Είδα σε DVD

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Jack Shephard
Phorum.gr user: Jack Shephard

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jack Shephard » 19 Ιούλ 2021, 21:39

Stalker έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 12:36
Η θεωρία μου είναι ότι σε όλον τον υπόλοιπο κόσμο η ζωή συνεχίζεται κανονικά με τα εναπομείναντα τέρατα είτε σε ζωολογικούς κήπους είτε με τα βαλσαμωμένα κεφάλια τους να κοσμούν τοίχους κυνηγών και οι ήρωες απλά έχουν ξεμείνει σε κάποιο ξεγραμμένο και περιφραγμένο ground zero χωρίς να παίρνουν χαμπάρι λόγω off the grid survivalism φετιχισμού.
Σε όλες τις κριτικές για την πρώτη ταινία λένε ότι τα τέρατα εξαφάνισαν το μεγαλύτερο μέρος της ανθρωπότητας.

Εγώ βλέπω ένα πιο παραδοσιακό για Sci-Fi σειρές τέλος: μεταδίδουμε με χίλιες δυσκολίες το όπλο που βρήκαμε. Ακολουθούν μάχες, τις οποίες η ανθρωπότητα κερδίζει με μεγάλη δυσκολία. Επιβιώνουν λίγοι και καλοί και ξεκινούν απ' την αρχή.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 20 Ιούλ 2021, 10:29

Jack Shephard έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 21:39
Stalker έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 12:36
Η θεωρία μου είναι ότι σε όλον τον υπόλοιπο κόσμο η ζωή συνεχίζεται κανονικά με τα εναπομείναντα τέρατα είτε σε ζωολογικούς κήπους είτε με τα βαλσαμωμένα κεφάλια τους να κοσμούν τοίχους κυνηγών και οι ήρωες απλά έχουν ξεμείνει σε κάποιο ξεγραμμένο και περιφραγμένο ground zero χωρίς να παίρνουν χαμπάρι λόγω off the grid survivalism φετιχισμού.
Σε όλες τις κριτικές για την πρώτη ταινία λένε ότι τα τέρατα εξαφάνισαν το μεγαλύτερο μέρος της ανθρωπότητας.

Εγώ βλέπω ένα πιο παραδοσιακό για Sci-Fi σειρές τέλος: μεταδίδουμε με χίλιες δυσκολίες το όπλο που βρήκαμε. Ακολουθούν μάχες, τις οποίες η ανθρωπότητα κερδίζει με μεγάλη δυσκολία. Επιβιώνουν λίγοι και καλοί και ξεκινούν απ' την αρχή.
Ναι, και η πρώτη ταινία ξεκινούσε με τοίχο με αποκόμματα εφημερίδων που έλεγαν ότι τα τανκς δεν τους κάνουν τίποτα και τέτοια, απλά κοροϊδεύω ότι η ταινία έχει αδύναμο setting που δεν προσφέρεται για εμβάθυνση. Στην πρώτη τα τέρατα δούλευαν καλύτερα σαν απειλή επειδή ουσιαστικά τα έβλεπες μόνο στο τέλος, όπου αποδείχτηκε ότι ακόμα και χωρίς το τσητ με τα ακουστικά μια κουτσή λεχώνα με τα ανήλικά της αρκούν για να τα φέρουν στα όριά τους.

Στο παρτ 2 μαθαίνουμε ότι
SpoilerShow
Αυστραλίες, Αγγλίες κ.λπ. είναι λογικά κομπλέ, αφού τα τέρατα έχουν σοβαρό θέμα υδροδυναμικότητας :smt005: .
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Απάντηση

• Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών