Dragons' Den Greece

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5112
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Dragons' Den Greece

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 11 Φεβ 2024, 18:26

enaon έγραψε:
11 Φεβ 2024, 18:11
nick έγραψε:
11 Φεβ 2024, 18:07
enaon έγραψε:
11 Φεβ 2024, 18:01


ναι την εχω ακουσει, αλλα διάβασε τι γραφεις.

Λες οτι δεν γινεται να δωσεις 500βαττ απο την δεη και να αποδόσεις 3000 βαττ θερμότητας. Ολα τα αρκοντιτιον το κανουν, εχουν cop πανω απο μοναδα, προφανώς. Ασχετο με το βιντεο βεβαια, απλα εγραψες κουλαμάρα.
Ρε παπάρα η ΔΕΗ σου δίνει 500 watt, άρα σε μια ώρα
500*3600=1.8M Joule.
Εσυ σε ποσα Joule θερμικής ενεργεια την μετέτρεψες, 9M Joule;
Που τα βρήκες τα 7.2;

γιατί επιμένεις; Καταλαβαινω οτι εννοεις με αντισταση δεν γινεται, αλλα δεν μπορει να μην βλέπεις οτι εγραψες μαλακια. Τα heatpumps δεν υπάρχουν, πουλανε φυκια λες, συνωμοσια;

αν εχεις αιρκοντιτιον πήγαινε δες στο ταμπελακι του το cop, και πες τι ειναι νομιζεις.
Ok, βράσε φασολάδα με θερμό αέρα.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10814
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Dragons' Den Greece

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 11 Φεβ 2024, 18:27

Τελικα να επενδυσω ή οχι?

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22651
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Dragons' Den Greece

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 11 Φεβ 2024, 18:32

nick έγραψε:
11 Φεβ 2024, 18:26
Ok, βράσε φασολάδα με θερμό αέρα.
οκ, οπότε καταλαβες οτι εγραψες μαλακια, φυσικά γινεται να δώσουμε απο την δεν 500 βαττ σε ενα κομπρεσερ αντλησης θερμότητας για παραδειγμα και εκεινο να γυρίσει 3000 βαττ, δεν υπαρχει παραβίαση νόμου γιατι δεν τα δημιουργει, αυτο κανουν τα αιρκοντιτιον.

μηπως ξερεις γιατί εγραψες την μαλακια ομως; σας πληρώνει ο σισμίκ για λετε κοτσανες να μοιαζει νορμαλ, ή απο την χαρά να κοροιδεψεις το αλλο παιδάκι;

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5112
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Dragons' Den Greece

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 11 Φεβ 2024, 18:37

enaon έγραψε:
11 Φεβ 2024, 18:32
nick έγραψε:
11 Φεβ 2024, 18:26
Ok, βράσε φασολάδα με θερμό αέρα.
οκ, οπότε καταλαβες οτι εγραψες μαλακια, φυσικά γινεται να δώσουμε απο την δεν 500 βαττ σε ενα κομπρεσερ αντλησης θερμότητας για παραδειγμα και εκεινο να γυρίσει 3000 βαττ, δεν υπαρχει παραβίαση νόμου γιατι δεν τα δημιουργει, αυτο κανουν τα αιρκοντιτιον.
Πανεπιστήμονας.
Τα αιρκον αυξάνουν την υγρασία στο αέρα ώστε το κρύο-ζεστό να είναι πιο αισθητά.
Δεν υπάρχει μηχανή που να μας χαρίζει watt.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22651
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Dragons' Den Greece

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 11 Φεβ 2024, 18:43

nick έγραψε:
11 Φεβ 2024, 18:37
Πανεπιστήμονας.
Τα αιρκον αυξάνουν την υγρασία στο αέρα ώστε το κρύο-ζεστό να είναι πιο αισθητά.
Δεν υπάρχει μηχανή που να μας χαρίζει watt.
αληθεια το λες ρε φίλε;

λοιπον περα απο την πλακα, πριν κοροιδεψεις κατι, να το καταλαβεις αλλιως μοιαζεις γελοιος. Φυσικά γινεται, δεαετίες. Αιρκοντιτιον εχεις δει ποτε απο κοντα; Τι ειναι το cop καταλαβαινεις;


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Coeffic ... erformance


ολα αυτα βεβαια ειναι ασχετα με το βιντεο, εκεινος λεει για αντισταση, απλα μου κανουν τρομερη εντυπωση οι κοτσανες που πετατε οταν κοροιδευετε και καλα τον σισμικ.

εντωμεταξυ τι μαλακιες καθεστε και βλεπετε, ο ανθρωπος που καταλαβαινει απο αυτα, με εμπειρία χρονια λεει, επενδυσε, απλα θελει να μετρησει να ειναι σιγουρος οτι δεν τον δουλευει ο αλλος. Μπορει και να μην τον δουλευει δηλαδή, να τα καταφερε. Ελεος, χιλιες φορές βλιντ ντατες .

Άβαταρ μέλους
Γράφων
Δημοσιεύσεις: 1301
Εγγραφή: 09 Απρ 2023, 20:47
Τοποθεσία: Σπίτι

Re: Dragons' Den Greece

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γράφων » 19 Φεβ 2024, 01:55

ποταμοῖς τοῖς αὐτοῖς ἐμβαίνομέν τε καὶ οὐκ ἐμβαίνομεν, εἶμέν τε καὶ οὐκ εἶμεν.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24767
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Dragons' Den Greece

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 19 Φεβ 2024, 02:49

Γράφων έγραψε:
19 Φεβ 2024, 01:55
300ε πουκάμισο και δεν υπάρχουν φύλα


καλά πήγε κι αυτό :lol:

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24767
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Dragons' Den Greece

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 19 Φεβ 2024, 03:20

με τους απατεώνες με τα κρύπτο πέρσι, ξέρουμε τι έγινε;

Πάντως έχει ένα ενδιαφέρον ότι σε 2 σεζόν ελληνικού dragons ντέν έχουμε δει περισσότερους αεριτζήδες από ότι έχει το αγγλικό σε 20 κύκλους
Καλά πάμε

Άβαταρ μέλους
Γράφων
Δημοσιεύσεις: 1301
Εγγραφή: 09 Απρ 2023, 20:47
Τοποθεσία: Σπίτι

Re: Dragons' Den Greece

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γράφων » 19 Φεβ 2024, 14:05

Δημοκράτης έγραψε:
19 Φεβ 2024, 02:49
Γράφων έγραψε:
19 Φεβ 2024, 01:55
300ε πουκάμισο και δεν υπάρχουν φύλα


καλά πήγε κι αυτό :lol:
Και εγώ δεν κατάλαβα πού απευθύνεται. Το ύφασμα φαίνεται αρκετά καλό, αλλά ποιος θα αγοράσει ένα πουκάμισο για 300 (!) ευρώ;
ποταμοῖς τοῖς αὐτοῖς ἐμβαίνομέν τε καὶ οὐκ ἐμβαίνομεν, εἶμέν τε καὶ οὐκ εἶμεν.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24767
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Dragons' Den Greece

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 19 Φεβ 2024, 16:57

Γράφων έγραψε:
19 Φεβ 2024, 14:05
Δημοκράτης έγραψε:
19 Φεβ 2024, 02:49
Γράφων έγραψε:
19 Φεβ 2024, 01:55
300ε πουκάμισο και δεν υπάρχουν φύλα


καλά πήγε κι αυτό :lol:
Και εγώ δεν κατάλαβα πού απευθύνεται. Το ύφασμα φαίνεται αρκετά καλό, αλλά ποιος θα αγοράσει ένα πουκάμισο για 300 (!) ευρώ;
ε υπάρχει λόγος που οι πάρα πολλές επιχειρήσεις πέφτουν έξω, ο επιχειρηματίας δεν έχει επαφή με την πραγματικότητα. Το κουμπί λέειείναι καρπός δέντρου, το καρτελάκι γίνεται λουλούδ και ότι βλακεία του έχει έρθει στο κεφάλι. Αυτός που θέλει να δώσει λεφτά για ακριβά ρούχα θα πάει για την μάρκα. Να έχει να δείχνει ότι φοράει boss. btw εγώ έχω μπουφάν boss που αγόρασα στο άμστερναμτ για 400ε Το έχω 5 χρόνια, δεν έχει πάθει τίποτα ενώ το βάζω συχνά στον κωλόκαιρο του άμστερνταμ. Αυτός ο μπαγλαμάς πουλάει 300ε ένα πουκάμισο που αν το βάλω μια μέρα στην Ολλανδία παίζει μέχρι να γυρίσω σπίτι να έχει γίνει λίπασμα.

Πάντως ρε φιλε βλέπεις κάποιους τύπους που πραγματικά οτ προσπαθούν. Όπως τα 2 παλικαράκια με τις μπασκέτες. Που προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα πιάσει, γιατί πόσα δίχτεια να πουλήσεις; Αλλά δες το μεράκι του άλλου, μέτρησε τα ντεσιμπέλ και βελτιστοποίησε το καλάθι του για να κάνει τον πιο γαμάτο ήχο. Από την άλλη έχεις την ινφλουένσερ που προβληματίζεται που δεν επενδύουν στις μαγικές πέτρες για μασάζ στο πρόσωπο.. Το γαμώτο είναι ότι η 2η μάλλον θα βγάλει πιο πολλά λεφτά από τον 1ο.
Ο μπασκετάκιας πάντως χαραμίζεται στον στρατό, με τέτοιο πίσμα για δουλειά θα πήγαινε πολύ καλά αναπλώς έπιανε δουλειά σε ένα εργοστάσιο

Ο Γιωχάη μαρέσει που όταν ακούει μαλακίες για μαγικέςπ πέτρες, παράλογα ποσοστά από dragons κτλ κάνει μορφασμούς. Σε λέει με τι νούμερα έχω μπλέξει;

Άβαταρ μέλους
Γράφων
Δημοσιεύσεις: 1301
Εγγραφή: 09 Απρ 2023, 20:47
Τοποθεσία: Σπίτι

Re: Dragons' Den Greece

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γράφων » 19 Φεβ 2024, 19:33

Δημοκράτης έγραψε:
19 Φεβ 2024, 16:57
Γράφων έγραψε:
19 Φεβ 2024, 14:05
Δημοκράτης έγραψε:
19 Φεβ 2024, 02:49


300ε πουκάμισο και δεν υπάρχουν φύλα


καλά πήγε κι αυτό :lol:
Και εγώ δεν κατάλαβα πού απευθύνεται. Το ύφασμα φαίνεται αρκετά καλό, αλλά ποιος θα αγοράσει ένα πουκάμισο για 300 (!) ευρώ;
ε υπάρχει λόγος που οι πάρα πολλές επιχειρήσεις πέφτουν έξω, ο επιχειρηματίας δεν έχει επαφή με την πραγματικότητα. Το κουμπί λέειείναι καρπός δέντρου, το καρτελάκι γίνεται λουλούδ και ότι βλακεία του έχει έρθει στο κεφάλι. Αυτός που θέλει να δώσει λεφτά για ακριβά ρούχα θα πάει για την μάρκα. Να έχει να δείχνει ότι φοράει boss. btw εγώ έχω μπουφάν boss που αγόρασα στο άμστερναμτ για 400ε Το έχω 5 χρόνια, δεν έχει πάθει τίποτα ενώ το βάζω συχνά στον κωλόκαιρο του άμστερνταμ. Αυτός ο μπαγλαμάς πουλάει 300ε ένα πουκάμισο που αν το βάλω μια μέρα στην Ολλανδία παίζει μέχρι να γυρίσω σπίτι να έχει γίνει λίπασμα.
:smt023
Δημοκράτης έγραψε:
19 Φεβ 2024, 16:57
Πάντως ρε φιλε βλέπεις κάποιους τύπους που πραγματικά οτ προσπαθούν. Όπως τα 2 παλικαράκια με τις μπασκέτες. Που προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα πιάσει, γιατί πόσα δίχτεια να πουλήσεις; Αλλά δες το μεράκι του άλλου, μέτρησε τα ντεσιμπέλ και βελτιστοποίησε το καλάθι του για να κάνει τον πιο γαμάτο ήχο. Από την άλλη έχεις την ινφλουένσερ που προβληματίζεται που δεν επενδύουν στις μαγικές πέτρες για μασάζ στο πρόσωπο.. Το γαμώτο είναι ότι η 2η μάλλον θα βγάλει πιο πολλά λεφτά από τον 1ο.
Ο μπασκετάκιας πάντως χαραμίζεται στον στρατό, με τέτοιο πίσμα για δουλειά θα πήγαινε πολύ καλά αναπλώς έπιανε δουλειά σε ένα εργοστάσιο

Ο Γιωχάη μαρέσει που όταν ακούει μαλακίες για μαγικέςπ πέτρες, παράλογα ποσοστά από dragons κτλ κάνει μορφασμούς. Σε λέει με τι νούμερα έχω μπλέξει;
Ναι, κι εγώ εξεπλάγην ευχάριστα με τους τελευταίους. Έδειξαν όντως ότι έχουν ασχοληθεί και έχουν κάνει έρευνα. Θα συμφωνήσω και εδώ με αυτό που λες, δεν νομίζω ότι θα πιάσει. Είναι ακριβό και δεν απευθύνεται στο ευρύ κοινό. Μπορεί να ενδιαφερθούν επαγγελματικοί αθλητικοί σύλλογοι. Ισως πειραματικά και κάποιοι δήμοι ή σχολεία, αλλά δεν νομίζω ότι θα προμηθευτούν μαζικά αυτό το δίχτυ οι δήμοι ή τα σχολεία ή εν γένει ιδιώτες. Θα προτιμήσουν να πάρουν με το ίδιο ποσό 3 απλά δίχτυα και να καλύψουν τις ανάγκες τους για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα κατά πάσα πιθανότητα.

Η άλλη δεν πρόκειται να πιάσει. Δεν θα πάει μακριά. Η αγορά είναι κορεσμένη από αυτά τα εργαλεία περιποίησης, απ΄ ό,τι καταλαβαίνω και δεν έχει κάτι το καινούριο. Εν τω μεταξύ όσον αφορά το μαγικό πέτρωμα που "ανοίγει τα τσάκρα" , μολονότι σε εμάς ακούγεται ανοησία, ίσως υπάρχουν κάποιοι που όντως το πιστεύουν και θα "τσιμπήσουν".

Μια ιδέα που μου φάνηκε ενδιαφέρουσα ήταν αυτή με την τσάντα-σωσίβιο. Γενικά μου αρέσουν αυτά που ξεφεύγουν από τα τετριμμένα (φαγητό, ρούχα, καλλυντικά κ.λπ.)
Νομίζω ότι το κλειδί είναι μια πρωτότυπη ιδέα που μπορεί να παραχθεί μαζικά και να είναι προσιτή
ποταμοῖς τοῖς αὐτοῖς ἐμβαίνομέν τε καὶ οὐκ ἐμβαίνομεν, εἶμέν τε καὶ οὐκ εἶμεν.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24767
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Dragons' Den Greece

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 19 Φεβ 2024, 20:48

Το σωσίβιο αν υπήρχε στο εμποριο εγώ θα το αγόραζα για το κομμάτι που βάζεις μέσα πράγματα
Δεν καααβα γιατί κ τυπάκος ππυ το σχεδίασε πήγε εκεί. Σε εταιρίες που παράγουν αντικειμε α της κατηγορίας έπρεπε να πάει

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8173
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Dragons' Den Greece

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 19 Φεβ 2024, 23:42

.


Πάτους παπουτσιών με το στύλ αντιστάσεων της Ηλεκτρικής Κουβέρτας με επαναφόρτιση να βγάλουν.....

Και γάντια.....


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Γράφων
Δημοσιεύσεις: 1301
Εγγραφή: 09 Απρ 2023, 20:47
Τοποθεσία: Σπίτι

Re: Dragons' Den Greece

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γράφων » 20 Φεβ 2024, 17:38

Δημοκράτης έγραψε:
19 Φεβ 2024, 20:48
Το σωσίβιο αν υπήρχε στο εμποριο εγώ θα το αγόραζα για το κομμάτι που βάζεις μέσα πράγματα
Δεν καααβα γιατί κ τυπάκος ππυ το σχεδίασε πήγε εκεί. Σε εταιρίες που παράγουν αντικειμε α της κατηγορίας έπρεπε να πάει
:smt023
Αυτό σκέφτηκα και εγώ. Πιστεύω ότι κάτι θα γίνει, κάποια εταιρία θα ενδιαφερθεί. Η ιδέα είναι αρκετά καλή
ποταμοῖς τοῖς αὐτοῖς ἐμβαίνομέν τε καὶ οὐκ ἐμβαίνομεν, εἶμέν τε καὶ οὐκ εἶμεν.

Άβαταρ μέλους
Γράφων
Δημοσιεύσεις: 1301
Εγγραφή: 09 Απρ 2023, 20:47
Τοποθεσία: Σπίτι

Re: Dragons' Den Greece

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γράφων » 20 Φεβ 2024, 17:40

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
19 Φεβ 2024, 23:42
.


Πάτους παπουτσιών με το στύλ αντιστάσεων της Ηλεκτρικής Κουβέρτας με επαναφόρτιση να βγάλουν.....

Και γάντια.....


.
Γιατί;
ποταμοῖς τοῖς αὐτοῖς ἐμβαίνομέν τε καὶ οὐκ ἐμβαίνομεν, εἶμέν τε καὶ οὐκ εἶμεν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών