ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ. Ο ΦΟΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΔ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ;

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4308
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ. Ο ΦΟΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΔ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 02 Δεκ 2022, 21:24

έπεσα ψυχολογικά εδώ και καμιά ώρα. έχω στο μυαλό μου διάφορα. και η μαλακία είναι ότι ήθελα να κάτσω να δω τα "νούμερα" απόψε, να πιω λίγο κρασί. θα έχει και τους χατζηφραγκέτα. ελπίζω να συνέλθω στο μισάωρο, γιατί με τέτοια ψυχολογία, κρασί δεν πάει κάτω.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4308
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ. Ο ΦΟΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΔ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 02 Δεκ 2022, 23:30

όχι, όχι. δεν μου άρεσε. κάποιες λίγες στιγμές καλές απλά. δεν θέλω να πω περισσότερα, γιατί μας διαβάζει πολύς κόσμος και θα εκτεθώ. οι χατζηφραγκετα; μόνο για κάνα βίντεο στο youtube, έτσι για τη μαλακία.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ. Ο ΦΟΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΔ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 02 Δεκ 2022, 23:57

kongrosian έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:12
το παρακολούθησα λίγο σήμερα. εντάξει προσπαθεί να είναι λίγο αστείο, λίγο σουρεαλ, λίγο σύγχρονο, λίγο λαϊκό, λίγο πρωτότυπο. λίγο απ' όλα. μοιάζει λίγο με τα τραγούδια του Φοίβου, που δεν ξέρουν τι είναι. "φίλε" Ανέστης_35 το έχεις δει καθόλου - λογικά το έχεις δει λόγω Φοίβου - να μας κάνεις μια ανάλυσις;;; :102:
Ο ΠρορτοκαΥλογλου ειναι μουσικοσυνθετης καυλωτικων επιτυχιων και το peak του ηταν στις εποχες του παλιου ορθοδοξου ΜΠΑΤΣΟΚ.

Anyway ο τυπος ειναι ενα μπουμερ ραμολιμεντο.
Go home mparmpatrompeta palioses pia. :102:

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4308
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ. Ο ΦΟΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΔ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 03 Δεκ 2022, 00:02

plouf έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:57
kongrosian έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:12
το παρακολούθησα λίγο σήμερα. εντάξει προσπαθεί να είναι λίγο αστείο, λίγο σουρεαλ, λίγο σύγχρονο, λίγο λαϊκό, λίγο πρωτότυπο. λίγο απ' όλα. μοιάζει λίγο με τα τραγούδια του Φοίβου, που δεν ξέρουν τι είναι. "φίλε" Ανέστης_35 το έχεις δει καθόλου - λογικά το έχεις δει λόγω Φοίβου - να μας κάνεις μια ανάλυσις;;; :102:
Ο ΠρορτοκαΥλογλου ειναι μουσικοσυνθετης καυλωτικων επιτυχιων και το peak του ηταν στις εποχες του παλιου ορθοδοξου ΜΠΑΤΣΟΚ.

Anyway ο τυπος ειναι ενα μπουμερ ραμολιμεντο.
Go home mparmpatrompeta palioses pia. :102:
o πορτοκάλογλου είναι sober.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ. Ο ΦΟΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΔ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 03 Δεκ 2022, 00:08

kongrosian έγραψε:
03 Δεκ 2022, 00:02
plouf έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:57
kongrosian έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:12
το παρακολούθησα λίγο σήμερα. εντάξει προσπαθεί να είναι λίγο αστείο, λίγο σουρεαλ, λίγο σύγχρονο, λίγο λαϊκό, λίγο πρωτότυπο. λίγο απ' όλα. μοιάζει λίγο με τα τραγούδια του Φοίβου, που δεν ξέρουν τι είναι. "φίλε" Ανέστης_35 το έχεις δει καθόλου - λογικά το έχεις δει λόγω Φοίβου - να μας κάνεις μια ανάλυσις;;; :102:
Ο ΠρορτοκαΥλογλου ειναι μουσικοσυνθετης καυλωτικων επιτυχιων και το peak του ηταν στις εποχες του παλιου ορθοδοξου ΜΠΑΤΣΟΚ.

Anyway ο τυπος ειναι ενα μπουμερ ραμολιμεντο.
Go home mparmpatrompeta palioses pia. :102:

o πορτοκάλογλου είναι sober.
Τι ειναι sober σορρυ αλλα δεν μπορω να καταλαβω την γλωσσα της γενιας των zoomer ειμαι milenial. :D

κλαίων ως πόστερ
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2022, 06:05
Phorum.gr user: όνομα χρήστη

Re: ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ. Ο ΦΟΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΔ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κλαίων ως πόστερ » 03 Δεκ 2022, 00:13

kongrosian έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:30
οι χατζηφραγκετα; μόνο για κάνα βίντεο στο youtube, έτσι για τη μαλακία.
+1 από μένα. Μερικά πράγματα είναι φτιαγμένα για να καταναλώνονται φρέσκα
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Δεκ 2022, 00:54
Αν έχεις 7 φίλους και παραγγείλεις ή φτιάξεις πίτσες, χωρίς να φας κι εσύ, είσαι ο μαλάκας της παρέας

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4308
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ. Ο ΦΟΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΔ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 03 Δεκ 2022, 00:18

plouf έγραψε:
03 Δεκ 2022, 00:08
kongrosian έγραψε:
03 Δεκ 2022, 00:02
plouf έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:57


Ο ΠρορτοκαΥλογλου ειναι μουσικοσυνθετης καυλωτικων επιτυχιων και το peak του ηταν στις εποχες του παλιου ορθοδοξου ΜΠΑΤΣΟΚ.

Anyway ο τυπος ειναι ενα μπουμερ ραμολιμεντο.
Go home mparmpatrompeta palioses pia. :102:

o πορτοκάλογλου είναι sober.
Τι ειναι sober σορρυ αλλα δεν μπορω να καταλαβω την γλωσσα της γενιας των zoomer ειμαι milenial. :D
εννοώ ότι ο πορτοκάλογλου παρα-είναι νηφάλιος. με την έννοια του καθωσπρέπει και του άνιωθου και του ξενέρωτου. γι' αυτό τον έβαλε η νδ να κάνει εκπομπή. όπως και τον φοίβο και κάτι μαραβέγιες και κάτι τέτοιους. ο φοίβος το παλεύει λίγο αλλά δεν του βγαίνει. δλδ μένει στη θεωρία μόνο.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ. Ο ΦΟΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΔ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 03 Δεκ 2022, 00:18

Δεν την έχω δει την εκπομπή αλλά γενικά δε μπορώ να καταλάβω τι το ωραίο βλέπει κάποιος σε καλλιτέχνες σαν τον Δεληβοριά
ή τον Πορτοκάλογλου. Ξέρω ξέρω ο καθένας και τα γούστα του αλλά αν εξαιρέσω κάποια σκόρπια εντεχνέ τραγούδια σαν τον
Καθρέφτη που αναφέρθηκε πιο πριν, δεν μπορώ να πω πως ο χώρος των έντεχνων δεξιών αριστερών ή κεντρώων παράγει κάτι που
με έχει γοητεύσει. Οι συνθέσεις των λεγόμενων έντεχνων μου φαίνονται βαρετές.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4308
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ. Ο ΦΟΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΔ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 03 Δεκ 2022, 00:31

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
03 Δεκ 2022, 00:18
Δεν την έχω δει την εκπομπή αλλά γενικά δε μπορώ να καταλάβω τι το ωραίο βλέπει κάποιος σε καλλιτέχνες σαν τον Δεληβοριά
ή τον Πορτοκάλογλου. Ξέρω ξέρω ο καθένας και τα γούστα του αλλά αν εξαιρέσω κάποια σκόρπια εντεχνέ τραγούδια σαν τον
Καθρέφτη που αναφέρθηκε πιο πριν, δεν μπορώ να πω πως ο χώρος των έντεχνων δεξιών αριστερών ή κεντρώων παράγει κάτι που
με έχει γοητεύσει. Οι συνθέσεις των λεγόμενων έντεχνων μου φαίνονται βαρετές.
καλούν διάφορους στην εκπομπή και τυχαίνει να έχει ενδιαφέρον. ας πούμε στην προηγούμενη εκπομπή του ο πορτοκάλογλου είχε αφιέρωμα στον μικρούτσικο και παίξανε καλά.

σήμερα με τα "νούμερα" του φοίβου, ήμουν κακόκεφος από πριν. μπορεί να φταίει κι αυτό.

και τι να κάνουμε ρε συ; αφού δεν πάμε πουθενά. παρασκευή βράδυ στο σπίτι τι να κάνεις;

και έξω να βγεις, μες το άγχος είσαι. έννοιες ένα σωρό, σκοτούρες, όλοι είναι αλλού, μιλάς με τον άλλο και δεν σε ακούει, πίνεις μια γουλιά κρασί - ξυδιάς, βγαίνεις έξω να κάνεις δυο τζούρες τσιγάρο - κρύο. τι είναι όλο αυτό το πράγμα;

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4308
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ. Ο ΦΟΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΔ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 09 Δεκ 2022, 23:20

ωραίο το επεισόδιο σε επανάληψη με τη Μποφίλιου. μου άρεσε. δεν το είχα δει. το ξαναπαίξανε λόγω της όλης μανούρας που έγινε πρόσφατα.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4308
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ. Ο ΦΟΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΔ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 13 Ιαν 2023, 23:21

πάρα πολύ καλό το αποψινό επεισόδιο με μουζουράκη και σταυρο θεοδωράκη. το συνόδευσα με κόκκινο κρασί και μήλα με μέλι και κανέλα. στο τέλος έφαγα και λίγα ζοχιά.

Άβαταρ μέλους
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 27 Ιαν 2023, 19:17

Re: ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ. Ο ΦΟΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΔ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας » 04 Φεβ 2023, 05:51

kongrosian έγραψε:
13 Ιαν 2023, 23:21
πάρα πολύ καλό το αποψινό επεισόδιο με μουζουράκη και σταυρο θεοδωράκη. το συνόδευσα με κόκκινο κρασί και μήλα με μέλι και κανέλα. στο τέλος έφαγα και λίγα ζοχιά.
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Φεβ 2023, 15:50
Οι συνάδελφοι παραδίπλα έχουν ήδη αρχίσει την καούρα
Είναι ένας από τους λόγους που δεν εργάζομαι πλέον, οι εργασιακοι χώροι θυμίζουν γυμνάσιακο προαύλιο

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ. Ο ΦΟΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΔ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 07 Ιαν 2024, 21:12

Οχι αλλο πορτοκαλογλου!!!! Νισαφι. Λυπηθειτε μας
Υπαρχει και ο κορεσμος

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών