Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23082
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Αύγ 2020, 00:53

Stalker έγραψε:
21 Αύγ 2020, 00:49
AlienWay έγραψε:
21 Αύγ 2020, 00:18
How paedophiles infiltrated the left and hijacked the fight for civil rights

https://www.theguardian.com/politics/20 ... cia-hewitt

www.theguardian.com
tl;dr: Ποιο υπερβολή πεθαίνεις ο τίτλος, αν κατάλαβα καλά λέει για το πως μια μικροσκοπική οργάνωση που προωθούσε ανοχή στην παιδοφιλία πέτυχε με αφορμή ότι ήταν επί τάπητος η μείωση της ηλικίας συναίνεσης για να μην μπαίνουν φυλακή έφηβοι που πηδιόνται μεταξύ τους να φαίνεται για ένα διάστημα σαν ισότιμη συνιστώσα σε ένα όργανο του τότε εργατικού κόμματος, η όλη φάση τελείωσε με τους φιλοπαιδόφιλους να παίρνουν πόδι πρόσφατα, το 1983.
Admittedly, any group could join the NCCL, which had more than 1,000 affiliate member organisations and the council's motion probably owed more to defending the principle of free speech than defending PIE. And it would be wrong to portray PIE as a major force. Being small, comprising only a handful of activists and with a membership estimated to be between 300 and 1,000, PIE was not a powerful voice at a time when the main debates within the council were about sexual equality and race relations.
Για τον potus που σπρώχνει την κόρη του σαν αμαρτωλό αντικείμενο πόθου από τότε που ήταν πρώτη λυκείου λέει τίποτα η guardian;

H guardian είναι αριστερή εφημερίδα :c020:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 21 Αύγ 2020, 01:06

AlienWay έγραψε:
21 Αύγ 2020, 00:53
H guardian είναι αριστερή εφημερίδα :c020:
Γι' αυτό δεν διαβάζεις τα άρθρα της που ποστάρεις;

Την άλλη φορά για να μην σε πιάνουν τόσο εύκολα στα πράσα πόσταρε μόνο σκρηνσοτ με τον τίτλο σαν τις άλλες τραμπίτσες.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23082
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Αύγ 2020, 01:08

Stalker έγραψε:
21 Αύγ 2020, 01:06
AlienWay έγραψε:
21 Αύγ 2020, 00:53
H guardian είναι αριστερή εφημερίδα :c020:
Γι' αυτό δεν διαβάζεις τα άρθρα της που ποστάρεις;

Την άλλη φορά για να μην σε πιάνουν τόσο εύκολα στα πράσα πόσταρε μόνο σκρηνσοτ με τον τίτλο σαν τις άλλες τραμπίτσες.
Μια χαρά το διάβασα. Δες και τη wikipedia αν δεν πιστεύεις τον guardian

https://en.wikipedia.org/wiki/Paedophil ... n_Exchange
Ζούμε σε μια οικονομία.

Maejima

Re: Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maejima » 21 Αύγ 2020, 01:26

Χαοτικός έγραψε:
21 Αύγ 2020, 00:11
Ναι καθυστερημένο πατσαβούρι σε σένα. Σε κάποιο από τα κομμάτια σου τέλος πάντων, που δεν έχουν πέσει ακόμα.
Τί έγινε, κομπλεξικέ κεφτέ;

Χάνεις τη ψυχραιμία σου που σε κράζουμε ώς τον υπερασπιστή των παιδόφιλων που είσαι, ρε ανωμαλιάρη;

Συνέχισε, είσαι πολύ αστείος που αφρίζεις, σίχαμα.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32613
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Αύγ 2020, 09:58

Naida έγραψε:
20 Αύγ 2020, 21:42
enaon έγραψε:
20 Αύγ 2020, 21:38
Naida έγραψε:
20 Αύγ 2020, 21:37
Το ότι είναι για άνω των 17 σου λέει κάτι ή μπα;
κορίτσι μου, διάβασε τι σου γράφω. Είναι να την δεις και εσύ, το πρότυπο, και να το φιλοσοφήσεις λίγο. Δεν είναι για τα αγοράκια να καυλώσουν, για τα κοριτσάκια να σκεφτούν είναι.
Δεν τη βλέπω μόνο εγώ αγόρι μου όμως. Θα τη δουν και τύποι που βρίσκουν σεξουαλικά τα κοριτσάκια. Και ξερεις πως θα νιώσουν; τη κοινωνία λίγο πιο κοντά τους. Εκτός κι αν δεν έχεις πρόβλημα με αυτό. Δεν το ξέρω :102:
καλα σου λενε, δεν εχουμε δει την ταινια. μπορει καπου να δειχνει να κρεμανε αναποδα και να γδερνουν οσους κοιτανε σεξουαλικα τα κοριτσακια. μπορει η γενικοτερη πλοκη να ειναι "τα κοριτσακια παιζουν με κατι που δεν πολυκαταλαβαινουν, και κατι μουνοπανα τριγυρω καβλώνουν και κοιτανε να τα εκμεταλλευτουν"
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69722
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Αύγ 2020, 10:00

Χαοτικός έγραψε:
20 Αύγ 2020, 23:56
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Αύγ 2020, 23:04
The Grooming Going on in Plain Sight in the Classroom

https://thebfd.co.nz/2020/06/12/the-gro ... classroom/
Αυτά είναι το λιγότερο. Να δεις όταν έρθουν οι κομμουνιστές να μας πάρουν τα σπίτια μαζί με τα παιδιά μέσα; :o
Οκ, ακόμη ένα κλισέ.

Αν μη τι άλλο, δεν το έχεις αναλύσει. Ευτυχώς.

Οπότε, συνέχισε έτσι. :smt023
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32613
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Αύγ 2020, 10:03

Naida έγραψε:
20 Αύγ 2020, 21:53

Πως ακριβώς πιστεύεις θα επηρεαστεί η 18χρονη που ανεβάζει τον πισινό της στο ινστα απο αυτή την ταινία; έχω περιέργεια να μου πεις. Θα δει μια 18χρονη την ταινία με τα 11χρονα να χορεύουν σεξουαλικά και θα πει τι;
θα πει "αυτα που κανω τα βλεπει η 11χρονη ανηψια μου και με αντιγραφει" και ισως προσεξει λιγο τι προτυπο δειχνει. και αν οχι η 18 χρονη, ισως η 30αρα που εχει παιδι σε αυτη την ηλικια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 21 Αύγ 2020, 10:04

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
21 Αύγ 2020, 00:41
talaipwros έγραψε:
20 Αύγ 2020, 23:24
Γνωστά αυτά. Οι λαοτκι του 1970 ειναι οι παιδοφιλοι του 2020.
Κατα το 2050 να περιμένετε τα πρωτα pedo pride

Δυστυχώς έχει χαθεί το original phorum που τα συζητούσαμε 10 χρονια πριν
Στην εξέδρα των επίσημων θα είναι η μισή ΝΔ.
:smt005:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 21 Αύγ 2020, 10:07

Ασέβαστος έγραψε:
21 Αύγ 2020, 09:58
Naida έγραψε:
20 Αύγ 2020, 21:42
enaon έγραψε:
20 Αύγ 2020, 21:38


κορίτσι μου, διάβασε τι σου γράφω. Είναι να την δεις και εσύ, το πρότυπο, και να το φιλοσοφήσεις λίγο. Δεν είναι για τα αγοράκια να καυλώσουν, για τα κοριτσάκια να σκεφτούν είναι.
Δεν τη βλέπω μόνο εγώ αγόρι μου όμως. Θα τη δουν και τύποι που βρίσκουν σεξουαλικά τα κοριτσάκια. Και ξερεις πως θα νιώσουν; τη κοινωνία λίγο πιο κοντά τους. Εκτός κι αν δεν έχεις πρόβλημα με αυτό. Δεν το ξέρω :102:
καλα σου λενε, δεν εχουμε δει την ταινια. μπορει καπου να δειχνει να κρεμανε αναποδα και να γδερνουν οσους κοιτανε σεξουαλικα τα κοριτσακια. μπορει η γενικοτερη πλοκη να ειναι "τα κοριτσακια παιζουν με κατι που δεν πολυκαταλαβαινουν, και κατι μουνοπανα τριγυρω καβλώνουν και κοιτανε να τα εκμεταλλευτουν"
Βρε κανείς δεν έχει δει την ταινία. Βάσει της περιγραφής και των σχολίων μιλάμε και έχουμε επεκτείνει το θέμα στη παιδοφιλια.
Ασέβαστος έγραψε:
21 Αύγ 2020, 10:03
Naida έγραψε:
20 Αύγ 2020, 21:53

Πως ακριβώς πιστεύεις θα επηρεαστεί η 18χρονη που ανεβάζει τον πισινό της στο ινστα απο αυτή την ταινία; έχω περιέργεια να μου πεις. Θα δει μια 18χρονη την ταινία με τα 11χρονα να χορεύουν σεξουαλικά και θα πει τι;
θα πει "αυτα που κανω τα βλεπει η 11χρονη ανηψια μου και με αντιγραφει" και ισως προσεξει λιγο τι προτυπο δειχνει. και αν οχι η 18 χρονη, ισως η 30αρα που εχει παιδι σε αυτη την ηλικια.
Έτσι θα πει το 18 χρόνο. Ή η 30αρα. Που ζείτε μωρέ; δεν έχετε αντιληφθεί τι σημαίνει social media νομίζω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69722
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Αύγ 2020, 10:07

Χαοτικός έγραψε:
20 Αύγ 2020, 23:50
πατησιωτης έγραψε:
20 Αύγ 2020, 23:38

Nα σου πω ένα μυστικό.Γάμος ομοφυλοφίλων δεν ψηφίσθηκε από το Κογκρέσσο ούτε από τις πολιτείες επειδή αυτοί που θα τον ψήφιζαν ήξεραν ότι μετά θα τους μαυρίσουν οι ψηφοφόροι.
Αλλά το καλό το παλληκάρι ξέρει κι άλλο μονοπάτι.Αποφάσισε το Ανώτατο Δικαστήριο ότι είναι αντισυνταγματική η απαγόρευσή του.Δηλαδή 9 σοφοί νομομαθείς ανακάλυψαν ότι σε κείμενο του 1787 προβλεπόταν ο γάμος ομοφυλοφίλων. :lol:
Το ίδιο θα γίνει και με τους παιδέρες.Για αυτό γίνεται λυσσαλέα μάχη για τις θέσεις του δικαστηρίου.Πολλοί ψήφισαν μόνο και μόνο για αυτό Τραμπ επειδή είχε υποσχεθεί ότι θα διορίσει δικαστές από ένα κατάλογο που είχε ένας συντηρητικός σύλλογος νομικών με τους νορμάλ και αυτό έκανε και ακολούθησε η μάχη του Δράμαλη για την επικύρωσή τους.
Πρώτα λοιπόν οι προοδευτικές δυνάμεις θα διορίσουν δικούς τους ανώτατους δικαστές και όταν είναι έτοιμοι θα πουν ότι το σύνταγμα του 1787 προέβλεπε και την παιδοφιλία.
Να σου πω κι άλλο μυστικό; :D Ο γάμος τελικά δεν ήταν εγγενές χαρακτηριστικό του ανθρώπινου οργανισμού :o Ήταν κοινωνική δραστηριότητα.
Ξέρεις με τι είχε να κάνει; με το να ανοίξεις σπίτι. Κοίτα κάτι πράγματα ε; Πολλά τα ζευγάρια που γεράσανε κι ο ένας πέθανε. Τότε είναι που σκάγανε πουθενάδες βιολογικοί συγγενείς και διεκδικούσαν το σπίτι του πεθαμένου κι ο σύντροφός έπρεπε να πάρει τον πούλο παρόλο που έζηαν μαζί μια ζωή.

Όλα αυτά για σένα είναι στρατιές νεφελίμ βέβαια. Πρώτα επιτίθενται στην ελεύθυρη κοινωνία σου με τους πούστηδες και μετά με τους παιδέρες. Έ έτσι και να ανασυνταχθούν οι κομμουνιστές θα γίνει το σώσε. Και τα λέγε ο Ιωάννης στην αποκάλυψη. θα στείλει πολλές στρατιές ο αντίχριστος.
Αλίμονό μας :c040:
Ο πατησιώτης κάνει συγκεκριμένες αναφορές για τη νομική υπόσταση του θέματος και οι κοθμονοντέμς συνεχίζουν να μαδάνε μαργαρίτες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69722
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Αύγ 2020, 10:18

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
21 Αύγ 2020, 00:41
talaipwros έγραψε:
20 Αύγ 2020, 23:24
Γνωστά αυτά. Οι λαοτκι του 1970 ειναι οι παιδοφιλοι του 2020.
Κατα το 2050 2025 να περιμένετε τα πρωτα pedo pride

Δυστυχώς έχει χαθεί το original phorum που τα συζητούσαμε 10 χρονια πριν
Στην εξέδρα των επίσημων θα είναι η μισή ΝΔ.
Και στα άρματα του αγώνα, θα είναι οι μισοί ζαίοι.

Οι άλλοι μισοί θα χειροκροτούν.

Και ναι, ίσως υπάρχουν και νδκράτες στο ενθουσιώδες κοινό. Και στο πχόρουμ έχομε.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32613
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Αύγ 2020, 10:26

Naida έγραψε:
21 Αύγ 2020, 10:07

Έτσι θα πει το 18 χρόνο. Ή η 30αρα. Που ζείτε μωρέ; δεν έχετε αντιληφθεί τι σημαίνει social media νομίζω.
ισως η ταινια προσπαθει να κανει τις γυναικες να σκεφτουν ετσι. ισως τα καταφερει ισως οχι.

νταξ, βασικα η ταινια προσπαθει απλως να κονομησει. το πιθανο μυνημα που προσπαθει να περασει δεν ενδιαφερει και πολυ, δηθενια ειναι για την κονομα. οπως και το ολο θεμα που συζηταμε, επιτηδες κατασκευασεμνο ειναι για να γινει ντορος.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 21 Αύγ 2020, 10:34

Ασέβαστος έγραψε:
21 Αύγ 2020, 10:26
Naida έγραψε:
21 Αύγ 2020, 10:07

Έτσι θα πει το 18 χρόνο. Ή η 30αρα. Που ζείτε μωρέ; δεν έχετε αντιληφθεί τι σημαίνει social media νομίζω.
ισως η ταινια προσπαθει να κανει τις γυναικες να σκεφτουν ετσι. ισως τα καταφερει ισως οχι.

νταξ, βασικα η ταινια προσπαθει απλως να κονομησει. το πιθανο μυνημα που προσπαθει να περασει δεν ενδιαφερει και πολυ, δηθενια ειναι για την κονομα. οπως και το ολο θεμα που συζηταμε, επιτηδες κατασκευασεμνο ειναι για να γινει ντορος.
Ναι οκ συμφωνώ, σαφώς και το νετφλιξ δεν είναι φιλανθρωπικός οργανισμός αλλά σημασία έχει πως χρησιμοποιούνται τα παιδιά. Και στην ουσία αν είναι μια ταινία που δείχνει ενα κοριτσι μουσουλμάνα να ξεφεύγει από το αυστηρό περιβάλλον στην προσπάθεια της να γνωρίσει τον εαυτό της και την εφηβεία και να ενταχθεί σε μια ομάδα που χορεύει εναν σεξουαλικό χορό δεν καταλαβαίνω πως ακριβώς θα καταπολεμηθεί η σεξουαλικοποίηση των παιδιων. Για να αφυπνίσει συνειδήσεις, θα έπρεπε να έχει κι άλλη προέκταση η ταινία.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69722
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Αύγ 2020, 10:36

Ασέβαστος έγραψε:
21 Αύγ 2020, 10:26
Naida έγραψε:
21 Αύγ 2020, 10:07

Έτσι θα πει το 18 χρόνο. Ή η 30αρα. Που ζείτε μωρέ; δεν έχετε αντιληφθεί τι σημαίνει social media νομίζω.
ισως η ταινια προσπαθει να κανει τις γυναικες να σκεφτουν ετσι. ισως τα καταφερει ισως οχι.
Σαφώς και θα τα καταφέρει.

Εδώ κατάφερε να κάνει τους άντρες του πχόρουμ να αντιληφθούν πως σκέφτονται οι γυναίκες.

Αν πέτυχε σε τόσο δύσκολο κοινό :) τα υπόλοιπα είναι πις οφ κέικ.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23082
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Netflix, μήπως το παρακάνεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Αύγ 2020, 10:38

Οποιο μήνυμα κι αν περνά η ταινία, δεν αναιρεί το γεγονός ότι πήρανε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ανήλικα και τα βάλανε να κάνουν αυτές τις πόζες.

Το πιο πιθανό είναι ότι θα περνάει ένα θετικό μήνυμα, ώστε να έχει τη νομιμοποίηση από το κοινό.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών