Σκιαδαρέσες

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11552
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 06 Σεπ 2022, 16:51

Χαοτικός έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:02
George_V έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:42
Ευτυχώς που δεν πήραν τη φάτσα του πατέρα τους.

Αυτό να το κοιτάξεις. Είναι χαρακτηριστικό που σου τρώει την ψυχή. να πεις κάτι αρνητικό έστω και ανεπαίσθητα.

(Έτσι όπως το εξέφρασα μπορεί να το εκλάβεις ότι σου τη λέω κι ότι από τόσους μαλάκες βρήκα εσένα να στιγματίσω. Όχι δεν λέω ότι είσαι ό,τι χειρότερο. Λέω να κάνεις ασκησούλα στον εαυτό σου. Σε πολλούς άλλους δεν θα το έλεγα ας πούμε που είναι πράγματι ό,τι χειρότερο. Ασκησούλα λοιπόν, να προλαβαίνεις να διακρίνεις πάνω στην βαριεστημάρα σου και αφηρημάδα σου αυτό που ασυνείδητα πάει να σου βγει και εξυπηρετεί πάντα το ίδιο μέσα σου. Δεν λέω τι. θα σου βγει αντίδραση και άμυνα γιατί θα νιώσεις ότι αδικείσαι. Αλλά δες το! Δεν οφείλεις να διαφωτίσεις κανέναν για κάτι αρνητικό που μπορείς αν θες να εντοπίσεις. Ακόμα κι εσύ δεν κινδυνεύεις από κάτι αν δεν αντιφάσεις ακόμα και σε κάτι αρνητικό που βλέπεις αλλά που δεν σε προκάλεσε)

είπε κάτι αρνητικό για τον πατέρα τους σε σχέση με την ομορφαδα , αλλα ταυτόχρονα κάτι θετικό για αυτές.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23377
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Σεπ 2022, 16:53

lagavulis έγραψε:
06 Σεπ 2022, 16:50
Μόνικες απ'τα λιντλ.

(αν και η Μόνικα ΕΙΝΑΙ ΤΟ λιντλ της εγχώριας λιανεμπορικής ποπ)

Συμπαθής ο Γεράσιμος, πάντως.
Συμπαθέστατος.
Και καμία σχέση με Μόνικα, οι πιτσιρίκες αυτές. Η Μόνικα είναι μια Μαρίνα Σαττι της ΝΔ (η η Σαττι μια Μόνικα του σύριζα, όπως προτιμάτε).
Αλλά αυτές οι μικρές θα έχουν σημαντικη
εξέλιξη και ανέλιξη. Τη Μονικα δεν την ξέρει η μάνα της.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11552
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 06 Σεπ 2022, 16:54

lagavulis έγραψε:
06 Σεπ 2022, 16:50
Μόνικες απ'τα λιντλ.

(αν και η Μόνικα ΕΙΝΑΙ ΤΟ λιντλ της εγχώριας λιανεμπορικής ποπ)

Συμπαθής ο Γεράσιμος, πάντως.
Ποια Μόνικα ; Αυτή που το έκαψε στο πανηγύρι του Κούλη;

Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 06 Σεπ 2022, 17:01

vantono έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:46
George_V έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:42
Ευτυχώς που δεν πήραν τη φάτσα του πατέρα τους.
Είναι ατομάρα από τις λίγες ο Φατσέας ρε, και εκπέμπει έναν καλτ αγνό καραμπαμπισμό.
Νομίζω είναι πιο κουλτουριαρης από τους ρόλους που επαιζε
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

lagavulis
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: 23 Απρ 2018, 19:04
Phorum.gr user: lagavulis

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lagavulis » 06 Σεπ 2022, 17:24

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
06 Σεπ 2022, 16:54
lagavulis έγραψε:
06 Σεπ 2022, 16:50
Μόνικες απ'τα λιντλ.

(αν και η Μόνικα ΕΙΝΑΙ ΤΟ λιντλ της εγχώριας λιανεμπορικής ποπ)

Συμπαθής ο Γεράσιμος, πάντως.
Ποια Μόνικα ; Αυτή που το έκαψε στο πανηγύρι του Κούλη;
Ναι αυτή. Ξεκίνησε κάπως ελπιδοφόρα (κατά κάποιους ρομαντικούς), αλλά γοργά και μεθοδικά μετετράπη σε παρατράγουδο.

vantono έγραψε:
06 Σεπ 2022, 16:53
lagavulis έγραψε:
06 Σεπ 2022, 16:50
Μόνικες απ'τα λιντλ.

(αν και η Μόνικα ΕΙΝΑΙ ΤΟ λιντλ της εγχώριας λιανεμπορικής ποπ)

Συμπαθής ο Γεράσιμος, πάντως.
Συμπαθέστατος.
Και καμία σχέση με Μόνικα, οι πιτσιρίκες αυτές. Η Μόνικα είναι μια Μαρίνα Σαττι της ΝΔ (η η Σαττι μια Μόνικα του σύριζα, όπως προτιμάτε).
Αλλά αυτές οι μικρές θα έχουν σημαντικη
εξέλιξη και ανέλιξη. Τη Μονικα δεν την ξέρει η μάνα της.
Η τελευταία σου πρόταση είναι εκτός πραγματικότητας. Οι πάντες την ξέρουν. Είτε ως αρτίστα, είτε ως παρατράγουδο, την ξέρουν.
Για το κατά πόσο θα ακολουθήσουν την πορεία της Μόνικα οι λεγάμενες, θα δείξει. Μακάρι να αποφύγουν την πεπατημένη, αλλά μέχρι στιγμής, το μπάσιμο στα μουσικά πράγματα είναι πολύ ΚΡΙΝΤΖ. Νομίζω το επιδιώκουν, μάλιστα.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23377
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Σεπ 2022, 17:25

Sol έγραψε:
06 Σεπ 2022, 17:01
vantono έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:46
George_V έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:42
Ευτυχώς που δεν πήραν τη φάτσα του πατέρα τους.
Είναι ατομάρα από τις λίγες ο Φατσέας ρε, και εκπέμπει έναν καλτ αγνό καραμπαμπισμό.
Νομίζω είναι πιο κουλτουριαρης από τους ρόλους που επαιζε
Στην τβ έπαιζε συνεχώς κόντρα-ρόλους. Ο Σκιαδαρέσης είναι γέννημα-θρέμμα Επιδαύρου. Ταλαντούχος, ευφυής, χιούμορ στο φουλ, ακόμα και τρολ.
Εικόνα

Και η γυναίκα του φυσικά, εκτός από ωραία ηθοποιός είναι και καταπληκτική τραγουδίστρια.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 06 Σεπ 2022, 17:28

vantono έγραψε:
06 Σεπ 2022, 17:25
Sol έγραψε:
06 Σεπ 2022, 17:01
vantono έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:46

Είναι ατομάρα από τις λίγες ο Φατσέας ρε, και εκπέμπει έναν καλτ αγνό καραμπαμπισμό.
Νομίζω είναι πιο κουλτουριαρης από τους ρόλους που επαιζε
Στην τβ έπαιζε συνεχώς κόντρα-ρόλους. Ο Σκιαδαρέσης είναι γέννημα-θρέμμα Επιδαύρου. Ταλαντούχος, ευφυής, χιούμορ στο φουλ, ακόμα και τρολ.
Εικόνα

Και η γυναίκα του φυσικά, εκτός από ωραία ηθοποιός είναι και καταπληκτική τραγουδίστρια.
Eπίσης, όσο και να μην σας αρέσει η φάτσα του είναι φοβερό το πώς σου αποτυπώνεται στον εγκέφαλο. Τον βλέπεις μια φορά και τον θυμάσαι για πάντα. Βλεπεις 50 θεογκόμενους ίδιους και δεν ξεχωρίζεις τον ένα από τον άλλο. Είναι τρομερό προσόν γι'αυτές τις δουλειές η μάπα σου να μην ξεχνιέται.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23377
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Σεπ 2022, 17:28

lagavulis έγραψε:
06 Σεπ 2022, 17:24
Η τελευταία σου πρόταση είναι εκτός πραγματικότητας. Οι πάντες την ξέρουν. Είτε ως αρτίστα, είτε ως παρατράγουδο, την ξέρουν.
Για το κατά πόσο θα ακολουθήσουν την πορεία της Μόνικα οι λεγάμενες, θα δείξει. Μακάρι να αποφύγουν την πεπατημένη, αλλά μέχρι στιγμής, το μπάσιμο στα μουσικά πράγματα είναι πολύ ΚΡΙΝΤΖ. Νομίζω το επιδιώκουν, μάλιστα.
Αυτό! Ακόμα και ως παρατράγουδο κανένας δεν την ήξερε, πριν βγει στη φόρα εκείνη η κριντζιά στο πιάνο του Ζαππείου που όποιος την ακουγε απ'εξω, νόμιζε οτι εκει μέσα σφάζουν γάτες. Ως "αρτίστα", άντε να την ήξερε καμιά ντουζίνα ΟΝΝΕΔιτών.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 06 Σεπ 2022, 17:36

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:33
Υδράργυρος έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:50
Νεποτισμός παντού, σε όλα τα επίπεδα, σε όλους τους τομείς. Για αυτό έχουμε πθ ένα βλάκα που έγινε πθ επειδή ήταν ο πατέρας του
το ιδιο υποκριτικο με το να δηλωνει κομμουνιστρια η μποφιλιου απο τα πολυτελη προαστια και να βγαζει σελφις απο το πολυτελες σαλονι με τον επιχειρηματια συζυγο :102:
Οι κουκουκουεδες επ αυτου θα σου απαντουντουσαν οτι δεν ειμαστε αναχωρητες κυριοι. :102:

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8760
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 06 Σεπ 2022, 17:36

George_V έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:42
Ευτυχώς που δεν πήραν τη φάτσα του πατέρα τους.
και; τις κάνει αυτό καλύτερες τραγουδίστριες, κατά τη γνώμη σου;







πάντως, όσο μεγαλώνω ειδικά, τόσο περισσότερο φρίττω
με τα [μαλακισμένα] κριτήρια του [ματαιόδοξου και κενόδοξου γενικώς] κόσμου
περί ομορφιάς/ασχήμιας κτλ
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 06 Σεπ 2022, 17:44

vantono έγραψε:
06 Σεπ 2022, 16:35
Χαοτικός έγραψε:
06 Σεπ 2022, 16:00
Θες να σου πω συγκεκριμένα για χρήστες που μαλακίζονται δηλαδή; Το ότι έγραψα στα παπάρια μου το νήμα και δεν το σέβομαι και κάνω άλλη συζήτηση δεν είναι ένδειξη;
Τώρα γιατί υπονοεις κάτι αρνητικό για τις σκιαδαρεσες η/και για μένα το νηματοθετη δηλαδή?
Το να υπονοεις κάτι αρνητικό, δεν είναι ίσως χειρότερο από το να το λες στα ίσα, οπως τουλαχιστον εκανε ο Τζορτζ? :102:
Μην αμυνθείς, δεν είμαι επιθετικός, κανοgνικος είμαι. Απλά ρωτάω.
Τι να αμυνθώ βρε μαλάκα; :003: Αν δεν μπορούσα να βλέπω τι διάθεση έχει ο άλλος, τι κολλήματα, τι οίστρο και γενικά σε τι ψυχολογική κατάσταση είναι θα τρώγαμε ψωμί σπίτι μου;

ξεκάθαρα το λέω ότι δεν σέβομαι τέτοια νήματα. Αυτό δεν έχει να κάνει με το νηματοθέτη. και το αν σέβεσαι κάποιον ή μισείς κάποιον έχει να κάνει με πολλα το ξέρεις. εσένα σε έχω ειρωνευτεί για τοποθετήσεις σου αλλά δεν σε έχω βρίσει για τοποθετήσεις σου.
Αυτό τι μας λέει; ότι εσύ δεν είσαι το άτομο που αξίζει να του κατεβάσεις το οικογενειακό δέντρο!
("Αξίζει"! Μαλακία και το ξέρουμε. Για κανέναν δεν αξίζει. Απλά εννοώ ότι, συναισθηματικά "αξίζει". Δηλαδή σιχαίνεσαι κάποιον και η ψυχή σου ζητάει να του επιτεθείς) (Συμβουλέυω δε να το κάνουν όλοι. Γλιτώνεις εγκεφαλικά)

Έχεις δείξει τι είσαι και δεν σε συμπαθούν όλοι τυχαία :102:

Απλά η κουλτούρα σου είναι βλαπτική ας το πούμε για τα δικά μου όνειρα περί κοινωνάς.
("και ποιος είσαι ρε μαλάκα που ξέρεις τι κουλτούρα έχω εγώ").
όχι ρε δεν σε ξέρω. Κι ούτε θέλω να σε αλλάξω κι ούτε έχω δικαίωμα. Αλλά όλο στα δικαιώματα το πάμε και σοτυς κανόνες, και στα καθώς πρέπει. Γιατί να μην είμαστε αληθινοί;
Μου τη σπάει λοιπόν που στην κοινωνία που ζω υπάρχει αυτό που το βρίσκω κακο. απλά.

Τι να κάνεις λοιπόν σε τέτοιες περιπτώσεις;

Ή είσαι ο Αντερ όπου αποφασίζεις να μην πεις τίποτα γιατί το μόνο που έχεις να πεις, θα σε διώξει από δω μέσα. και δεν το γουστάρεις αυτό. Έχουμε αυτό το χώρο να ξεκαυλώνουμε λίγο όποτε γουστάρουμε.

Ή είσαι ο δεξιός αλλά όχι επίπεδο Άντερ. Απλά μουλωχτός, κομπλεξικός, κακοήθης, ακαλλιέργητος, φθονερός... δεξιός ρε μλκ!
Οπότε μπινελικιάζεις και στ' αρχίδια σου να βοηθήσεις να εκπολιτιστεί και να αξανθρωπιστεί ο άλλος.

Η είσαι ο Βαντόνος όπου λες μέσα σου '"Ε τον μαλακίδη πάλι!"
Πιάνεις; Ούτε καν τον μαλάκα. Τον μαλακίδη θα πεις! Δηλαδή γλυκαίνεις τον χαρακτηρισμό σου. (Καλά μέσα σου ότι λέξη γουστάρεις θα πεις. Αλλά η διάθεσή σου δεν θα είναι "Α το σκουπίδι, άντε ρε βόθρε,κλπ κλπ").
Τι θα του πεις λοιπόν; θα τον τσιγκλίσεις, θα τον ειρωνευτείς και γενικά η διάθεσή σου και η κριτική θα προσανατολίζετε στο στυλ "βρε μαλάκα, δεν ντρέπεσαι ολόκληρος μαντράχαλος; " Θα λεχεις ένα θάρρος δηλαδή να κάνεις μια αδερφική κριτική..

Τώρα βέβαια θα μπορούσες να μου πεις "και γιατί δεν μου το λες στα ίσα;" "κι αν με πας όπως λες ή πιστεύεις λίγο σε μένα, όπως έκανες με τον Τζώρτζ γιατί δεν μου είπες περίπου τα ίδια;
Σου είχα πει καμια δυο φορές ρε συ. μϊα με το Σαρβάιβος όπυ είχατε σκυλιάσειμα τον ναμρέηλ ότι το παίζω αφυψηλού και πολλά άλλα, μιά με τις παπουδοπαντοφλες και δεν θυμάμαι τι άλλο. Τσακωθήκαμε, τα βρήκαμε κι αντιμετωπιζόμασταν φλυκα από κει και μετά.
Έιχες κάνει σχόλιο του τύπου. "Ωχ τώρα θα μπει ο Χαοτικός και θα δει τι έγραψα και θα μου αρχίσει τον εξάψαλμο :oops: "
Δηλαδή με σατιρίζεις και σε σατιριζω.
Αλλά μέχρι εκεί. Από τοτε έχεις ανοίξει του κόσμου τα νήματα και δεν λέει να σου σπάω τ' αρχίδια κάθε φορά. θα γαμηθεί και το θετικ΄αυτο κλίμα που σου λεω.


Αλλα...


:roll:



το χεις πραγαμήσει μωρέ παλιομαλάκα :smt013:vp2::smt076 έχεις ευλογήσει όλη τη φασιστική μούργα στο επίπεδο της νοοτροπίας. Έχεις παραδοθεί σε αυτή τη φρίκη που πας να αντλήσεις ψυχαγωγία και τι μένει στο τέλος; Πως να σε μεριάσει μια γκόμενα που όταν λένε εγκληματικά σεξιστικές μαλακίες (τα ήθελε η βιασμένη) εσύ αντιδράς και βρίζεις και δείχνεις τις ευαισθησίες σου για κοινωνικά θέματα, να βασιστεί πάνω σου και να νιωθει ότι υπάρχουν στην κοινωνία σωστοί άνθρωποι;

Δηλαδή το καταλαβαίνω ότι είναι γελοίοι αυτοί πως τους λένε χαγιάτε και τέτοια και μπαίνεις και γελάς με την αηδία, αλλά σε τρώει αυτό. Δεν το βλέπετε κάποιοι ρε πούστη μου;
Έρχεται η στιγμή που βαριέσαι πλέον να λες
"Τι ναι αυτοί ρε; Υπάρχουν τέτοιοι ανάμεσά μας; κλπ κλπ " και περνάς στο στάδιο "Εντάξει δίκιο είχε ο ψηλός τώρα! Μπα ο άλλος είναι μουνόπανο, αν καλά της έκανε της άλλης"

Ευλογούμε τα σκουπίδια που μας πετάνε σε αυτήν την καραταξικότατη κοινωνία. Τα ξέρεις αυτά! :102:

Ας αφήσουμε λοιπόν ασχολίαστα κάποια τέτοια. Μου μιλάνε για τα χασίσια και αναρωτιέμαι, δεν βλέπουν ότι είναι πρεζάκηδες των σκουπιδιών; Γίνεται εξάρτηση αυτό ρε. θες να υπάρχουν στο τέλος και ανώμαλοι και περιθωριακοί και της παναγιάς τα μάτια γι να έχεις να μοιραστείς μαζί με την ομάδα σου την αντίθεσή σου σε αυτά και να επιβεβαιώσεις.... τι αλήθεια; Την ύπαρξη; Το ενδιαφέρον σου για τον κόσμο και να κινείσαι ανάμεσά του; Σαν να παίρνεις τη καθημερινή δόση σου είναι :102:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 06 Σεπ 2022, 17:45

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
06 Σεπ 2022, 16:51
Χαοτικός έγραψε:
06 Σεπ 2022, 14:02
George_V έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:42
Ευτυχώς που δεν πήραν τη φάτσα του πατέρα τους.

Αυτό να το κοιτάξεις. Είναι χαρακτηριστικό που σου τρώει την ψυχή. να πεις κάτι αρνητικό έστω και ανεπαίσθητα.

(Έτσι όπως το εξέφρασα μπορεί να το εκλάβεις ότι σου τη λέω κι ότι από τόσους μαλάκες βρήκα εσένα να στιγματίσω. Όχι δεν λέω ότι είσαι ό,τι χειρότερο. Λέω να κάνεις ασκησούλα στον εαυτό σου. Σε πολλούς άλλους δεν θα το έλεγα ας πούμε που είναι πράγματι ό,τι χειρότερο. Ασκησούλα λοιπόν, να προλαβαίνεις να διακρίνεις πάνω στην βαριεστημάρα σου και αφηρημάδα σου αυτό που ασυνείδητα πάει να σου βγει και εξυπηρετεί πάντα το ίδιο μέσα σου. Δεν λέω τι. θα σου βγει αντίδραση και άμυνα γιατί θα νιώσεις ότι αδικείσαι. Αλλά δες το! Δεν οφείλεις να διαφωτίσεις κανέναν για κάτι αρνητικό που μπορείς αν θες να εντοπίσεις. Ακόμα κι εσύ δεν κινδυνεύεις από κάτι αν δεν αντιφάσεις ακόμα και σε κάτι αρνητικό που βλέπεις αλλά που δεν σε προκάλεσε)

είπε κάτι αρνητικό για τον πατέρα τους σε σχέση με την ομορφαδα , αλλα ταυτόχρονα κάτι θετικό για αυτές.
Κι αυτό είναι κουλ;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27237
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 06 Σεπ 2022, 17:48

νύχτα έγραψε:
06 Σεπ 2022, 17:36
George_V έγραψε:
06 Σεπ 2022, 12:42
Ευτυχώς που δεν πήραν τη φάτσα του πατέρα τους.
και; τις κάνει αυτό καλύτερες τραγουδίστριες, κατά τη γνώμη σου;

.



πάντως, όσο μεγαλώνω ειδικά, τόσο περισσότερο φρίττω
με τα [μαλακισμένα] κριτήρια του [ματαιόδοξου και κενόδοξου γενικώς] κόσμου
περί ομορφιάς/ασχήμιας κτλ
Δεν αναφέρθηκα στη μουσική ή στη φωνή τους.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 06 Σεπ 2022, 17:52

nowhere έγραψε:
06 Σεπ 2022, 16:47
μια χαρά είναι οι κοπελίτσες.τι ακριβώς σχολιάζουν οι καφενειακές λινάτσες και τι σημασία έχει σε ποιον μοιάζουν τρέχα γύρευε
Φώναξε τον άντρα σου να γράψει κοπέλα μου γιατί καρφώνεσαι ότι δεν είσαι ο ...

ΟΚ εντάξει θεατρινισμός (και ψέμα). Είσαι σταθερός σε αυτά. Το θυμάμαι το σχόλιο "θα ήθελα να είμαι από μια μεριά όπου τέτοια μαλακισμένα τραβάνε βίντεο έναν άνθρωπο με πρόβλημα να τους έχωνα το σελφομπάστουνο στον κώλο! (Μία γυναίκα φώναζε μόνη της στο τρένο)

(δεν το θυμάσαι, όπως πολλοί δεν θυμάστε, αλλά εγώ έχω τα καμένα κύτταρα απ΄τους μπάφους)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23377
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σκιαδαρέσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Σεπ 2022, 17:54

Χαοτικός έγραψε:
06 Σεπ 2022, 17:44
......
...........
Ορθά ομιλείς. Απλώς κάποιοι (όπως κι εγώ) έχομεν γαλουχηθεί μέσα σε ενα καπιταλιστικό πλαίσιο και εχουμε κληρονομήσει τη σαπίλα του, δυστυχως. Το παλεύουμε μέσα μας να απαλλαγούμε, πότε με επιτυχία πότε όχι. :cry Το θέμα ειναι να βρίσκουμε την ισορροπία.
Για κάθε χαγιάτε ή σαρβάιβορ που ποστάρομεν, να ποστάρομεν και Σκιαδαρέσες ή κάτι παρόμοιο, για να εξισορροπείται η φάση, να γλυκαίνει η κάπως η καφρίλα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών