Υποθετικά σενάρια από ταινίες για φορουμίτες/when the imagination runs wild

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Υποθετικά σενάρια από ταινίες για φορουμίτες/when the imagination runs wild

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 06 Οκτ 2022, 07:07

ό Εκτωρ δεν έχω καταλάβει γιατί τα γράφει αυτά πού γράφει,σε διάφορα νήματα έχει θραύση τελείως αυτό που στή
ψυχολογία ονομάζουμε "προσωπείο" (όχι κατα πώς τό εννοούν στις καλές τέχνες),θά έλεγε κανείς ίσως ότι θραύοντας
τό δικό του προσωπείο,καί μη παίρνοντας απαντήσεις,σηκώνει για όλους τό βάρος μιάς αδύναμης πλευράς.
τό παρακάτω φιλμάκι μπορεί να φαίνεται κωμικό αλλά έχει και μιά δραματική πλευρά
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Υποθετικά σενάρια από ταινίες για φορουμίτες/when the imagination runs wild

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 06 Οκτ 2022, 07:16

τό γραφείο τής αρχιεπισκοπής πήρε χαμπάρι αυτά
Ν'αλλάξει χέρι ο Έκτορας στο τάκα-τάκα;

Ποσο συχνα κανετε ερωτα;

ό πρωτοσύγγελος τού επισκόπου,πρίν προβεί σε ενέργειες,κάλεσε admin-διαχειριστές σε μια συζήτηση προκειμένου να βρεθεί κάποια
συμβιβαστική λύση και βεβαια μπήκε θέμα κάποιων "εκκαθαρίσεων".
στη συνάντηση,πού έγινε στό διαμέρισμα τού πρωτοσύγγελου,παρευρίσκονται:
Κυρ.Σπύρος-Μπέρια-Ουτις-Μπαζούμπα,
δεν κατάφερα λήψη ήχου απ'τή συνεδρίαση,μην ξεχνάμε όμως ότι γίγαντες της 7ης τέχνης,όπως ό Φριτς Λάνγκ,διέπρεψαν στον βουβό σινεμά :102:

τό καστ των ηθοποιών:
Τσιτσιο Ινγκράτσια=Εκτωρ
Τζιάν Μαρία Βολόντε=Κυρ Σπύρος
Μισέλ Πικολί=Μπέρια
Μαρτσέλο Μαστρογιάννι=εκπρόσωπος τού επισκόπου(..ίσως ό Loneryder)
Αντριάνο Μιλιάνο=Ούτις
Τζιανκάρλο Μπαντέσι=Μπαζούμπα
Μαριάντζελα Μελάτο=Γκέρ

Οί Διάλογοι
0.0 εως 0.24-συναντιώνται όλοι με τον πρωτοσυγγελο ενω ό κυρ Σπύρος διαβαζει ένα γνωμικό "είμαι ελεύθερος να δοκιμάσω τά πάντα
αλλά τίποτα δεν θα με κατακτήσει"
0.24 εως 0.39-ό Ούτις ασπάζεται τον πρωτοσυγγ ενώ αυτός αποχωρεί αφού εύχεται καλή συνεδρίαση
0.39 εως 1.05-ό Εκτωρ εμφανίζεται ξαφνικά απ'το πουθενα και παρακαλάει τον πρωτοσυγγ να πεί κατι στη συνέλευση μονο για 2 δευτ,
ό Μπέρια σηκώνεται θυμωμένος λέγοντάς του "δεν έχεις καμμια δουλειά εδώ" κ' "δεν έχεις προσκληθεί,εξαφανίσου" και φευγει...
1.05 εως 1.15-ό Ούτις φεύγει κι'αυτός με ένα ελαφρύ μειδίαμα,ενώ ό Εκτωρ λέει "είμαι κι'εγώ παιδί τού Θεού",ό Μπαζούμπα επίσης
τού λέει "φύγε δεν έχεις καμμια δουλειά εδώ",ό Κυρ Σπύρος ψυθιρίζει "...είναι μιά δύσκολη ώρα"
1.15 έως 1.34-ό Εκτωρ λέει προς τον Κυρ Σπύρο,ενώ αρχίζει να ξεντύνεται "αποφασίσατε να ξεκινήσετε από μενα...γιατί έεε;"
καί "κοίτα πως έχω γίνει,έχω ρέψει,έχω δώσει τα πάντα για το φόρουμ αλλα καί στό προηγ φορουμ"
1.34 εως 1.54-ό Εκτωρ βγάζει καί το παντελόνι του και αρχίζει να αυτομαστιγώνεται με τα χέρια ενώ ό Κυρ Σπύρος σοκαρισμένος τού λέει
"Έκτωρα τί κάνεις σε παρακαλώ μην το κάνεις αυτό,είμαστε σε ξένο χώρο,σε ικετεύω ντύσου"
1.54 εως 2.08- Εκτωρ λέει "νά ορίστε έχω βάλει ειδική ζώνη για να σταματήσω τό τακα-τακα" ενω οι Μπερια-Ουτις-Μπαζούμπα κοιτανε
σε κατάσταση σοκ,ό Εκτωρ συνεχίζει λέγοντας "δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτό",ό Κυρ Σπύρος προσπαθεί να τον ντύσει....
2.08 εως 2.24-ό Κυρ Σπύρος λέει στο αυτί τού Εκτωρα " :a108: μη στεναχωριέσαι...θά κάνουμε έρανο καί θα σε πάμε σε πολυτελείας "σπίτι χαράς".."
ενώ γυρνώντας εξουθενωμένος λέει στούς αλλους "...πρέπει να δείξουμε κατανόηση"
2.24 εως 2.54-ό Εκτωρ έρχεται προς τους άλλους καί λέει,ιδιαίτερα πρός Μπέρια,"δεν θα φύγω έτσι όπως θέλετε,θα πάρω κι'αλλους μαζί" και αποχωρεί καταρακωμένος,....ό Κυρ Σπύρος καλεί τούς αλλους για τη συνεδρίαση

Επίλογος

2.55 έως 3.45-μετα από μιά εξουθενωτική μέρα ό Κυρ Σπύρος στα κεντρικά γραφεία τού πχώρουμ κάνει ένα μπάνιο
με τη βοήθεια τής Γκέρ λεγοντας "ήταν μια εξουθενωτική κατασταση,ανεβαίνω ένα γολγοθά" ή γκερ απαντά
"πρέπει να ληφθούν αποφάσεις" ενω βοηθά νά φορέσει τη ρόμπα μπανιου....
3.45 εως 4.16-ό Κυρ Σπύρος αρχίζει και σχεδιάζει μια ομιλία,προς όλα τα μελη όχι μονο προς διαχειριστές,
γύρω απ'την αναβάθμιση τού πχώρουμ και τό πως αυτό θα πρέπει να ανυψωθεί...νά λάμψει...να γινει Φάρος

Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών