BWGT Forumvision #11

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2154
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 04 Μάιος 2024, 23:04

Γύρος #5

Playlist

01. Μιχάλης Νικολούδης - Μελίνα
02. Order In Chaos - Drive
03. Fontaines D.C. - Starburster
04. Error Theory - Sky Architect
05. Julia Holter - Words I Heard
06. Stephan Micus - Passing Cloud
07. Άβατον - Ούκ Εθέλω Πλουτείν
08. Μ. Χατζιδάκις, Δ. Γαλάνη - Περιμπανού
09. Kapten - Wolves
10. Michael J Lewis - Theatre Of Blood (1973) Ost
11. Li Jie (Carlo Domeniconi) - Koyunbaba Op. 19
12. Sting-Katia Lebeque - Moon Over Bourbon Street
13. Joe Hisaishi - Mother’s Broom
14. Dakhabrakha - Ой Ішов Чумак
15. The Killers - Land Of The Free
16. The Veils - Lavinia
17. Clannad - A Dream In The Night

(Τα τραγούδια δεν εμφανίζονται ως λινκς λόγω του περιορισμού των 10 λινκς ανά δημοσίευση.Όλα τα τραγούδια εμφανίζονται στην playlist στο YouTube και φυσικά στην εφαρμογή του παιχνιδιού.)

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2154
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 13 Μάιος 2024, 08:59

Γύρος #5 - Αποτελέσματα

Κώδικας: Επιλογή όλων

 # Τίτλος                                          ∑ ARI CIN DRH ERA FER FLO HAM LAL MIC MOJ MOU NOM NOV OLI RIF STR VEN 
 1 Clannad - A Dream In The Night                 77   2   1   0   1   4   4   6   5   7   7   2   7   8   8  10   #   5 
 1 Michael J Lewis - Theatre Of Blood (1973) Ost  77   8   0   4   6   6   2   3  12   0  10   4   #  10   5   0   0   7 
 3 Sting-Katia Lebeque - Moon Over Bourbon Stre…  76  10   0   6  12   0   8   5   0   5   1   6  12   0   1   5   5   # 
 3 The Veils - Lavinia                            76   5   5  10   7   2   6   0   #   2  12   1   2  12   0  12   0   0 
 5 Joe Hisaishi - Mother’s Broom                  74  12   0   0   0  10   0   8  10   1   8   #   0   4  12   8   0   1 
 6 Stephan Micus - Passing Cloud                  72   4   8   1   0   0  12   #   4   8   0   3  10   6   2   0   6   8 
 7 Li Jie (Carlo Domeniconi) - Koyunbaba Op. 19   71   0  10   0   2   0   5  10   0   #   0  10   4   0   6   0  12  12 
 8 Μιχάλης Νικολούδης - Μελίνα                    61   1   4   2   0   5   0   0   7   0   6   5   8   #   7   6  10   0 
 9 The Killers - Land Of The Free                 59   #   0   3  10   8   3   0   0   0   0  12   3   7  10   1   2   0 
10 Dakhabrakha - Ой Ішов Чумак                    58   0  12   0   0   #   7   4   0  12   0   8   6   2   0   0   1   6 
10 Μ. Χατζιδάκις, Δ. Γαλάνη - Περιμπανού          58   7   0   0   0  12   1   0   1   4   2   7   1   5   #   0   8  10 
12 Άβατον - Ούκ Εθέλω Πλουτείν                    54   6   3   0   0   0  10   7   8  10   #   0   0   3   3   0   0   4 
13 Julia Holter - Words I Heard                   45   3   0   5   5   1   #  12   3   6   4   0   0   0   4   2   0   0 
13 Kapten - Wolves                                45   0   #   8   3   3   0   2   6   0   5   0   5   0   0   7   4   2 
15 Fontaines D.C. - Starburster                   30   0   6  12   #   7   0   1   0   0   0   0   0   0   0   4   0   0 
16 Order In Chaos - Drive                         28   0   2   7   8   0   0   0   2   0   3   0   0   0   0   #   3   3 
17 Error Theory - Sky Architect                   25   0   7   #   4   0   0   0   0   3   0   0   0   1   0   3   7   0 
Σχόλια ανά τραγούδι
SpoilerShow
Round #5 έγραψε:FER: Ένας αρκετά καλός γύρος με ωραία γενικά κομμάτια. Δεν είχε τα σούπερ ουάου κομμάτια για να δυσκολευτώ στις πρώτες θέσεις όπως για παράδειγμα στον προηγούμενο που ήθελα να βάλω 7 12άρια. Δυσκολεύτηκα όμως για τις μεσαίες θέσεις γιατί είχε αρκετά καλά κομμάτια. Μπορώ να πω ότι και για τα μηδενικά δυσκολεύτηκα αρκετά.
LAL: Ένας υπέροχος γύρος..Απολαυστικός, για όλα τα γούστα!!Κανένα κομμάτι δεν ήταν για 0 και αναγκάζομαι να βάλω ενώ δεν θέλω..12 θα μπορούσα να βάλω σε όλα τα κομμάτια που δεν έβαλα 0...Μπράβο σας!!
NOM: Εξαιρετικός γύρος! Μπράβο σας! Πετάει η ομάδα! ΄Οπως και στους προηγούμενους γύρους, ήθελα να βάλω σε όλα 12. Μάλιστα, στο κομμάτι Joe Hisaishi - Mother’s Broom που αναγκάστηκα να βάλω μηδέν, ήθελα επίσης να βάλω 12. Λυπάμαι!
Clannad - A Dream In The Night (STR) έγραψε:MOJ (7): Πολύ όμορφο ..
NOM (7): Πάρα πάρα πολύ αγαπημένο κι είχα πολλά χρόνια να το ακούσω! ΄Ισως το καλύτερο τραγούδι του γύρου.
FER (4): Όμορφο και αυτό. Αρκετά χαλαρωτικό.
ARI (2): Υπνος κι εδω... Μυοχαλαρωτικο...
Michael J Lewis - Theatre Of Blood (1973) Ost (NOM) έγραψε:MOJ (10): Υπέροχη μουσική !Θα θελα να κράταγε κι άλλο ..
ARI (8): Πολυ φρεσκο και απλο αλλα τουλαχιστον ειχε μελωδια. Ο μονοφθαλμος της ιστοριας καθως σε αλλο γυρο δε θα εφτανε κ πολυ ψηλα.
FER (6): Σύντομο αλλά όμορφο. Λυρικό και απέριττο.
MIC (0): Ωραία η εισαγωγή. Το κομμάτι πού είναι;
NOM (#): Η συμμετοχή μου.
Ost από την αγγλική κωμωδία τρόμου "Theatre Of Blood (1973)" του Douglas Hickox, με πρωταγωνιστές τους Vincent Price και Diane Rigg.
Ο συνθέτης Michael J Lewis γεννήθηκε στο Aberystwyth, Ceredigion της Ουαλίας. Οι πολυάριθμες μουσικές του για ταινίες περιλαμβάνουν «The Madwoman of Chaillot», για το οποίο ο Michael έλαβε το κορυφαίο μουσικό βραβείο της Αγγλίας, το Ivor Novello, «Julius Caesar», «The Medusa Touch», «The Naked Face», «Theatre of Blood», «Hound of the Baskervilles», και «Sphinx», με πρωταγωνιστές τους Katharine Hepburn, Danny Kaye, Yul Brynner, Charlton Heston, Anthony Quinn, Roger Moore, Christopher Reeves και τους συναδέλφους τους από την Ουαλία Anthony Hopkins και Richard Burton.
Sting-Katia Lebeque - Moon Over Bourbon Street (VEN) έγραψε:NOM (12): Μαγεύτηκα. Μου θύμισε κάποιο άλλο αλλά σίγουρα δεν είναι κλεμμένο.
ARI (10): Aλλος μονοφθαλμος εδω. Καταντησαν οκ (οχι κ τιποτα σπουδαιο) κομματια να σκαρφαλωνουν στα 12αρια.
MIC (5): Λίγο κουρασμένος ο Sting εδώ. Δεν ξέρω, μπορεί να φταίει και η Αφρικανική σκόνη.
MOJ (1): Καλό ..
FER (0): Όχι ρε παιδιά! Γαμάτη η φωνή του Sting έτσι κι αλλιώς, αλλά μέχρι εκεί. Δεν τα πάω που δεν τα πάω καλά με τις διασκευές, ήρθε κι αυτή η εντελώς τζαζ εκδοχή που με αποτελείωσε.
The Veils - Lavinia (LAL) έγραψε:MOJ (12): Υπέροχο !!
ARI (5): Συμπαθητικο αλλα μεχρι εκει... Μονοτονια κι εδω.
FER (2): Ενδιαφέρον κι αυτό το κομμάτι. Απλά δε γινότανε για πιο πάνω. Πάντως όσο ακούω τα κομμάτια του γύρου, τόσο και περισσότερο μού αρέσουν .
MIC (2): Αυτό είναι σαν μια διασταύρωση μεταξύ κάποιων που δεν μπορώ να θυμηθώ, κάποιου που μου διαφεύγει και κάποιας που κάτι μου θυμίζει. Eurovision πάντως δεν θα κέρδιζε.
NOM (2): Κι αυτό υπέροχο.
Joe Hisaishi - Mother’s Broom (MOU) έγραψε:ARI (12): Μουσικη επενδυση για υπεροχη σκηνη σινεμα (ισως καποια πτηση; καποιας μαγικης σκουπας;). Υπεροχο βιολι.
FER (10): Ωραίο λυρικό μουσικό κομμάτι με εναλλαγές. Στην αρχή φοβήθηκα να μην πηγαίνει προς αυτό που λέμε "μουσικό χαλί", αλλά όσο το άκουγα, τόσο με συνέπαιρνε.
MOJ (8): Πανέμορφη μουσική ..
MIC (1): Αυτός ο Hisaishi πρέπει να πληρώνει ποσοστά για να εμφανίζεται τόσο συχνά στο παιχνίδι. Αλλά επειδή εγώ δεν έχω πάρει δεκάρα...
NOM (0): ΄Ομορφη, ατμοσφαιρική μουσική.
Stephan Micus - Passing Cloud (HAM) έγραψε:NOM (10): ΄Ομορφο, παράξενο, μυσταγωγικό, σαν προσευχή.
MIC (8): Micus - mic3mic... νομίζω είναι προφανής η συγγένεια. Κάτι καλό πρέπει να πάρει επομένως.
ARI (4): Eνδιαφερον το πνευστο. Φλαουτιζει στον ηχο αλλα εχει κ μια δοση αυλου. Το συννεφο εκανε 5 λεπτα να περασει κι εγω εκανα μια γιογκιτσα να χαλαρωσω τα τσακρα μου.
FER (0): Ο Stephan Micus μού αρέσει. Το συγκεκριμένο κομμάτι όμως δε μού είπε κάτι. Σόρρι.
MOJ (0): Χαλαρωτικό .. για διαλογισμό κανείς ;
Li Jie (Carlo Domeniconi) - Koyunbaba Op. 19 (MIC) έγραψε:NOM (4): Εξαιρετικό κομμάτι, δεξιοτεχνικά παιγμένο! Αυτό το κορίτσι με τα μαγικά δάχτυλα, το γνωρίζω κι από άλλες σπουδαίες ερμηνείες.
ARI (0): 12λεπτη etude για κλασσικη κιθαρα. Κατι ανατολικα τριημιτονια ακουγα με αρκετα ελευθερο ρυθμο. Δεν ηταν οτι δεν αντεχοταν... αλλα αναγκαστικα το μυαλο περιπλανιοταν... σε φαση:"αυτο ακουω ακομα;"
FER (0): Τεράστιο και κουραστικό. Δε θα διαφωνήσω ότι είχε κάποια ωραία σημεία, αλλά μέχρι εκεί. Λυπάμαι.
MOJ (0): Ωραία κλασική κιθάρα ..
NOV (0): Καλό το επιμορφωτικό σεμινάριο, αλλά δεν μας είπε, τελικά τι έγινε; έμαθε κιθάρα;
Μιχάλης Νικολούδης - Μελίνα (NOV) έγραψε:NOM (8): Καλά ξεκινήσαμε! Μάλλον ήταν μεγάλος έρωτας η Μελίνα, για να της γράψει τόσο όμορφη μουσική!
MOJ (6): πολύ ωραία σύνθεση ..
FER (5): Για αυτό το κομμάτι επίσης φοβήθηκα μήπως είναι περισσότερο "μουσικό χαλί", αλλά όχι. Όμορφο, λυρικό κι αυτό κι επίσης θυμίζει έντονα Ελλάδα. Σ΄ένα πολύ σύντομο σημείο θυμίζει τη γνωστή "Ρομάντζα" και ήτανε το μόνο που με χάλασε λιγάκι.
DRH (2): Έπαιζε η Μελίνα στο Game of thrones;
ARI (1): (Μι Ρε Μι Λα)χ4, Μι Ρε Μι Φα Μι Ρε Ντο Σι (Ρε Ντο Ρε Σι)χ4 Ντο Ρε Μι Φα Μι Ρε.... και φτου κι απ την αρχη... Μια μονοτονια αλλο πραγμα. Επισης εκει που η μελωδια παει να πει κατι... καπου χαωνεται. Ουτε σωστες πτωσεις. Σαλατα κανονικη.
MIC (0): Καλό κορίτσι η Μελίνα αλλά λίγο βαρετή. Πιάστηκε το σαγόνι μας να χασμουριόμαστε.
The Killers - Land Of The Free (ARI) έγραψε:FER (8): Πολύ όμορφο τραγούδι. Ωραία "καθαρή" φωνή.
NOM (3): Με συγκίνησε και με τάραξε. Καταπληκτικό!
MIC (0): Συγκινητικό μεν, μηδέν δε. Σα να ακούω το We Are The World ήταν.
MOJ (0): Σαν μουσική συνηθισμένο αλλά στιχουργικά με νόημα .
Dakhabrakha - Ой Ішов Чумак (FER) έγραψε:MIC (12): Είναι κάτι διαφορετικό. Τουλάχιστον με γλίτωσε από το να βάλω 12άρι στα δύο επόμενα που ήδη τα ήξερα.
NOM (6): Το τραγούδι φέρει πολύ συναισθηματικό φορτίο. Οι φωνές είναι υπέροχες, η μουσική σταδιακά αναπτύσσεται και γίνεται δυναμική και στο τέλος πολύ όμορφη. Δεν ξέρω τί σημαίνουν οι στίχοι, έφτιαξα όμως στο μυαλό μου δικούς μου.
ARI (0): Τι μοιρολοι ειναι πσλι αυτο? Και οι χορδες ακουγονται σαν κρωξιμο παπιας. Ανυποφορο.
MOJ (0): Ωραίο κι αυτό .. λίγο το μπόινγκ με ξένισε .
FER (#): Μόλις το άκουσα μαγεύτηκα και συγκινήθηκα. Πραγματική Μυσταγωγία! Αρχικά νόμιζα ότι άκουγα ρώσικα. Μόλις τώρα το έψαξα και είδα ότι είναι ουκρανικό.

Δεν είναι εύκολο άκουσμα, αλλά παρόλα αυτά εύχομαι να σας αρέσει έστω και λίγο.
Μ. Χατζιδάκις, Δ. Γαλάνη - Περιμπανού (OLI) έγραψε:FER (12): Έχω πει για τα γνωστά κομμάτια ότι καλό θα είναι να μην μπαίνουν. Επειδή όμως τα ελληνικά είναι όλα πάνω - κάτω γνωστά και για να μη φτάσουμε στο σημείο σε ελληνικό παιχνίδι να μη βάζουμε ελληνικά, κάνω πάσο. Μόνο όμως για τα ελληνικά.

Τι να πω τώρα γι αυτό το κομμάτι. Περιττεύει ό,τι κι αν πω.
ARI (7): Κοιτα να δεις που η Περιμπανου ακουγεται σαν καλλιτεχνια υψιστης ποιοτητας, υφους, μελωδιας και ενορχηστρωσης μετα απο ολα τα υπολοιπα (ο διαολος να τα κανει) τραγουδια του γυρου...
MIC (4): Εντάξει, το ακούσαμε, το αγαπήσαμε, βαφτίσαμε και 3 κοριτσάκια "Περιμπανού" και μας καταράστηκαν οι γονείς τους, τί άλλο να κάνουμε πια;
MOJ (2): Ωραίο και γνωστό ..
NOM (1): Πολύ αγαπημένο τραγούδι. Η Γαλάνη στα νιάτα της ήταν υπέροχη. Μετά ξέπεσε. ΄Οσο για τoν Μάνο Χατζιδάκι, υποκλίνομαι ευλαβικά.
Άβατον - Ούκ Εθέλω Πλουτείν (MOJ) έγραψε:MIC (10): "Ουκ εθέλω πλουτείν" αλλά τα βαθμουλάκια τα θέλεις, ε; Κρυφοπληγίτσα!
ARI (6): Ωραια μουσικη εξερευνηση, αν κ υπερβολικα μακροσυρτη. Μετα το 7λεπτο που παινει το πιανο το κομματι ξεχειλωνει. Στα 9 λεπτα με τον αυτοσχεδιασμο του πνευστου κατανταει πια ανιαρο. Επισης καλυτερα να ηταν ορχηστρικο μονο. Ο στιχος αδικει τη μουσικη.
FER (0): Προσπάθησα πάρα μα πάρα πολύ να συμπαθήσω αυτό το κομμάτι. Δύσκολο διότι είναι σαν να μην είναι ένα αλλά 2-3 μαζί. Επίσης μεγάλο και κουραστικό ενώ έχει κάποια σημεία πάρα πολύ ωραία. Πολλά διαφορετικά στιλ μέσα σε ένα. Με μπέρδεψε. Το ΄ψαξα λίγο και κάπου στο διαδίκτυο λέει ότι μοιάζουν με τους "Dead can dance". Μην τρελαθούμε τώρα! Καμία εννοείται σχέση. Άσε που στο τέλος το γύρισε και στη τζαζ. Φταίω τώρα εγώ να το αποκαλέσω έντεχνοτζάζ;
NOM (0): Με πήρε ο ύπνος και ονειρεύτηκα ότι πλούτισα τελικά.
Julia Holter - Words I Heard (FLO) έγραψε:MIC (6): Έχουμε καταντήσει να βάζουμε βαθμούς μόνο και μόνο επειδή η τραγουδίστρια μπορεί να τραγουδήσει, αλλά τί να κάνουμε...
MOJ (4): όμορφο ..
ARI (3): Αλλος υπνος εδω! Μακροσυρτο και χαωτικο. Μουσικη για μπακγκραουντ που αδυνατει να σταθει μονη της. Αρκετα πιο ενδιαφερον παντως απο τις λοιπες σουπες του γυρου
FER (1): Δεν είναι κακό. Σε άλλο γύρο θα ήταν πιο πάνω.
NOM (0): Είναι παράξενο αλλά του λείπει η μελωδία, ο ρυθμός και η ζωντάνια. Δηλαδή του λείπουν όλα.
Kapten - Wolves (CIN) έγραψε:MOJ (5): Μ' αρέσει αυτό .Ξεσηκωτικό .
NOM (5): Από τα λίγα καλά τζαζ.
FER (3): Καλό. Αρκετά ενδιαφέρον. Προσπάθησα να το βάλω λίγο πιο πάνω αλλά δεν τα κατάφερα.
ARI (0): Καπετανιε! Μας την πεσανε οι λυκοι με τρομπετες... Κι εγω οταν τζαμαρω φοραω μασκα με τραγισια κερατα. Θορυβος.
MIC (0): Κρίμα στα κέρατα. Χαμένα πάνε.
Fontaines D.C. - Starburster (ERA) έγραψε:FER (7): Δεν ξέρω τι έχω πάθει τα τελευταία χρόνια. Από 'κει που παλιότερα δεν μου έλεγε και κάτι ιδιαίτερο, πλέον τη λατρεύω την πανκ μουσική. Σ΄ αυτό βοήθησαν τα μουσικά παιχνίδια που έχουμε παίξει και όλο αυτό το ψάξιμο. Ωραίο, ιδιαίτερο.
ARI (0): Θορυβος γενικα... Ολο το κομματι μια τενουτα. Μουσικη ανεμπνευστη και ψιλοανυπαρκτη και οι στιχοι ε μου ειπαν κ πολλα...
MIC (0): 20 ευρώ. Μέχρι τόσα θα έδινα αν το είχαν βάλει σε κάποιο μαγαζί που θα ήμουν προκειμένου να το σταματήσουν. Αφού σκέφτομαι να βάλω στο βιογραφικό μου το ότι το άκουσα ολόκληρο.
MOJ (0): Δεν είναι κακό ..
NOM (0): Από τα καλύτερα του είδους του. ΄Ομως, αυτό το είδος δεν μου αρέσει καθόλου.
Order In Chaos - Drive (RIF) έγραψε:DRH (7): Ταυτίζομαι....έβγαλα δίπλωμα στα 37 😋
MOJ (3): ωραία διασκευή ..
ARI (0): Χαλαρο κοιμησικο συνθ ποπ-ροκακι. Για meditation καλο ειναι... Θα το βαζω να με παιρνει ο υπνος.
FER (0): Ουδέν σχόλιον!
MIC (0): Πρέπει να παραδεχτώ ότι χρειάζεται ταλέντο για να καταφέρεις να χαλάσεις τόσο πολύ ένα τραγούδι.
NOM (0): Το τραγούδι το λατρεύω. Η διασκευή είναι πολύ καλή αλλά αν έχεις αγαπήσει το πρωτότυπο τόσο πολύ, τί να σου πει η διασκευή;
NOV (0): Μπα, δεν, χάος... είναι κάμποσες κλάσεις υποδεέστερο του ορίτζιναλ
Error Theory - Sky Architect (DRH) έγραψε:MIC (3): Εδώ θα βάλω βαθμούς επειδή μπόρεσα τουλάχιστον να κοιμηθώ.
ARI (0): Eπιπεδο οσο δεν παει... Απο την αρχη μεχρι το τελος μια χροια, ενας ηχος. Το σαξοφωνο στη μεση εδω σε λιγη ποικιλια αλλα δυστυχως ο αυτοσχεδιασμος δεν ηταν του γουστου μου. Πολυ ανευρος
FER (0): Ξεκίνησαν αρκετά καλά στην αρχή τα παιδιά, αλλά κάπου τους έχασα. Κουράστηκα λίγο για να πω την αλήθεια.
MOJ (0): Ούτε αυτό είναι κακό ..
NOM (0): Δεν ξετρελάθηκα αλλά μου άρεσε αρκετά.

Σχόλια ανά παίκτη
SpoilerShow
ARI έγραψε:Joe Hisaishi - Mother’s Broom (12): Μουσικη επενδυση για υπεροχη σκηνη σινεμα (ισως καποια πτηση; καποιας μαγικης σκουπας;). Υπεροχο βιολι.
Sting-Katia Lebeque - Moon Over Bourbon Street (10): Aλλος μονοφθαλμος εδω. Καταντησαν οκ (οχι κ τιποτα σπουδαιο) κομματια να σκαρφαλωνουν στα 12αρια.
Michael J Lewis - Theatre Of Blood (1973) Ost (8): Πολυ φρεσκο και απλο αλλα τουλαχιστον ειχε μελωδια. Ο μονοφθαλμος της ιστοριας καθως σε αλλο γυρο δε θα εφτανε κ πολυ ψηλα.
Μ. Χατζιδάκις, Δ. Γαλάνη - Περιμπανού (7): Κοιτα να δεις που η Περιμπανου ακουγεται σαν καλλιτεχνια υψιστης ποιοτητας, υφους, μελωδιας και ενορχηστρωσης μετα απο ολα τα υπολοιπα (ο διαολος να τα κανει) τραγουδια του γυρου...
Άβατον - Ούκ Εθέλω Πλουτείν (6): Ωραια μουσικη εξερευνηση, αν κ υπερβολικα μακροσυρτη. Μετα το 7λεπτο που παινει το πιανο το κομματι ξεχειλωνει. Στα 9 λεπτα με τον αυτοσχεδιασμο του πνευστου κατανταει πια ανιαρο. Επισης καλυτερα να ηταν ορχηστρικο μονο. Ο στιχος αδικει τη μουσικη.
The Veils - Lavinia (5): Συμπαθητικο αλλα μεχρι εκει... Μονοτονια κι εδω.
Stephan Micus - Passing Cloud (4): Eνδιαφερον το πνευστο. Φλαουτιζει στον ηχο αλλα εχει κ μια δοση αυλου. Το συννεφο εκανε 5 λεπτα να περασει κι εγω εκανα μια γιογκιτσα να χαλαρωσω τα τσακρα μου.
Julia Holter - Words I Heard (3): Αλλος υπνος εδω! Μακροσυρτο και χαωτικο. Μουσικη για μπακγκραουντ που αδυνατει να σταθει μονη της. Αρκετα πιο ενδιαφερον παντως απο τις λοιπες σουπες του γυρου
Clannad - A Dream In The Night (2): Υπνος κι εδω... Μυοχαλαρωτικο...
Μιχάλης Νικολούδης - Μελίνα (1): (Μι Ρε Μι Λα)χ4, Μι Ρε Μι Φα Μι Ρε Ντο Σι (Ρε Ντο Ρε Σι)χ4 Ντο Ρε Μι Φα Μι Ρε.... και φτου κι απ την αρχη... Μια μονοτονια αλλο πραγμα. Επισης εκει που η μελωδια παει να πει κατι... καπου χαωνεται. Ουτε σωστες πτωσεις. Σαλατα κανονικη.
Li Jie (Carlo Domeniconi) - Koyunbaba Op. 19 (0): 12λεπτη etude για κλασσικη κιθαρα. Κατι ανατολικα τριημιτονια ακουγα με αρκετα ελευθερο ρυθμο. Δεν ηταν οτι δεν αντεχοταν... αλλα αναγκαστικα το μυαλο περιπλανιοταν... σε φαση:"αυτο ακουω ακομα;"
Dakhabrakha - Ой Ішов Чумак (0): Τι μοιρολοι ειναι πσλι αυτο? Και οι χορδες ακουγονται σαν κρωξιμο παπιας. Ανυποφορο.
Kapten - Wolves (0): Καπετανιε! Μας την πεσανε οι λυκοι με τρομπετες... Κι εγω οταν τζαμαρω φοραω μασκα με τραγισια κερατα. Θορυβος.
Fontaines D.C. - Starburster (0): Θορυβος γενικα... Ολο το κομματι μια τενουτα. Μουσικη ανεμπνευστη και ψιλοανυπαρκτη και οι στιχοι ε μου ειπαν κ πολλα...
Order In Chaos - Drive (0): Χαλαρο κοιμησικο συνθ ποπ-ροκακι. Για meditation καλο ειναι... Θα το βαζω να με παιρνει ο υπνος.
Error Theory - Sky Architect (0): Eπιπεδο οσο δεν παει... Απο την αρχη μεχρι το τελος μια χροια, ενας ηχος. Το σαξοφωνο στη μεση εδω σε λιγη ποικιλια αλλα δυστυχως ο αυτοσχεδιασμος δεν ηταν του γουστου μου. Πολυ ανευρος
DRH έγραψε:Order In Chaos - Drive (7): Ταυτίζομαι....έβγαλα δίπλωμα στα 37 😋
Μιχάλης Νικολούδης - Μελίνα (2): Έπαιζε η Μελίνα στο Game of thrones;
FER έγραψε:Round #5: Ένας αρκετά καλός γύρος με ωραία γενικά κομμάτια. Δεν είχε τα σούπερ ουάου κομμάτια για να δυσκολευτώ στις πρώτες θέσεις όπως για παράδειγμα στον προηγούμενο που ήθελα να βάλω 7 12άρια. Δυσκολεύτηκα όμως για τις μεσαίες θέσεις γιατί είχε αρκετά καλά κομμάτια. Μπορώ να πω ότι και για τα μηδενικά δυσκολεύτηκα αρκετά.
Μ. Χατζιδάκις, Δ. Γαλάνη - Περιμπανού (12): Έχω πει για τα γνωστά κομμάτια ότι καλό θα είναι να μην μπαίνουν. Επειδή όμως τα ελληνικά είναι όλα πάνω - κάτω γνωστά και για να μη φτάσουμε στο σημείο σε ελληνικό παιχνίδι να μη βάζουμε ελληνικά, κάνω πάσο. Μόνο όμως για τα ελληνικά.

Τι να πω τώρα γι αυτό το κομμάτι. Περιττεύει ό,τι κι αν πω.
Joe Hisaishi - Mother’s Broom (10): Ωραίο λυρικό μουσικό κομμάτι με εναλλαγές. Στην αρχή φοβήθηκα να μην πηγαίνει προς αυτό που λέμε "μουσικό χαλί", αλλά όσο το άκουγα, τόσο με συνέπαιρνε.
The Killers - Land Of The Free (8): Πολύ όμορφο τραγούδι. Ωραία "καθαρή" φωνή.
Fontaines D.C. - Starburster (7): Δεν ξέρω τι έχω πάθει τα τελευταία χρόνια. Από 'κει που παλιότερα δεν μου έλεγε και κάτι ιδιαίτερο, πλέον τη λατρεύω την πανκ μουσική. Σ΄ αυτό βοήθησαν τα μουσικά παιχνίδια που έχουμε παίξει και όλο αυτό το ψάξιμο. Ωραίο, ιδιαίτερο.
Michael J Lewis - Theatre Of Blood (1973) Ost (6): Σύντομο αλλά όμορφο. Λυρικό και απέριττο.
Μιχάλης Νικολούδης - Μελίνα (5): Για αυτό το κομμάτι επίσης φοβήθηκα μήπως είναι περισσότερο "μουσικό χαλί", αλλά όχι. Όμορφο, λυρικό κι αυτό κι επίσης θυμίζει έντονα Ελλάδα. Σ΄ένα πολύ σύντομο σημείο θυμίζει τη γνωστή "Ρομάντζα" και ήτανε το μόνο που με χάλασε λιγάκι.
Clannad - A Dream In The Night (4): Όμορφο και αυτό. Αρκετά χαλαρωτικό.
Kapten - Wolves (3): Καλό. Αρκετά ενδιαφέρον. Προσπάθησα να το βάλω λίγο πιο πάνω αλλά δεν τα κατάφερα.
The Veils - Lavinia (2): Ενδιαφέρον κι αυτό το κομμάτι. Απλά δε γινότανε για πιο πάνω. Πάντως όσο ακούω τα κομμάτια του γύρου, τόσο και περισσότερο μού αρέσουν .
Julia Holter - Words I Heard (1): Δεν είναι κακό. Σε άλλο γύρο θα ήταν πιο πάνω.
Sting-Katia Lebeque - Moon Over Bourbon Street (0): Όχι ρε παιδιά! Γαμάτη η φωνή του Sting έτσι κι αλλιώς, αλλά μέχρι εκεί. Δεν τα πάω που δεν τα πάω καλά με τις διασκευές, ήρθε κι αυτή η εντελώς τζαζ εκδοχή που με αποτελείωσε.
Stephan Micus - Passing Cloud (0): Ο Stephan Micus μού αρέσει. Το συγκεκριμένο κομμάτι όμως δε μού είπε κάτι. Σόρρι.
Li Jie (Carlo Domeniconi) - Koyunbaba Op. 19 (0): Τεράστιο και κουραστικό. Δε θα διαφωνήσω ότι είχε κάποια ωραία σημεία, αλλά μέχρι εκεί. Λυπάμαι.
Άβατον - Ούκ Εθέλω Πλουτείν (0): Προσπάθησα πάρα μα πάρα πολύ να συμπαθήσω αυτό το κομμάτι. Δύσκολο διότι είναι σαν να μην είναι ένα αλλά 2-3 μαζί. Επίσης μεγάλο και κουραστικό ενώ έχει κάποια σημεία πάρα πολύ ωραία. Πολλά διαφορετικά στιλ μέσα σε ένα. Με μπέρδεψε. Το ΄ψαξα λίγο και κάπου στο διαδίκτυο λέει ότι μοιάζουν με τους "Dead can dance". Μην τρελαθούμε τώρα! Καμία εννοείται σχέση. Άσε που στο τέλος το γύρισε και στη τζαζ. Φταίω τώρα εγώ να το αποκαλέσω έντεχνοτζάζ;
Order In Chaos - Drive (0): Ουδέν σχόλιον!
Error Theory - Sky Architect (0): Ξεκίνησαν αρκετά καλά στην αρχή τα παιδιά, αλλά κάπου τους έχασα. Κουράστηκα λίγο για να πω την αλήθεια.
Dakhabrakha - Ой Ішов Чумак (#): Μόλις το άκουσα μαγεύτηκα και συγκινήθηκα. Πραγματική Μυσταγωγία! Αρχικά νόμιζα ότι άκουγα ρώσικα. Μόλις τώρα το έψαξα και είδα ότι είναι ουκρανικό.

Δεν είναι εύκολο άκουσμα, αλλά παρόλα αυτά εύχομαι να σας αρέσει έστω και λίγο.
LAL έγραψε:Round #5: Ένας υπέροχος γύρος..Απολαυστικός, για όλα τα γούστα!!Κανένα κομμάτι δεν ήταν για 0 και αναγκάζομαι να βάλω ενώ δεν θέλω..12 θα μπορούσα να βάλω σε όλα τα κομμάτια που δεν έβαλα 0...Μπράβο σας!!
MIC έγραψε:Dakhabrakha - Ой Ішов Чумак (12): Είναι κάτι διαφορετικό. Τουλάχιστον με γλίτωσε από το να βάλω 12άρι στα δύο επόμενα που ήδη τα ήξερα.
Άβατον - Ούκ Εθέλω Πλουτείν (10): "Ουκ εθέλω πλουτείν" αλλά τα βαθμουλάκια τα θέλεις, ε; Κρυφοπληγίτσα!
Stephan Micus - Passing Cloud (8): Micus - mic3mic... νομίζω είναι προφανής η συγγένεια. Κάτι καλό πρέπει να πάρει επομένως.
Julia Holter - Words I Heard (6): Έχουμε καταντήσει να βάζουμε βαθμούς μόνο και μόνο επειδή η τραγουδίστρια μπορεί να τραγουδήσει, αλλά τί να κάνουμε...
Sting-Katia Lebeque - Moon Over Bourbon Street (5): Λίγο κουρασμένος ο Sting εδώ. Δεν ξέρω, μπορεί να φταίει και η Αφρικανική σκόνη.
Μ. Χατζιδάκις, Δ. Γαλάνη - Περιμπανού (4): Εντάξει, το ακούσαμε, το αγαπήσαμε, βαφτίσαμε και 3 κοριτσάκια "Περιμπανού" και μας καταράστηκαν οι γονείς τους, τί άλλο να κάνουμε πια;
Error Theory - Sky Architect (3): Εδώ θα βάλω βαθμούς επειδή μπόρεσα τουλάχιστον να κοιμηθώ.
The Veils - Lavinia (2): Αυτό είναι σαν μια διασταύρωση μεταξύ κάποιων που δεν μπορώ να θυμηθώ, κάποιου που μου διαφεύγει και κάποιας που κάτι μου θυμίζει. Eurovision πάντως δεν θα κέρδιζε.
Joe Hisaishi - Mother’s Broom (1): Αυτός ο Hisaishi πρέπει να πληρώνει ποσοστά για να εμφανίζεται τόσο συχνά στο παιχνίδι. Αλλά επειδή εγώ δεν έχω πάρει δεκάρα...
Michael J Lewis - Theatre Of Blood (1973) Ost (0): Ωραία η εισαγωγή. Το κομμάτι πού είναι;
Μιχάλης Νικολούδης - Μελίνα (0): Καλό κορίτσι η Μελίνα αλλά λίγο βαρετή. Πιάστηκε το σαγόνι μας να χασμουριόμαστε.
The Killers - Land Of The Free (0): Συγκινητικό μεν, μηδέν δε. Σα να ακούω το We Are The World ήταν.
Kapten - Wolves (0): Κρίμα στα κέρατα. Χαμένα πάνε.
Fontaines D.C. - Starburster (0): 20 ευρώ. Μέχρι τόσα θα έδινα αν το είχαν βάλει σε κάποιο μαγαζί που θα ήμουν προκειμένου να το σταματήσουν. Αφού σκέφτομαι να βάλω στο βιογραφικό μου το ότι το άκουσα ολόκληρο.
Order In Chaos - Drive (0): Πρέπει να παραδεχτώ ότι χρειάζεται ταλέντο για να καταφέρεις να χαλάσεις τόσο πολύ ένα τραγούδι.
MOJ έγραψε:The Veils - Lavinia (12): Υπέροχο !!
Michael J Lewis - Theatre Of Blood (1973) Ost (10): Υπέροχη μουσική !Θα θελα να κράταγε κι άλλο ..
Joe Hisaishi - Mother’s Broom (8): Πανέμορφη μουσική ..
Clannad - A Dream In The Night (7): Πολύ όμορφο ..
Μιχάλης Νικολούδης - Μελίνα (6): πολύ ωραία σύνθεση ..
Kapten - Wolves (5): Μ' αρέσει αυτό .Ξεσηκωτικό .
Julia Holter - Words I Heard (4): όμορφο ..
Order In Chaos - Drive (3): ωραία διασκευή ..
Μ. Χατζιδάκις, Δ. Γαλάνη - Περιμπανού (2): Ωραίο και γνωστό ..
Sting-Katia Lebeque - Moon Over Bourbon Street (1): Καλό ..
Stephan Micus - Passing Cloud (0): Χαλαρωτικό .. για διαλογισμό κανείς ;
Li Jie (Carlo Domeniconi) - Koyunbaba Op. 19 (0): Ωραία κλασική κιθάρα ..
The Killers - Land Of The Free (0): Σαν μουσική συνηθισμένο αλλά στιχουργικά με νόημα .
Dakhabrakha - Ой Ішов Чумак (0): Ωραίο κι αυτό .. λίγο το μπόινγκ με ξένισε .
Fontaines D.C. - Starburster (0): Δεν είναι κακό ..
Error Theory - Sky Architect (0): Ούτε αυτό είναι κακό ..
NOM έγραψε:Round #5: Εξαιρετικός γύρος! Μπράβο σας! Πετάει η ομάδα! ΄Οπως και στους προηγούμενους γύρους, ήθελα να βάλω σε όλα 12. Μάλιστα, στο κομμάτι Joe Hisaishi - Mother’s Broom που αναγκάστηκα να βάλω μηδέν, ήθελα επίσης να βάλω 12. Λυπάμαι!
Sting-Katia Lebeque - Moon Over Bourbon Street (12): Μαγεύτηκα. Μου θύμισε κάποιο άλλο αλλά σίγουρα δεν είναι κλεμμένο.
Stephan Micus - Passing Cloud (10): ΄Ομορφο, παράξενο, μυσταγωγικό, σαν προσευχή.
Μιχάλης Νικολούδης - Μελίνα (8): Καλά ξεκινήσαμε! Μάλλον ήταν μεγάλος έρωτας η Μελίνα, για να της γράψει τόσο όμορφη μουσική!
Clannad - A Dream In The Night (7): Πάρα πάρα πολύ αγαπημένο κι είχα πολλά χρόνια να το ακούσω! ΄Ισως το καλύτερο τραγούδι του γύρου.
Dakhabrakha - Ой Ішов Чумак (6): Το τραγούδι φέρει πολύ συναισθηματικό φορτίο. Οι φωνές είναι υπέροχες, η μουσική σταδιακά αναπτύσσεται και γίνεται δυναμική και στο τέλος πολύ όμορφη. Δεν ξέρω τί σημαίνουν οι στίχοι, έφτιαξα όμως στο μυαλό μου δικούς μου.
Kapten - Wolves (5): Από τα λίγα καλά τζαζ.
Li Jie (Carlo Domeniconi) - Koyunbaba Op. 19 (4): Εξαιρετικό κομμάτι, δεξιοτεχνικά παιγμένο! Αυτό το κορίτσι με τα μαγικά δάχτυλα, το γνωρίζω κι από άλλες σπουδαίες ερμηνείες.
The Killers - Land Of The Free (3): Με συγκίνησε και με τάραξε. Καταπληκτικό!
The Veils - Lavinia (2): Κι αυτό υπέροχο.
Μ. Χατζιδάκις, Δ. Γαλάνη - Περιμπανού (1): Πολύ αγαπημένο τραγούδι. Η Γαλάνη στα νιάτα της ήταν υπέροχη. Μετά ξέπεσε. ΄Οσο για τoν Μάνο Χατζιδάκι, υποκλίνομαι ευλαβικά.
Joe Hisaishi - Mother’s Broom (0): ΄Ομορφη, ατμοσφαιρική μουσική.
Άβατον - Ούκ Εθέλω Πλουτείν (0): Με πήρε ο ύπνος και ονειρεύτηκα ότι πλούτισα τελικά.
Julia Holter - Words I Heard (0): Είναι παράξενο αλλά του λείπει η μελωδία, ο ρυθμός και η ζωντάνια. Δηλαδή του λείπουν όλα.
Fontaines D.C. - Starburster (0): Από τα καλύτερα του είδους του. ΄Ομως, αυτό το είδος δεν μου αρέσει καθόλου.
Order In Chaos - Drive (0): Το τραγούδι το λατρεύω. Η διασκευή είναι πολύ καλή αλλά αν έχεις αγαπήσει το πρωτότυπο τόσο πολύ, τί να σου πει η διασκευή;
Error Theory - Sky Architect (0): Δεν ξετρελάθηκα αλλά μου άρεσε αρκετά.
Michael J Lewis - Theatre Of Blood (1973) Ost (#): Η συμμετοχή μου.
Ost από την αγγλική κωμωδία τρόμου "Theatre Of Blood (1973)" του Douglas Hickox, με πρωταγωνιστές τους Vincent Price και Diane Rigg.
Ο συνθέτης Michael J Lewis γεννήθηκε στο Aberystwyth, Ceredigion της Ουαλίας. Οι πολυάριθμες μουσικές του για ταινίες περιλαμβάνουν «The Madwoman of Chaillot», για το οποίο ο Michael έλαβε το κορυφαίο μουσικό βραβείο της Αγγλίας, το Ivor Novello, «Julius Caesar», «The Medusa Touch», «The Naked Face», «Theatre of Blood», «Hound of the Baskervilles», και «Sphinx», με πρωταγωνιστές τους Katharine Hepburn, Danny Kaye, Yul Brynner, Charlton Heston, Anthony Quinn, Roger Moore, Christopher Reeves και τους συναδέλφους τους από την Ουαλία Anthony Hopkins και Richard Burton.
NOV έγραψε:Li Jie (Carlo Domeniconi) - Koyunbaba Op. 19 (0): Καλό το επιμορφωτικό σεμινάριο, αλλά δεν μας είπε, τελικά τι έγινε; έμαθε κιθάρα;
Order In Chaos - Drive (0): Μπα, δεν, χάος... είναι κάμποσες κλάσεις υποδεέστερο του ορίτζιναλ
Συγκεντρωτικά αποτελέσματα

Κώδικας: Επιλογή όλων

 #  /-       ∑  Γ01 Γ02 Γ03 Γ04 Γ05 Γ06 Γ07 Γ08 Γ09 Γ10 Γ11 Γ12 
 1   1 VEN  402  55  87 108  76  76                             
 2  -1 MOJ  397  98 107  68  70  54                             
 3     HAM  351  94  41  72  72  72                             
 4  -1 MIC  350  83  57  83  56  71                             
 5     OLI  314  86  66  44  60  58                             
 6   1 LAL  306  60  55  27  88  76                             
 7   1 NOM  295  56  41  53  68  77                             
 8   3 STR  284  42  67  38  60  77                             
 9   1 ARI  271  31 110  28  43  59                             
10  -4 DRH  270  70  45  54  76  25                             
11   1 NOV  267  93  40  49  24  61                             
12   3 MOU  266  21  73  42  56  74                             
13  -5 FLO  263  89  40  56  33  45                             
14  -1 FER  260  26  50  70  56  58                             
15  -1 CIN  243  18  36 110  34  45                             
16     RIF  218  59  39  52  40  28                             
17     ERA  173   5  32  32  74  30                             

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2154
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 15 Μάιος 2024, 04:04

Γύρος #6

Playlist

01. Nolwenn Leroy & Renaud Capuçon - "Calling You" From "Bağdad Café"
02. Floating Points & Pharoah Sanders - Movement 6
03. Dinah Washington, Max Richter - This Bitter Earth On The Nature Of Daylight
04. Ahmed Spins Feat Stevo Atambire - Anchor Point
05. Vũ Khanh - Tiễn Đưa
06. The Ukulele Orchestra Of Great Britain - Wuthering Heights
07. Naomi Scott - Speechless (From Aladdin) (Official Video)
08. Luz Casal - Piensa En Mi
09. Sweet Wine ft. Lena-Maria - Fires Burn
10. Egoless - Empire Of Dirt
11. Andrea Guerra - Cuore Sacro (2005) Ost
12. Doris Day - Que Sera, Sera
13. Don Broco - Gumshield
14. Aime Paine- Inédita Presentación En Esquel, Argentina - Kürüf Tayül (Canto Sagrado Del Viento)
15. Panic! At The Disco - House Of Memories
16. Σαβίνα Γιαννάτου - Βράδυ
FLO - DNS

(Τα τραγούδια δεν εμφανίζονται ως λινκς λόγω του περιορισμού των 10 λινκς ανά δημοσίευση.Όλα τα τραγούδια εμφανίζονται στην playlist στο YouTube και φυσικά στην εφαρμογή του παιχνιδιού.)

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
masterridley
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: 11 Οκτ 2020, 23:56
Phorum.gr user: masterridley

Re: BWGT Forumvision #11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masterridley » 15 Μάιος 2024, 04:23

micmic αυτό φαίνεται πολύ δυνατό παιχνίδι. Σκοπεύεις να ξεκινήσεις κάποιον γύρο εδώ;

Επίσης, έχω τις εξής παρατηρήσεις:
Οι 10-20 θέσεις που λες θα καλυφθούν απ'τους συχνούς posters ή/και αυτούς που ενδιαφέρονται για μουσική, το οποίο είναι fair I guess.
Η διαδικασία ποια θα είναι; Θα στέλνουν με πμ σε σένα;
Και η πρόταση τραγουδιών λογικά θα γίνεται με τους (πρώτους 20) παίκτες να ποστάρουν youtube σωστά;

Ενδιαφέρον ακούγεται.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2154
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: BWGT Forumvision #11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 15 Μάιος 2024, 10:30

masterridley έγραψε:
15 Μάιος 2024, 04:23
micmic αυτό φαίνεται πολύ δυνατό παιχνίδι. Σκοπεύεις να ξεκινήσεις κάποιον γύρο εδώ;

Επίσης, έχω τις εξής παρατηρήσεις:
Οι 10-20 θέσεις που λες θα καλυφθούν απ'τους συχνούς posters ή/και αυτούς που ενδιαφέρονται για μουσική, το οποίο είναι fair I guess.
Η διαδικασία ποια θα είναι; Θα στέλνουν με πμ σε σένα;
Και η πρόταση τραγουδιών λογικά θα γίνεται με τους (πρώτους 20) παίκτες να ποστάρουν youtube σωστά;

Ενδιαφέρον ακούγεται.
Γι'αυτό το ποστάρω κι εδώ το παιχνίδι, για να ξεκινήσει κάποια στιγμή και στο phorum. Θεωρητικά μπορεί να παιχτεί και μόνο με 3 άτομα, αλλά προφανώς είναι καλύτερο με περισσότερα. Συνήθως περιμένουμε μέχρι να βρεθούν τουλάχιστον 12 (το πρόγραμμα υποστηρίζει μέχρι 24 παίκτες). Κάθε γύρος κρατάει περίπου 9 μέρες και έχουμε 12 γύρους, οπότε το κάθε παιχνίδι διαρκεί γύρω στους 3.5 μήνες. Αυτά βέβαια μπορεί να ρυθμιστούν και διαφορετικά αλλά έτσι κάνουμε συνήθως.

Αν βρεθούν τουλάχιστον 12 παίκτες από το phorum, μπορεί να ξεκινήσει και άμεσα. Εννοείται ότι όποιος θέλει παίζει, δεν χρειάζεται να είναι τακτικοί ή συχνοί. Όταν συγκεντρωθούν οι παίκτες, θα στείλω από ένα pm σε κάθε έναν με το link της προσωπικής τους σελίδας και από κει και πέρα όλα γίνονται μέσω αυτής (εισαγωγή τραγουδιών, βαθμολόγηση, σχόλια, προθεσμίες κτλ).

Επομένως όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να δηλώσει συμμετοχή σε αυτό το thread, και αν μαζευτούν αρκετοί θα ξεκινήσει νέο παιχνίδι.

Άβαταρ μέλους
Misty_Blue
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 31 Μαρ 2024, 01:11

Re: BWGT Forumvision #11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Misty_Blue » 15 Μάιος 2024, 22:26

Ωραίο παιχνίδι φαίνεται!!!
Είμαι μέσα :g030::lol:
To scare myself with my own desert places.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2154
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: BWGT Forumvision #11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 16 Μάιος 2024, 09:12

Δύο συμμετοχές προς το παρόν. Αργά αλλά σταθερά :D

masterridley
Misty_Blue

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών