Σκηνές που σας έχουν συγκλονίσει

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13251
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Σκηνές που σας έχουν συγκλονίσει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 06 Δεκ 2021, 20:43

Juno έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:41
SUV έγραψε:
05 Δεκ 2021, 22:25
Γράψτε και κάτι σχετικά με την υπόθεση για όσους δεν γνωρίζουν
Το έγραψες ακριβώς κάτω από το Mist.

Λοιπόν, ο στρατός κάνει μια βλακεία και ανοίγει πύλη στον χώρο από όπου περνούν ένα σωρό απόκοσμα και τεράστια έντομα με πλοκάμια και πολύ δηλητηριώδη που επιτίθενται στους κατοίκους μιας πόλης.

Καταλαβαίνουμε ποιος έκανε την βλακεία επειδή στην αρχή της ταινίας, η βάση κοντά στην πόλη αδειάζει πολύ γρήγορα και συντεταγμένα και οι κάτοικοι αναρωτιούνται τι έγινε.

Αρκετοί από τους εναπομείναντες πίσω εγκλωβίζονται στο super market και βλέπεις πώς συνηθισμένοι άνθρωποι αποποιούνται τις αξίες τους, γίνονται δεισιδαίμονες Ταλιμπάν και στρέφονται ο ένας εναντίον του άλλου (γίνονται ακόμα και φόνοι) πάρα πολύ γρήγορα όταν βλέπουν τον απόκοσμο κίνδυνο να πλησιάζει.

Παρακαλώ τους συντονιστές να σβήσουν το spoiler του βλαμένου συριζαίου που λέει το τέλος της ταινίας στα μούτρα μας.
Είναι υπέροχη ταινία και σημασία δεν έχει τι γίνεται στο τέλος, αλλά πώς έφθασαν ως εκεί. Πώς ο άνθρωπος γίνεται κτήνος.
Bλαμενη είσαι εσύ νούμερο.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27242
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Σκηνές που σας έχουν συγκλονίσει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 06 Δεκ 2021, 20:45

Airman68 έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:35


Opening scene από το 2:36
(Για γερά στομάχια)

Έχω δει θρίλερ και θρίλερ αλλά αυτό δεν το περίμενα...
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9349
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Σκηνές που σας έχουν συγκλονίσει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 06 Δεκ 2021, 20:47

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:45
Airman68 έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:35


Opening scene από το 2:36
(Για γερά στομάχια)

Έχω δει θρίλερ και θρίλερ αλλά αυτό δεν το περίμενα...
:smt005: Ποιος αντέγραψε ποιον;
Yippie Kay Yay


Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49099
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σκηνές που σας έχουν συγκλονίσει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 06 Δεκ 2021, 20:51



Έχει και πιο συγκλονιστικές, αλλά δε σας βάζω το τέλος για να μη σας το χαλάσω.
Να δείτε την ταινία Dog Soldiers.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kauldron την 06 Δεκ 2021, 20:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17278
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Σκηνές που σας έχουν συγκλονίσει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 06 Δεκ 2021, 20:54

Μαδουραίος έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:43
Juno έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:41
SUV έγραψε:
05 Δεκ 2021, 22:25
Γράψτε και κάτι σχετικά με την υπόθεση για όσους δεν γνωρίζουν
Το έγραψες ακριβώς κάτω από το Mist.

Λοιπόν, ο στρατός κάνει μια βλακεία και ανοίγει πύλη στον χώρο από όπου περνούν ένα σωρό απόκοσμα και τεράστια έντομα με πλοκάμια και πολύ δηλητηριώδη που επιτίθενται στους κατοίκους μιας πόλης.

Καταλαβαίνουμε ποιος έκανε την βλακεία επειδή στην αρχή της ταινίας, η βάση κοντά στην πόλη αδειάζει πολύ γρήγορα και συντεταγμένα και οι κάτοικοι αναρωτιούνται τι έγινε.

Αρκετοί από τους εναπομείναντες πίσω εγκλωβίζονται στο super market και βλέπεις πώς συνηθισμένοι άνθρωποι αποποιούνται τις αξίες τους, γίνονται δεισιδαίμονες Ταλιμπάν και στρέφονται ο ένας εναντίον του άλλου (γίνονται ακόμα και φόνοι) πάρα πολύ γρήγορα όταν βλέπουν τον απόκοσμο κίνδυνο να πλησιάζει.

Παρακαλώ τους συντονιστές να σβήσουν το spoiler του βλαμένου συριζαίου που λέει το τέλος της ταινίας στα μούτρα μας.
Είναι υπέροχη ταινία και σημασία δεν έχει τι γίνεται στο τέλος, αλλά πώς έφθασαν ως εκεί. Πώς ο άνθρωπος γίνεται κτήνος.
Bλαμενη είσαι εσύ νούμερο.
Ξέρεις από επιχειρήματα ή απλως κάνεις ηλίθιες δηλώσεις;

Να, Λόλα, ένα επιχείρημα: είπες το τέλος σε έργο του Steven King, όχι σε καμιά ταινία των Avengers και ενώ υπάρχει εδώ κόσμος που δεν το έχει δει.

Να, Λόλα, άλλο ένα επιχείρημα: δενθυμασαιπως ακριβωςξεκινησε μια ταινία με τόσα νοήματα, αλλά θέλεις να πεις τη γνώμη σου γι'αυτήν. Άντε να πεις στη μαμά σου να σου βάλει να δεις τα στρουμφάκια.

Παρακαλώ διαχείριση/συντονισμό να διαγράψει το σχόλιο του ή τουλάχιστον να το βάλει σε spoiler.
Ζητησαν να γράψουμε και κάτι σχετικά με την υπόθεση για όσους δεν γνωρίζουν (με αυτην τη διατύπωση ακριβώς) και αυτός δενθυματαιπωςακριβωςξεκινησε, αλλά τους λέει το τέλος. Και είναι του Steven King.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 06 Δεκ 2021, 20:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13251
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Σκηνές που σας έχουν συγκλονίσει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 06 Δεκ 2021, 20:58

Juno έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:54
Μαδουραίος έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:43
Juno έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:41


Το έγραψες ακριβώς κάτω από το Mist.

Λοιπόν, ο στρατός κάνει μια βλακεία και ανοίγει πύλη στον χώρο από όπου περνούν ένα σωρό απόκοσμα και τεράστια έντομα με πλοκάμια και πολύ δηλητηριώδη που επιτίθενται στους κατοίκους μιας πόλης.

Καταλαβαίνουμε ποιος έκανε την βλακεία επειδή στην αρχή της ταινίας, η βάση κοντά στην πόλη αδειάζει πολύ γρήγορα και συντεταγμένα και οι κάτοικοι αναρωτιούνται τι έγινε.

Αρκετοί από τους εναπομείναντες πίσω εγκλωβίζονται στο super market και βλέπεις πώς συνηθισμένοι άνθρωποι αποποιούνται τις αξίες τους, γίνονται δεισιδαίμονες Ταλιμπάν και στρέφονται ο ένας εναντίον του άλλου (γίνονται ακόμα και φόνοι) πάρα πολύ γρήγορα όταν βλέπουν τον απόκοσμο κίνδυνο να πλησιάζει.

Παρακαλώ τους συντονιστές να σβήσουν το spoiler του βλαμένου συριζαίου που λέει το τέλος της ταινίας στα μούτρα μας.
Είναι υπέροχη ταινία και σημασία δεν έχει τι γίνεται στο τέλος, αλλά πώς έφθασαν ως εκεί. Πώς ο άνθρωπος γίνεται κτήνος.
Bλαμενη είσαι εσύ νούμερο.
Ξέρεις από επιχειρήματα ή απλως κάνεις ηλίθιες δηλώσεις;

Να, Λόλα, ένα επιχείρημα: είπες το τέλος σε έργο του Steven King, όχι σε καμιά ταινία των Avengers και ενώ υπάρχει εδώ κόσμος που δεν το έχει δει.

Να, Λόλα, άλλο ένα επιχείρημα: δενθυμασαιπως ακριβωςξεκινησε μια ταινία με τόσα νοήματα, αλλά θέλεις να πεις τη γνώμη σου γι'αυτήν. Άντε να πεις στη μαμά σου να σου βάλει να δεις τα στρουμφάκια.

Παρακαλώ διαχείριση/συντονισμό να διαγράψει το σχόλιο του ή τουλάχιστον να το βάλει σε spoiler.
Ρωτάνε τι συμβαίνει στην ταινία και αυτός δενθυματαιπωςακριβωςξεκινησε, αλλά τους λέει το τέλος. Και είναι του Steven King.
H ταινία είναι 20 ετών πλέον και ελάχιστοι δεν την έχουν δει ή δεν ξέρουν το τέλος.Επίσης δεν είπε κάποιος για spoiler ή προτείνετε ταινίες που θέλω να δω
Πήξε τώρα.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17278
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Σκηνές που σας έχουν συγκλονίσει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 06 Δεκ 2021, 21:03

Μαδουραίος έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:58
Juno έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:54
Ξέρεις από επιχειρήματα ή απλως κάνεις ηλίθιες δηλώσεις;

Να, Λόλα, ένα επιχείρημα: είπες το τέλος σε έργο του Steven King, όχι σε καμιά ταινία των Avengers και ενώ υπάρχει εδώ κόσμος που δεν το έχει δει.

Να, Λόλα, άλλο ένα επιχείρημα: δενθυμασαιπως ακριβωςξεκινησε μια ταινία με τόσα νοήματα, αλλά θέλεις να πεις τη γνώμη σου γι'αυτήν. Άντε να πεις στη μαμά σου να σου βάλει να δεις τα στρουμφάκια.

Παρακαλώ διαχείριση/συντονισμό να διαγράψει το σχόλιο του ή τουλάχιστον να το βάλει σε spoiler.
Ρωτάνε τι συμβαίνει στην ταινία και αυτός δενθυματαιπωςακριβωςξεκινησε, αλλά τους λέει το τέλος. Και είναι του Steven King.
H ταινία είναι 20 ετών πλέον και ελάχιστοι δεν την έχουν δει ή δεν ξέρουν το τέλος.Επίσης δεν είπε κάποιος για spoiler ή προτείνετε ταινίες που θέλω να δω
Πήξε τώρα.
Η ταινία είναι του 2007 και το αίτημα ήταν:
SUV έγραψε:
05 Δεκ 2021, 22:25
Γράψτε και κάτι σχετικά με την υπόθεση για όσους δεν γνωρίζουν
Για το μυαλό σου, η υπόθεση της ταινίας ήταν τα τελευταία πέντε λεπτά "μπανγκ-μπανγκ-ουγκ".
Αυτό κατάλαβες. Διάβασε τι της έγραψα εγώ και ξαναδές τι της έγραψες εσύ.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Σκηνές που σας έχουν συγκλονίσει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 06 Δεκ 2021, 21:11

Παιδιά μην τσακώνεστε, έχω μεγαλύτερο πρόβλημα, ψάξτε καλύτερα να μου βρείτε ποιές αμερικανικές ταινίες πολέμου που εμπεριέχουν Βιετνάμ παίζει και να μου διαφεύγουν, έχω διαβάσει όλα τα σκριπτ των ταινιών αυτό που θέλω δεν το βρήκα

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23816
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σκηνές που σας έχουν συγκλονίσει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Δεκ 2021, 21:20

SUV έγραψε:
06 Δεκ 2021, 21:11
Παιδιά μην τσακώνεστε, έχω μεγαλύτερο πρόβλημα, ψάξτε καλύτερα να μου βρείτε ποιές αμερικανικές ταινίες πολέμου που εμπεριέχουν Βιετνάμ παίζει και να μου διαφεύγουν, έχω διαβάσει όλα τα σκριπτ των ταινιών αυτό που θέλω δεν το βρήκα
https://www.imdb.com/title/tt0277434/

Και κάτι φλασμπακς του Ράμπο στο 1, περιέχουν Βιετνάμ.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Σκηνές που σας έχουν συγκλονίσει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 06 Δεκ 2021, 21:20

Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Σκηνές που σας έχουν συγκλονίσει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 06 Δεκ 2021, 21:21

Όχι, Ράμπο δεν ήταν

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Σκηνές που σας έχουν συγκλονίσει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 06 Δεκ 2021, 22:27

SUV έγραψε:
06 Δεκ 2021, 21:21
Όχι, Ράμπο δεν ήταν
Δες το τελευταιο Ραμπο τυπε.
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Σκηνές που σας έχουν συγκλονίσει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 06 Δεκ 2021, 22:31

Συγγνώμη, εγώ δεν έχω δει το πρώτο...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών