Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12466
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 30 Δεκ 2021, 14:30

για οποιον του αρεσουν τετοιες μικρες σειρες ειναι ωραιο και το Little Boy Blue

πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Ιαν 2022, 20:12

Smiley's People
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Pogol
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: 08 Οκτ 2020, 09:18

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pogol » 17 Ιαν 2022, 15:29

Stalker έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 12:20
Πρετεντέρης έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 11:43
Wheel of time πολύ καλό.
Το πρώτο επεισόδιο ήταν σαν σοβαροφανής ηρακλής και ζήνα, γίνεται καλό μετά;

Και να φτιάχνει η ιστορία η σπαστική σκηνοθεσία και το ατάλαντο καστ δύσκολα ξεπερνιούνται. Αυτό που καταλαβαίνω λιγότερο απ' όλα είναι η φτήνια της παραγωγής, ολόκληρη άμαζον δεν μπορούσε να βρει μια σοβαρή ομάδα να κάνει ειδικά εφέ να μην μοιάζουν σαν να βγήκαν από το 1995;
Όχι, δεν γίνεται καλό μετά. Όταν από τους 6 κύριους χαρακτήρες, οι 3 είναι επιπέδου Λάμψη, έχει χαθεί η μαγεία. Ούτε και η πλοκή, είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα.

Pogol
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: 08 Οκτ 2020, 09:18

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pogol » 17 Ιαν 2022, 17:42

Μεγαλώνοντας, έχω την τάση να απολαμβάνω μόνο τις ταινίες που δείχνει ταλαντούχους/χαρισματικούς ανθρώπους και αποπνέει αισιοδοξία (πχ Terminal). Eννοείται, η υποκριτική ικανότητα των ηθοποιών (hello Dune).
Είδα καμμία δεκαριά σειρές τους τελευταίους μήνες.
Μου άρεσαν πολύ: Ted Lasso, Banshee (του 2013).
Δεν μου άρεσαν: Lost in space (φτηνιάρικο σε όλα του), Wheel of time, The Witcher, Mr Robot, Sherlock, The Boys, New Amsterdam, Watchmen, Westworld.

Δυσκολεύομαι όλο και περισσότερο να βρω ταινία ή σειρά, που να με συναρπάζει ή έστω να με κάνει να θέλω να δω το επόμενο επεισόδιο. Δεν ξέρω αν είναι τα χρόνια, ή πέφτει η ποιότητα.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 17 Ιαν 2022, 18:09

Pogol έγραψε:
17 Ιαν 2022, 17:42
Μεγαλώνοντας, έχω την τάση να απολαμβάνω μόνο τις ταινίες που δείχνει ταλαντούχους/χαρισματικούς ανθρώπους και αποπνέει αισιοδοξία (πχ Terminal). Eννοείται, η υποκριτική ικανότητα των ηθοποιών (hello Dune).
Είδα καμμία δεκαριά σειρές τους τελευταίους μήνες.
Μου άρεσαν πολύ: Ted Lasso, Banshee (του 2013).
Δεν μου άρεσαν: Lost in space (φτηνιάρικο σε όλα του), Wheel of time, The Witcher, Mr Robot, Sherlock, The Boys, New Amsterdam, Watchmen, Westworld.

Δυσκολεύομαι όλο και περισσότερο να βρω ταινία ή σειρά, που να με συναρπάζει ή έστω να με κάνει να θέλω να δω το επόμενο επεισόδιο. Δεν ξέρω αν είναι τα χρόνια, ή πέφτει η ποιότητα.
Η χτυπητή διαφορά πάντως είναι ότι όλα αυτά που δεν σου άρεσαν (εκτός από το sherlock που πάλι δεν απέχει και πολύ) είναι sci-fi/fantasy, ενώ αυτά που σου άρεσαν είναι ένα dramedy και το άλλο action αστυνομικό.

Εγώ βλέπω το Succession τώρα που είναι κάτι σαν Game of Thrones με χρηματοοικονομικούς ομίλους αντί για αντιμαχόμενα βασίλεια, ίσως αξίζει μια δοκιμή.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Japetus
Δημοσιεύσεις: 2042
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:33
Τοποθεσία: KN21QC

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Japetus » 17 Ιαν 2022, 18:37

The Tourist.. Βρετανική σειρά γυρισμένη στην Αυστραλία με πρωταγωνιστή τον 50 αποχρώσεων Γκρι Ιρλανδό.. Παίζει και ένας Νορβηγός τον Αμερικανό, αλλά το ενδιαφέρον κατά τα άλλα μόνο για τα γουέστερν πλάνα από Outback, και για τα πατριωτακια μας που παίζουν τους κακούς wogs και μιλάνε ελληνικά με αυστραλιανή προφορά στο μισό έργο..

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 17 Ιαν 2022, 18:40

για το μπουτζο ειναι το 99.80 % των σειρων
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Pogol
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: 08 Οκτ 2020, 09:18

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pogol » 17 Ιαν 2022, 21:15

Stalker έγραψε:
17 Ιαν 2022, 18:09
Pogol έγραψε:
17 Ιαν 2022, 17:42
Μεγαλώνοντας, έχω την τάση να απολαμβάνω μόνο τις ταινίες που δείχνει ταλαντούχους/χαρισματικούς ανθρώπους και αποπνέει αισιοδοξία (πχ Terminal). Eννοείται, η υποκριτική ικανότητα των ηθοποιών (hello Dune).
Είδα καμμία δεκαριά σειρές τους τελευταίους μήνες.
Μου άρεσαν πολύ: Ted Lasso, Banshee (του 2013).
Δεν μου άρεσαν: Lost in space (φτηνιάρικο σε όλα του), Wheel of time, The Witcher, Mr Robot, Sherlock, The Boys, New Amsterdam, Watchmen, Westworld.

Δυσκολεύομαι όλο και περισσότερο να βρω ταινία ή σειρά, που να με συναρπάζει ή έστω να με κάνει να θέλω να δω το επόμενο επεισόδιο. Δεν ξέρω αν είναι τα χρόνια, ή πέφτει η ποιότητα.
Η χτυπητή διαφορά πάντως είναι ότι όλα αυτά που δεν σου άρεσαν (εκτός από το sherlock που πάλι δεν απέχει και πολύ) είναι sci-fi/fantasy, ενώ αυτά που σου άρεσαν είναι ένα dramedy και το άλλο action αστυνομικό.

Εγώ βλέπω το Succession τώρα που είναι κάτι σαν Game of Thrones με χρηματοοικονομικούς ομίλους αντί για αντιμαχόμενα βασίλεια, ίσως αξίζει μια δοκιμή.
Λατρεύω τα sci-fi. Δεν ανέφερα The Expanse (καλύτερη sci-fi σειρά ever), γιατί την ξέρουμε όλοι. Για τον ίδιο λόγο, δεν ανέφερα το La Casa de Papel. Δεν χρειάζεται συστάσεις.

Το Succession, ξεκίνησε πολύ δυνατά, αλλα μετα εγινε τραγικα βαρετο. Ειδικα η υποκριτικη της Warden, για κλαματα.

Edit: λαθος μου. Μπέρδεψα το Succession με το Foundation…
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Pogol την 17 Ιαν 2022, 21:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 17 Ιαν 2022, 21:19

Pogol έγραψε:
17 Ιαν 2022, 21:15
Stalker έγραψε:
17 Ιαν 2022, 18:09
Pogol έγραψε:
17 Ιαν 2022, 17:42
Μεγαλώνοντας, έχω την τάση να απολαμβάνω μόνο τις ταινίες που δείχνει ταλαντούχους/χαρισματικούς ανθρώπους και αποπνέει αισιοδοξία (πχ Terminal). Eννοείται, η υποκριτική ικανότητα των ηθοποιών (hello Dune).
Είδα καμμία δεκαριά σειρές τους τελευταίους μήνες.
Μου άρεσαν πολύ: Ted Lasso, Banshee (του 2013).
Δεν μου άρεσαν: Lost in space (φτηνιάρικο σε όλα του), Wheel of time, The Witcher, Mr Robot, Sherlock, The Boys, New Amsterdam, Watchmen, Westworld.

Δυσκολεύομαι όλο και περισσότερο να βρω ταινία ή σειρά, που να με συναρπάζει ή έστω να με κάνει να θέλω να δω το επόμενο επεισόδιο. Δεν ξέρω αν είναι τα χρόνια, ή πέφτει η ποιότητα.
Η χτυπητή διαφορά πάντως είναι ότι όλα αυτά που δεν σου άρεσαν (εκτός από το sherlock που πάλι δεν απέχει και πολύ) είναι sci-fi/fantasy, ενώ αυτά που σου άρεσαν είναι ένα dramedy και το άλλο action αστυνομικό.

Εγώ βλέπω το Succession τώρα που είναι κάτι σαν Game of Thrones με χρηματοοικονομικούς ομίλους αντί για αντιμαχόμενα βασίλεια, ίσως αξίζει μια δοκιμή.
Λατρεύω τα sci-fi. Δεν ανέφερα The Expanse (καλύτερη sci-fi σειρά ever), γιατί την ξέρουμε όλοι. Για τον ίδιο λόγο, δεν ανέφερα το La Casa de Papel. Δεν χρειάζεται συστάσεις.

Το Succession, ξεκίνησε πολύ δυνατά, αλλα μετα εγινε τραγικα βαρετο. Ειδικα η υποκριτικη της Warden, για κλαματα.
Τελείωσε :011::a040::e040:



Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 17 Ιαν 2022, 21:32

Mπέρτα λόκα , με τους Ζωνίτες ήμασταν εξ αρχής.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 17 Ιαν 2022, 23:43

Μας άρεσε όσο κράτησε ,αλλά δεν ήταν Galactica, αχ Τρίσια... :hebit:

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 17 Ιαν 2022, 23:57

Μαλακια ηταν,οτι πιο αδιαφορο σε sci-fi εχει υπαρξει.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 18 Ιαν 2022, 00:01

GoBack έγραψε:
17 Ιαν 2022, 23:57
Μαλακια ηταν,οτι πιο αδιαφορο σε sci-fi εχει υπαρξει.
Να φτιάξεις εσύ καλύτερο μαλάκα ,ε μαλάκα.

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 18 Ιαν 2022, 09:18

Ξεκίνησε να προβάλλεται ο Ειρηνοποιός. Ο χαρακτήρας από την πιο πρόσφατη Ομάδα Αυτοκτονίας αποκτά δική του σειρά.
Όσοι διασκέδασαν με τη ταινία το ίδιο θα κάνουν και με τη σειρά.

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 12095
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 18 Ιαν 2022, 09:23

Το expanse σαν να βλέπουμε άλλη σειρά από τον τρίτο κύκλο.
Στα βιβλία πως τελειώνει γενικά το θέμα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών