Θυμηστε μου την ταινια

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Ορέστης 35

Θυμηστε μου την ταινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 26 Ιαν 2019, 23:29

Εδω μπορουμε να ρωταμε για κατι που ειδαμε σε μια ταινια αλλα δε θυμομαστε σε ποια.

Τυπος φαλακρος που εχει κατι σαν γυαλιστερο ασημενιο κρανος στο κεφαλι του αντι για μαλλια.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Θυμηστε μου την ταινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 26 Ιαν 2019, 23:30

Ρόμποκοπ
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θυμηστε μου την ταινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Ιαν 2019, 23:34

Δεν θυμάμαι κάποια συγκεκριμένη αλλά με παραπέμπει σε Mad Max, Resident Evil και σχετικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θυμηστε μου την ταινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Ιαν 2019, 23:35

Παίζει και το "Σιδηρούν Προσωπείο".
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Θυμηστε μου την ταινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 26 Ιαν 2019, 23:37

Ορέστης 35 έγραψε:
26 Ιαν 2019, 23:29
Εδω μπορουμε να ρωταμε για κατι που ειδαμε σε μια ταινια αλλα δε θυμομαστε σε ποια.

Τυπος φαλακρος που εχει κατι σαν γυαλιστερο ασημενιο κρανος στο κεφαλι του αντι για μαλλια.
Αν λες του γκους δεν ξέρω κανέναν τίτλο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Θυμηστε μου την ταινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 26 Ιαν 2019, 23:39

τελλη σαβαλας
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
jason
Δημοσιεύσεις: 9067
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 13:06

Re: Θυμηστε μου την ταινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason » 26 Ιαν 2019, 23:39

Είναι μια ταινια με μια ξανθιά βυζαρου που την εχουν απαγάγει και πάει να δραπετεύσει γυμνή απ το πορτακι του σκύλου αλλά φρακαρει και ο απαγωγέας της αλείφει λάδια στα βυζια να ξεφρακαρει
Ποια ταινιαρα ήταν αυτή, 10 χρόνια το σκέφτομαι

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Θυμηστε μου την ταινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 26 Ιαν 2019, 23:41

Yochanan έγραψε:
26 Ιαν 2019, 23:39
τελλη σαβαλας
Αποκλείετε, βαριά βαριά να λέει αυτή με τον Βέγγο κ τον άλλο που ετοιμάζονται για αστροναύτες.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Γραφικός

Re: Θυμηστε μου την ταινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 26 Ιαν 2019, 23:43

Ορέστης 35 έγραψε:
26 Ιαν 2019, 23:29
Εδω μπορουμε να ρωταμε για κατι που ειδαμε σε μια ταινια αλλα δε θυμομαστε σε ποια.

Τυπος φαλακρος που εχει κατι σαν γυαλιστερο ασημενιο κρανος στο κεφαλι του αντι για μαλλια.
Δώσε καμιά πληροφορία περισσότερη ρε Ορέστη. Τι ήταν; Κωμωδία; Δράσης; Θυμάσαι εθνικότητα ή τουλάχιστον μπορείς να αποκλείσεις κάποιες εθνικότητες;

Ορέστης 35

Re: Θυμηστε μου την ταινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 27 Ιαν 2019, 00:10

Το βρηκα

Εικόνα

Αλητεια ο Μερλιν ε; Αν βγω στο δρομο με τετοιο θα λανσαρω μοδα ή θα με κοροιδευουν λετε;

the comet the course the tail

Re: Θυμηστε μου την ταινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 02 Φεβ 2019, 01:15

η τελευταία ταινία που είδα, ήταν μια ανώμαλη ασιάτικη (κορεάτικη;), με μια τύπισσα που νοίκιαζε πλωτά σπιτάκια σε μια λιμνοθάλασσα... ερωτεύτηκε έναν νοικάρη, έγιναν διάφορα περίεργα, κάτι φόνοι, χέζανε από μια τρύπα στο νερό, αυτή ζήλευε, έβαλε κάτι αγκίστρια στο αιδοίο της, αίματα παντού, της τα έβγαλε αυτός, φύγανε με ένα πλωτό σπίτι στην θάλασσα, στα ανοιχτά... και τον σκότωσε ή την σκότωσε αυτός; νομίζω αυτή τον σκότωσε τελικά... τι μαλακία θεέ μου έκατσα και είδα... τι ανώμαλοι αυτοί οι ασιάτες... δεν μπορώ

ξέρει κανείς ποια είναι;

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Θυμηστε μου την ταινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 02 Φεβ 2019, 01:21

Ορέστης 35 έγραψε:
27 Ιαν 2019, 00:10
Το βρηκα

Εικόνα

Αλητεια ο Μερλιν ε; Αν βγω στο δρομο με τετοιο θα λανσαρω μοδα ή θα με κοροιδευουν λετε;
Μπαααα! Μάλλον για κάτι τέτοιο θα σε δούνε...

Εικόνα
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Θυμηστε μου την ταινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 02 Φεβ 2019, 01:37

Επίσης έχω και εγώ δυο ταινίες:

Ταινία Α

Ήταν μια οικογένεια με δύο γιους που ζούσε σε ένα μοτελ σε κάποιο επαρχιακό δρόμο την Αμερικής και σκάει ένα ζευγάρι μιαφόζικο με παλιού τύπου 70s κάμπριο όπου η γκόμενα ήταν ξανθιά σαν την Μεριλυν Μονρόε και παρόλο που η οικογένεια δεν ήθελε να τους προσφέρει δωμάτιο υποχώρησε και το έκανε, μαλακία τους όμως, γιατί μια σειρά γεγονότων που δεν θυμάμαι τώρα, τους έκανε να εκτελέσουν αυτή την οικογένεια και ο μικρότερος γιος να γλιτώσει περνώντας μέσα από ένα παράθυρο και βουτώντας στην πισίνα του Μοτελ κατά την διάρκεια της σφαγής για να τη γλιτώσει. Από εκεί και πέρα δεν την θυμάμαι, ποια να ήταν άραγε; Η ταινία μπορεί να είναι και 25ετιας.

Ταινία Β

Η ταινία ξεκινά με ένα σχολικό όπου επιβιβάζονται μαθητές και στη γαλαρία κάθεται ένας χλεμπονιάρης φύτουλας σπασίκλας με μαύρους κύκλους που κοιτά επίμονα μια γκομενίτσα, το σχολικό αφήνει τους μαθητές στα σπίτια τους και η γκομενίτσα με μια φίλη της σχολιάζουν και γελάνε με τον χλεμπονιάρη που την κοιτά, στο τέλος μένουν στο λεωφορείο ο τύπος και η γκόμενα και το λεωφορείο φτάνει να κάνει στάση στο σπίτι της κοπέλας, όμως δεν σταματά και το πλάνο αλλάζει δείχνοντας ότι το λεωφορείο κινείται χωρίς οδηγό, η κοπέλα στριγκλίζει, ο χλεμπονιάρης κοιτά και αυτό συνεχίζει την πορεία του σε αλλόκοτα τοπία που δεν θυμίζουν την ήσυχη γνωστή Αμερικάνικη επαρχιακή πόλη. Η ταινία παίζει να είναι πάνω από 30 χρόνια ίσως κάπου και στην αρχή της δεκαετίας του 80 μάλλον.

Τέλος, ας μου πει κάποιος πως λεγόταν εκείνη η ταινία των 80s πάλι που κάτι μαθητές ενός Λυκείου είχαν βρει μια χρονομηχανή που έφερνε πράγματα από το παρελθόν στο παρόν, την ενεργοποίησαν στο σχολείο τους και αυτό έγινε τόπος όπου πέρασαν από εκεί δεινόσαυροι, ο Τζέγκις Χαν, οι Βιετκονγκ και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.

Τις ξέρει κανείς;
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Fanfaron
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 14:09
Phorum.gr user: Fanfaron

Re: Θυμηστε μου την ταινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fanfaron » 02 Φεβ 2019, 01:40

Είναι ένας τέζα διαρκώς από το πολύ τσίπουρο. Τα κάνει παντού όλα κουλουβάχατο από το τσίπουρο.
Ή όχι;

:fp:

Δεν θυμάμαι. Πείτε ρε ταινία :smt017
ένα καφέ στο τρία ρειιιιι

Fanfaron: Τελικά, ποιους πρέπει να πετάξουμε έξω; Τους αριστερούς, τους δεξούς ή τους μετανάστες; :102:

Null: Berseker: Μενόμαχος (μένος + μάχη).

Γραφικός

Re: Θυμηστε μου την ταινια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 02 Φεβ 2019, 01:45

Fanfaron έγραψε:
02 Φεβ 2019, 01:40

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών