How i met your mother vs Friends.

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.

How i met your mother vs Friends

How i met your mother
6
21%
Friends
23
79%
 
Σύνολο ψήφων: 29

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5578
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: How i met your mother vs Friends.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 10 Δεκ 2023, 20:54

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Δεκ 2023, 18:00
GoBzi έγραψε:
10 Δεκ 2023, 17:45
Δεν έχω δει ποτέ μου αμερικανικό sitcom, σταυρωστε με :a040:
Ούτε παντρεμένοι με παιδιά τομάρι;
Όχι τίποτα. Έχω δει 4-5 επεισόδια απ'ολες αυτές τις σειρές αλλά ποτέ ολόκληρη σειρά/σεζόν. Μου την δίνει το χαζό χιούμορ (αν και βλέπω family guy) με τον συνδιασμό του ψεύτικου γέλιου από πίσω. Εάν δεις σκηνές όπου το γέλιο έχει αφαιρεθεί σου φαίνεται χαλιά γιατί έχεις μάθει να γελάς σε κριντζι αστεία όταν γελάνε και "άλλοι".
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23104
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: How i met your mother vs Friends.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 10 Δεκ 2023, 22:15

GoBzi έγραψε:
10 Δεκ 2023, 20:54
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Δεκ 2023, 18:00
GoBzi έγραψε:
10 Δεκ 2023, 17:45
Δεν έχω δει ποτέ μου αμερικανικό sitcom, σταυρωστε με :a040:
Ούτε παντρεμένοι με παιδιά τομάρι;
Όχι τίποτα. Έχω δει 4-5 επεισόδια απ'ολες αυτές τις σειρές αλλά ποτέ ολόκληρη σειρά/σεζόν. Μου την δίνει το χαζό χιούμορ (αν και βλέπω family guy) με τον συνδιασμό του ψεύτικου γέλιου από πίσω. Εάν δεις σκηνές όπου το γέλιο έχει αφαιρεθεί σου φαίνεται χαλιά γιατί έχεις μάθει να γελάς σε κριντζι αστεία όταν γελάνε και "άλλοι".
Μπα, εγώ γελάω και όταν τα θυμάμαι.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: How i met your mother vs Friends.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 10 Δεκ 2023, 22:20

Η πραγματική ερώτηση είναι Friends vs Seinfeld, όπως σωστά είπε ο ισίλντουρας. Ίδια πόλη, ίδια εποχή, σχετικά ίδιο premise και setting, με το Seinfeld να πατάει λίγο περισσότερο στην κριτική των ανθρώπινων συμπεριφορών με απίθανους σουρεάλ χαρακτηρες, ενώ το Friends είναι περισσότερο realistic but dumb fun.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41017
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: How i met your mother vs Friends.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Δεκ 2023, 22:34

GoBzi έγραψε:
10 Δεκ 2023, 20:54
Όχι τίποτα. Έχω δει 4-5 επεισόδια απ'ολες αυτές τις σειρές αλλά ποτέ ολόκληρη σειρά/σεζόν. Μου την δίνει το χαζό χιούμορ (αν και βλέπω family guy) με τον συνδιασμό του ψεύτικου γέλιου από πίσω. Εάν δεις σκηνές όπου το γέλιο έχει αφαιρεθεί σου φαίνεται χαλιά γιατί έχεις μάθει να γελάς σε κριντζι αστεία όταν γελάνε και "άλλοι".
Δεν είναι ψεύτικο γέλιο, αληθινό είναι. Ζωντανό κοινό είχαν τα περισσότερα απ' αυτά. Στα Φιλαράκια το κοινό ήταν 300 άτομα:




Αν αφαιρέσεις το γέλιο φυσικά και φαίνεται κρίντζι, όπως αν αφαιρέσεις το γέλιο από μια ζωντανή θεατρική παράσταση. Ο λόγος είναι ότι δημιουργούνται αμήχανα κενά μεταξύ σκηνών. Αυτά δεν είναι αληθινά κενά, είναι στιγμές που το γύρισμα και οι ηθοποιοί στην ουσία παγώνουν μέχρι να σταματήσει το γέλιο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

paotaris
Δημοσιεύσεις: 1505
Εγγραφή: 20 Φεβ 2021, 17:03

Re: How i met your mother vs Friends.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paotaris » 11 Δεκ 2023, 08:24

Λεγεών έγραψε:
10 Δεκ 2023, 22:20
Η πραγματική ερώτηση είναι Friends vs Seinfeld, όπως σωστά είπε ο ισίλντουρας. Ίδια πόλη, ίδια εποχή, σχετικά ίδιο premise και setting, με το Seinfeld να πατάει λίγο περισσότερο στην κριτική των ανθρώπινων συμπεριφορών με απίθανους σουρεάλ χαρακτηρες, ενώ το Friends είναι περισσότερο realistic but dumb fun.
Δεν εχω δει ποτε το Seinfield αλλα come on το how i met your mother ειναι εντελως κοπια των Friends(καλυτερη κοπια αλλα κοπια).

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: How i met your mother vs Friends.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 11 Δεκ 2023, 08:45

how i met your mother είδα σποραδικά επεισόδια δεν με τράβηξε ποτέ, το friends το βλέπουμε ακόμη και τώρα, οταν θέμε κάτι ελαφρύ και να γελάσουμε. Εχω χάσει το λογαριασμό με το πόσες φορές έχω δεί όλους τους κύκλους.
Επίσης και το big bang theory μεχρι να κατέβει απο νετφλιξ το έβλεπα.
Αυτό το seinfield δεν το έχω δεί ποτέ...
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2858
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: How i met your mother vs Friends.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 11 Δεκ 2023, 10:38

friends, θεωρείται πλέον φασιστικό .
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: How i met your mother vs Friends.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 11 Δεκ 2023, 11:09

hellegennes έγραψε:
10 Δεκ 2023, 22:34
GoBzi έγραψε:
10 Δεκ 2023, 20:54
Όχι τίποτα. Έχω δει 4-5 επεισόδια απ'ολες αυτές τις σειρές αλλά ποτέ ολόκληρη σειρά/σεζόν. Μου την δίνει το χαζό χιούμορ (αν και βλέπω family guy) με τον συνδιασμό του ψεύτικου γέλιου από πίσω. Εάν δεις σκηνές όπου το γέλιο έχει αφαιρεθεί σου φαίνεται χαλιά γιατί έχεις μάθει να γελάς σε κριντζι αστεία όταν γελάνε και "άλλοι".
Δεν είναι ψεύτικο γέλιο, αληθινό είναι. Ζωντανό κοινό είχαν τα περισσότερα απ' αυτά. Στα Φιλαράκια το κοινό ήταν 300 άτομα:




Αν αφαιρέσεις το γέλιο φυσικά και φαίνεται κρίντζι, όπως αν αφαιρέσεις το γέλιο από μια ζωντανή θεατρική παράσταση. Ο λόγος είναι ότι δημιουργούνται αμήχανα κενά μεταξύ σκηνών. Αυτά δεν είναι αληθινά κενά, είναι στιγμές που το γύρισμα και οι ηθοποιοί στην ουσία παγώνουν μέχρι να σταματήσει το γέλιο.
Λολ ρε

Πάντα νόμιζα ότι απλά είναι ένα γέλιο playback που πατάει ο sound engineer κάθε φορά που παίζεται κριντζ ατάκα ώστε να γελάσει κ το τηλεοπτικό κοινό monkey see monkey do φάση

Βέβαια δεν έχω ιδέα από σειρές tbh (ισχύει για μένα ό,τι κ για τον GoBzi)

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24936
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: How i met your mother vs Friends.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 11 Δεκ 2023, 11:22

Dorian έγραψε:
11 Δεκ 2023, 10:38
friends, θεωρείται πλέον φασιστικό .
από ποιους ρε; από 5 ζώα που έχουν λογαριασμό στο τουίτερ;

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5578
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: How i met your mother vs Friends.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 11 Δεκ 2023, 11:26

EKPLIKTIKOS έγραψε:
11 Δεκ 2023, 11:09
hellegennes έγραψε:
10 Δεκ 2023, 22:34
GoBzi έγραψε:
10 Δεκ 2023, 20:54
Όχι τίποτα. Έχω δει 4-5 επεισόδια απ'ολες αυτές τις σειρές αλλά ποτέ ολόκληρη σειρά/σεζόν. Μου την δίνει το χαζό χιούμορ (αν και βλέπω family guy) με τον συνδιασμό του ψεύτικου γέλιου από πίσω. Εάν δεις σκηνές όπου το γέλιο έχει αφαιρεθεί σου φαίνεται χαλιά γιατί έχεις μάθει να γελάς σε κριντζι αστεία όταν γελάνε και "άλλοι".
Δεν είναι ψεύτικο γέλιο, αληθινό είναι. Ζωντανό κοινό είχαν τα περισσότερα απ' αυτά. Στα Φιλαράκια το κοινό ήταν 300 άτομα:




Αν αφαιρέσεις το γέλιο φυσικά και φαίνεται κρίντζι, όπως αν αφαιρέσεις το γέλιο από μια ζωντανή θεατρική παράσταση. Ο λόγος είναι ότι δημιουργούνται αμήχανα κενά μεταξύ σκηνών. Αυτά δεν είναι αληθινά κενά, είναι στιγμές που το γύρισμα και οι ηθοποιοί στην ουσία παγώνουν μέχρι να σταματήσει το γέλιο.
Λολ ρε

Πάντα νόμιζα ότι απλά είναι ένα γέλιο playback που πατάει ο sound engineer κάθε φορά που παίζεται κριντζ ατάκα ώστε να γελάσει κ το τηλεοπτικό κοινό monkey see monkey do φάση

Βέβαια δεν έχω ιδέα από σειρές tbh (ισχύει για μένα ό,τι κ για τον GoBzi)
Και ζωντανό κοινό να ήταν, σίγουρα χρησιμοποιούσαν applause/laughter επιγραφές. Σιγά μην είχαν σειρές που φέρνανε εκατομμύρια ανά επεισόδιο και βασίζονταν στον αυθορμητισμό του κοινού.

Εικόνα
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7775
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: How i met your mother vs Friends.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 11 Δεκ 2023, 12:06

paotaris έγραψε:
11 Δεκ 2023, 08:24
Λεγεών έγραψε:
10 Δεκ 2023, 22:20
Η πραγματική ερώτηση είναι Friends vs Seinfeld, όπως σωστά είπε ο ισίλντουρας. Ίδια πόλη, ίδια εποχή, σχετικά ίδιο premise και setting, με το Seinfeld να πατάει λίγο περισσότερο στην κριτική των ανθρώπινων συμπεριφορών με απίθανους σουρεάλ χαρακτηρες, ενώ το Friends είναι περισσότερο realistic but dumb fun.
Δεν εχω δει ποτε το Seinfield αλλα come on το how i met your mother ειναι εντελως κοπια των Friends(καλυτερη κοπια αλλα κοπια).
Και το friends υπήρξε κόπια του Seinfeld. Γενικά το να δείχνεις μια παρέα νέων στην νέα Υόρκη δεν είναι καμιά σεναριακή πρωτοτυπια, το θέμα είναι πως το κάνεις.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7958
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: How i met your mother vs Friends.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 11 Δεκ 2023, 12:12

Το Friends το έχω δει αλλά μόνο μια φορά. Στην επανάληψη, σειρές τέτοιου τύπου με καταθλίβουν.
Ούτε το Παντρεμένοι με παιδιά δεν θα μπορούσα να δω δεύτερη φορά.
To How I met your mother δεν το έχω δει, ούτε το Seinfeld νομίζω.

Άβαταρ μέλους
TOR
Δημοσιεύσεις: 507
Εγγραφή: 02 Ιουν 2018, 13:00
Phorum.gr user: TOR
Τοποθεσία: San Francisco, USA

Re: How i met your mother vs Friends.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TOR » 11 Δεκ 2023, 12:23

Προσωπικά ποτέ δεν κατάλαβα πώς είχε τέτοια επιτυχία το FRIENDS στην Ελλάδα. Εννοείται πως για εμένα δε συγκρίνεται καν με τα κλάσεις ανώτερα MARRIED... WITH CHILDREN και SEINFELD.

Πάντως μεταξύ των HOW I MET YOUR MOTHER και FRIENDS διαλέγω το πρώτο χωρίς δεύτερη σκέψη.
Η ΡΩΜΑΝΙΑ ΚΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΝ ΑΝΘΕΙ ΚΑΙ ΦΕΡΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: How i met your mother vs Friends.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 11 Δεκ 2023, 13:12

paotaris έγραψε:
11 Δεκ 2023, 08:24
Λεγεών έγραψε:
10 Δεκ 2023, 22:20
Η πραγματική ερώτηση είναι Friends vs Seinfeld, όπως σωστά είπε ο ισίλντουρας. Ίδια πόλη, ίδια εποχή, σχετικά ίδιο premise και setting, με το Seinfeld να πατάει λίγο περισσότερο στην κριτική των ανθρώπινων συμπεριφορών με απίθανους σουρεάλ χαρακτηρες, ενώ το Friends είναι περισσότερο realistic but dumb fun.
Δεν εχω δει ποτε το Seinfield αλλα come on το how i met your mother ειναι εντελως κοπια των Friends(καλυτερη κοπια αλλα κοπια).
Υπάρχει στο Νέτφλιξ, ρίξε του ένα βλέφαρο διότι το αξίζει. Προειδοποίηση, μετά την δεύτερη σεζόν γίνεται πραγματικά καλό, οι χαρακτήρες είναι λίγο αντικοινωνικοί μαλάκες και αχώνευτοι ως μέρος του σεναρίου αλλά με τον καιρό τους συμπαθείς και το τέλος έρχεται τόσο μα τόσο φυσικά. :lol:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13662
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: How i met your mother vs Friends.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 11 Δεκ 2023, 13:37

Εννοείται ''Φιλαράκια''. Τα υπόλοιπα, απλά υποκατάστατα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών