Πέθανε ο Γιάννης Φέρτης

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πέθανε ο Γιάννης Φέρτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Απρ 2024, 11:33

Καλός ηθοποιός, ωραίος άντρας και κυρίως χαμηλών τόνων.

Αναφορικά δε με τις σχέσεις του με το άλλο φύλο, αν και οι "γυναίκες της ζωής του" ήταν τελείως διαφορετικές ως προσωπικότητες, όλες τον σεβάστηκαν από την αρχή μέχρι το τέλος.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9033
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Πέθανε ο Γιάννης Φέρτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 15 Απρ 2024, 11:44

Μου έμεινε η κατατομή του προσώπου του στην Ηλέκτρα
https://64.media.tumblr.com/2ad05516325 ... r1_400.gif
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21003
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Πέθανε ο Γιάννης Φέρτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 15 Απρ 2024, 11:52

Εικόνα
Εικόνα
https://www.lifo.gr/culture/cinema/gian ... toy-metroy

........Τον ρώτησα για τις περίφημες διαφημίσεις που έκανε, άπειρες και χαρακτηριστικές χάρη σ’ αυτόν, και κουνώντας το κεφάλι του, μου παράθεσε ένα αληθινό ανέκδοτο: στο απόγειο της ζήτησής του, αποδέχθηκε μια πρόταση από μια εταιρεία της Θεσσαλονίκης, ήταν καλά τα λεφτά, δέχθηκε, ταξίδεψε μέχρι εκεί, μπήκε στο στούντιο, του έδωσαν το κείμενο, και μόνο αφού το διάβασε την πρώτη φορά για την πρόβα αντιλήφθηκε πως θα διαφήμιζε εκκενώσεις βόθρων. Το σκέφτηκε, αλλά είπε στον εαυτό του «εγώ φταίω, έπρεπε να το είχα τσεκάρει έγκαιρα, θα είμαι φάουλ αν φύγω τώρα» και φυσικά το έκανε!

Γελάσαμε και κάτι πήγα να τον ρωτήσω για τις παραχωρήσεις που ενδεχομένως μπορεί κάποιος να κάνει μέσα στο πλαίσιο της δουλειάς του, για να ζήσει και ίσως να ενισχύσει τα παράπλευρα ενδιαφέροντά του, και, χωρίς ακριβώς να με διακόψει, μου είπε, πάντα με αυτήν τη φωνή, «σε παρακολουθώ χρόνια, βλέπω πώς δουλεύεις στην τηλεόραση με αξιοπρέπεια, και καταλαβαίνω…»

Εικόνα

Κοκκίνησα, ομολογώ, και εκείνη τη στιγμή κατάλαβα πως, αν και με παρεξήγησε, διότι δεν εννοούσα πως με τις διαφημίσεις μπορεί και να χρηματοδοτούσε παραστάσεις (που όχι μόνο δεν είναι μεμπτό, αλλά το είχε πει και ο ίδιος, όπως και πολλοί συνάδελφοί του άλλωστε), είχε την ενσυναίσθηση να διακρίνει πως ο καθένας από εμάς μπορεί να σμιλεύει τον χαρακτήρα και την όποια ποιότητά του ανεξάρτητα από τον χώρο και την περίσταση. Ο τρόπος που που μου το είπε, αθόρυβα, «ελαφρά», καλόκαρδα και σοφά, με τη συνωμοτικότητα που αναπτύσσουν οι συνοδοιπόροι τω πνεύματι, έκανε τον Γιάννη Φέρτη δικό μου άνθρωπο, την πρώτη και μοναδική φορά που διασταυρώθηκαν οι δρόμοι μας.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17033
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Πέθανε ο Γιάννης Φέρτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 15 Απρ 2024, 16:43

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
15 Απρ 2024, 11:11
Juno έγραψε:
14 Απρ 2024, 20:48
Αρίστος έγραψε:
14 Απρ 2024, 16:49
Παντρευτηκε εξαιρετικη γυναικα.

.
Θύμα παντρεύτηκε για να τον γηροκομήσει.
24 χρόνια ήταν παντρεμένοι ρε κακιασμενοι
Είστε σίγουρα απόφοιτος πανεπιστημίου;

Λοιπόν το είπα επειδή έχουν μεγάλη διαφορά ηλικίας και επειδή παρουσιάστηκε πολύ νωρίς το πολύ άσχημο πρόβλημα υγείας στο οποίο δεν θέλω να αναφερθώ. Αυτά τα δύο συνδυασμένα, είναι λίγο περίεργα.
Επίσης, πάντα μου έκαναν συνειρμό το άλλο ζευγάρι με τρελό έρωτα : Παπαμιχαήλ - Μουρούζη που τη φρόντισε φεύγοντας αφήνοντάς τα όλα αλλού.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4357
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Πέθανε ο Γιάννης Φέρτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 20 Απρ 2024, 09:53

κρίμα για τον άνθρωπο που έφυγε, κρίμα που είχε άνοια, είναι φοβερή ασθένεια.

ΑΛΛΑ, θα το πω, γιατί αν δεν το πω θα σκάσω.

πάντα απορούσα τι άκρες είχε και έβρισκε ρόλους ένας τόσο ατάλαντος ηθοποιός. απορώ πως τον λέτε ταλαντούχο. νεκρή φύση ήταν.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών