Είδα σε DVD

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Αύγ 2018, 09:06

Γ Α Μ Α Τ Ο φαίνεται Von Mackensen!!
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Nero

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 06 Αύγ 2018, 09:13

Von Mackensen έγραψε:
06 Αύγ 2018, 08:30


What we do in the shadows. Low budget μαύρη κωμωδία με βρυκόλακες,Νέο ζηλανδικη παραγωγή. Από τα πιο αστεία πράγματα που έχω δει εδώ και καιρό.
είναι λίγο σαν σκετσάκι του snl. Έχει πλάκα δηλαδή αλλά δεν είναι και πολύ αστείο. Ετοιμάζεται σικουελ με τίτλο "swearwolves" :102:


Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 06 Αύγ 2018, 09:19

και γαμω τις ταινιες θα εβγαζαν και δευτερο αλλα...

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12465
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 17 Αύγ 2018, 21:41



αχ ρε Marion... :romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 22 Αύγ 2018, 19:13

Μια "παλιά"



The Man from Earth (2007) (7.9 imdb)

Μια απ'τις καλύτερες ταινίες που έχω δει στη ζωή μου, διαλόγοι και αντιδράσεις με τεράστιο βάθος και περιέργη ιστορία στο πως έγινε αυτό το κονσεπτ ταινία. Αναλύει με απίστευτο τρόπο την στάση του ανθρώπου απέναντι στο ανεξήγητο. Μάλιστα το σενάριο της ταινίας είναι τόσο καλό που στις αρχές της 10ετίας παιζόταν και σε θεατρικές παραστάσεις σε Ευρώπη και Ελλάδα (περιέργως).


Μια "καινούργια"



UPGRADE (2018) (7.7 imdb)

Sci-fi Ατμοσφαιρική από τον δημιουργό του Get Out εμένα μου θύμισε κάτι από τη μαυρίλα του Memento πολύ καλό πάντρεμα μουσικής ειδικά στο φινάλε.


Και μια "ελληνική"

Έτερος Εγώ (2017) (7.8 imdb)



Όλη η ταινία ανεβασμένη από τον δημιουργό της, πολύ καλή για τα ελληνικά δεδομένα και ελπιδοφόρα, κατά τη γνώμη μου η μόνη συνταγή που θα μπορούσε να ακολουθήσει ο ελληνικός κινηματογράφος (που κατά τ'άλλα αποτελεί αυτοκαταρρέων σχήμα). Θύμισε κάτι από την Ισπανόφωνη έξαρση ταινιών ανατροπής των τελευταίων ετών. Δείτε τη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nik_killthemall την 22 Αύγ 2018, 19:20, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 22 Αύγ 2018, 19:15

Εκτός από το upgrade φόλα τα υπόλοιπα.

aspergillus
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 18:12

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aspergillus » 22 Αύγ 2018, 19:27

Red Sparrow
Καλό ήταν, μου άρεσε θα το πρότεινα.

Άβαταρ μέλους
Πάρταλος
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2018, 06:13

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρταλος » 23 Αύγ 2018, 02:15

nik_killthemall έγραψε:
22 Αύγ 2018, 19:13
Μια "παλιά"
The Man from Earth (2007) (7.9 imdb)
Μια απ'τις καλύτερες ταινίες που έχω δει στη ζωή μου, διαλόγοι και αντιδράσεις με τεράστιο βάθος και περιέργη ιστορία στο πως έγινε αυτό το κονσεπτ ταινία. Αναλύει με απίστευτο τρόπο την στάση του ανθρώπου απέναντι στο ανεξήγητο. Μάλιστα το σενάριο της ταινίας είναι τόσο καλό που στις αρχές της 10ετίας παιζόταν και σε θεατρικές παραστάσεις σε Ευρώπη και Ελλάδα (περιέργως).
:smt023 Από τις ελάχιστες ταινίες που βλέπω και ξαναβλέπω ευχάριστα.Μια γλυκιά αίσθηση,σαν να ξαναδιαβάζω το αγαπημένο μου βιβλίο.
- Άμμες ποκ΄ ήμες άλκιμοι νεανίαι.
- Άμμες δε γ΄ ειμέν, αι δε λης πείραν λάβε.
- Άμμες δε γ΄ εσσόμεθα πολλώ κάρρονες.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 23 Αύγ 2018, 10:59

Πάρταλος έγραψε:
23 Αύγ 2018, 02:15
nik_killthemall έγραψε:
22 Αύγ 2018, 19:13
Μια "παλιά"
The Man from Earth (2007) (7.9 imdb)
Μια απ'τις καλύτερες ταινίες που έχω δει στη ζωή μου, διαλόγοι και αντιδράσεις με τεράστιο βάθος και περιέργη ιστορία στο πως έγινε αυτό το κονσεπτ ταινία. Αναλύει με απίστευτο τρόπο την στάση του ανθρώπου απέναντι στο ανεξήγητο. Μάλιστα το σενάριο της ταινίας είναι τόσο καλό που στις αρχές της 10ετίας παιζόταν και σε θεατρικές παραστάσεις σε Ευρώπη και Ελλάδα (περιέργως).
:smt023 Από τις ελάχιστες ταινίες που βλέπω και ξαναβλέπω ευχάριστα.Μια γλυκιά αίσθηση,σαν να ξαναδιαβάζω το αγαπημένο μου βιβλίο.
Ακριβώς αυτό !
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Albrecht
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 00:46
Phorum.gr user: Albrecht

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Albrecht » 23 Αύγ 2018, 11:07

Triangle 7/10
Moon 9/10
Mud 8/10
Snowpiercer 7/10
Sicario 9/10
Harsh times 6/10
Fury 4/10
Autopsy of the Jane Doe 2/10
Ζαποτέκος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 08:42
GoBack έγραψε:
19 Σεπ 2021, 08:33
Γιατι ηταν τυχερο το γκολ;
Γιατί έτσι με συμφέρει να λέω

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 23 Αύγ 2018, 11:19

Ωραιο το triagnle και το Snowpiercer μ'άρεσαν και μένα.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 23 Αύγ 2018, 13:53

Εικόνα

Hereditary εξαιρετικό, θα το ξανάβλεπα. Πιάνει τεράστιο συναισθηματικό φάσμα και κάνει ωραία δουλειά τόσο σαν κατασκότεινο οικογενειακό δράμα όσο και σαν ταινία τρόμου. Αν το δεις από πιο μακρυά θυμίζει λίγο το The Witch δομικά, αν και βρίσκω το Hereditary πολύ πιο αποτελεσματικό και με καλύτερο payoff. Αξίζει να σημειωθεί ότι έχει πολύ ψωμί για δεύτερη προβολή, είναι γεμάτο λεπτομέρειες που προοικονομούν την πλοκή και που σε πρώτο πέρασμα φαίνονται απλές στυλιστικές επιλογές.

Οι οπαδοί των Scream, των Saw και του Ζομπι εναντίων Κανιβάλων #14 μάλλον θα γκρινιάζουν πάλι.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 23 Αύγ 2018, 23:16

Nero έγραψε:
06 Αύγ 2018, 09:13
Von Mackensen έγραψε:
06 Αύγ 2018, 08:30


What we do in the shadows. Low budget μαύρη κωμωδία με βρυκόλακες,Νέο ζηλανδικη παραγωγή. Από τα πιο αστεία πράγματα που έχω δει εδώ και καιρό.
είναι λίγο σαν σκετσάκι του snl. Έχει πλάκα δηλαδή αλλά δεν είναι και πολύ αστείο. Ετοιμάζεται σικουελ με τίτλο "swearwolves" :102:

Πρόσφατα βγήκε και το spin-off του σε τηλεοπτική σειρά. Τσεκάρετε το, αξίζει.
Wellington Paranormal
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 25 Αύγ 2018, 14:01

Stalker έγραψε:
23 Αύγ 2018, 13:53
Εικόνα

Hereditary εξαιρετικό, θα το ξανάβλεπα. Πιάνει τεράστιο συναισθηματικό φάσμα και κάνει ωραία δουλειά τόσο σαν κατασκότεινο οικογενειακό δράμα όσο και σαν ταινία τρόμου. Αν το δεις από πιο μακρυά θυμίζει λίγο το The Witch δομικά, αν και βρίσκω το Hereditary πολύ πιο αποτελεσματικό και με καλύτερο payoff. Αξίζει να σημειωθεί ότι έχει πολύ ψωμί για δεύτερη προβολή, είναι γεμάτο λεπτομέρειες που προοικονομούν την πλοκή και που σε πρώτο πέρασμα φαίνονται απλές στυλιστικές επιλογές.

Οι οπαδοί των Scream, των Saw και του Ζομπι εναντίων Κανιβάλων #14 μάλλον θα γκρινιάζουν πάλι.
Από τις καλύτερες τρόμου που είδα τελευταία δεκαετία.

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15717
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Είδα σε DVD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 25 Αύγ 2018, 18:18

Stalker έγραψε:
23 Αύγ 2018, 13:53
Εικόνα

Hereditary εξαιρετικό, θα το ξανάβλεπα. Πιάνει τεράστιο συναισθηματικό φάσμα και κάνει ωραία δουλειά τόσο σαν κατασκότεινο οικογενειακό δράμα όσο και σαν ταινία τρόμου. Αν το δεις από πιο μακρυά θυμίζει λίγο το The Witch δομικά, αν και βρίσκω το Hereditary πολύ πιο αποτελεσματικό και με καλύτερο payoff. Αξίζει να σημειωθεί ότι έχει πολύ ψωμί για δεύτερη προβολή, είναι γεμάτο λεπτομέρειες που προοικονομούν την πλοκή και που σε πρώτο πέρασμα φαίνονται απλές στυλιστικές επιλογές.

Οι οπαδοί των Scream, των Saw και του Ζομπι εναντίων Κανιβάλων #14 μάλλον θα γκρινιάζουν πάλι.
απίστευτη ταινία! :smt023

τρομερό ρεσιτάλ από Toni Collette
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών