Τσουβέλας

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23369
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τσουβέλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Σεπ 2019, 11:17

Maspoli έγραψε:
10 Σεπ 2019, 11:11
Ερμής έγραψε:
10 Σεπ 2019, 11:02
έχει πιάσει τον παλμό του ελ καράμπαμπα όσο κανεις άλλος στανταπ κομέντιαν.
Δυνατός.
Με τον οποίο καράμπαμπα βέβαια-όλως τυχαίως-κανείς δεν αισθάνεται καμιά εγγύτητα, όπως ακριβώς δηλαδή και με το παλιό χιούμορ στο σπάσιμο του χεριού ή τον χοντρό, την χοντρή κτλ...
μια χαρά εγγύτητα αισθανόμαστε. Οι δικοί μας παππούδες ειναι αυτοι (και των μεγαλύτερων, οι πατεράδες τους), αυτοι που μας μεγάλωσαν. Και δεν ειναι κακοπροαίρετο το χιουμορ του. Απλώς η Σεφερλειάδα καλό ειναι να εξαφανίζεται σιγα-σιγα, και μακάρι να αντικαθίσταται απο τέτοιους.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17564
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Τσουβέλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 10 Σεπ 2019, 11:22

vantono έγραψε:
10 Σεπ 2019, 11:17

μια χαρά εγγύτητα αισθανόμαστε. Οι δικοί μας παππούδες ειναι αυτοι (και των μεγαλύτερων, οι πατεράδες τους), αυτοι που μας μεγάλωσαν. Και δεν ειναι κακοπροαίρετο το χιουμορ του. Απλώς η Σεφερλειάδα καλό ειναι να εξαφανίζεται σιγα-σιγα, και μακάρι να αντικαθίσταται απο τέτοιους.
Εγγύτητα που αφορά άλλους όμως (όσο κοντινοί και να σας είναι αυτοί οι άλλοι), όχι κομμάτια της προσωπικότητας ή του χαρακτήρα σας. Ο Σεφερλής έχει σίγουρα μεγαλύτερο ταλέντο από κάτι τέτοιους


Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23369
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τσουβέλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Σεπ 2019, 11:28

Maspoli έγραψε:
10 Σεπ 2019, 11:22
vantono έγραψε:
10 Σεπ 2019, 11:17

μια χαρά εγγύτητα αισθανόμαστε. Οι δικοί μας παππούδες ειναι αυτοι (και των μεγαλύτερων, οι πατεράδες τους), αυτοι που μας μεγάλωσαν. Και δεν ειναι κακοπροαίρετο το χιουμορ του. Απλώς η Σεφερλειάδα καλό ειναι να εξαφανίζεται σιγα-σιγα, και μακάρι να αντικαθίσταται απο τέτοιους.
Εγγύτητα που αφορά άλλους όμως (όσο κοντινοί και να σας είναι αυτοί οι άλλοι), όχι κομμάτια της προσωπικότητας ή του χαρακτήρα σας. Ο Σεφερλής έχει σίγουρα μεγαλύτερο ταλέντο από κάτι τέτοιους
:smt005: Δεν αντέχεις να μην πεταξεις τη γυφτοζμπαουξιά σου ουτε μια στιγμή, έτσι? Δεν μου φαινεται παραξενο, μεχρι Σεφερλη φτάνει η αισθητική σας, ουτε χιλιοστό παραπέρα. Ανθρωπους που πηγαν το χιουμορ στην Ελλαδα 30 (τουλαχιστον) χρόνια πισω, τους θεωρείτε περισσοτερο ταλέντα απο ατομα που πράγματι βγάζουν ενα αξιοπρεπές γέλιο. Οπως και να 'χει, και εγγύτητα που αφορά εμας προσωπικά βγάζει, και τους μπαρμπαδες μας και τον οποιοδηποτε. Θα το καταλαβεις αμα τον τσεκάρεις καλυτερα. Το οτι ειναι καλυτερος ο Σεφερλης το παιρνω ως αττενσιονχορια και μονο. Αν σοβαρολογεις, εχεις σοβαρο θεμα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 10 Σεπ 2019, 12:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23369
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τσουβέλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Σεπ 2019, 11:32

Maspoli έγραψε:
10 Σεπ 2019, 11:22
vantono έγραψε:
10 Σεπ 2019, 11:17

μια χαρά εγγύτητα αισθανόμαστε. Οι δικοί μας παππούδες ειναι αυτοι (και των μεγαλύτερων, οι πατεράδες τους), αυτοι που μας μεγάλωσαν. Και δεν ειναι κακοπροαίρετο το χιουμορ του. Απλώς η Σεφερλειάδα καλό ειναι να εξαφανίζεται σιγα-σιγα, και μακάρι να αντικαθίσταται απο τέτοιους.
Εγγύτητα που αφορά άλλους όμως (όσο κοντινοί και να σας είναι αυτοί οι άλλοι), όχι κομμάτια της προσωπικότητας ή του χαρακτήρα σας...


τσέκαρε και το αλλο με το σινεμα, και θα βρεις κι εκει κομμάτια της προσωπικότητας/χαρακτήρα μας.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τσουβέλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 10 Σεπ 2019, 11:48

Εκεί στα βιντεο με το ελ πάσχα ειδα όλα μου τα παιδικά χρόνια σε δέκα λεπτά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29831
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Τσουβέλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Σεπ 2019, 11:50

Ερμής έγραψε:
10 Σεπ 2019, 11:48
Εκεί στα βιντεο με το ελ πάσχα ειδα όλα μου τα παιδικά χρόνια σε δέκα λεπτά.
Ο Τσουβελας έχει γνωρίσει σίγουρα τον wooded. Είναι αυτός που τον περιγράφει να κοιτάει τις ψηφιακές κυνοδρομιες και να λέει τι μικρά άλογα είναι αυτά;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Τσουβέλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 10 Σεπ 2019, 11:56

Ο μοναδικός Έλληνας stand up comedian που με κάνει να γελάω και μάλιστα πολύ. Είναι ταλεντάρα και μπράβο του.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τσουβέλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 10 Σεπ 2019, 11:57

Otto Weininger έγραψε:
10 Σεπ 2019, 11:50
Ερμής έγραψε:
10 Σεπ 2019, 11:48
Εκεί στα βιντεο με το ελ πάσχα ειδα όλα μου τα παιδικά χρόνια σε δέκα λεπτά.
Ο Τσουβελας έχει γνωρίσει σίγουρα τον wooded. Είναι αυτός που τον περιγράφει να κοιτάει τις ψηφιακές κυνοδρομιες και να λέει τι μικρά άλογα είναι αυτά;
:lol::lol:

Επειδή κολληταράκι έχει πρακτορείο στα Πετράλωνα πηγαίνω συχνά πυκνά και αράζω εκεί. Τον πρώτο τύπο απο το κλιπάκι τον έχω εικόνα μπροστά μου :smt005:
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Τσουβέλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 10 Σεπ 2019, 12:00

Γελασα πραγματικα πολυ ειναι οταν εκανε τον Ρωσο που ηθελε να παιξει μπασκετ με τους αλλους.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Τσουβέλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 10 Σεπ 2019, 12:11

Κορυφαία μίμηση όταν κάνει τους παραγωγούς του best το πρωί όπου μιλάει για vibes και για το "teach me, kiss me, χυσ me" πάρτυ

Υ.Γ: μην πάτε σε παράσταση του αν δεν θέλετε να εξευτελιστειτε
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Nero

Re: Τσουβέλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 10 Σεπ 2019, 12:11

Ερμής έγραψε:
10 Σεπ 2019, 11:57
Otto Weininger έγραψε:
10 Σεπ 2019, 11:50
Ερμής έγραψε:
10 Σεπ 2019, 11:48
Εκεί στα βιντεο με το ελ πάσχα ειδα όλα μου τα παιδικά χρόνια σε δέκα λεπτά.
Ο Τσουβελας έχει γνωρίσει σίγουρα τον wooded. Είναι αυτός που τον περιγράφει να κοιτάει τις ψηφιακές κυνοδρομιες και να λέει τι μικρά άλογα είναι αυτά;
:lol::lol:

Επειδή κολληταράκι έχει πρακτορείο στα Πετράλωνα πηγαίνω συχνά πυκνά και αράζω εκεί. Τον πρώτο τύπο απο το κλιπάκι τον έχω εικόνα μπροστά μου :smt005:
πέθανα με το τηλέφωνο στον προποτζή για τα αποτελέσματα- ο πατέρας μου τον έπαιρνε προσωπικά για τα νούμερα του τζοκερ. Και βέβαια το τελετεξτ :003:

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Τσουβέλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 10 Σεπ 2019, 12:34

vantono έγραψε:
10 Σεπ 2019, 09:27
Τώρα τον ανακάλυψες? :lol: Είναι μορφή ο άνθρωπος! Εγώ τον ήξερα καιρό απο ραδιόφωνο, αλλα μολις πριν λιγους μηνες εμαθα οτι στανταπάρει στο νετγουιξ, που ουτε εγώ παρακολουθώ κατά τ'αλλα.
Ο τύπος είναι θεός. Τον πρωτάκουσα πριν καμιά δεκαετία στο Sportime και τον εντόπισα πάλι το 2013 ή 2014 στο τότε Sentra. Μάλιστα πέρα από τις μιμήσεις προσέχει και ολόκληρο το κόνσεπτ. Π.χ. όταν ξεκίνησε το σκετσάκι με τη Ραμόνα, έβαζε για μουσικό χαλί το παρακάτω κομμάτι, το οποίο δεν υπήρχε Αλβανός στον Ασπρόπυργο που να μην άκουγε, τραγουδούσε, σφύριζε ή είχε στο κινητό του. :003:


Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23369
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τσουβέλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Σεπ 2019, 13:58

Ο τύπος ειναι κορυφαίος στις μιμήσεις, επίσης. Σβήνει ακομα και τον Μητσικώστα, πιστεύω. Ιδίως τον Τσάκωνα τον πιάνει απιστευτα, η καλύτερη μίμηση Τσάκωνα στην Ελλαδα ειναι η δικη του (και πιστεύω πως την εχουν προσπαθησει πολλοι στο παρελθον με Τσακωνα, καθως ειναι φουλ χαρακτηριστικός).

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Τσουβέλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 10 Σεπ 2019, 13:59

Νερο μεταξυ μας ρε

τι σου συνεβη? :003:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών