Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 19 Μαρ 2024, 13:57

GoBzi έγραψε:
19 Μαρ 2024, 13:46
Isildur έγραψε:
19 Μαρ 2024, 13:36
GoBzi έγραψε:
19 Μαρ 2024, 13:19


Άκου το setup.

Έχω ένα raspberry που τρέχει το OpenMediaVault και έχει έναν εξωτερικό 4TB ως NAS. Έχει ανοιχτό SMB. Στην τηλεόραση (και στα κινητά) έχω Kodi το οποίο συνδέεται στο SMB share και κάνει stream από εκεί. Επίσης στο raspberry τρέχει το qBittorrent (ως web server) το οποίο έχει την δυνατότητα να κάνεις search μέσα από αυτο και να ψάξει σε διάφορους tracker για αποτελέσματα.

Εικόνα

Αυτή την στιγμή (όπως βλέπεις) δεν δουλεύει γιατί έχω ένα σκριπτάκι το οποίο ελέγχει την IP μου, εάν δεν βγαινει το raspberry από VPN, μπλοκάρει τα πάντα. Παλιά είχα όλες τις συσκευές μου συνδεμένες στο ZeroTier για να έχω πρόσβαση στο NAS από οπουδήποτε.

Η φάση ήταν κάπως έτσι. Ήμουν δουλειά και ήθελα να το την Χ ταινία. Έμπαινα από το κινητό στο qBittorrent, την έβαζα και κατεβαίνει και όταν γυρνούσα σπίτι ηταν έτοιμη.
Σχεδόν κατάλαβα τι λες. Ναι, μού διαφεύγουν κάποιοι όροι :lol: αλλά το 'πιασα επειδή στο (πολύ) περίπου κάτι αντίστοιχο έκανα κι εγώ παλιότερα, τουλάχιστον σε ό,τι αφορά στο τελικό αποτέλεσμα με το κατέβασμα εξ αποστάσεως για να τα βρίσκω έτοιμα όταν πήγαινα στο σπίτι.

Εδώ και λίγα χρόνια δεν κατέβαζα τίποτα, το αντίστοιχο δικό μου media player με τον εξωτερικό (1TB) έχει μπει σε αχρηστία πλέον, λόγω πολλαπλών πλατφορμών στις οποίες έχω ή είχα πρόσβαση (με διαμοιρασμό με φίλους, δεν πληρώνω για όλες). Αλλά σχετικά πρόσφατα "ανακάλυψα" το stremio, οπότε πλέον δεν μού λείπει τίποτα απ' αυτά που δεν έχουν οι πλατφόρμες που έχω πρόσβαση και φυσικά χωρίς να ασχολούμαι με ψαξίματα κλπ. Γι' αυτό και σε ρώτησα αν το χρησιμοποιείς.

Το kodi που λες τώρα το είδα, υποψιάζομαι βλέποντας screenshots από το UI ότι είναι κάτι αντίστοιχο; Καλύτερο; Χειρότερο; Διαφορετικό;
Εγώ δεν ήξερα το Stremio, απ'οτι διάβασα είναι το ίδιο πράγμα απλά το Kodi έχει κάποιες παραπάνω δυνατότητες.



Νέες ταινίες δεν με ενδιαφέρουν καν, για παλιές 70-90s ψάχνω. Το Disney+ έχει αρκετές, μιας και έχει τις ταινίες της 20th Century Studios, αλλά από εκεί και πέρα το χάος. Έχω αγορασμένες κάποιες στο Amazon, αλλά δεν γουστάρω να δώσω 10 ευρώ για το κουρδιστό πορτοκάλι που είναι ταινία του 71. :102:
Amazon έβλεπα μέχρι πρόσφατα μέσω... Πολωνίας, από τον λογαριασμό φίλου. Το έκοψε κι αυτός όμως, παρά το αστείο κόστος, γιατί αφ' ενός είχε αρκετές ταινίες ή σειρές χωρίς ελληνικούς υπότιτλους, αλλά και γιατί όλα τα λίγο πιο σοβαρά τα είχε με εξτρά χρεώσεις.

Στο stremio έχω βρει πολλές παλιές σειρές (λογικό, θα βρεις ό,τι υπάρχει σε torrentio, pirate bay ή όποια άλλη μηχανή θες εσύ προσθέτεις), έτσι βρήκα χωρίς να πολυ-ψάχνω πχ το "Malcolm in the middle" για το οποίο είχα πάντα απορία λόγω Κράνστον ή το "Curb your enthusiasm" που τόσο πολύ έχει ενθουσιάσει τον georgebi, από το οποίο βέβαια είδα μόνο το pilot και σταμάτησα εκεί, απορώ γιατί έκανε τόσες σεζόν αυτό το πράμα.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20986
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 19 Μαρ 2024, 14:16

Isildur έγραψε:
19 Μαρ 2024, 13:57
το "Curb your enthusiasm" που τόσο πολύ έχει ενθουσιάσει τον georgebi, από το οποίο βέβαια είδα μόνο το pilot και σταμάτησα εκεί, απορώ γιατί έκανε τόσες σεζόν αυτό το πράμα.

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 19 Μαρ 2024, 14:47

jason0 έγραψε:
19 Μαρ 2024, 13:23
micmic έγραψε:
19 Μαρ 2024, 12:38
Σε κάποιες χώρες η πειρατεία έχει πρακτικά εξαλειφθεί για τον πολύ κόσμο. Ούτε torrents δεν τους αφήνουν να κατεβάσουν, ακόμα κι αν είναι νόμιμα. Με το που δει ο ISP ότι έρχονται πακέτα torrents στην IP σου, στέλνει προειδοποιητικό email. Αυτό που κάνουν οι χρήστες εκεί είναι να χρησιμοποιούν VPN, αλλά τα πράγματα δεν είναι πάντα απλά. Πχ εδώ είναι μια συζήτηση για torrenting στην Γερμανία.

Αλλά εγώ βλέπω ότι δεν ασχολούνται μ'αυτό και πολύ επειδή δεν χρειάζεται πλέον να ασχολούνται. Ο κόσμος έχει στραφεί από μόνος του σε συνδρομητικές υπηρεσίες. Πχ πάρα πολλοί που ξέρω καλύπτονται 100% από Cosmote TV ή Netflix κτλ και δεν ασχολούνται να κατεβάσουν τίποτα. Τους φαίνεται πολύ πιο απλό να κάτσουν μπροστά στην TV με ένα τηλεκοντρόλ παρά να ψάξουν γι'αυτό που θέλουν, να βρουν υπότιτλους (αν υπάρχουν), πιθανώς να τους συγχρονίσουν, να μεταφέρουν σε στικάκι για την TV ή να την συνδέσουν με το laptop κτλ. Το ίδιο και με παιχνίδια, είναι πιο εύκολο να είναι online και να παίρνουν τα DLC κτλ ακόμα κι αν δεν ενδιαφέρονται για multiplayer, παρά να ψάχνουν το παιχνίδι σπασμένο και να φοβούνται για ιούς κτλ.

Άλλωστε τώρα υπάρχει τόσο πολύ περιεχόμενο εντελώς ελεύθερο (πχ youtube) που πολλοί δεν ενδιαφέρονται καν να δουν ταινίες ή σειρές.
Γιατί να κάθεσαι να συγχρονισεις υπότιτλους αφού έχει σάιτ με ενσωματωμενους
Είδα χθες το Οπενχαιμερ, κανονική μια χαρά ποιότητα
Ναι, αυτό λέω. Αν θέλεις να δεις το Οπενχάιμερ, οκ. Αν θέλεις να δεις παλιότερες ή πιο περίεργες σειρές ή ταινίες, καλή τύχη.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24770
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 19 Μαρ 2024, 14:50

micmic έγραψε:
19 Μαρ 2024, 12:48
GoBzi έγραψε:
19 Μαρ 2024, 12:43
Για ταινίες ο κόσμος ξαναγυρνάει στο torrent. Πλέον το κάθε στούντιο έχει και το δικό του streaming service και πρέπει να σκας ένα 50αρι τον μήνα για να δεις ταινίες που θες.

Έχω Netflix, Disney+ και Prime video και τον τελευταίο μήνα έχω φάει ξενέρα με πάνω από 6 ταινίες που έψαχνα. NAS έχω έτοιμο, δεν βάζω ένα 5αρι για VPN και να τις κατεβάσω αντί να ψάχνω που σκατά μπορώ να τις δω;
Εσύ όμως είσαι εξαίρεση. Ο πολύς κόσμος δεν "ψάχνει" ταινίες. Βλέπει αυτό που έχει η πλατφόρμα του και στενοχωριέται που δεν έχει χρόνο να τα δει και όλα. Ξέρω πολλούς που δεν έχουν δει απολύτως τίποτα εκτός πχ Netflix, και δεν ενδιαφέρονται κιόλας να δουν κάτι άλλο.
στατιστικώς έχε αυξηθεί πάλι η πειρατεία και θα συνεχίσει να γίνεται όσο αυξάνουν οι πλατφόρμες
Δεν γίνεται να περιμένεις να έχει ο άλλος 200ε το μήνα για τηλεόραση.
Το πρόβλημα με τις λίγες χώρες που κυνηγάνε τα τόρεντς λύνεται με ένα vpn που κοστίζει 5ε το μήνα
.Υπάρχει λόγος που εμφανίστηκε ξαφνικά το στρέμιο και αυξήθηκαν και οι χρήστες του kodi

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 19 Μαρ 2024, 14:52

Πάλι καλά, το tainiomania κρατάει γερά ακόμα, βλέπω πολύ πραμα εκεί, και έχει καλό σερτσ με βαθμολογίες στο imbd για να φεύγει η πλεμπα.

Άβαταρ μέλους
alto_sem
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2020, 13:04
Phorum.gr user: alto_sem

Re: Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alto_sem » 19 Μαρ 2024, 17:38

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Μαρ 2024, 14:52
Πάλι καλά, το tainiomania κρατάει γερά ακόμα, βλέπω πολύ πραμα εκεί, και έχει καλό σερτσ με βαθμολογίες στο imbd για να φεύγει η πλεμπα.
:+1:

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 19 Μαρ 2024, 17:48

Δημοκράτης έγραψε:
19 Μαρ 2024, 14:50
micmic έγραψε:
19 Μαρ 2024, 12:48
GoBzi έγραψε:
19 Μαρ 2024, 12:43
Για ταινίες ο κόσμος ξαναγυρνάει στο torrent. Πλέον το κάθε στούντιο έχει και το δικό του streaming service και πρέπει να σκας ένα 50αρι τον μήνα για να δεις ταινίες που θες.

Έχω Netflix, Disney+ και Prime video και τον τελευταίο μήνα έχω φάει ξενέρα με πάνω από 6 ταινίες που έψαχνα. NAS έχω έτοιμο, δεν βάζω ένα 5αρι για VPN και να τις κατεβάσω αντί να ψάχνω που σκατά μπορώ να τις δω;
Εσύ όμως είσαι εξαίρεση. Ο πολύς κόσμος δεν "ψάχνει" ταινίες. Βλέπει αυτό που έχει η πλατφόρμα του και στενοχωριέται που δεν έχει χρόνο να τα δει και όλα. Ξέρω πολλούς που δεν έχουν δει απολύτως τίποτα εκτός πχ Netflix, και δεν ενδιαφέρονται κιόλας να δουν κάτι άλλο.
στατιστικώς έχε αυξηθεί πάλι η πειρατεία και θα συνεχίσει να γίνεται όσο αυξάνουν οι πλατφόρμες
Δεν γίνεται να περιμένεις να έχει ο άλλος 200ε το μήνα για τηλεόραση.
Το πρόβλημα με τις λίγες χώρες που κυνηγάνε τα τόρεντς λύνεται με ένα vpn που κοστίζει 5ε το μήνα
.Υπάρχει λόγος που εμφανίστηκε ξαφνικά το στρέμιο και αυξήθηκαν και οι χρήστες του kodi

Μα πλέον τα streaming services έχουν καταντήσει το νέο cable TV.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24770
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 19 Μαρ 2024, 18:21

GoBzi έγραψε:
19 Μαρ 2024, 17:48
Δημοκράτης έγραψε:
19 Μαρ 2024, 14:50
micmic έγραψε:
19 Μαρ 2024, 12:48


Εσύ όμως είσαι εξαίρεση. Ο πολύς κόσμος δεν "ψάχνει" ταινίες. Βλέπει αυτό που έχει η πλατφόρμα του και στενοχωριέται που δεν έχει χρόνο να τα δει και όλα. Ξέρω πολλούς που δεν έχουν δει απολύτως τίποτα εκτός πχ Netflix, και δεν ενδιαφέρονται κιόλας να δουν κάτι άλλο.
στατιστικώς έχε αυξηθεί πάλι η πειρατεία και θα συνεχίσει να γίνεται όσο αυξάνουν οι πλατφόρμες
Δεν γίνεται να περιμένεις να έχει ο άλλος 200ε το μήνα για τηλεόραση.
Το πρόβλημα με τις λίγες χώρες που κυνηγάνε τα τόρεντς λύνεται με ένα vpn που κοστίζει 5ε το μήνα
.Υπάρχει λόγος που εμφανίστηκε ξαφνικά το στρέμιο και αυξήθηκαν και οι χρήστες του kodi

Μα πλέον τα streaming services έχουν καταντήσει το νέο cable TV.
Σύντομα θα γίνουν πακέτα. Ήδη στο cosmote tv νομίζω μπήκε το νετφλιξ
Στην ολλανδια βέβαια αν θες netflix η hbo max μέσα στο ziggo πακέτο αν θέλεις τα βάζεις αλλά δεν έχει καμία έκπτωση, οπότε τι νόημα έχει;
Εγώ αυτή τη στιγμή πληρώνω για amazon prime, netflix που θέλω να το κόψω αλλά το μοίραζε σε συγγενείς disney και hbo max. Τα hbo και amazob κοστίζουν πολύ λίγο
Αλλά το netflix είναι ακριβό και το disney γίνεται ακριβό οπου να ναι
Δεν μπορεις να περιμενεις μια οικογενεια να πλητωνει και για apple tv, τα εχτρα ππυ εχει μεσα στο amazon οπως amc . Δεν θα σε δώσει ο άλλος 3ψηφιο τον μήνα για τηλεόραση όταν το stremio με ενα vpn των 5ε απλώς τελειώνει την υπόθεση streaming

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 19 Μαρ 2024, 19:02

Εγώ μιλάω με βάση την πλειονότητα όσων ξέρω. Οι μόνοι που έχουν παραπάνω από μια συνδρομή είναι αυτοί που ενδιαφέρονται βασικά για ποδόσφαιρα/μπάσκετ. Όσοι ενδιαφέρονται μόνο για ταινίες/παιδικά/ντοκιμαντέρ κτλ, έχουν ως επί το πλείστον μόνο μια συνδρομή και δεν ψάχνονται και για παραπάνω επειδή δεν θέλουν και δεν ψάχνουν να δουν συγκεκριμένα πράγματα. Απλά θέλουν να έχουν συνέχεια καινούρια πράγματα να βλέπουν. Πολλές φορές δεν κοιτάνε καν βαθμολογίες ή κριτικές.

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί να μην κατεβάζει κάποιος, τόσο από άποψη ποικιλίας (πολλά από αυτά που ψάχνω δεν υπάρχουν σε κανένα streaming) όσο και από άποψη ποιότητας ήχου (surround κτλ). Αλλά δεν βλέπω τον περισσότερο κόσμο να τον νοιάζουν αυτά. Βλέπουν πχ αυτό που θα βγάλει το Netflix με τον ίδιο τρόπο με τον οποίο η μαμά τους βλέπει αυτό που θα δείξει το Mega. Δεν έχουν απαιτήσεις.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2759
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 19 Μαρ 2024, 19:12

Δημοκράτης έγραψε:
19 Μαρ 2024, 14:50
micmic έγραψε:
19 Μαρ 2024, 12:48
GoBzi έγραψε:
19 Μαρ 2024, 12:43
Για ταινίες ο κόσμος ξαναγυρνάει στο torrent. Πλέον το κάθε στούντιο έχει και το δικό του streaming service και πρέπει να σκας ένα 50αρι τον μήνα για να δεις ταινίες που θες.

Έχω Netflix, Disney+ και Prime video και τον τελευταίο μήνα έχω φάει ξενέρα με πάνω από 6 ταινίες που έψαχνα. NAS έχω έτοιμο, δεν βάζω ένα 5αρι για VPN και να τις κατεβάσω αντί να ψάχνω που σκατά μπορώ να τις δω;
Εσύ όμως είσαι εξαίρεση. Ο πολύς κόσμος δεν "ψάχνει" ταινίες. Βλέπει αυτό που έχει η πλατφόρμα του και στενοχωριέται που δεν έχει χρόνο να τα δει και όλα. Ξέρω πολλούς που δεν έχουν δει απολύτως τίποτα εκτός πχ Netflix, και δεν ενδιαφέρονται κιόλας να δουν κάτι άλλο.
στατιστικώς έχε αυξηθεί πάλι η πειρατεία και θα συνεχίσει να γίνεται όσο αυξάνουν οι πλατφόρμες
Δεν γίνεται να περιμένεις να έχει ο άλλος 200ε το μήνα για τηλεόραση.
Το πρόβλημα με τις λίγες χώρες που κυνηγάνε τα τόρεντς λύνεται με ένα vpn που κοστίζει 5ε το μήνα
.Υπάρχει λόγος που εμφανίστηκε ξαφνικά το στρέμιο και αυξήθηκαν και οι χρήστες του kodi
οι πιο πολλοί που ξέρω δυτική Ευρώπη πληρώνουν 3-4 υπηρεσίες streaming. κανα πενηντάρικο είναι, σ εμισθούς 2-3+ χιλιαρικά ακόμα και μη πτυχιούχων δεν είναι κόστος. Εσύ θα ρισκάρεις αν γνωρίζεις οτι κυνηγάνε οσους κατεβάζουν πειρατικά να αποσυνδεθεί το vpn να λήξει ή οτιδήποτε άλλο . Ελλάδα προφανώς το έχουν αφήσει επίτηδες ακόμα.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32751
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Μαρ 2024, 19:53

Isildur έγραψε:
19 Μαρ 2024, 13:57
το "Curb your enthusiasm" που τόσο πολύ έχει ενθουσιάσει τον georgebi, από το οποίο βέβαια είδα μόνο το pilot και σταμάτησα εκεί, απορώ γιατί έκανε τόσες σεζόν αυτό το πράμα.
κι εγω.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 19 Μαρ 2024, 19:56

Ασέβαστος έγραψε:
19 Μαρ 2024, 19:53
Isildur έγραψε:
19 Μαρ 2024, 13:57
το "Curb your enthusiasm" που τόσο πολύ έχει ενθουσιάσει τον georgebi, από το οποίο βέβαια είδα μόνο το pilot και σταμάτησα εκεί, απορώ γιατί έκανε τόσες σεζόν αυτό το πράμα.
κι εγω.
Ωχ, την έκατσες κι εσύ τώρα. Ετοιμάσου για μπλίτζκριγκ με Λάρυ Ντέιβιντ πικς.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24770
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 19 Μαρ 2024, 21:52

Dorian έγραψε:
19 Μαρ 2024, 19:12
Δημοκράτης έγραψε:
19 Μαρ 2024, 14:50
micmic έγραψε:
19 Μαρ 2024, 12:48


Εσύ όμως είσαι εξαίρεση. Ο πολύς κόσμος δεν "ψάχνει" ταινίες. Βλέπει αυτό που έχει η πλατφόρμα του και στενοχωριέται που δεν έχει χρόνο να τα δει και όλα. Ξέρω πολλούς που δεν έχουν δει απολύτως τίποτα εκτός πχ Netflix, και δεν ενδιαφέρονται κιόλας να δουν κάτι άλλο.
στατιστικώς έχε αυξηθεί πάλι η πειρατεία και θα συνεχίσει να γίνεται όσο αυξάνουν οι πλατφόρμες
Δεν γίνεται να περιμένεις να έχει ο άλλος 200ε το μήνα για τηλεόραση.
Το πρόβλημα με τις λίγες χώρες που κυνηγάνε τα τόρεντς λύνεται με ένα vpn που κοστίζει 5ε το μήνα
.Υπάρχει λόγος που εμφανίστηκε ξαφνικά το στρέμιο και αυξήθηκαν και οι χρήστες του kodi
οι πιο πολλοί που ξέρω δυτική Ευρώπη πληρώνουν 3-4 υπηρεσίες streaming. κανα πενηντάρικο είναι, σ εμισθούς 2-3+ χιλιαρικά ακόμα και μη πτυχιούχων δεν είναι κόστος. Εσύ θα ρισκάρεις αν γνωρίζεις οτι κυνηγάνε οσους κατεβάζουν πειρατικά να αποσυνδεθεί το vpn να λήξει ή οτιδήποτε άλλο . Ελλάδα προφανώς το έχουν αφήσει επίτηδες ακόμα.
Η στατιστική δεν είναι αυτοί που ξέρεις εσυ

https://www.fastcompany.com/91009644/vi ... four-years


Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να αποσυνδεθεί το vpn κτλ
Προφανώς και ο μισθός της δυτικής Ευρώπης αρκεί για να πληρώνεις 100ε το μήνα για τηλεόραση αλλά δεν έχεις κανέναν λόγο να το κάνεις
Μιλάμε για 1200 τον χρόνο , είναι αρκετό πόσο ώστε να μη το πετάξεις επειδή το κάθε στούντιο θέλει τη δική του πλατφόρμα

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10176
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 20 Μαρ 2024, 00:24

georgebi έγραψε:
19 Μαρ 2024, 13:36
jason0 έγραψε:
19 Μαρ 2024, 13:23


Γιατί να κάθεσαι να συγχρονισεις υπότιτλους αφού έχει σάιτ με ενσωματωμενους
Είδα χθες το Οπενχαιμερ, κανονική μια χαρά ποιότητα
Το Οπενχαιμερ σε 720p :-?

Το λιγότερο που καταδέχομαι ειναι αυτό :102:
Εικόνα
Ε σιγά, μισή ταινία ασπρόμαυρη είναι και στην άλλη μισή γράφει στον πίνακα

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20986
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αρμαγεδών! Η ΕΔΠΠΙ (ξανα)κλείνει gamato,magico και subs4free !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 20 Μαρ 2024, 12:37

jason0 έγραψε:
20 Μαρ 2024, 00:24
georgebi έγραψε:
19 Μαρ 2024, 13:36
jason0 έγραψε:
19 Μαρ 2024, 13:23


Γιατί να κάθεσαι να συγχρονισεις υπότιτλους αφού έχει σάιτ με ενσωματωμενους
Είδα χθες το Οπενχαιμερ, κανονική μια χαρά ποιότητα
Το Οπενχαιμερ σε 720p :-?

Το λιγότερο που καταδέχομαι ειναι αυτό :102:
Εικόνα
Ε σιγά, μισή ταινία ασπρόμαυρη είναι και στην άλλη μισή γράφει στον πίνακα
:smt005::smt005::smt005: καλό :smt023
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών