε μην βιαζεσαι. Bασικα θα παιζουν καθιστες, δεν θα πανε για το λαιβ στην Πομπηια :roll:
Σε γενικες γραμμες πιο βαριες που εχω πιασει ειναι οι λες πωλ, τα ταυρακια της γκιμπσον και η τελεκαστερ. Αυτα ομως ειναι οργανα πανω των 2000ε, οποτε δεν σε νοιαζει. Πανω κατω παντως ολες ιδιες ειναι σε βαρος.

Εγω ψηφιζω φεντερ. Θα ρωτησω και ενα φιλο που εχω δασκαλο και θα σου πω πιο αργα.

Ενισχυτη, τι να σου πω, αναλογα με το μπατζετ. 20 βατ τραντζιστορ ειναι πολυ καλα για σπιτι.


*
SpoilerShow

Ρε συ με Ιμπανέζ δεν έπαιζε ο Σαντάνα; Εγώ που είχα πιάσει μου φαινόταν πολύ βολική. Αν και δεν την άκουσα ποτέ με φαζ, ο ήχος της σαν να μη μου άρεσε. Έχεις δίκιο. Είχα συνηθίσει στη δικιά μου την απομίμηση λασπόλ. Αλλά είχα συνηθίσει και την ιμπανέζ του φίλου που συχνά παίζαμε σπίτι του.

Α ώστε κινέζικες οι κορτ. Αυτό με επηρεάζει φίλε. Ευρώπη να ενισχύσουμε να ανακυκλώνουμε στη γειτονιά τα λεφτά μας. Θα ακούσω το βίντεό σου. Ψάχνω τα ακουστικά.

Α ρε συ... Γιατί τις λέει Φέντερ ενώ είναι σκουριέρ; Από μπροστά η ταστιέρα αυτό γράφει. Η Φέντερ πιάνουν από 600 και πάνω. Παίζει κάποια συνεργασία εταιρειών;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 27 Οκτ 2021, 23:27

Χαοτικός έγραψε:
27 Οκτ 2021, 23:08

Α ρε συ... Γιατί τις λέει Φέντερ ενώ είναι σκουριέρ; Από μπροστά η ταστιέρα αυτό γράφει. Η Φέντερ πιάνουν από 600 και πάνω. Παίζει κάποια συνεργασία εταιρειών;
Η Squier είναι της φεντερ, τα φτηνά, made in China (κυρίως) μοντέλα. Μην τα φοβάσαι όμως, είναι σχετικά value for money. Ένα καλό σεταρισμα θέλουν συνήθως και έχουν αξιοπρεπεστατο ήχο, και ακόμη κ αν κάποτε θες κάτι καλύτερο μπορείς να αλλάξεις μαγνήτες (θα περάσουν πολλά χρόνια πιστεύω για να εμφανιστεί αυτή η πιθανότητα).

Οι κορτ που ρώτησες είναι επίσης value for money. Δε θα τη βγάλεις να την παίξεις αλλά καλη τιμή γι αυτό που παίρνεις, ακριβώς όπως και με τις squier της φθηνης σειράς.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30565
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Μαγνήτες, Σώμα, Μπρατσο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 27 Οκτ 2021, 23:30

Χαοτικός έγραψε:
26 Οκτ 2021, 00:13
Α για το σώμα.

Μιλάμε για κάτι ελαφρύ. Είναι για μικρό κορίτσι. Ποιο είναι λοιπόν;
απο την ξυλεία που έβαλες δεν τα ξέρω όλα, η paulownia είναι η πιο ελαφρια αλλά πολύ "ψευτικο" ξυλο, η λευκα poplar επίσης, το spuce, το οκουμε το αφρικανικο, αυτά όλα μοιάζουν, o κέδρος καλός,
Βαριά είναι ο σφένδαμος maple, to ash, το μπουρλο είναι απο ρίζα με πολλά νερά και ρόζους,
τo μαόνι μέτριο σε βάρος αλλά πανέμορφο, μεράντι και sapele του μοιάζουν, η κερασιά θέμα γούστου,
Наше дело правое - победа будет за нами!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών