Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 29 Ιουν 2019, 22:04

Εικόνα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 01 Ιούλ 2019, 12:02

Albrecht έγραψε:
21 Ιουν 2019, 10:54
Πριν λίγες μέρες είδα σερί και τα πέντε επεισόδια.
Οποιος μπορεί ας διαβάσει και το βιβλίο της Σβετλανα Αλεξιεβιτς. Αξίζει όσο και η σειρά.

https://www.politeianet.gr/index.php?op ... =0&x=0&y=0
Και το Voices from chernobyl της Σβετλανας γαμαει και το Midnight in chernobyl του Higginbotham επίσης.

Η σειρα γαμαει, όσοι δεν το βλέπετε στρουθοκαμηθιζετε. Κάποιος είπε ότι βαρέθηκε στο 4ο επεισόδιο. Στο 4ο επεισόδιο..... που έχει μια από τις καλύτερες τηλεοπτικές σκηνές, το continuous shot των bio robots στην οροφή masha.
Το κακό που έχει κάνει η σειρά είναι ότι πάντα ήθελα να πάω Τσερνομπίλ και έχω βγάλει πρόγραμμα για άνοιξη του '20 και έχει γίνει πια casual προορισμός για ατενσιονχοριστες.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 01 Ιούλ 2019, 17:07

Last Veteran έγραψε:
01 Ιούλ 2019, 12:02
......
Το κακό που έχει κάνει η σειρά είναι ότι πάντα ήθελα να πάω Τσερνομπίλ και έχω βγάλει πρόγραμμα για άνοιξη του '20 και έχει γίνει πια casual προορισμός για ατενσιονχοριστες.
Γιατί αξίζει τον κόπο και το χρήμα να επισκεφτείς μια ραδιενεργά μολυσμένη περιοχή, με όσους - έστω και μικρούς - κινδύνους συνεπάγεται αυτό.
Τα βίντεο που κυκλοφορούν δεν είναι αρκετά; Σοβαρά ρωτώ.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 02 Ιούλ 2019, 02:09

Nandros έγραψε:
01 Ιούλ 2019, 17:07
Last Veteran έγραψε:
01 Ιούλ 2019, 12:02
......
Το κακό που έχει κάνει η σειρά είναι ότι πάντα ήθελα να πάω Τσερνομπίλ και έχω βγάλει πρόγραμμα για άνοιξη του '20 και έχει γίνει πια casual προορισμός για ατενσιονχοριστες.
Γιατί αξίζει τον κόπο και το χρήμα να επισκεφτείς μια ραδιενεργά μολυσμένη περιοχή, με όσους - έστω και μικρούς - κινδύνους συνεπάγεται αυτό.
Τα βίντεο που κυκλοφορούν δεν είναι αρκετά; Σοβαρά ρωτώ.
Να μου το πει αυτό κάνας μπαχαχάρακας να πω οκ αλλά εσύ που είσαι κοσμογυρισμενος, τι ερώτηση είναι αυτή ωρε Νανδρο; Πρεσβεύει πολλά για κάποιους μια πόλη φάντασμα με όλο το πακέτο exclusion zone, Red forest, "fifty thousand people used to live here, now its a ghost town", σοβιετιλα, nuclear brutaλιά. Θέλω να δω από κοντά αυτό που ήταν υπεύθυνο και απαγορευοταν να παίζουμε τα απογευματα έξω.
Προσπαθώ να οργανώσω ταξιδιωτικό με λεωφορείο μικρό (15-19 άτομα) και είμαστε 5-6 extreme μέχρι τωρα, ο ένας μάλιστα μου είπε ότι το έχει όνειρο ζωης να πάει εκει· τον αγκάλιασα και τον φιλησα γιατί έχω βαρεθεί τις πουστρες που φοβούνται την άθλια ζωούλα τους και το μόνο που τους νοιάζει είναι ταξιδάκια (με όσο πιο φτηνά εισητηρια γίνεται), γκομενακια και χαχαχουχα σε "γκλάμουρ" προορισμούς.
Ξέρω ότι δεν έχω αρκετό χρήμα να λαδωσω, ειδεμη θα έμπαινα άνετα στο δωμάτιο με το πόδι του ελέφαντα. Απ'οτι έχω ενημερωθεί χρειάζεται κάνα 4 χιλιάρικα για να μπεις control room (πόσο γαματο να βρεθείς εκεί που έγιναν όλα;) και γενικά μέσα στο New safe confinement.
Δεν φοβάμαι την ραδιενέργεια, βασικά την γράφω στον πουτσο μου, είμαι εργένης χωρίς παιδιά, αν είχα χρήμα δεν θ' άφηνα extreme για extreme μέρη.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 02 Ιούλ 2019, 15:08

Last Veteran έγραψε:
02 Ιούλ 2019, 02:09
Nandros έγραψε:
01 Ιούλ 2019, 17:07
Last Veteran έγραψε:
01 Ιούλ 2019, 12:02
......
Το κακό που έχει κάνει η σειρά είναι ότι πάντα ήθελα να πάω Τσερνομπίλ και έχω βγάλει πρόγραμμα για άνοιξη του '20 και έχει γίνει πια casual προορισμός για ατενσιονχοριστες.
Γιατί αξίζει τον κόπο και το χρήμα να επισκεφτείς μια ραδιενεργά μολυσμένη περιοχή, με όσους - έστω και μικρούς - κινδύνους συνεπάγεται αυτό.
Τα βίντεο που κυκλοφορούν δεν είναι αρκετά; Σοβαρά ρωτώ.
Να μου το πει αυτό κάνας μπαχαχάρακας να πω οκ αλλά εσύ που είσαι κοσμογυρισμενος, τι ερώτηση είναι αυτή ωρε Νανδρο; Πρεσβεύει πολλά για κάποιους μια πόλη φάντασμα με όλο το πακέτο exclusion zone, Red forest, "fifty thousand people used to live here, now its a ghost town", σοβιετιλα, nuclear brutaλιά. Θέλω να δω από κοντά αυτό που ήταν υπεύθυνο και απαγορευοταν να παίζουμε τα απογευματα έξω.
Προσπαθώ να οργανώσω ταξιδιωτικό με λεωφορείο μικρό (15-19 άτομα) και είμαστε 5-6 extreme μέχρι τωρα, ο ένας μάλιστα μου είπε ότι το έχει όνειρο ζωης να πάει εκει· τον αγκάλιασα και τον φιλησα γιατί έχω βαρεθεί τις πουστρες που φοβούνται την άθλια ζωούλα τους και το μόνο που τους νοιάζει είναι ταξιδάκια (με όσο πιο φτηνά εισητηρια γίνεται), γκομενακια και χαχαχουχα σε "γκλάμουρ" προορισμούς.
Ξέρω ότι δεν έχω αρκετό χρήμα να λαδωσω, ειδεμη θα έμπαινα άνετα στο δωμάτιο με το πόδι του ελέφαντα. Απ'οτι έχω ενημερωθεί χρειάζεται κάνα 4 χιλιάρικα για να μπεις control room (πόσο γαματο να βρεθείς εκεί που έγιναν όλα;) και γενικά μέσα στο New safe confinement.
Δεν φοβάμαι την ραδιενέργεια, βασικά την γράφω στον πουτσο μου, είμαι εργένης χωρίς παιδιά, αν είχα χρήμα δεν θ' άφηνα extreme για extreme μέρη.
Σεβαστή η επιλογή σου, αλλά για μένα...
Την σοβιετίλα την γνώρισα και δεν θα ήθελα να την ξαναδώ.
Επίσης δεν θα πήγαινα στην Ινδία, να δω από κοντά την απύθμενη φτώχεια, μου φτάνει όσα είδα στο ιντερνέτ και TV και μου περιέγραψαν συνάδελφοι που πήγαν.
Τέλος δεν με τράβηξε ποτέ το vivere pericolosamente και τα extreme sports, αλλά ούτε και οι in προορισμοί.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 04 Ιούλ 2019, 10:55

Nandros έγραψε:
02 Ιούλ 2019, 15:08
Σεβαστή η επιλογή σου, αλλά για μένα...
Την σοβιετίλα την γνώρισα και δεν θα ήθελα να την ξαναδώ.
Επίσης δεν θα πήγαινα στην Ινδία, να δω από κοντά την απύθμενη φτώχεια, μου φτάνει όσα είδα στο ιντερνέτ και TV και μου περιέγραψαν συνάδελφοι που πήγαν.
Τέλος δεν με τράβηξε ποτέ το vivere pericolosamente και τα extreme sports, αλλά ούτε και οι in προορισμοί.
.
Ε καλά ούτε και γω θα πήγαινα σε φτωχογειτονιες της Ινδίας να κολλήσω κάνα περίεργο μικρόβιο. Όσο για τη σοβιετιλα εννοώ να πάρω μια τζούρα αυτής και όχι να με σταμπάρει η KGB. Εντωμεταξύ θέλω να γράψω ένα ποίημα για τους 3828 bio robots που καθάρισαν την οροφή masha (μιλάμε για πολλούς τόνους αρχιδια) και θα εμπνευστω πολύ περισσότερο αν βρεθώ κατ'ιδιαν εκεί.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Ιούλ 2019, 11:10

Last Veteran έγραψε:
02 Ιούλ 2019, 02:09
Nandros έγραψε:
01 Ιούλ 2019, 17:07
Last Veteran έγραψε:
01 Ιούλ 2019, 12:02
......
Το κακό που έχει κάνει η σειρά είναι ότι πάντα ήθελα να πάω Τσερνομπίλ και έχω βγάλει πρόγραμμα για άνοιξη του '20 και έχει γίνει πια casual προορισμός για ατενσιονχοριστες.
Γιατί αξίζει τον κόπο και το χρήμα να επισκεφτείς μια ραδιενεργά μολυσμένη περιοχή, με όσους - έστω και μικρούς - κινδύνους συνεπάγεται αυτό.
Τα βίντεο που κυκλοφορούν δεν είναι αρκετά; Σοβαρά ρωτώ.
Να μου το πει αυτό κάνας μπαχαχάρακας να πω οκ αλλά εσύ που είσαι κοσμογυρισμενος, τι ερώτηση είναι αυτή ωρε Νανδρο; Πρεσβεύει πολλά για κάποιους μια πόλη φάντασμα με όλο το πακέτο exclusion zone, Red forest, "fifty thousand people used to live here, now its a ghost town", σοβιετιλα, nuclear brutaλιά. Θέλω να δω από κοντά αυτό που ήταν υπεύθυνο και απαγορευοταν να παίζουμε τα απογευματα έξω.
Προσπαθώ να οργανώσω ταξιδιωτικό με λεωφορείο μικρό (15-19 άτομα) και είμαστε 5-6 extreme μέχρι τωρα, ο ένας μάλιστα μου είπε ότι το έχει όνειρο ζωης να πάει εκει· τον αγκάλιασα και τον φιλησα γιατί έχω βαρεθεί τις πουστρες που φοβούνται την άθλια ζωούλα τους και το μόνο που τους νοιάζει είναι ταξιδάκια (με όσο πιο φτηνά εισητηρια γίνεται), γκομενακια και χαχαχουχα σε "γκλάμουρ" προορισμούς.
Ξέρω ότι δεν έχω αρκετό χρήμα να λαδωσω, ειδεμη θα έμπαινα άνετα στο δωμάτιο με το πόδι του ελέφαντα. Απ'οτι έχω ενημερωθεί χρειάζεται κάνα 4 χιλιάρικα για να μπεις control room (πόσο γαματο να βρεθείς εκεί που έγιναν όλα;) και γενικά μέσα στο New safe confinement.
Δεν φοβάμαι την ραδιενέργεια, βασικά την γράφω στον πουτσο μου, είμαι εργένης χωρίς παιδιά, αν είχα χρήμα δεν θ' άφηνα extreme για extreme μέρη.
Κι εγώ θα πήγαινα αλλά δεν είναι η ραδιενέργεια αυτό που με φοβίζει. Η άλλη ενέργεια είναι.
Η αμιγώς ανθρώπινη, που είναι πάντα εκεί χωρίς να έχει "τακτοποιηθεί" για μουσειακούς λόγους.
Κι αυτό δεν μου προκαλεί φόβο αλλά δέος. Αυτό δεν είμαι σίγουρη αν μπορώ να αντιμετωπίσω.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 04 Ιούλ 2019, 13:09

Ολοκληρώθηκε η κατασκευή της νέας “σαρκοφάγου” του Τσερνομπίλ

https://www.defence-point.gr/news/olokl ... tsernompil


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 05 Ιούλ 2019, 03:01

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Ιούλ 2019, 11:10
Κι εγώ θα πήγαινα αλλά δεν είναι η ραδιενέργεια αυτό που με φοβίζει. Η άλλη ενέργεια είναι.
Η αμιγώς ανθρώπινη, που είναι πάντα εκεί χωρίς να έχει "τακτοποιηθεί" για μουσειακούς λόγους.
Κι αυτό δεν μου προκαλεί φόβο αλλά δέος. Αυτό δεν είμαι σίγουρη αν μπορώ να αντιμετωπίσω.
Be more specific

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22899
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 16 Ιούλ 2019, 12:42

WTF!
«Ήρωας» καθαριστής του Τσέρνομπιλ αυτοκτόνησε όταν είδε την σειρά
Ζούσε ξεχασμένος σ' ένα μοτέλ με την πενταμελή οικογένειά του χωρίς κρατική βοήθεια.

Η σειρά του HBO έχει μόλις λίγο καιρό που έχει κυκλοφορήσει και ήδη έχει προκαλέσει πεδίο συζητήσεων και διαφωνιών σχετικά με το τι ακριβώς έγινε εκείνη την μοιραία νύχτα.
Τα πραγματικά θύματα, όμως, είναι εκείνοι οι ήρωες που, αφήνοντας στην άκρη τους κινδύνους αλλά και το ένστικτο της επιβίωσης, προσφέρθηκαν στον καθαρισμό του ραδιενεργού πυρήνα.

’Ενα από αυτά τα πρόσωπα, ήταν και ο 61χρονος, Ναγκασίμπει Ζουσούποφ, ο οποίος βοήθησε στον καθαρισμό του Τσέρνομπιλ και αυτοκτόνησε λίγο μετά την προβολή της σειράς, καθώς επανήλθαν στο μυαλό του όλες οι επώδυνες μνήμες.
Ο Ζουσούποφ, πήδηξε από τον πέμπτο όροφο ενός διαμερίσματος στην πόλη Ακτομπέ του Καζακστάν. Εκεί ζούσε με την γυναίκα και τα 5 παιδιά του, σε ένα στενό και βρώμικο δωμάτιο, αφού η κυβέρνηση είχε αρνηθεί να του παραχωρήσει ένα διαμέρισμα όπως είχε συμβεί με άλλους βετεράνους.

Σύμφωνα με την κόρη του θύματος, η σειρά έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην απόφαση του καθώς έκλαιγε συνεχώς κατά την προβολή της και θυμήθηκε όλη την θυσία του και το γεγονός πως οι αρχές τον είχαν εγκαταλείψει.

https://www.huffingtonpost.gr/entry/ero ... On5omgvAGU

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 24 Αύγ 2019, 18:28

Εικόνα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 24 Αύγ 2019, 18:57

Last Veteran έγραψε:
02 Ιούλ 2019, 02:09
Nandros έγραψε:
01 Ιούλ 2019, 17:07
Last Veteran έγραψε:
01 Ιούλ 2019, 12:02
......
Το κακό που έχει κάνει η σειρά είναι ότι πάντα ήθελα να πάω Τσερνομπίλ και έχω βγάλει πρόγραμμα για άνοιξη του '20 και έχει γίνει πια casual προορισμός για ατενσιονχοριστες.
Γιατί αξίζει τον κόπο και το χρήμα να επισκεφτείς μια ραδιενεργά μολυσμένη περιοχή, με όσους - έστω και μικρούς - κινδύνους συνεπάγεται αυτό.
Τα βίντεο που κυκλοφορούν δεν είναι αρκετά; Σοβαρά ρωτώ.
Να μου το πει αυτό κάνας μπαχαχάρακας να πω οκ αλλά εσύ που είσαι κοσμογυρισμενος, τι ερώτηση είναι αυτή ωρε Νανδρο; Πρεσβεύει πολλά για κάποιους μια πόλη φάντασμα με όλο το πακέτο exclusion zone, Red forest, "fifty thousand people used to live here, now its a ghost town", σοβιετιλα, nuclear brutaλιά. Θέλω να δω από κοντά αυτό που ήταν υπεύθυνο και απαγορευοταν να παίζουμε τα απογευματα έξω.
Προσπαθώ να οργανώσω ταξιδιωτικό με λεωφορείο μικρό (15-19 άτομα) και είμαστε 5-6 extreme μέχρι τωρα, ο ένας μάλιστα μου είπε ότι το έχει όνειρο ζωης να πάει εκει· τον αγκάλιασα και τον φιλησα γιατί έχω βαρεθεί τις πουστρες που φοβούνται την άθλια ζωούλα τους και το μόνο που τους νοιάζει είναι ταξιδάκια (με όσο πιο φτηνά εισητηρια γίνεται), γκομενακια και χαχαχουχα σε "γκλάμουρ" προορισμούς.
Ξέρω ότι δεν έχω αρκετό χρήμα να λαδωσω, ειδεμη θα έμπαινα άνετα στο δωμάτιο με το πόδι του ελέφαντα. Απ'οτι έχω ενημερωθεί χρειάζεται κάνα 4 χιλιάρικα για να μπεις control room (πόσο γαματο να βρεθείς εκεί που έγιναν όλα;) και γενικά μέσα στο New safe confinement.
Δεν φοβάμαι την ραδιενέργεια, βασικά την γράφω στον πουτσο μου, είμαι εργένης χωρίς παιδιά, αν είχα χρήμα δεν θ' άφηνα extreme για extreme μέρη.
Και όταν επιστρέψεις θα είσαι ίδιος με το αβατάρ σου.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12514
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 22 Σεπ 2019, 14:52

People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Σεπ 2019, 15:12

«Αν οι αγγλοσάξονες γυρίσουν κάτι για τους Ρώσους» γράφει ο Anatoly Vasserman, ένας αρθρογράφος που υποστηρίζει σθεναρά το Σοβιέτ, «σίγουρα δεν θα ανταποκρίνεται στην αλήθεια».
Σύμφωνα με τους Times, η ρωσική παραγωγή θα στηριχθεί στην υπόθεση ότι ένας πράκτορας της CIA ήταν στο Τσέρνομπιλ και έκανε σαμποτάζ. Η σειρά θα ακολουθεί μια ομάδα πρακτόρων της KGB που έψαχναν τον πράκτορα της CIA.

«Υπάρχει μια θεωρία που λέει ότι οι Αμερικανοί είχαν διεισδύσει στον πυρηνικό σταθμό του Τσέρνομπιλ και πολλοί ιστορικοί δεν αρνούνται ότι, την ημέρα της έκρηξης, ένας πράκτορας των μυστικών υπηρεσιών του εχθρού ήταν παρών στο πυρηνικό σταθμό», λέει ο σκηνοθέτης, Alexei Muradov, στους Times.
https://www.huffingtonpost.gr/entry/epa ... d_articles

:lol:

Kαι όλα αυτά, ενώ υπάρχει αυτό:
SpoilerShow
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Νήμα για όσους δεν βλέπουν Τσέρνομπιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 22 Σεπ 2019, 16:47

Πάντως το γεγονός ότι αυτή η συγκεκριμένη σειρά ανάμεσα σε τόσες άλλες βγαίνει πρώτη σε κάτι μου αναγεννά λίγο την πίστη μου στην ανθρωπότητα, ίσως τελικά να μην είμαστε και τόσο μαλάκες όσο φαινόμαστε.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών