House of the Dragons

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16287
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: House of the Dragons

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 12 Δεκ 2020, 19:49

sys3x έγραψε:
12 Δεκ 2020, 16:38
Yochanan έγραψε:
12 Δεκ 2020, 16:23
οπως παλια λεγανε δεν εχω φεηςμπουκ
Εγώ ούτε τώρα δεν έχω.
:oops:
είσαι νιάτο για αυτό. φεης εχουμε οι εξερζ, πολύ οι μπουμερς κι οι μεγαλυτεροι μιλενιαλς. Οι ζούμερς ειναι ολοι ινστα,σναπ και αλλα τικτοξικα μκδ
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: House of the Dragons

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Δεκ 2020, 15:32

Yochanan έγραψε:
12 Δεκ 2020, 19:49
sys3x έγραψε:
12 Δεκ 2020, 16:38
Yochanan έγραψε:
12 Δεκ 2020, 16:23
οπως παλια λεγανε δεν εχω φεηςμπουκ
Εγώ ούτε τώρα δεν έχω.
:oops:
είσαι νιάτο για αυτό. φεης εχουμε οι εξερζ, πολύ οι μπουμερς κι οι μεγαλυτεροι μιλενιαλς. Οι ζούμερς ειναι ολοι ινστα,σναπ και αλλα τικτοξικα μκδ
Έχω κάνει το δικό μου κοινωνικό δίκτυο σε δικό μου σέρβερ, βέβαια μπαίνει μόνον οποίος θέλω εγώ, δεν είναι τόσο κοινωνικό όσο ίσως νομίζεις δλδ αλλά τουλάχιστο έχουμε το δικό μας βάημπερ, ιγνγαμ.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: House of the Dragons

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 13 Δεκ 2020, 15:35

Εγώ γαμάω από κοντά.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14866
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: House of the Dragons

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 13 Δεκ 2020, 15:40

ωραία τροπή πήρε το νήμα
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 14950
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: House of the Dragons

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 13 Δεκ 2020, 15:45

Orion22 έγραψε:
13 Δεκ 2020, 15:40
ωραία τροπή πήρε το νήμα
εννοείς που μάθαμε ότι ο χαοτικός είναι cool και ακομπλεξάριστος και κυρίως και ΓΑΜΑΕΙ? Νομίζω αυτό το μαθαίνουμε σε κάθε νήμα που γράφει ο χαοτικός :lol:
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16287
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: House of the Dragons

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 13 Δεκ 2020, 15:47

Σενέκας έγραψε:
13 Δεκ 2020, 15:45
Orion22 έγραψε:
13 Δεκ 2020, 15:40
ωραία τροπή πήρε το νήμα
εννοείς που μάθαμε ότι ο χαοτικός είναι cool και ακομπλεξάριστος και κυρίως και ΓΑΜΑΕΙ? Νομίζω αυτό το μαθαίνουμε σε κάθε νήμα που γράφει ο χαοτικός :lol:
εδω κολλάει όμως. Είναι νήμα για δράκους.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: House of the Dragons

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 13 Δεκ 2020, 16:09

Δεν το παινεύομαι ρε μαλάκες που γαμάω. Ίσα ίσα δεν μ΄αρέσει. Εγώ ασέξουαλ είμαι, απλά αναγκάζομαι. Αφού είστε δεξιοί. :102:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11380
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: House of the Dragons

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 14 Δεκ 2020, 11:00

Σενέκας έγραψε:
12 Δεκ 2020, 13:56
...
Είναι λίγο περίεργο, αλλά με το που τελείωσε το ανέκδοτο της σειράς υπήρξε ένα συλλογικό παγκόσμιο ξενέρωμα και η σειρά ξεχάστηκε. Θα μείνει στην ιστορία σαν το fantasy αδερφάκι του Lost, που μία εποχή βλέπαμε όλοι φανατικά και που στο παλιό φόρουμ γράφαμε και γράφαμε και ξαναγράφαμε θεωρίες, και τελικά κάπου εκεί στην τέταρτη (;) σεζόν οι περισσότεροι παρέδωσαν πνεύμα και η σειρά τελείωσε με ένα μεγαλοπρεπέστατο 'uuuuuh, what?' από όλους.

Εγώ μπορώ να πιστέψω ότι το τέλος που μας έδειξαν ήταν η αρχική σκέψη του Μάρτιν. Η Ντάνυ δηλαδή να αποδειχθεί ως η παράφρων τύραννος όπως και ο πατέρας της, να θέλει να τους κάψει όλους για να πάρει εκδίκηση, και ο Τζον να το παίρνει πάνω του. Ξενέρωσε όμως και ο Μάρτιν, και ενδεχομένως να θέλησε να αλλάξει το τέλος, για να έχει να πει ότι τα βιβλία θα είναι διαφορετικά. Κάπου στην πορεία συνειδητοποίησε ότι πρόκειται για άθλο εφάμιλλο του να γράψει το έκτο, που το περιμένουμε από το 2011, και πλέον το ξενέρωμα του είναι απόλυτο.

Κάθε μέρα που περνάει αποτελεί χαμένη ευκαιρία για τον ίδιο. Έπρεπε από το 2012-2013 ακόμα, μόλις έβλεπε την επιτυχία της σειράς, να προσλάβει μερικούς ghost writers και να καθίσουν μία διετία να το τελειώσουν, και μετά να πάει στην Χαβάη να πίνει κοκτέηλ, να χαρεί τα χρόνια που του απομένουν και τα λεφτά που του ήρθαν στα γεράματα, να κάνει τα ταξιδάκια του σε κάθε κονβένσιον και στα γυρίσματα της σειράς, να γράφει και για ό,τι του κατέβει στο μπλογκ του, και να πάει ευτυχισμένος.

Αντ' αυτού κάθεται και χτυπιέται να τελειώσει κάτι που ξεκάθαρα δεν τον γεμίζει πλέον.

Για την νέα αυτή σειρά δεν έχω απαιτήσεις, αλλά περιμένω κάτι σχετικά ενδιαφέρον - όχι μόνο επειδή δεν θα είναι οι βλάκες επικεφαλής, αλλά και επειδή δεν υπάρχει source material για να γίνουν συγκρίσεις και πετσοκόμματα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Λεγεών την 14 Δεκ 2020, 11:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11380
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: House of the Dragons

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 14 Δεκ 2020, 11:02

ΥΓ: Βλέπω ο Γιωργομάρτιν στο μπλογκ του τα έκλεισε τα κόμμεντς. Θλίψη.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 14950
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: House of the Dragons

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 05 Μάιος 2021, 20:48





ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών