8 σεζόν G.O.T

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 15043
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 16 Μάιος 2019, 19:58

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Μάιος 2019, 19:56
shrike έγραψε:
16 Μάιος 2019, 19:48
Jack Shephard έγραψε:
16 Μάιος 2019, 18:53
Εδώ το καλό παπαγαλάκι: κυκλοφορούν φήμες ότι δεν είδαμε το τέλος του Jaime, βασισμένες στις δηλώσεις των ηθοποιών που όλες αυτές τις ημέρες αποδίδουν tribute στους νεκρούς ρόλους, όλων εκτός του Jaime.

Να ένα καλό στοίχημα για ρισκαδόρους.
Καλά, αν κάνουν καμιά μαλακία και ζωντανέψουν τον Τζέιμι θα το έχουν κάψει εντελώς το πράμα.

Ο τύπος έφαγε καμιά δεκαριά σπαθιές σε νεφρά, πνευμόνια, συκώτι, πάγκρεας, παχύ έντερο, λεπτό έντερο από τον Γιούρον. Δεν ξέρω τα επινεφρίδια αν γλύτωσαν. Και μετά την πολλαπλή εγχείρηση πάνω απ' τα ρούχα, διέσχισε όλη την απόσταση μέχρι τη Σέρσεϊ, ξανακατέβηκε μέχρι κάτω στα υπόγεια κι έπεσε ένα ολόκληρο παλάτι στο κεφάλι του. Αν την πήδηξε μετά απ' αυτά, ή Ράσπουτιν ή Μαγκάιβερ πρέπει να τον βγάλουν.
Οκ. δεν ξέρω πως μετράς, αλλά εγώ μία σπαθιά είδα.
2, μια δεξια στην αρχή και μια αριστερά λιγο πριν το τέλος
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16229
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 16 Μάιος 2019, 19:59

Jack Shephard έγραψε:
16 Μάιος 2019, 18:53
Εδώ το καλό παπαγαλάκι: κυκλοφορούν φήμες ότι δεν είδαμε το τέλος του Jaime, βασισμένες στις δηλώσεις των ηθοποιών που όλες αυτές τις ημέρες αποδίδουν tribute στους νεκρούς ρόλους, όλων εκτός του Jaime.

Να ένα καλό στοίχημα για ρισκαδόρους.
Nai οκ οσο θα ξεφυτρωναν αλλοι 3 δρακοι...
Ελεος
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 16 Μάιος 2019, 20:00

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Μάιος 2019, 19:56
shrike έγραψε:
16 Μάιος 2019, 19:48
Jack Shephard έγραψε:
16 Μάιος 2019, 18:53
Εδώ το καλό παπαγαλάκι: κυκλοφορούν φήμες ότι δεν είδαμε το τέλος του Jaime, βασισμένες στις δηλώσεις των ηθοποιών που όλες αυτές τις ημέρες αποδίδουν tribute στους νεκρούς ρόλους, όλων εκτός του Jaime.

Να ένα καλό στοίχημα για ρισκαδόρους.
Καλά, αν κάνουν καμιά μαλακία και ζωντανέψουν τον Τζέιμι θα το έχουν κάψει εντελώς το πράμα.

Ο τύπος έφαγε καμιά δεκαριά σπαθιές σε νεφρά, πνευμόνια, συκώτι, πάγκρεας, παχύ έντερο, λεπτό έντερο από τον Γιούρον. Δεν ξέρω τα επινεφρίδια αν γλύτωσαν. Και μετά την πολλαπλή εγχείρηση πάνω απ' τα ρούχα, διέσχισε όλη την απόσταση μέχρι τη Σέρσεϊ, ξανακατέβηκε μέχρι κάτω στα υπόγεια κι έπεσε ένα ολόκληρο παλάτι στο κεφάλι του. Αν την πήδηξε μετά απ' αυτά, ή Ράσπουτιν ή Μαγκάιβερ πρέπει να τον βγάλουν.
Οκ. δεν ξέρω πως μετράς, αλλά εγώ μία σπαθιά είδα.
Ή εσύ πρέπει να το ξαναδείς, ή εγώ. Αυτό που θυμάμαι από τη σκηνή είναι ότι του έκατσε μια στο δεξί πλευρό που τον έριξε κάτω. Κι όταν μετά από λίγο, που ήταν κι οι δυο εξουθενωμένοι, πήγε ο Τζέιμι να πάρει το σπαθί του, όρμησε από πίσω και τον άρχισε στις γρήγορες στο άλλο πλευρό. Γρήγορες και συνεχόμενες. Εκτός κι αν ήταν μπουνιές και δεν το πρόσεξα καλά, αλλά νομίζω σπαθιές ήταν.


Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16229
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 16 Μάιος 2019, 20:03

Χωλμπλωτ χωλμπλωτ
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25894
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 16 Μάιος 2019, 20:04

Το τέλος υπάρχει στο reddit.
Έπιασαν το 90% του episode 5 δεν βλέπω γιατί θα πρέπει να πιάσουν κάτι λιγότερο στο 6

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 44002
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Μάιος 2019, 20:05

shrike έγραψε:
16 Μάιος 2019, 20:00
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Μάιος 2019, 19:56
shrike έγραψε:
16 Μάιος 2019, 19:48

Καλά, αν κάνουν καμιά μαλακία και ζωντανέψουν τον Τζέιμι θα το έχουν κάψει εντελώς το πράμα.

Ο τύπος έφαγε καμιά δεκαριά σπαθιές σε νεφρά, πνευμόνια, συκώτι, πάγκρεας, παχύ έντερο, λεπτό έντερο από τον Γιούρον. Δεν ξέρω τα επινεφρίδια αν γλύτωσαν. Και μετά την πολλαπλή εγχείρηση πάνω απ' τα ρούχα, διέσχισε όλη την απόσταση μέχρι τη Σέρσεϊ, ξανακατέβηκε μέχρι κάτω στα υπόγεια κι έπεσε ένα ολόκληρο παλάτι στο κεφάλι του. Αν την πήδηξε μετά απ' αυτά, ή Ράσπουτιν ή Μαγκάιβερ πρέπει να τον βγάλουν.
Οκ. δεν ξέρω πως μετράς, αλλά εγώ μία σπαθιά είδα.
Ή εσύ πρέπει να το ξαναδείς, ή εγώ. Αυτό που θυμάμαι από τη σκηνή είναι ότι του έκατσε μια στο δεξί πλευρό που τον έριξε κάτω. Κι όταν μετά από λίγο, που ήταν κι οι δυο εξουθενωμένοι, πήγε ο Τζέιμι να πάρει το σπαθί του, όρμησε από πίσω και τον άρχισε στις γρήγορες στο άλλο πλευρό. Γρήγορες και συνεχόμενες. Εκτός κι αν ήταν μπουνιές και δεν το πρόσεξα καλά, αλλά νομίζω σπαθιές ήταν.
Ας το ξαναδούμε και οι δύο σιγά. Έχει δίκιο ο Όριον μάλλον.

στο 4:45 η πρώτη σπαθιά.
Στο 6:36 η δεύτερη.
Άλλη δε νομίζω.


Αλλά οκ δεν νομίζω ότι ζει και θα είναι μαλακία.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 16 Μάιος 2019, 20:06

OK, το βρήκα. Όντως δύο φαίνονται, όπως λέει ο Orion22.

Από την λύσσα του Γιούρον, και λόγω του μοντάζ που τον δείχνει από μπροστά να τραβάει το σπαθί αμέσως μετά που του την ρίχνει, μου είχε φανεί ότι την δεύτερη φορά του ρίχνει 2-3 γρήγορες, αλλά έκανα λάθος. Μία δεν ήταν πάντως, δύο και... καλές. Μέχρι τον λαιμό πρέπει να του έφτασαν.




Edit: Χεχ... οκ Νάνε. :lol:


Άβαταρ μέλους
Κουρκούας
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 28 Ιαν 2019, 21:58
Phorum.gr user: Κουρκούας

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κουρκούας » 16 Μάιος 2019, 22:06

Nero έγραψε:
16 Μάιος 2019, 12:20
Κουρκούας έγραψε:
16 Μάιος 2019, 12:08
η αλήθεια είναι ότι μάλλον αυτό είχαν στο μυαλό τους. Δε νομίζω να υπάρχει αμφιβολία ότι οι πούστηδες τα παράτησαν όλα για τη ντίσνευ. Ελπίζω να πατώσει και να μην του αφήσει το χολυγουντ να γράψουν ούτε το επόμενο sharknado. Ή καλύτερα, ελπίζω η Ντισνευ να παρακολουθεί όλο το κράξιμο και να στείλει το project τυοε στον κουβά πριν καν αρχίσει, για λόγους PR αν μη τι άλλο
φαντάζομαι το σενάριο: οι επίγονοι της αυτοκρατορίας και της πολιτείας πολεμούν από πλανήτη σε πλανήτη και ξαφνικά στις παρυφές του γαλαξία εμφανίζεται ένας νέος εχθρός από διαγαλαξιακά ζόμπι.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 44002
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Μάιος 2019, 22:07

He kinda forgot to use the Force
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Northerner
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:59

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northerner » 16 Μάιος 2019, 22:20

Ρε κομπανιέρος, αυτοί (οι Dumb and Dumber) πραγματικά θα καταστρέψουν τα Star Wars( ή καλύτερα να πω αυτό που έχει μείνει από το franchise μετά το τελευταίο επεισόδιο). Όταν το είπα δε νόμιζα ότι θα γίνει αλήθεια. Ακόμα μια αγαπημένη σειρά νεκρή.

https://www.telegraph.co.uk/tv/0/game-t ... star-wars/
Lost are only those who abandon themselves!
Oberst Hans-Ulrich Rudel

Άβαταρ μέλους
Κουρκούας
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 28 Ιαν 2019, 21:58
Phorum.gr user: Κουρκούας

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κουρκούας » 16 Μάιος 2019, 22:22

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Μάιος 2019, 22:07
He kinda forgot to use the Force
The galactic Night King eats your Force for breakfast.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 16 Μάιος 2019, 22:24

Northerner έγραψε:
16 Μάιος 2019, 22:20
Ρε κομπανιέρος, αυτοί (οι Dumb and Dumber) πραγματικά θα καταστρέψουν τα Star Wars( ή καλύτερα να πω αυτό που έχει μείνει από το franchise μετά το τελευταίο επεισόδιο). Όταν το είπα δε νόμιζα ότι θα γίνει αλήθεια. Ακόμα μια αγαπημένη σειρά νεκρή.

https://www.telegraph.co.uk/tv/0/game-t ... star-wars/
μπανιοφ και βαις πάντως ακουγονται υποπτα σαν ονοματα :smt096:smt096:smt096
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Nero

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 17 Μάιος 2019, 08:29

Yochanan έγραψε:
16 Μάιος 2019, 22:24
Northerner έγραψε:
16 Μάιος 2019, 22:20
Ρε κομπανιέρος, αυτοί (οι Dumb and Dumber) πραγματικά θα καταστρέψουν τα Star Wars( ή καλύτερα να πω αυτό που έχει μείνει από το franchise μετά το τελευταίο επεισόδιο). Όταν το είπα δε νόμιζα ότι θα γίνει αλήθεια. Ακόμα μια αγαπημένη σειρά νεκρή.

https://www.telegraph.co.uk/tv/0/game-t ... star-wars/
μπανιοφ και βαις πάντως ακουγονται υποπτα σαν ονοματα :smt096:smt096:smt096
To το 'χω γράψει σε ανύποπτο χρόνο
Benioff was born David Friedman in New York City, to a Jewish family with roots in Austria, Romania, Germany, Poland and Russia.[1][2] He is the son of Barbara (Benioff) and Stephen Friedman, who is a former head of Goldman Sachs.[3] He is a distant cousin of Marc Benioff.[4] As an adult, he uses the last name Benioff, his mother's maiden name, to avoid confusion with other writers named David Friedman
:8)

zteo
Δημοσιεύσεις: 10693
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 17 Μάιος 2019, 10:30

Το μεγαλο προβλημα του GOT δεν λυθηκε ποτε.Η ιστορια του ΝΚ ηταν παντα ξενη στην υπολοιπη πλοκη της σειρας.Οι δυο ιστοριες θα μπορουσαν να ηταν δυο διαφορετικα σηριαλ και να ειναι μαλιστα και καλα σηριαλ.Δεν συνδεθηκαν ποτε με επιτυχια δεν αλληλεπιδρασαν ποτε.Η μια ηταν μια καθαρα ιστορια συγκρουσης καλου και κακου ενω ολη η υπολοιπη πλοκη ηταν γκριζα.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 17 Μάιος 2019, 11:10

Η μάχη Γιούρον Τζέιμι ήταν παντελώς αχρείαστη. Έπρεπε να πεθάνει απ'το περασμα του ντρογκον πάνω στο καραβι, στατικός και να γελάει κολασμένα. Θα ταίριαζε σ' αυτόν τον χαμένο έναντι των βιβλιων (όπως λένε, δεν τα χω διαβάσει) χαρακτήρα. Και ο κερδισμένος χρονος; στο cleganebowl βέβαια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών