GNTM

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Nero

Re: GNTM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 20 Δεκ 2019, 09:37

hellegennes έγραψε:
20 Δεκ 2019, 02:05
Nero έγραψε:
20 Δεκ 2019, 01:51
hellegennes έγραψε:
20 Δεκ 2019, 01:47


Δεν μπορούσαν να συμφωνήσουν Σκουλός και Μπράτης και είπαν να το λήξουν στην μέση. Εννοείται πως δεν ήταν απόφαση τελευταίας στιγμής. Όπως είπα και στο πιο πάνω ποστ, θα πρέπει να περνάνε τον κόσμο για πολύ χάπατα για να πιστεύει ότι το αποφάσισαν χωρίς να ρωτήσουν τις εταιρείες που δίνουν συμβόλαια ως επιβράβευση.
Δεν ξέρω γιατί δεν τους έχεις ικανούς για το 2. Το χώρισαν ελπίζοντας να τα βρουν με τις νικήτριες, αλλά πιστεύω δε θα τελειώσει εκεί, θα φάνς μηνύσεις, απο δωροθέτες, απο διαγωνιζόμενες, ίσως και απο τους 2
Δεν ξέρω. Σε κανέναν σοβαρό διαγωνισμό δεν θα ήταν αποδεκτό αυτό το αποτέλεσμα. Στην τελική θα ζητούσαν συγγνώμη από τον κόσμο και θα έλεγαν να περιμένει λίγο για να διορθώσουν το πρόβλημα. Ειδικά όταν συνέβη το ίδιο και πέρυσι. Δεν ξέρω αν θα πέσουν μηνύσεις αλλά είναι τουλάχιστον τραγικό αυτό.
εσύ πιστεύεις στο ξυράφι του Όκκαμ, εγώ πιστεύω ακράδαντα στο ξυράφι του Hanlon. Οι άνθρωποι απλά είναι σκιτζίδες: στήσανε τη βαθμολογία των κριτών όχι για κάποιο στανικό σκοπό, μόνο για τα νούμερα, για να κρατησουν τον κόσμο μέχρι το τέλος. Περίμεναν να τους ξελασπώσει το κοινό αλλά δεν φρόντισαν να φτιάξουν ένα αξιόλογο σύστημα ψηφοφορίας, αυτό που είχαν δε δούλεψε ποτέ και έμειναν εκτεθειμένοι. Οι επιλογές ήταν ή βγάζουμε εμείς νικήτρια με εντελώς ψεύτικα νούμερα, το οποίο είναι εύκολα ανιχνεύσιμο και θα μας κράξουν ή τις βγάζουμε και τις 2 και τα κανονίζουμε μετά.

απλή,κλασική ανικανότητα. Αν ήμουν Κέισι πάντως θα είχα ήδη μιλήσει με δικηγόρο, τη χαντάκωσαν την κοπέλα

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29716
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: GNTM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Δεκ 2019, 09:49

Συγνώμη αλλά τι ασχολείστε;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23337
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: GNTM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 20 Δεκ 2019, 09:51

Δεν το είδα, με πήρε ο ύπνος, και μολις εμαθα το αποτέλεσμα σήμερα πρωί και διαβασα και τα ποστς εδω μεσα, αναφώνησα "τιστομπούτσαρχο!"

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: GNTM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 20 Δεκ 2019, 09:53

Τι καβλα ειναι αυτη η ηλιανα ρε πστ μου
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23337
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: GNTM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 20 Δεκ 2019, 09:56

Το σύστημα δεν μπόρεσαν και δεν προσπάθησαν ποτέ να το διορθώσουν δηλαδή? Να ελεγαν πχ, κορίτσια σορρυ, αυτο το λεπτό πηγε στράφι, κράσαρε ο σερβερ, έφυγε στραβοχυσιά στην κουρτίνα, σχωρνάτε μας, παμε άλλο ενα λεπτο ακομα για να μπορεσει να ψηφίσει ο κοσμος. Το παράτησαν έτσι και εδωσαν δύο εστεμμένες?

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: GNTM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Δεκ 2019, 10:12

vantono έγραψε:
20 Δεκ 2019, 09:56
Το σύστημα δεν μπόρεσαν και δεν προσπάθησαν ποτέ να το διορθώσουν δηλαδή? Να ελεγαν πχ, κορίτσια σορρυ, αυτο το λεπτό πηγε στράφι, κράσαρε ο σερβερ, έφυγε στραβοχυσιά στην κουρτίνα, σχωρνάτε μας, παμε άλλο ενα λεπτο ακομα για να μπορεσει να ψηφίσει ο κοσμος. Το παράτησαν έτσι και εδωσαν δύο εστεμμένες?
Απίστευτο φιάσκο, που κατέστρεψε στην κυριολεξία όλο το κόνσεπτ του πιο επιτυχημένου παιχνιδιού της χρονιάς. Κι εγώ δεν το είχα παρακολουθήσει γιατί βαριέμαι αυτούς τους τελικούς και όταν είδα σήμερα το πρωί τι έγινε, έβαλα τα γέλια.

Σαφώς ήταν στραβή που λόγω πανικού δεν μπόρεσαν να διαχειρισθούν.
Αν ήταν στημένο, θα τους εκτελούσαν οι χορηγοί των βραβείων. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Nero

Re: GNTM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 20 Δεκ 2019, 10:51

vantono έγραψε:
20 Δεκ 2019, 09:56
Το σύστημα δεν μπόρεσαν και δεν προσπάθησαν ποτέ να το διορθώσουν δηλαδή? Να ελεγαν πχ, κορίτσια σορρυ, αυτο το λεπτό πηγε στράφι, κράσαρε ο σερβερ, έφυγε στραβοχυσιά στην κουρτίνα, σχωρνάτε μας, παμε άλλο ενα λεπτο ακομα για να μπορεσει να ψηφίσει ο κοσμος. Το παράτησαν έτσι και εδωσαν δύο εστεμμένες?
έκαναν καθυστερήσεις με διάφορες μαλακίες, μέχρι τις 1,5 τράβηξε, πόσο παραπάνω να το πήγαιναν; Το τουίτερ είχε ήδη βουήξει ότι δε δουλεύει η ψηφοφορία :lol:

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: GNTM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 20 Δεκ 2019, 10:52

Gherschaagk έγραψε:
20 Δεκ 2019, 09:49
Συγνώμη αλλά τι ασχολείστε;
Μιλάμε για τραγωδία, άσε το Elder's Council του phorum να ολοκληρώσει το deliberation για να ακούσουμε την ετυμηγορία.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29716
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: GNTM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Δεκ 2019, 10:55

klg έγραψε:
20 Δεκ 2019, 10:52
Gherschaagk έγραψε:
20 Δεκ 2019, 09:49
Συγνώμη αλλά τι ασχολείστε;
Μιλάμε για τραγωδία, άσε το Elder's Council του phorum να ολοκληρώσει το deliberation για να ακούσουμε την ετυμηγορία.
Θα περιμένω εναγωνίως.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Nero

Re: GNTM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 20 Δεκ 2019, 10:56

Gherschaagk έγραψε:
20 Δεκ 2019, 09:49
Συγνώμη αλλά τι ασχολείστε;
κοινωνιολογικό ενδιαφέρον :102:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: GNTM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Δεκ 2019, 10:59

Nero έγραψε:
20 Δεκ 2019, 10:51
vantono έγραψε:
20 Δεκ 2019, 09:56
Το σύστημα δεν μπόρεσαν και δεν προσπάθησαν ποτέ να το διορθώσουν δηλαδή? Να ελεγαν πχ, κορίτσια σορρυ, αυτο το λεπτό πηγε στράφι, κράσαρε ο σερβερ, έφυγε στραβοχυσιά στην κουρτίνα, σχωρνάτε μας, παμε άλλο ενα λεπτο ακομα για να μπορεσει να ψηφίσει ο κοσμος. Το παράτησαν έτσι και εδωσαν δύο εστεμμένες?
έκαναν καθυστερήσεις με διάφορες μαλακίες, μέχρι τις 1,5 τράβηξε, πόσο παραπάνω να το πήγαιναν; Το τουίτερ είχε ήδη βουήξει ότι δε δουλεύει η ψηφοφορία :lol:
Να αποφάσιζαν οι ίδιοι.
Όπως ακριβώς στην επιλογή αποχώρησης από την κάθε τριάδα που προέκυπτε μετά από τις φωτογραφήσεις.

Αυτό ακριβώς δεν έλεγαν τόσο στις αποχωρήσεις όσο και στην τελική τους βαθμολογία; Οι μικρές, τοσοδούλικες λεπτομέρειες... :lol:

Ε, ας τις έκριναν και τώρα. Ήταν σαφές ότι ο κάθε ένας είχε τις προτιμήσεις του, παίξανε με τους βαθμούς για να δημιουργήσουν σασπένς και θεωρούσαν ότι θα την έβγαζαν καθαρή πετώντας το μπαλάκι στο κοινό.

Και τελικώς, την πάτησαν άσχημα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: GNTM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Δεκ 2019, 11:02

Gherschaagk έγραψε:
20 Δεκ 2019, 09:49
Συγνώμη αλλά τι ασχολείστε;
:D

Να πάμε στο θέμα του κάρεν που έχει μεγαλύτερο κοινωνικό ενδιαφέρον;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Nero

Re: GNTM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 20 Δεκ 2019, 11:03

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Δεκ 2019, 10:59
Nero έγραψε:
20 Δεκ 2019, 10:51
vantono έγραψε:
20 Δεκ 2019, 09:56
Το σύστημα δεν μπόρεσαν και δεν προσπάθησαν ποτέ να το διορθώσουν δηλαδή? Να ελεγαν πχ, κορίτσια σορρυ, αυτο το λεπτό πηγε στράφι, κράσαρε ο σερβερ, έφυγε στραβοχυσιά στην κουρτίνα, σχωρνάτε μας, παμε άλλο ενα λεπτο ακομα για να μπορεσει να ψηφίσει ο κοσμος. Το παράτησαν έτσι και εδωσαν δύο εστεμμένες?
έκαναν καθυστερήσεις με διάφορες μαλακίες, μέχρι τις 1,5 τράβηξε, πόσο παραπάνω να το πήγαιναν; Το τουίτερ είχε ήδη βουήξει ότι δε δουλεύει η ψηφοφορία :lol:
Να αποφάσιζαν οι ίδιοι.
Όπως ακριβώς στην επιλογή αποχώρησης από την κάθε τριάδα που προέκυπτε μετά από τις φωτογραφήσεις.

Αυτό ακριβώς δεν έλεγαν τόσο στις αποχωρήσεις όσο και στην τελική τους βαθμολογία; Οι μικρές, τοσοδούλικες λεπτομέρειες... :lol:

Ε, ας τις έκριναν και τώρα. Ήταν σαφές ότι ο κάθε ένας είχε τις προτιμήσεις του, παίξανε με τους βαθμούς για να δημιουργήσουν σασπένς και θεωρούσαν ότι θα την έβγαζαν καθαρή πετώντας το μπαλάκι στο κοινό.

Και τελικώς, την πάτησαν άσχημα.
λες να υπήρχε αρκετή οργάνωση για να το κάνουν όλο αυτό επι τόπου στον αέρα; Εδώ νομίζω ότι ούτε οι άλλοι κριτές είχαν ιδέα τι γινόταν, αφού μέχρι πριν 2 λεπτά έπαιζαν με το σενάριο. Η δε Καγιά δεν υπήρχε περίπτωση να διαχειριστεί τέτοια κατάσταση live στον αέρα χωρίς script, γι'αυτό το έριξε και δεν πήρε χαμπάρι κανείς τίποτα.

ήταν το πιο απολαυστικό τηλεοπτικό trainwreck που έχω δει ποτέ. Αν είχε γίνει σε χώρα που μίλαγε αγγλικά τώρα θα ήταν πρώτο θέμα στα παγκόσμια μέσα :003:

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29716
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: GNTM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Δεκ 2019, 11:06

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Δεκ 2019, 11:02
Gherschaagk έγραψε:
20 Δεκ 2019, 09:49
Συγνώμη αλλά τι ασχολείστε;
:D

Να πάμε στο θέμα του κάρεν που έχει μεγαλύτερο κοινωνικό ενδιαφέρον;
Το μαλλί έννοιες;

Τι ενδιαφέρον να έχει; Απλά είναι ένα εύκολο και γρήγορο στυλ που κάνει το κεφάλι να φαίνεται ωραίο και καλοχτενισμένο. Κι αυτό δίνει μια αυτοπεποίθηση στην φέρουσα την εν λόγω κόμη.

Αυτά.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23337
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: GNTM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 20 Δεκ 2019, 11:13

Nero έγραψε:
20 Δεκ 2019, 11:03
τηλεοπτικό trainwreck
Ακριβώς όμως! Κι έψαχνα την κατάλληλη λέξη.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών