Μία απορία όσον αφορά στον Ταξιτζή χωρίς καμία απάντηση

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Μία απορία όσον αφορά στον Ταξιτζή χωρίς καμία απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 15 Οκτ 2022, 12:08

georgebi έγραψε:
15 Οκτ 2022, 11:59
neon imposter έγραψε:
15 Οκτ 2022, 11:55
georgebi έγραψε:
15 Οκτ 2022, 11:51
Aπό Άντερσον θα έβαζα τον Γουές
Καλο :smt023

Οχι με τον Γουές ποτέ δεν τσίμπησα...αν και του αναγνωρίζω πως δεν κακογέρασε όπως οι άλλοι...

Απλά δεν.... :102:
Η πλάκα είναι ότι ψάχνοντας να βρω κριτικές για το Ινλαντ έπεσα πάνω σε μία στον Ριζοσπάστη όπου ο κριτικός συγκρίνει το όραμα του Λυντς, λέγοντας εν ολίγοις ότι εκεί που το χάνει είναι ότι δεν έχει αποφασίσει μάλλον σε ποιους απευθύνεται, με τον Θάνατο στη Βενετία.

Μου φαίνονται λίγο ασύγκριτα αυτά. Ο Θάνατος στη Βενετία είναι αρρώστια και αυτό που κατορθώνει ο Βισκόντι είναι ίσως να ξεπεράσει και τον Μαν.

Ο Λιντς, είχε γράψει κάποτε ο Ζουμπουλάκης νομίζω στο Σινεμά, απλώς κινηματογραφεί τους εφιάλτες του. Μ φάνηκε ότι αυτή η εκδοχή είναι πιο κοντά στην αλήθεια - ο Λιντς δεν έχει κάποιο όραμα.

Απλώς κάποια στιγμή κουράζεσαι να σε πρήζει ο άλλος με τους εφιάλτες του - κ να τον πληρώνεις και από πάνω.

Οκ, μένουν τα aesthetics αν σε ενδιαφέρει αποκλειστικά αυτό - το μαλλί πχ του Λυντς είναι ωραίο ακόμη

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20990
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Μία απορία όσον αφορά στον Ταξιτζή χωρίς καμία απάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 15 Οκτ 2022, 12:09

Dr Socrates έγραψε:
15 Οκτ 2022, 11:57
georgebi έγραψε:
15 Οκτ 2022, 11:51
neon imposter έγραψε:
15 Οκτ 2022, 11:41



Γνώμη για Inland Empire;

Μη σου πω και Paul Thomas Anderson.... :-?
αυτη η ταινια;
Phantom Thread(2017)
https://www.youtube.com/watch?v=BiHhdnoo8bo
Το There Will Be Blood μου προσέβαλε τόσο βάναυσα τη νοημοσύνη που έκτοτε τον έκοψα μαχαίρι

Ίσως και να φταίει που στις ''νύχτες πρεμιέρας'' το '96 ήμουνα groupie του με το Hard Eight
Να μην συζητήσω φυσικά για τη λατρεία στο Magnolia

Ίσως και να είμαι και άδικος...αλλά ετσι ειναι....τα μεγάλα μίση γεννιούνται απ τους μεγάλους έρωτες.... :102:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών