Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 19 Ιαν 2021, 19:28

George_V έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:10
Ο Μαρτιν μπορει να ειχε καλες ιδεες αλλα τις γάμησαν οι σεναριογράφοι και οι παραγωγοι.

Πιο πολυ σπαστηκα βεβαια με τις συνενωσεις χαρακτηρων πραγμα που αφησε τεραστιες τρυπες στο σενάριο

Οπως π.χ. το Dornish Plot στο βιβλιο εχει ενα απιστευτο βαθος με τον Ντοραν Μαρτελ να ειναι ο master manipulator mastermind αλλα ειχε και αλλα παρακλαδια οπως το σχεδιο της Αριαν π.χ. που αυτονομηθηκε απο τον πατέρα της κτλ. . Στην σειρα ο Ντοράν ειναι απλα ενας βλακας που γυρνάει με ενα καροτσάκι, δεν ξερει τι του γινεται και πεθαίνει και σα μαλακας ενω η Ελάρια με τις 3 κορες του Ομπεριν (οι αλλες 4 τι γινανε?) ξεσαλώνει χωρις να εχει ενα τελικο στόχο και στο τελος κανει μια τρυπα στο νερο. Και σαν να μηνε εφτανε αυτο στην σειρα πεθαινει ο Ντοραν ξεχνάμε το Ντορν για 4 σεζον σαν να μην υπάρχει και τελικα στο τελευταιο επεισόδιο της 8ης σεζον μας ξεφουρνιζουν ενα κομπάρσο ως νεο Πριγκιπα του Ντορν που δεν μιλαει καν (και μιλαμε υποτιθεται για το ισχυρότερο βασιλειο μετα τον Βορρα) τον οποιο μαλλον εβγαλαν απο τον κωλο τους.
Και εγώ το έχω απορία τι έγινε αυτή η καύλα η Ελάρια

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 19 Ιαν 2021, 19:29

Scouser έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:25
AlienWay έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:19
Scouser έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:15
Πολλά από τα πράγματα για τα οποία γκρινιάζουν οι περισσότεροι (πχ η ''ξαφνική'' τρέλα της Νταινέρις) στην πραγματικότητα εξηγούνται πολύ εύκολα.
Εγώ γκρινιάζω μόνο για την πρόταση να γίνει βασιλιάς αυτός που έχει "την ωραιότερη ιστορία". Από που κι ως πού ο συγκεκριμένος είχε την ωραιότερη; Ποιος το κρίνει αυτό;
Υποτίθεται πως το σκεπτικό ήταν πως ο συγκεκριμένος, ως το Three-Eyed Raven, ήταν omniscient, συνεπώς ήταν ο πιο κατάλληλος για βασιλιάς. Ούτε εμένα μου άρεσε σαν επιλογή η ανάδειξη ενός άμαχου, ανάπηρου βόρειου ως βασιλιά μεταξύ τόσων σκληραγωγημένων βετεράνων ευγενών, αλλά αδιαμφισβήτητα έχει μια λογική. Προσωπικά δεν έχω πάρα πολλά παράπονα από το τέλος, αν εξαιρέσεις την ανάδειξη της Σάνσα (η οποία σε όλη τη σειρά δεν κάνει κυριολεκτικά απολύτως τίποτα σημαντικό, αν εξαιρέσεις ότι με την ηλιθιότητά της στην πρώτη σεζόν γίνεται αφορμή να σκοτωθεί ο Νεντ) σε Queen of the North. Τώρα μέσα στη σεζόν είδαμε διάφορα lame πράγματα, όπως πχ την Νταινέρις να διασχίζει με το στρατό της όλο το Γουέστερος σε μερικές ημέρες και να εμφανίζεται από το πουθενά για να κατακάψει το στρατό των Λάνιστερ :lol: , αλλά όχι περισσότερα από τις προηγούμενες σεζόν.
Διαφωνώ, η Σάνσα μπορεί να ήταν ένα ξυλάγγουρο, αλλά είναι ο λόγος που κέρδισαν την μάχη των μπάσταρδων

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11691
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 19 Ιαν 2021, 19:32

aljawn έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:29
Scouser έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:25
AlienWay έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:19


Εγώ γκρινιάζω μόνο για την πρόταση να γίνει βασιλιάς αυτός που έχει "την ωραιότερη ιστορία". Από που κι ως πού ο συγκεκριμένος είχε την ωραιότερη; Ποιος το κρίνει αυτό;
Υποτίθεται πως το σκεπτικό ήταν πως ο συγκεκριμένος, ως το Three-Eyed Raven, ήταν omniscient, συνεπώς ήταν ο πιο κατάλληλος για βασιλιάς. Ούτε εμένα μου άρεσε σαν επιλογή η ανάδειξη ενός άμαχου, ανάπηρου βόρειου ως βασιλιά μεταξύ τόσων σκληραγωγημένων βετεράνων ευγενών, αλλά αδιαμφισβήτητα έχει μια λογική. Προσωπικά δεν έχω πάρα πολλά παράπονα από το τέλος, αν εξαιρέσεις την ανάδειξη της Σάνσα (η οποία σε όλη τη σειρά δεν κάνει κυριολεκτικά απολύτως τίποτα σημαντικό, αν εξαιρέσεις ότι με την ηλιθιότητά της στην πρώτη σεζόν γίνεται αφορμή να σκοτωθεί ο Νεντ) σε Queen of the North. Τώρα μέσα στη σεζόν είδαμε διάφορα lame πράγματα, όπως πχ την Νταινέρις να διασχίζει με το στρατό της όλο το Γουέστερος σε μερικές ημέρες και να εμφανίζεται από το πουθενά για να κατακάψει το στρατό των Λάνιστερ :lol: , αλλά όχι περισσότερα από τις προηγούμενες σεζόν.
Διαφωνώ, η Σάνσα μπορεί να ήταν ένα ξυλάγγουρο, αλλά είναι ο λόγος που κέρδισαν την μάχη των μπάσταρδων
Ναι, πολέμησε ηρωικά, πρώτη στην έφοδο ήταν. :roll:
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 19 Ιαν 2021, 19:35

Scouser έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:32
Ναι, πολέμησε ηρωικά, πρώτη στην έφοδο ήταν. :roll:
Αδελφέ, αν δεν κούναγε τον κώλο της με τον Λιτλφίνγκερ, δεν θα είχαν έρθει οι ιππότες του Βέιλ και ο μαλάκας ο Τζον θα είχε γίνει σουβλάκι
Και του το είχε πει του Τζον την προηγούμενη, τι σχέδιο έχει και μόλις της είπε τις παπάντζες, σηκώθηκε και καθάρισε.

Επίσης υποτίθεται ότι είναι αυτή που ξεφορτώθηκε τελικά και τον Λιτλφίνγκερ, αν και γενικά ο θάνατος του νομίζω ήταν η μέγιστη μλκ της σειράς

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37821
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 19 Ιαν 2021, 19:38

Stalker έγραψε:
19 Ιαν 2021, 14:54
Battlestar Galactica
Ίσως ότι πιο επικό έχει γυριστεί ποτέ σε τηλεοπτική σειρά - παραγωγή, τώρα, χωρίς να επιθυμώ το παρών ποστ να αποτελέσει πηγή για μιά νέα δυνατή παγκόσμια θεωρία ξες, συνωμοσίας, σε ερωτώ, μπορείς να ονοματίσεις μία (1) ακριβή τηλεοπτική παραγωγή που το τελείωμα της να σε γέμισε;

Ρωτώ ήρεμα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11691
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 19 Ιαν 2021, 19:41

aljawn έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:35
Scouser έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:32
Ναι, πολέμησε ηρωικά, πρώτη στην έφοδο ήταν. :roll:
Αδελφέ, αν δεν κούναγε τον κώλο της με τον Λιτλφίνγκερ, δεν θα είχαν έρθει οι ιππότες του Βέιλ και ο μαλάκας ο Τζον θα είχε γίνει σουβλάκι
Και του το είχε πει του Τζον την προηγούμενη, τι σχέδιο έχει και μόλις της είπε τις παπάντζες, σηκώθηκε και καθάρισε.

Επίσης υποτίθεται ότι είναι αυτή που ξεφορτώθηκε τελικά και τον Λιτλφίνγκερ, αν και γενικά ο θάνατος του νομίζω ήταν η μέγιστη μλκ της σειράς
Ως προς τον Λίτλφίνγκερ με τη Σάνσα, ο Λίτλφίνγκερ την μανιπιουλάριζε με απόλυτη επιτυχία, μέχρι που το παράκανε όταν προσπάθησε να τη στρέψει ενάντια στην αδελφή της και το πλήρωσε. Οπότε μάλλον χρησιμοποιήθηκε για άλλη μια φορά ως πρόσχημα για την επέμβαση του Λίτλφίνγκερ στο Βορρά, δεν το πιστώνω στην ίδια. Κατά τα άλλα, η τύπισσα πήγαινε από μαλακία σε μαλακία, από σφαλιάρα σε σφαλιάρα και από θρήνο σε θρήνο. Από τους πλέον κουραστικούς χαρακτήρες στη σειρά. Ο θάνατος του Λίτλφίντκερ όντως μεγάλη μαλακία, σχεδόν προσεγγίζει αυτόν του Ρους Μπόλτον σε ξενέρα. :P
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27236
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 19 Ιαν 2021, 19:42

Scouser έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:25
AlienWay έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:19
Scouser έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:15
Πολλά από τα πράγματα για τα οποία γκρινιάζουν οι περισσότεροι (πχ η ''ξαφνική'' τρέλα της Νταινέρις) στην πραγματικότητα εξηγούνται πολύ εύκολα.
Εγώ γκρινιάζω μόνο για την πρόταση να γίνει βασιλιάς αυτός που έχει "την ωραιότερη ιστορία". Από που κι ως πού ο συγκεκριμένος είχε την ωραιότερη; Ποιος το κρίνει αυτό;
Υποτίθεται πως το σκεπτικό ήταν πως ο συγκεκριμένος, ως το Three-Eyed Raven, ήταν omniscient, συνεπώς ήταν ο πιο κατάλληλος για βασιλιάς. Ούτε εμένα μου άρεσε σαν επιλογή η ανάδειξη ενός άμαχου, ανάπηρου βόρειου ως βασιλιά μεταξύ τόσων σκληραγωγημένων βετεράνων ευγενών, αλλά αδιαμφισβήτητα έχει μια λογική. Προσωπικά δεν έχω πάρα πολλά παράπονα από το τέλος, αν εξαιρέσεις την ανάδειξη της Σάνσα (η οποία σε όλη τη σειρά δεν κάνει κυριολεκτικά απολύτως τίποτα σημαντικό, αν εξαιρέσεις ότι με την ηλιθιότητά της στην πρώτη σεζόν γίνεται αφορμή να σκοτωθεί ο Νεντ) σε Queen of the North. Τώρα μέσα στη σεζόν είδαμε διάφορα lame πράγματα, όπως πχ την Νταινέρις να διασχίζει με το στρατό της όλο το Γουέστερος σε μερικές ημέρες και να εμφανίζεται από το πουθενά για να κατακάψει το στρατό των Λάνιστερ :lol: , αλλά όχι περισσότερα από τις προηγούμενες σεζόν.
Nαι γιατι ενώσανε το χαρακτηρα της Νταινέρυς με του Ψευτικου Αιγκον. Και τα κανανε μπουρδελο. Αν το αφηνανε ως εχει στο βιβλιο θα ειχες τον Τζον (Αληθινο Αιγκον) με τον Βορειο στρατο του, την Νταινέρυς με τους Ντοθρακι της, την Σερσει με τον στρατο των Λαννιστερ, τον Γιουρον με τον Σιδηρουν Στολο και τον Ψευδο-Αιγκον με τον Χρυσο Λοχο συν μπονους ενα στρατο Απέθαντων που ερχεται να τους σαρώσει. Χωρις να σου βαζω μεσα Ντορν που δρα ανεξάρτητα και λοιπες δυνάμεις.

Αντι για 3 στρατους οπως στην ταινια θα ειχες 6 στρατους και περιθώριο για ιντριγκες και συμμαχιες.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 19 Ιαν 2021, 19:49

Scouser έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:41
Ως προς τον Λίτλφίνγκερ με τη Σάνσα, ο Λίτλφίνγκερ την μανιπιουλάριζε με απόλυτη επιτυχία, μέχρι που το παράκανε όταν προσπάθησε να τη στρέψει ενάντια στην αδελφή της και το πλήρωσε. Οπότε μάλλον χρησιμοποιήθηκε για άλλη μια φορά ως πρόσχημα για την επέμβαση του Λίτλφίνγκερ στο Βορρά, δεν το πιστώνω στην ίδια. Κατά τα άλλα, η τύπισσα πήγαινε από μαλακία σε μαλακία, από σφαλιάρα σε σφαλιάρα και από θρήνο σε θρήνο. Από τους πλέον κουραστικούς χαρακτήρες στη σειρά. Ο θάνατος του Λίτλφίντκερ όντως μεγάλη μαλακία, σχεδόν προσεγγίζει αυτόν του Ρους Μπόλτον σε ξενέρα. :P
Ο θάνατος του Λιτλφίνγκερ είναι μακράν η υπέρτατη μλκ του σεναρίου, δεν μπορεί κανείς να φανταστεί τον τύπο που γενικά μανιπουλάριζε τους πάντες (και είναι και ο λόγος που ξεκίνησαν όλα, καθότι αυτός έφαγε τον Αρίν), να πεθάνει κλαίγοντας μα Σάνσα σε παρακαλώ

:smt005:

Η Σάνσα ήταν όντως ηλίθια μέχρι την στιγμή που αποκεφάλισαν τον Νεντ, μετά έδειξε τεράστια αποθέματα υπομονής και εξυπνάδας και κατάφερε να επιβιώσει στο Κινγκς Λάντινγκ, εκεί που πέθαναν άλλες και άλλες καλύτερες (πχ. Ντόρμερ). Επίσης είναι αυτή που μανιπουλάρισε τελικά τον Λιτλφίνγκερ, γιατί νόμιζε ότι θα τον προτιμούσε έναντι των αδελφιών της. Αλλά και άλλου φαίνεται η εξυπνάδα της (πχ. όταν πάνε να μιλήσουν με την Λυάννα, ο Τζόν είναι το σύνηθες αγγούρι κτλ). Και στην μάχη με τους γούκερς αυτή είναι που έχει οργανώσει τις προμήθειες, έχει καλέσει τους μπάνερμεν κτλ κτλ

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 19 Ιαν 2021, 19:53

Scouser έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:15
Είσαι υπερβολικός. Η σεζόν ήταν πολύ καλύτερη από αρκετές προηγούμενες και σίγουρα τουλάχιστον από τις 3 τελευταίες. Πολλά από τα πράγματα για τα οποία γκρινιάζουν οι περισσότεροι (πχ η ''ξαφνική'' τρέλα της Νταινέρις) στην πραγματικότητα εξηγούνται πολύ εύκολα.
Το τέλος σαν ιστορία ήταν πολύ καλό. Αυτά που με χάλασαν εμένα ήταν:

1) Το ταξίδι του 7ης σαιζόν πέρα από το τείχος για να φέρουν δείγμα wight στη Σερσει το οποίο πήγε απλά άκυρο αφού η Σερσει τους πούλησε.
Μιλάμε για ακυριλα του κερατά.

2) Η περίφημη μάχη του Γουιντερφελ. Δεν βάζεις καταπέλτες μπροστά από το πεζικο και μπροστά από τις οχυρωσεις. Το να βλέπαμε τους Ντοθρακι να πολεμούν φωτιζόμενοι από τις πύρινες μπάλες των καταπελτων θα ήταν σκέτη καβλα. Αντ'αυτου, για το τηλεοπτικόν του θέματος, είδαμε απλά τους πύρσους να σβήνουν και καλά για να τρομάξουμε. Χάθηκε η μεγαλύτερη ευκαιρία για την πιο επικό ηρωική μάχη του γαλαξιακου σύμπαντος τσάμπα.

3) Ο νάιτ κινγκ πέθανε γρήγορα. Πέρασε και δεν ακούμπησε. Περίμενα πιο "φιλοσοφικό" θάνατο του.

4) Τα τόξα σκορπιον στο ένα επεισόδιο ήταν τούμπανο overpowered, στο αμέσως επόμενο ήταν χάρτινα.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27236
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 19 Ιαν 2021, 19:57

Στο βιβλιο η Σανσα ειναι ακομα πιο αγγουρι. Και δεν ειναι αυτη που παντρευεται τον Μπολτον αλλα η φιλη της η Τζειν Πουλ την οποια μασκαρευει ο Ταιγουιν σαν Αρια Σταρκ για να συμμαχησει με τους Μπολτον.

Εγω το τελος το γραφω καλυτερα και τους σκοτώνω ολους (τουλαχιστον οσους πεθαναν στα τελευταια επεισοδια) με καλυτερο τροπο απο οτι οι καλαμαράδες που πηδηξαν το σενάριο.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37821
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 19 Ιαν 2021, 20:00

George_V έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:57
Στο βιβλιο η Σανσα ειναι ακομα πιο αγγουρι. Και δεν ειναι αυτη που παντρευεται τον Μπολτον αλλα η φιλη της η Τζειν Πουλ την οποια μασκαρευει ο Ταιγουιν σαν Αρια Σταρκ για να συμμαχησει με τους Μπολτον.

Ρουφιάνε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sys3x την 19 Ιαν 2021, 20:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23257
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 19 Ιαν 2021, 20:00

Scouser έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:25
AlienWay έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:19
Scouser έγραψε:
19 Ιαν 2021, 19:15
Πολλά από τα πράγματα για τα οποία γκρινιάζουν οι περισσότεροι (πχ η ''ξαφνική'' τρέλα της Νταινέρις) στην πραγματικότητα εξηγούνται πολύ εύκολα.
Εγώ γκρινιάζω μόνο για την πρόταση να γίνει βασιλιάς αυτός που έχει "την ωραιότερη ιστορία". Από που κι ως πού ο συγκεκριμένος είχε την ωραιότερη; Ποιος το κρίνει αυτό;
Υποτίθεται πως το σκεπτικό ήταν πως ο συγκεκριμένος, ως το Three-Eyed Raven, ήταν omniscient, συνεπώς ήταν ο πιο κατάλληλος για βασιλιάς. Ούτε εμένα μου άρεσε σαν επιλογή η ανάδειξη ενός άμαχου, ανάπηρου βόρειου ως βασιλιά μεταξύ τόσων σκληραγωγημένων βετεράνων ευγενών, αλλά αδιαμφισβήτητα έχει μια λογική. Προσωπικά δεν έχω πάρα πολλά παράπονα από το τέλος, αν εξαιρέσεις την ανάδειξη της Σάνσα (η οποία σε όλη τη σειρά δεν κάνει κυριολεκτικά απολύτως τίποτα σημαντικό, αν εξαιρέσεις ότι με την ηλιθιότητά της στην πρώτη σεζόν γίνεται αφορμή να σκοτωθεί ο Νεντ) σε Queen of the North. Τώρα μέσα στη σεζόν είδαμε διάφορα lame πράγματα, όπως πχ την Νταινέρις να διασχίζει με το στρατό της όλο το Γουέστερος σε μερικές ημέρες και να εμφανίζεται από το πουθενά για να κατακάψει το στρατό των Λάνιστερ :lol: , αλλά όχι περισσότερα από τις προηγούμενες σεζόν.
Οι "τηλεμεταφορές" από τη μια πλευρά του χάρτη στην άλλη, ήταν άλλο ένα πλήγμα των δυο τελευταίων σεζόν (και της προηγούμενης), εφόσον στις προηγούμενες ο κάθε ταξιδιώτης πορευόταν με ρυθμό σαλιγκαριού. Σαν ανθρωπάκια που περπατάνε πάνω σε ένα χάρτη.

Το πρόβλημά μου δεν είναι ότι ο Μπραμ έγινε βασιλιάς, αλλά η αιτιολόγηση. Θα έπρεπε να πούνε ότι τον εμπιστεύονται περισσότερο γιατί είχε μέσα του το κοράκι με τα τρία μάτια. Αυτό θα το καταλάβαινα περισσότερο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 19 Ιαν 2021, 20:01

Άλλο το βιβλίο, για την Σανσα της σειράς λέμε.

Άσε που είναι και η μόνη που την μυριστηκε εξ αρχής την Ντάνι, ότι είχε κάψει φλαντζα

BlastFromThePast
Δημοσιεύσεις: 2481
Εγγραφή: 22 Ιουν 2020, 19:14

Re: Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BlastFromThePast » 19 Ιαν 2021, 20:01

George_V έγραψε:
19 Ιαν 2021, 14:21
οτι οι αθλιοι σεναριογράφοι ξεκινουσαν πλοτς τα οποια εγκατέλειπαν καπου στη μέση αναπάντητα
Έκαναν δηλαδή πιστή μεταφορά των βιβλίων που θα έβγαιναν αν έβγαιναν ποτέ.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27236
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Το αθλιο τέλος του Game of Thrones

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 19 Ιαν 2021, 20:05

aljawn έγραψε:
19 Ιαν 2021, 20:01
Άλλο το βιβλίο, για την Σανσα της σειράς λέμε.

Άσε που είναι και η μόνη που την μυριστηκε εξ αρχής την Ντάνι, ότι είχε κάψει φλαντζα
Ε το ιδιο αγγουρι ειναι απλα στο βιβλιο ειναι αγγουρι με περικεφαλαια.

Και η Σανσα εχει φαει συνενωση χαρακτηρα για αυτο ειναι ετσι.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών