Σκιαδαρέσες

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8705
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 06 Σεπ 2022, 14:59

τις αγαπάω είναι θεσπέσιες, φρέσκιες και δροσερές
fear as night can’t be shut off

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4345
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 06 Σεπ 2022, 15:04

Ωραίος ο Φατσέας.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Σεπ 2022, 15:06

Χαοτικός έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:58
sys3x έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:46
Νομίζω ότι δεν σου είπε αυτό που νομίζεις ότι σου είπε η λουλού.

Του είπα συγκεκριμένα ότι "Μια χαρά μπορείς να λες τη γνώμη σου, μη σου πω οτι οφείλεις κιόλας". και για τρία συνεχόμενα ποστ μιλάει για το δικαίωμα να λέει τη γνώμη του.
:102:
Ξέρω γραφή και ανάγνωση.
Ίσως να χτύπησες φλέβα - ευαίσθητη χορδή.
:102:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 06 Σεπ 2022, 15:07

George_V έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:51
Χαοτικός έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:50
George_V έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:44


Ε λοιπόν δεν θα το βουλωσω και όποιος έχει πρόβλημα με τη γνώμη μου ας μου το πει.

Έχεις πρόβλημα με την αρνητική μου γνώμη, μου το είπες, dully noted.

Πέραν αυτού όμως δεν μπορεί να κάνει κάποιος κάτι άλλο.
Καλά αμύνσου σε μία μη επίθεση. Επαναλαμβάνω δεν σου είπα να το βουλώσεις. Τα ποστ εδώ είναι. κρίμα που δεν καταλαβαίνεις.
Και μην θεωρείς ότι είπες γνώμη. Πια γνώμη σε πιο θέμα; Εσύ βρήκες θέμα που δεν είχε θέσει κανένας. σαν να έρθει κάποιος και να σου πει ότι είσαι άσχημος έτσι στο ξεκάρφωτο. Δεν θα σου φανεί παράξενο;
Oταν ο άλλος ζητάει βαθμολογία από τον εθνι εγώ έθεσα μη υπάρχον θέμα?
(Έτσι όπως το εξέφρασα μπορεί να το εκλάβεις ότι σου τη λέω κι ότι από τόσους μαλάκες βρήκα εσένα να στιγματίσω. Όχι δεν λέω ότι είσαι ό,τι χειρότερο. Λέω να κάνεις ασκησούλα στον εαυτό σου. Σε πολλούς άλλους δεν θα το έλεγα ας πούμε που είναι πράγματι ό,τι χειρότερο[. Ασκησούλα λοιπόν, να προλαβαίνεις να διακρίνεις πάνω στην βαριεστημάρα σου και αφηρημάδα σου αυτό που ασυνείδητα πάει να σου βγει και εξυπηρετεί πάντα το ίδιο μέσα σου. Δεν λέω τι. θα σου βγει αντίδραση και άμυνα γιατί θα νιώσεις ότι αδικείσαι. Αλλά δες το! Δεν οφείλεις να διαφωτίσεις κανέναν για κάτι αρνητικό που μπορείς αν θες να εντοπίσεις. Ακόμα κι εσύ δεν κινδυνεύεις από κάτι αν δεν αντιφάσεις ακόμα και σε κάτι αρνητικό που βλέπεις αλλά που δεν σε προκάλεσε)
Εντάξει; Πες ότι είσαι σε άλλη διάθεση και δεν κάθεσαι να τα δεις όλα λέξη. Του πούστη! βαριόμαστε να να να προσπαθούμε να καταλάβουμε λέξη λέξη ένα μεγάλο κείμενο και σε οποιαδήποτε. αλλά δεν γαμάμε την κουβέντα επειδή μας φάνηκε ότι μας την πέφτουν. Σου ήρθε ένα συναίσθημα ότι δέχεσαι επίθεση και μιλάς μόνο ανταποκρινόμενος σε αυτό. ούτε στο ελάχιστο δεν είδες ότι σε ξεχώρισα και το είπα σε σένα και δεν θα το έλεγα σε άλλον γιατί δεν αξίζει (νιώθω ότι δεν αξίζει, όχι δεν αξίζουν όλοι γιατί έτσι. Όλοι αξίζουν)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Χαοτικός την 06 Σεπ 2022, 15:45, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Σεπ 2022, 15:10

nyxtovios έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:56
ασχηηηηήμια
ΔΕΝ έμπαινες δλδ;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27075
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 06 Σεπ 2022, 15:10

Χαοτικός έγραψε:
06 Σεπ 2022, 15:07
George_V έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:51
Χαοτικός έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:50


Καλά αμύνσου σε μία μη επίθεση. Επαναλαμβάνω δεν σου είπα να το βουλώσεις. Τα ποστ εδώ είναι. κρίμα που δεν καταλαβαίνεις.
Και μην θεωρείς ότι είπες γνώμη. Πια γνώμη σε πιο θέμα; Εσύ βρήκες θέμα που δεν είχε θέσει κανένας. σαν να έρθει κάποιος και να σου πει ότι είσαι άσχημος έτσι στο ξεκάρφωτο. Δεν θα σου φανεί παράξενο;
Oταν ο άλλος ζητάει βαθμολογία από τον εθνι εγώ έθεσα μη υπάρχον θέμα?
(Έτσι όπως το εξέφρασα μπορεί να το εκλάβεις ότι σου τη λέω κι ότι από τόσους μαλάκες βρήκα εσένα να στιγματίσω. Όχι δεν λέω ότι είσαι ό,τι χειρότερο. Λέω να κάνεις ασκησούλα στον εαυτό σου. Σε πολλούς άλλους δεν θα το έλεγα ας πούμε που είναι πράγματι ό,τι χειρότερο[/b]. Ασκησούλα λοιπόν, να προλαβαίνεις να διακρίνεις πάνω στην βαριεστημάρα σου και αφηρημάδα σου αυτό που ασυνείδητα πάει να σου βγει και εξυπηρετεί πάντα το ίδιο μέσα σου. Δεν λέω τι. θα σου βγει αντίδραση και άμυνα γιατί θα νιώσεις ότι αδικείσαι. Αλλά δες το! Δεν οφείλεις να διαφωτίσεις κανέναν για κάτι αρνητικό που μπορείς αν θες να εντοπίσεις. Ακόμα κι εσύ δεν κινδυνεύεις από κάτι αν δεν αντιφάσεις ακόμα και σε κάτι αρνητικό που βλέπεις αλλά που δεν σε προκάλεσε)


Εντάξει; Πες ότι είσαι σε άλλη διάθεση και δεν κάθεσαι να τα δεις όλα λέξη. Του πούστη! βαριόμαστε να να να προσπαθούμε να καταλάβουμε λέξη λέξη ένα μεγάλο κείμενο και σε οποιαδήποτε. αλλά δεν γαμάμε την κουβέντα επειδή μας φάνηκε ότι μας την πέφτουν. Σου ήρθε ένα συναίσθημα ότι δέχεσαι επίθεση και μιλάς μόνο ανταποκρινόμενος σε αυτό. ούτε στο ελάχιστο δεν είδες ότι σε ξεχώρισα και το είπα σε σένα και δεν θα το έλεγα σε άλλον γιατί δεν αξίζει (νιώθω ότι δεν αξίζει, όχι δεν αξίζουν όλοι γιατί έτσι. Όλοι αξίζουν)

Αν εγώ πρέπει να κάνω άσκηση στον εαυτό μου για ένα ποστ οι άλλοι που βαθμολογούν και ανοίγουν νηματα "μπαινατε" για αυτό τι πρέπει να κάνουν?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Σεπ 2022, 15:16

Να βαθμολογούμε;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23270
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Σεπ 2022, 15:16

George_V έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:51
Χαοτικός έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:50
George_V έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:44


Ε λοιπόν δεν θα το βουλωσω και όποιος έχει πρόβλημα με τη γνώμη μου ας μου το πει.

Έχεις πρόβλημα με την αρνητική μου γνώμη, μου το είπες, dully noted.

Πέραν αυτού όμως δεν μπορεί να κάνει κάποιος κάτι άλλο.
Καλά αμύνσου σε μία μη επίθεση. Επαναλαμβάνω δεν σου είπα να το βουλώσεις. Τα ποστ εδώ είναι. κρίμα που δεν καταλαβαίνεις.
Και μην θεωρείς ότι είπες γνώμη. Πια γνώμη σε πιο θέμα; Εσύ βρήκες θέμα που δεν είχε θέσει κανένας. σαν να έρθει κάποιος και να σου πει ότι είσαι άσχημος έτσι στο ξεκάρφωτο. Δεν θα σου φανεί παράξενο;
Oταν ο άλλος ζητάει βαθμολογία από τον εθνι εγώ έθεσα μη υπάρχον θέμα?
Για τις σκιαδαρέσες, όχι για τον πατέρα τους. Αλλά όπως γουστάρει ο καθένας. :102:

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 06 Σεπ 2022, 15:16

George_V έγραψε:
06 Σεπ 2022, 15:10
Χαοτικός έγραψε:
06 Σεπ 2022, 15:07
George_V έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:51


Oταν ο άλλος ζητάει βαθμολογία από τον εθνι εγώ έθεσα μη υπάρχον θέμα?
(Έτσι όπως το εξέφρασα μπορεί να το εκλάβεις ότι σου τη λέω κι ότι από τόσους μαλάκες βρήκα εσένα να στιγματίσω. Όχι δεν λέω ότι είσαι ό,τι χειρότερο. Λέω να κάνεις ασκησούλα στον εαυτό σου. Σε πολλούς άλλους δεν θα το έλεγα ας πούμε που είναι πράγματι ό,τι χειρότερο. Ασκησούλα λοιπόν, να προλαβαίνεις να διακρίνεις πάνω στην βαριεστημάρα σου και αφηρημάδα σου αυτό που ασυνείδητα πάει να σου βγει και εξυπηρετεί πάντα το ίδιο μέσα σου. Δεν λέω τι. θα σου βγει αντίδραση και άμυνα γιατί θα νιώσεις ότι αδικείσαι. Αλλά δες το! Δεν οφείλεις να διαφωτίσεις κανέναν για κάτι αρνητικό που μπορείς αν θες να εντοπίσεις. Ακόμα κι εσύ δεν κινδυνεύεις από κάτι αν δεν αντιφάσεις ακόμα και σε κάτι αρνητικό που βλέπεις αλλά που δεν σε προκάλεσε)
Εντάξει; Πες ότι είσαι σε άλλη διάθεση και δεν κάθεσαι να τα δεις όλα λέξη. Του πούστη! βαριόμαστε να να να προσπαθούμε να καταλάβουμε λέξη λέξη ένα μεγάλο κείμενο και σε οποιαδήποτε. αλλά δεν γαμάμε την κουβέντα επειδή μας φάνηκε ότι μας την πέφτουν. Σου ήρθε ένα συναίσθημα ότι δέχεσαι επίθεση και μιλάς μόνο ανταποκρινόμενος σε αυτό. ούτε στο ελάχιστο δεν είδες ότι σε ξεχώρισα και το είπα σε σένα και δεν θα το έλεγα σε άλλον γιατί δεν αξίζει (νιώθω ότι δεν αξίζει, όχι δεν αξίζουν όλοι γιατί έτσι. Όλοι αξίζουν)
Αν εγώ πρέπει να κάνω άσκηση στον εαυτό μου για ένα ποστ οι άλλοι που βαθμολογούν και ανοίγουν νηματα "μπαινατε" για αυτό τι πρέπει να κάνουν?
Σε πολλούς άλλους δεν θα το έλεγα ας πούμε που είναι πράγματι ό,τι χειρότερο
Ρε μαλάκα επίτηδες το κάνεις για να γελάτε τώρα κάποιοι;


Γιατί θεωρώ ότι σε σένα θα πιάσει τόπο η άποψή μου. όχι για να διαμορφωθείς ο ίδιος. Σιγά. Δεν γίνονται αυτά και δεν είναι θεμιτό ένα τέτοιο εγχείρημα. Αλλά με την πληροφορία μιας παραπάνω γνώμης θα κάνεις ακόμα καλύτερα πράγματα. Έτσι το πιστεύω και γι αυτό σου απευθύνθηκα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Χαοτικός την 06 Σεπ 2022, 15:47, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27075
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 06 Σεπ 2022, 15:17

vantono έγραψε:
06 Σεπ 2022, 15:16
George_V έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:51
Χαοτικός έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:50


Καλά αμύνσου σε μία μη επίθεση. Επαναλαμβάνω δεν σου είπα να το βουλώσεις. Τα ποστ εδώ είναι. κρίμα που δεν καταλαβαίνεις.
Και μην θεωρείς ότι είπες γνώμη. Πια γνώμη σε πιο θέμα; Εσύ βρήκες θέμα που δεν είχε θέσει κανένας. σαν να έρθει κάποιος και να σου πει ότι είσαι άσχημος έτσι στο ξεκάρφωτο. Δεν θα σου φανεί παράξενο;
Oταν ο άλλος ζητάει βαθμολογία από τον εθνι εγώ έθεσα μη υπάρχον θέμα?
Για τις σκιαδαρέσες, όχι για τον πατέρα τους. Αλλά όπως γουστάρει ο καθένας. :102:
Και εγώ έκανα ένα σχόλιο για αυτές. Το πρόβλημα δεν έχω καταλάβει ποιο είναι.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23270
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Σεπ 2022, 15:17

sys3x έγραψε:
06 Σεπ 2022, 15:16
Να βαθμολογούμε;
Μπορείτε ναι, να τις βαθμολογήσετε συνολικά για το έργο τους. :102:

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27075
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 06 Σεπ 2022, 15:18

Χαοτικός έγραψε:
06 Σεπ 2022, 15:16
George_V έγραψε:
06 Σεπ 2022, 15:10
Χαοτικός έγραψε:
06 Σεπ 2022, 15:07




Εντάξει; Πες ότι είσαι σε άλλη διάθεση και δεν κάθεσαι να τα δεις όλα λέξη. Του πούστη! βαριόμαστε να να να προσπαθούμε να καταλάβουμε λέξη λέξη ένα μεγάλο κείμενο και σε οποιαδήποτε. αλλά δεν γαμάμε την κουβέντα επειδή μας φάνηκε ότι μας την πέφτουν. Σου ήρθε ένα συναίσθημα ότι δέχεσαι επίθεση και μιλάς μόνο ανταποκρινόμενος σε αυτό. ούτε στο ελάχιστο δεν είδες ότι σε ξεχώρισα και το είπα σε σένα και δεν θα το έλεγα σε άλλον γιατί δεν αξίζει (νιώθω ότι δεν αξίζει, όχι δεν αξίζουν όλοι γιατί έτσι. Όλοι αξίζουν)
Αν εγώ πρέπει να κάνω άσκηση στον εαυτό μου για ένα ποστ οι άλλοι που βαθμολογούν και ανοίγουν νηματα "μπαινατε" για αυτό τι πρέπει να κάνουν?
Σε πολλούς άλλους δεν θα το έλεγα ας πούμε που είναι πράγματι ό,τι χειρότερο
Ρε μαλάκα επίτηδες το κάνεις για να γελάτε τώρα κάποιοι;


Γιατί θεωρώ ότι σε σένα θα πιάσει τόπο η άποψή μου. όχι για να διαμορφωθείς ο ίδιος. Σιγά. Δεν γίνονται αυτά και δεν είναι θεμιτό ένα τέτοιο εγχείρημα. Αλλά με την πληροφορία μιας παραπάνω γνώμης θα κάνεις ακόμα καλύτερα πράγματα. Έτσι το πιστεύω και γι αυτό σου απευθύνθηκα.
Η τεχνική χτυπάω το σαμάρι δεν φαίνεται να πιάνει. Ίσως θα έπρεπε να απευθυνθείς σε αυτούς που θα έπρεπε και όχι σε μένα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12756
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 06 Σεπ 2022, 15:18

sys3x έγραψε:
06 Σεπ 2022, 15:10
nyxtovios έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:56
ασχηηηηήμια
ΔΕΝ έμπαινες δλδ;
άλλο αυτό

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Σεπ 2022, 15:20

vantono έγραψε:
06 Σεπ 2022, 15:17
sys3x έγραψε:
06 Σεπ 2022, 15:16
Να βαθμολογούμε;
Μπορείτε ναι, να τις βαθμολογήσετε συνολικά για το έργο τους. :102:
Μπορεί να σε μπέρδεψε το ερωτηματικό στο τέλος, δεν ήτανε ερώτηση.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Σεπ 2022, 15:20

nyxtovios έγραψε:
06 Σεπ 2022, 15:18
sys3x έγραψε:
06 Σεπ 2022, 15:10
nyxtovios έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:56
ασχηηηηήμια
ΔΕΝ έμπαινες δλδ;
άλλο αυτό
Είσαι πολύ καλός μου φίλος.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών