Cosmote TV : Αξίζει; Να βάλω;

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Γιάννης

Cosmote TV : Αξίζει; Να βάλω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 26 Ιαν 2021, 20:05

Λέει τίποτα, ή θα κλαίω τα λεφτά μου;

Εγώ δεν βλέπω πολύ τηλεόραση έτσι κι αλλιώς, με ενδιαφέρει κυρίως για τη σύζυγο, για να βελτιώσει τα ελληνικά της με την πατροπαράδοτη μεθοδο της πλύσεως εγκεφάλου. Δοκιμάσαμε τα τζάμπα κανάλια και, γαμώτο, δεν βλέπονται. Κοιτάμε για περιεχόμενο στα ελληνικά, ποιοτικό αν γίνεται, και χωρίς πολλές διαφημίσεις. Τη γνώμη σας παρακαλώ.

(Επίσης, 50% του χρόνου μας διαμένουμε σε Κυκλαδικό νήσι που το σήμα από τους πομπούς των Τούρκων απέναντι είναι πιο ισχυρό από των ντόπιων Ελληνικών, με αποτέλεσμα να πιάνουμε τούρκικα κανάλια πιο εύκολα και καλά απ'ότι τα ελληνικά αν αφεθούμε στο έλεος της κεραίας)

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Cosmote TV : Αξίζει; Να βάλω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 26 Ιαν 2021, 20:09

Για τα αθλητικά είναι ΟΚ,αλλά προφανώς η σύζυγος θα προτιμά ταινίες,ντοκς κλπ
Εκεί δεν ξέρω τι παίζει,δεν βλέπω ταινίες,ούτε σειρές.

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Cosmote TV : Αξίζει; Να βάλω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 26 Ιαν 2021, 20:09

Τελευταία φορά που το τσέκαρα η δέσμευση ήταν διετής και το είχαμε βάλει μόνο για αθλητικά. Για εμένα η ποικιλία δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο και μόλις έληξε η δέσμευση το κόψαμε. Δορυφορική στην περίπτωσή μας.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Cosmote TV : Αξίζει; Να βάλω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 26 Ιαν 2021, 20:11

Αν το κάνεις μόνο για να μάθει ελληνικά η γυναίκα σου δεν νομίζω να αξιζει
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Γιάννης

Re: Cosmote TV : Αξίζει; Να βάλω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 26 Ιαν 2021, 20:13

Awesomatic έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:09
Τελευταία φορά που το τσέκαρα η δέσμευση ήταν διετής και το είχαμε βάλει μόνο για αθλητικά. Για εμένα η ποικιλία δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο και μόλις έληξε η δέσμευση το κόψαμε. Δορυφορική στην περίπτωσή μας.
Αν επιτρέπεται, ποιος σας παρέχει δορυφορική και με τι κόστος;

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Cosmote TV : Αξίζει; Να βάλω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 26 Ιαν 2021, 20:16

Γιάννης έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:13
Awesomatic έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:09
Τελευταία φορά που το τσέκαρα η δέσμευση ήταν διετής και το είχαμε βάλει μόνο για αθλητικά. Για εμένα η ποικιλία δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο και μόλις έληξε η δέσμευση το κόψαμε. Δορυφορική στην περίπτωσή μας.
Αν επιτρέπεται, ποιος σας παρέχει δορυφορική και με τι κόστος;
Η ίδια η Cosmote, είχαμε κάνει το συμβόλαιο στο Γερμανό και το πέρασαν την επόμενη μέρα κάτι παιδιά της περιοχής που μάλλον είχαν συνεργασία με την εταιρεία. Το κόστος αν θυμάμαι καλά ήταν αλμυρό, κοντά στα 30-35€ νομίζω αλλά δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά

Edit :
https://www.cosmote.gr/portal/paketa-cosmotetv
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Γιάννης

Re: Cosmote TV : Αξίζει; Να βάλω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 26 Ιαν 2021, 22:11

Awesomatic έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:16
Γιάννης έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:13
Awesomatic έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:09
Τελευταία φορά που το τσέκαρα η δέσμευση ήταν διετής και το είχαμε βάλει μόνο για αθλητικά. Για εμένα η ποικιλία δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο και μόλις έληξε η δέσμευση το κόψαμε. Δορυφορική στην περίπτωσή μας.
Αν επιτρέπεται, ποιος σας παρέχει δορυφορική και με τι κόστος;
Η ίδια η Cosmote, είχαμε κάνει το συμβόλαιο στο Γερμανό και το πέρασαν την επόμενη μέρα κάτι παιδιά της περιοχής που μάλλον είχαν συνεργασία με την εταιρεία. Το κόστος αν θυμάμαι καλά ήταν αλμυρό, κοντά στα 30-35€ νομίζω αλλά δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά

Edit :
https://www.cosmote.gr/portal/paketa-cosmotetv
OK - στώ!

Άβαταρ μέλους
Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης
Δημοσιεύσεις: 919
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 18:20
Phorum.gr user: Stavros ΚΟΣΜΆ Πετρης
Τοποθεσία: σ' αυτή τη χώρα που ζεις / όλοι βρίζουν την τάξη

Re: Cosmote TV : Αξίζει; Να βάλω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης » 27 Ιαν 2021, 00:38

Γενικα είμαι υπερ της δοκιμης, ειδικα με την ολο και πτωχοτερη ποικιλια του νετφλιξ σε ταινιες. Το cosmote history εχει συχνα καλες παραγωγες ντοκιμαντερ, και απο τα τρια κινηματογραφικα καναλια, το cosmote cinema 3 παιζει μονο ελληνικες (από Φινο μεχρι ΝΕΚ, και απο Κουνδουρο μεχρι Οικονομίδη).

Το Cosmote Cinema 1 ειναι κυριως αγγλοφωνο / blockbuster ενω το 2 εχει πιο world / arthouse περιεχόμενο (π.χ. ειχε αφιέρωμα στον σύγχρονο γαλλικό κινηματογράφο τον προηγούμενο μήνα, αυτόν έχει ρετροσπεκτίβα Αλμοδοβάρ).

Αν σε ενδιαφερουν και τα αθλητικά, είναι μονοδρομος για Ελλάδα. Στα αμερικανικα σπορ εχει και επιλογη για αγγλοφωνο καναλι commentary.

Σημαντικη και η επιλογη tv go που δινει, και την εχεις ακομα και σε 5 συσκευές μέσω data, ακομα και σε smart tv οταν θα πηγαινετε Αγγλία. Mεγαλο μερος του περιεχομενου παρεχεται και on-demand, εκει βλεπω εγω πχ το Φαργκο 4 που δεν ειναι ακομα στο νετφλιξ.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27219
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Cosmote TV : Αξίζει; Να βάλω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 27 Ιαν 2021, 00:41

Εγω εχω Νοβα, η μανα μου εχει Κοσμοτε και τελικα διαπιστωσα οτι τα ιδια χάλια ειναι και οι δυο. Πανω κατω τα ιδια παιζουν (εξαιρουνται τα σπορ καναλια)
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18371
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Cosmote TV : Αξίζει; Να βάλω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 27 Ιαν 2021, 00:44

δες το προγραμμα μιας εβδομαδας και κρινε

τα χω βαλει κατα καιρους και τα δυο

εμενα μου αρεσει περισσοτερο απο nova για ταινιες,αλλα θα προτιμουσα Nova για το ελληνικο πρωταθλημα,,δεν με ενδιαφερουν nba και ξενα πρωταθληματα(αντε λιγη πρεμιερ)
απο ταινιες ομως και ντοκιμαντερ πιστευω υπερεχει το cosmotetv βεβαια ειναι και γουστα αυτα,αλλα π.χcosmote history δεν εχει η Nova

επισης ειναι cool με αυτα τα μπουκετα το replay tv...ουσιαστικα το καλυτερο κομματι ολου αυτου του στορι κατ εμε τουλαχιστον

Άβαταρ μέλους
Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης
Δημοσιεύσεις: 919
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 18:20
Phorum.gr user: Stavros ΚΟΣΜΆ Πετρης
Τοποθεσία: σ' αυτή τη χώρα που ζεις / όλοι βρίζουν την τάξη

Re: Cosmote TV : Αξίζει; Να βάλω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης » 27 Ιαν 2021, 00:47

Το Νοβα δεν εχει dedicated history/documentary καναλι, ποσο μαλλον με δικες του παραγωγές, όπως η κοσμοτε.

δεν εχει όλο το ευρος των ελευθερων ελληνικων καναλιων, ουτε τοσα ξενα.

Τα κινηματογραφικα του κανάλια δεν τα έχω, αλλά μου φαινονται πιο ρηχες οι επιλογες και πιο πολλά pay per view.

Στα αθλητικά διαλέγεις ο,τι χρειάζεσαι (αν δε μπορεις χωρις ελληνικό πρωτάθλημα ή ευρωλιγκα, πας Νοβα) αλλα σαν ολοκληρωμένο πακέτο τηλεόρασης δε συγκρίνονται πια.

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18371
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Cosmote TV : Αξίζει; Να βάλω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 27 Ιαν 2021, 00:50

το Nova εχει το καναλι tcm; πολυ καλο καναλακι για ταινιες 80ς κ.λπ

το κοσμοτε πακετο το διαθετει.

Άβαταρ μέλους
Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης
Δημοσιεύσεις: 919
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 18:20
Phorum.gr user: Stavros ΚΟΣΜΆ Πετρης
Τοποθεσία: σ' αυτή τη χώρα που ζεις / όλοι βρίζουν την τάξη

Re: Cosmote TV : Αξίζει; Να βάλω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης » 27 Ιαν 2021, 00:55

Κόκκορας έγραψε:
27 Ιαν 2021, 00:50
το Nova εχει το καναλι tcm; πολυ καλο καναλακι για ταινιες 80ς κ.λπ

το κοσμοτε πακετο το διαθετει.
το κοσμοτε εχει σιγουρα tcm (οντως πολυ καλο) και village cinema (πολυ υποδεέστερο), ξέχασα να τα αναφέρω.

Η νοβα νομιζω κανενα απο τα δυο.

Βεβαια τα μοντάζ είναι pg-13, στο Monsters Ball είχαν κόψει τις "δυνατές " σκηνές π.χ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών