EUROVISION 2022

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22905
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

EUROVISION 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 14 Μαρ 2022, 18:03

Μπορεί να έχω τις έγνοιες μου με τις εξελίξεις τόσο στην (οριτζιναλ) Ουκρανία όσο και στην Ουκρανία της προσωπικής μου ζωής που και οι δύο δέχονται επιθέσεις από Ρωσική εισβολή, αλλά μη χάνουμε και τον παλιό καλό πανελατζίδικο εαυτό μας!
Γιουροβιζιονάρα λοιπόν.


Από τα φαβορί μέχρι τώρα, απ'οτι εχω ακουσει, οι σκιπετάριοι γείτονες (που έχουν φτιάξει και κλιπάρα. Πολλά ρισπέκτια).
SpoilerShow

Εδώ η φετινή δική μας γλυκανάλατη παπαριά. Καμία ελπίδα.
SpoilerShow


Δυστυχώς, άπειρα λέβελ καλύτερο το περσινό με την Ελληνολλανδεζούλα!


Kαι σε slow/acoustic version, που γαμάει ακομα περισσότερο.

Εδώ η Τζύμπροςν! (πολύ καλύτερο κομμάτι απο το δικό μας, φυσικά).
SpoilerShow

Ενδιαφέρουσα και η συμμετοχή της Φινλανδίας με τους γνωστούς the Rasmus που είχαν γίνει ιδιαιτέρως viral μια εποχή κάπου στα early με late '00s και τους ακούγαμε ως πιτσιρικάδες.
SpoilerShow


Με το παρακάτω τους τραγούδι να ειναι το πιο γνωστό και χαρακτηριστικό, απ'οσο θυμάμαι στην εποχή μου

Εδώ και η φετινή συμμετοχή της περσινής νικήτριας, Ιταλίας. Επίσης ωραία κλιπάρα με πολιτικορθοτητάδικα lgbtqi προοδευτικά μηνύματα, για να πήζει η καθεστωτική πατριαρχία των μπούμερς. Από κακό έως αδιάφορο τραγουδάκι, που φυσικά ούτε που συγκρίνεται με τον περσινό οδοστρωτήρα που ακουει στο ονομα Μονεσκιν, και σάρωσε ολη τη σκηνή με τη ροκο-πανκ ενέργειά του (με τα εξίσου πολιτικορθοτητάδικα προοδευτικά μηνύματα).
SpoilerShow


Και εδώ το περσινό! :g094:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 15 Μαρ 2022, 10:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 20839
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: EUROVISION 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 14 Μαρ 2022, 18:08

Η Ουκρανία τί στέλνει;

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22905
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: EUROVISION 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 14 Μαρ 2022, 18:15

Εμπεδοκλής έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:08
Η Ουκρανία τί στέλνει;
Δεν στέλνει, γιατί δυσκολεύεται λίγο. Η Ρωσία πάντως που μπορούσε και ήθελε να στείλει, πετάχτηκε όξω κλωτσηδόν. Ακόμα και το καλοξυρισμένο φλεβώδες καβλί των τρανς της eurovision έχει φάει η χώρα-επιχείρηση του νεοτσάρου μαφιόζου, όλα στον πάτο της! Τίποτα δεν εχει αφήσει.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22905
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: EUROVISION 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 14 Μαρ 2022, 22:01

upd: Στέλνει κανονικά τελικά. Απλώς μετά τις τελευταίες εξελίξεις, ήταν ψιλοαμφίρροπη η συμμετοχή της. Εχει και επίσημο τραγούδι και καλούτσικο, με ωραίο ρεφραίν αλλά γιατομπέο (χαζοραπ) κουπλέ.

Eurovision 2022: Πώς θα συμμετάσχει η Ουκρανία με το τραγούδι «Stefania»
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 14 Μαρ 2022, 22:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Μιλλένιαλ
Δημοσιεύσεις: 793
Εγγραφή: 24 Ιαν 2020, 13:54

Re: EUROVISION 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μιλλένιαλ » 14 Μαρ 2022, 22:13

Νικήτρια η Ουκρανία με ρεκόρ στα 12άρια
Το μίσος για τη μπουμεργιά είναι δυνατότερο απ' τα ασφαλιστικά
~~~~
Μίμα για χρήμα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: EUROVISION 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 14 Μαρ 2022, 22:18

vantono έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:03
Μπορεί να έχω τις έγνοιες μου με τις εξελίξεις τόσο στην (οριτζιναλ) Ουκρανία όσο και στην Ουκρανία της προσωπικής μου ζωής που και οι δύο δέχονται επιθέσεις από Ρωσική εισβολή, αλλά μη χάνουμε και τον παλιό καλό πανελατζίδικο εαυτό μας!
Γιουροβιζιονάρα λοιπόν.


Φαβορί μέχρι τώρα, απ'οτι εχω ακουσει, οι σκιπετάριοι γείτονες (που έχουν φτιάξει και κλιπάρα. Πολλά ρισπέκτια).
SpoilerShow

Εδώ η φετινή δική μας γλυκανάλατη παπαριά. Καμία ελπίδα.
SpoilerShow


Δυστυχώς, άπειρα λέβελ καλύτερο το περσινό με την Ελληνολλανδεζούλα!


Kαι σε slow/acoustic version, που γαμάει ακομα περισσότερο.

Εδώ η Τζύμπροςν! (πολύ καλύτερο κομμάτι απο το δικό μας, φυσικά).
SpoilerShow

Ενδιαφέρουσα και η συμμετοχή της Φινλανδίας με τους γνωστούς the Rasmus που είχαν γίνει ιδιαιτέρως viral μια εποχή κάπου στα early με late '00s και τους ακούγαμε ως πιτσιρικάδες.
SpoilerShow


Με το παρακάτω τους τραγούδι να ειναι το πιο γνωστό και χαρακτηριστικό, απ'οσο θυμάμαι στην εποχή μου

Εδώ και η φετινή συμμετοχή της περσινής νικήτριας, Ιταλίας. Επίσης ωραία κλιπάρα με πολιτικορθοτητάδικα lgbtqi προοδευτικά μηνύματα, για να πήζει η καθεστωτική πατριαρχία των μπούμερς. Από κακό έως αδιάφορο τραγουδάκι, που φυσικά ούτε που συγκρίνεται με τον περσινό οδοστρωτήρα που ακουει στο ονομα Μονεσκιν, και σάρωσε ολη τη σκηνή με τη ροκο-πανκ ενέργειά του (με τα εξίσου πολιτικορθοτητάδικα προοδευτικά μηνύματα).
SpoilerShow


Και εδώ το περσινό! :g094:
ποσο καγκουρι εισαι πχια? :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 20839
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: EUROVISION 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 14 Μαρ 2022, 22:20

vantono έγραψε:
14 Μαρ 2022, 22:01
upd: Στέλνει κανονικά τελικά. Απλώς μετά τις τελευταίες εξελίξεις, ήταν ψιλοαμφίρροπη η συμμετοχή της. Εχει και επίσημο τραγούδι και καλούτσικο, με ωραίο ρεφραίν αλλά γιατομπέο (χαζοραπ) κουπλέ.

Eurovision 2022: Πώς θα συμμετάσχει η Ουκρανία με το τραγούδι «Stefania»
Με τραγούδι με ελληνικό όνομα λοιπόν 12αρι μόνο για τον τίτλο από Ελλάδα και Κύπρο. Άντε και από Αλβανία...

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22905
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: EUROVISION 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 15 Μαρ 2022, 01:22

Μάλλον όνομα μειονότητας είναι (ελληνικής ή ρωσικής -δεν ξέρω αν ειναι Και ρωσικό το "Στεφανία"-). Απ'αυτά τα άτομα δηλαδή που υπέστησαν τα πάνδεινα από τις Αζοφικές σφαγές εδώ και 8 χρόνια, υπό την πλήρη ανοχή τόσο του Ουκρανικού όσο και του Ρωσικού κράτους (που παρότι το τελευταίο διαδίδει την "αποναζιστικοποίηση" ως σημερινή δικαιολογία, όλα αυτα τα 8 χρόνια σφύριζε αδιάφορα).

100% μαζί με τα παραπάνω παλικάρια λοιπόν!
Είμεθα ξεκάθαρα Σλάβα Ουκραίgνι στη γιουροβιζγιο!

Άβαταρ μέλους
Крaсная армия
Δημοσιεύσεις: 4150
Εγγραφή: 17 Ιουν 2021, 21:37
Phorum.gr user: Μαρίνος Αντύπας
Τοποθεσία: Πελασγιώτιδα

Re: EUROVISION 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Крaсная армия » 15 Μαρ 2022, 10:20

vantono έγραψε:
15 Μαρ 2022, 01:22
Μάλλον όνομα μειονότητας είναι (ελληνικής ή ρωσικής -δεν ξέρω αν ειναι Και ρωσικό το "Στεφανία"-). Απ'αυτά τα άτομα δηλαδή που υπέστησαν τα πάνδεινα από τις Αζοφικές σφαγές εδώ και 8 χρόνια, υπό την πλήρη ανοχή τόσο του Ουκρανικού όσο και του Ρωσικού κράτους (που παρότι το τελευταίο διαδίδει την "αποναζιστικοποίηση" ως σημερινή δικαιολογία, όλα αυτα τα 8 χρόνια σφύριζε αδιάφορα).

100% μαζί με τα παραπάνω παλικάρια λοιπόν!
Είμεθα ξεκάθαρα Σλάβα Ουκραίgνι στη γιουροβιζγιο!
Μόνο και μόνο που χρησιμοποιείς τον φασιστικό αυτό χαιρετισμό είσαι υποψήφιος για διαγραφή, λόγω αντεπαναστατικής δράσης και οπορτουνισμού.

Θα δώσουν την Eurovision στην Ουκρανία οι ξεφτίλες όπως το 2015 σπρώξαν την Dnipro στον τελικό για πολιτικούς λόγους, η οποία δεν υπάρχει πια σαν ομάδα.
Для пользы дела мне необходимы военные полномочия. В таком случае я буду сам, без формальностей свергать тех командармов и комиссаров, которые губят дело. Так мне подсказывают интересы дела, и, конечно, отсутствие бумажки от Троцкого меня не остановит.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22905
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: EUROVISION 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 15 Μαρ 2022, 10:35

Το ακλόνητο φαβορί μιλάει απο τώρα. :lol:
Εικόνα

https://www.stoiximan.gr/sport/diaskeda ... on/188785/

Η μονη φορά στα παγκόσμια χρονικά της γιουροβίζγιο που ξέρουμε 100% το νικητή 2 μήνες πριν καν διεξαχθεί ο τελικός.
Εν τω μεταξύ, αδικαιολογήτως χαμηλά Φινλανδία, Αλβανία, και αδικαιολογήτως υψηλά Ιταλία και... Ελλάδα. :102:

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: EUROVISION 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 15 Μαρ 2022, 18:27


Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22905
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: EUROVISION 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 15 Μαρ 2022, 19:42


Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22905
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: EUROVISION 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 16 Μαρ 2022, 22:57

Και κάποια άλλα ενδιαφέροντα τραγουδάκια (εκτός απο τα παραπάνω που εχω ποστάρει)



Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: EUROVISION 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Μαρ 2022, 23:00

δυνατο :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22905
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: EUROVISION 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 26 Απρ 2022, 14:09

Όσο περισσότερο ακούω το τζυμπραίικο, τόσο περισσότερο μ'αρέσει.
Στα πλεονεκτήματα του τραγουδιού, και η ντατζεϊκώς ΜΟΥΝΑΡΑ τραγουδίστρια που είναι ΜΟΥΝΑΡΑ ακόμα και με ζιβάγκο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών