Είδα στο Netflix

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7879
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 03 Ιουν 2020, 09:41

enterprise-psi έγραψε:
02 Ιουν 2020, 23:20
Ειδικά για τραμπ λοβερς

Είδα χθες το πρώτο επεισόδιο και οι κοπέλες που κάνουν τις καταγγελίες δεν με πείθουν ιδιαίτερα. Μου δίνουν την αίσθηση ότι απλώς θέλουν ν' αρπάξουν κομμάτι της περιουσίας του. Απ' ό,τι έχω δει μέχρι στιγμής καμία δεν εξαναγκάστηκε να κάνει τίποτα. Δεν ξέρω ποια είναι η ηλικία συναίνεσης στις ΗΠΑ, πάντως στην Ελλάδα είναι τα 15. Δηλαδή αν ο Επστάιν ζούσε στην Ελλάδα, απ' ό,τι έχω δει μέχρι στιγμής τουλάχιστον, δεν θα είχε παραβιάσει κανένα νόμο.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14557
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 06 Ιουν 2020, 20:12

Ξεκινησα να βλεπω 12 ΠΙΘΗΚΟΙ.
Μου αρεσει αρκετα μεχι τωρα (5 επεισοδια εχω δει).
Ασε που εχω ερωτευτει τη ξανθια.............
Τι ΜΟΥΝΑΡΑ ειναι αυτη ρε παιδια.......
Για ΣΠΙΤΙ+ΓΑΜΗΣΙΑ ΑΝΕΛΕΗΤΑ
Ετσι επρεπε να ειναι ολες οι ΜΟΥΝΑΡΕΣ.
ΣΠΙΤΙΣΙΕΣ ΜΟΥΝΑΡΕΣ
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12538
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 08 Ιουν 2020, 09:13

Daje έγραψε:
06 Ιουν 2020, 20:12
Ξεκινησα να βλεπω 12 ΠΙΘΗΚΟΙ.
Μου αρεσει αρκετα μεχι τωρα (5 επεισοδια εχω δει).
Ασε που εχω ερωτευτει τη ξανθια.............
Τι ΜΟΥΝΑΡΑ ειναι αυτη ρε παιδια.......
Για ΣΠΙΤΙ+ΓΑΜΗΣΙΑ ΑΝΕΛΕΗΤΑ
Ετσι επρεπε να ειναι ολες οι ΜΟΥΝΑΡΕΣ.
ΣΠΙΤΙΣΙΕΣ ΜΟΥΝΑΡΕΣ
Πολύ καλή σειρά , η Amanda Schull είναι χοτ , δεν λέω αλλά για να μην σποιλεριασω 😍
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Zhukov
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: 17 Μάιος 2020, 10:07

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zhukov » 08 Ιουν 2020, 09:38

enterprise-psi έγραψε:
08 Ιουν 2020, 09:13
Daje έγραψε:
06 Ιουν 2020, 20:12
Ξεκινησα να βλεπω 12 ΠΙΘΗΚΟΙ.
Μου αρεσει αρκετα μεχι τωρα (5 επεισοδια εχω δει).
Ασε που εχω ερωτευτει τη ξανθια.............
Τι ΜΟΥΝΑΡΑ ειναι αυτη ρε παιδια.......
Για ΣΠΙΤΙ+ΓΑΜΗΣΙΑ ΑΝΕΛΕΗΤΑ
Ετσι επρεπε να ειναι ολες οι ΜΟΥΝΑΡΕΣ.
ΣΠΙΤΙΣΙΕΣ ΜΟΥΝΑΡΕΣ
Πολύ καλή σειρά , η Amanda Schull είναι χοτ , δεν λέω αλλά για να μην σποιλεριασω 😍
Πώς τελειώνει γιατί το παράτησα;

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11439
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 08 Ιουν 2020, 10:36

Γάταρος έγραψε:
03 Ιουν 2020, 09:41
enterprise-psi έγραψε:
02 Ιουν 2020, 23:20
Ειδικά για τραμπ λοβερς

Είδα χθες το πρώτο επεισόδιο και οι κοπέλες που κάνουν τις καταγγελίες δεν με πείθουν ιδιαίτερα. Μου δίνουν την αίσθηση ότι απλώς θέλουν ν' αρπάξουν κομμάτι της περιουσίας του. Απ' ό,τι έχω δει μέχρι στιγμής καμία δεν εξαναγκάστηκε να κάνει τίποτα. Δεν ξέρω ποια είναι η ηλικία συναίνεσης στις ΗΠΑ, πάντως στην Ελλάδα είναι τα 15. Δηλαδή αν ο Επστάιν ζούσε στην Ελλάδα, απ' ό,τι έχω δει μέχρι στιγμής τουλάχιστον, δεν θα είχε παραβιάσει κανένα νόμο.
Αν δεις μέχρι το τέλος της σειράς, τότε θα δεις ότι ο τύπος δύο μέρες πριν αυτοκτονήσει έβαλε τα λεφτά σε ένα τραστ ή κάτι τέτοιο, με συνέπεια κανείς να μην μπορεί να διεκδικήσει τίποτα.

Αμφιβάλλω αν θα δεις κάτι μεμπτό ακόμα και μέχρι το τέλος της σειράς βέβαια. Εδώ στο πρώτο επεισόδιο λένε οι αστυνομικοί ότι καλούσε κοριτσάκια από 12 μέχρι 16 στην βίλα του να του κάνουν μασάζ ολόγυμνα, και σου φαίνονται όλα νορμάλ διότι "ηλικία συναίνεσης λολ", τι να σου πει το τράφφικινγκ πιο μετά.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12538
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 08 Ιουν 2020, 10:42

Και αν τα 12 χρόνα έφερναν και φίλες τους , είχαν έξτρα λεφτά , δηλαδή μιλάμε για πυραμίδα σεξ τραφικινγκ , όπου του έκαναν μασαζ , μετά τα πηδούσε , αλλά δεν πείθει 😁
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11439
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 08 Ιουν 2020, 10:51

enterprise-psi έγραψε:
08 Ιουν 2020, 10:42
Και αν τα 12 χρόνα έφερναν και φίλες τους , είχαν έξτρα λεφτά , δηλαδή μιλάμε για πυραμίδα σεξ τραφικινγκ , όπου του έκαναν μασαζ , μετά τα πηδούσε , αλλά δεν πείθει 😁
θέλουντημπεριουσία λαίμαι, αδίστακτες γυναίκες που φάγανε τον κακομοίρη τον τζέφρι

Πιστεύω ότι κάποιοι άνθρωποι δεν συνειδητοποιούν τι συμβαίνει επειδή αυτόματα και ενστικτωδώς μπαίνουν στην θέση του ατόμου με το οποίο είναι πιο πιθανό να μοιάζουν, ταυτίζονται με αυτό, και μετά δυσκολεύονται. Ο Γάταρος θεωρεί ότι είναι πιθανότερο ο ίδιος να είναι ο Τζέφρι που γαμάει ό,τι γουστάρει, παρά η ανήλικη με ιστορικό κακοποίησης που την πηδάει ο πενηντάρης πρίγκηπας σε σουϊτα στην Καραϊβική. Θεωρεί ότι είναι πιθανότερο να είναι ο Σόβιν που είναι μπάτσος και νταής, παρά ο μαύρος πολίτης με ιστορικό μικροεγκλημάτων που αναπνέει γόνατο για εννέα λεπτά. Και πάει λέγοντας.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 08 Ιουν 2020, 10:57

Γάταρος έγραψε:
03 Ιουν 2020, 09:41

Είδα χθες το πρώτο επεισόδιο και οι κοπέλες που κάνουν τις καταγγελίες δεν με πείθουν ιδιαίτερα. Μου δίνουν την αίσθηση ότι απλώς θέλουν ν' αρπάξουν κομμάτι της περιουσίας του. Απ' ό,τι έχω δει μέχρι στιγμής καμία δεν εξαναγκάστηκε να κάνει τίποτα. Δεν ξέρω ποια είναι η ηλικία συναίνεσης στις ΗΠΑ, πάντως στην Ελλάδα είναι τα 15. Δηλαδή αν ο Επστάιν ζούσε στην Ελλάδα, απ' ό,τι έχω δει μέχρι στιγμής τουλάχιστον, δεν θα είχε παραβιάσει κανένα νόμο.
Το σχολιο αυτο επεσε στα μαλακα
Αν εγραφες οτι 16χρονοι πορνοι προπαθουσαν να φανε τα λεφτα του Γεωργιαδη θα ειχαμε 7000 σχολια
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 08 Ιουν 2020, 11:11

Γάταρος έγραψε:
03 Ιουν 2020, 09:41
enterprise-psi έγραψε:
02 Ιουν 2020, 23:20
Ειδικά για τραμπ λοβερς

Είδα χθες το πρώτο επεισόδιο και οι κοπέλες που κάνουν τις καταγγελίες δεν με πείθουν ιδιαίτερα. Μου δίνουν την αίσθηση ότι απλώς θέλουν ν' αρπάξουν κομμάτι της περιουσίας του. Απ' ό,τι έχω δει μέχρι στιγμής καμία δεν εξαναγκάστηκε να κάνει τίποτα. Δεν ξέρω ποια είναι η ηλικία συναίνεσης στις ΗΠΑ, πάντως στην Ελλάδα είναι τα 15. Δηλαδή αν ο Επστάιν ζούσε στην Ελλάδα, απ' ό,τι έχω δει μέχρι στιγμής τουλάχιστον, δεν θα είχε παραβιάσει κανένα νόμο.
Κουραστικό όπως τα περισσότερα ντοκυμαντέρ του Netflix. Προκύπτει κι ένα ερώτημα. Πότε ακριβώς αρχίζει να βαραίνει μέσα μας το αποτέλεσμα των επιλογών μας. Όλες οι γυναίκες πια τιτλοφορούνται survivors ενώ είναι ακόμα και στα 14 χρόνια τους μια χαρά συνένοχοι. Παίρνω παράδειγμα από τον εαυτό μου. Όταν στα 14 κατέστρεφα με πέτρες ξένη περιουσία ήξερα πολύ καλά τι έκανα. Έτσι και τα περισσότερα κορίτσια γνώριζαν τι έκαναν και το έκαναν για τα χρήματα. Που είναι η έκπληξη σ' αυτό; Μήπως δεν υπάρχουν ανήλικες πόρνες στον κόσμο; Το άλλο που πρέπει να αναδειχθεί είναι ότι σε αντίθεση με τις υπόλοιπες ανήλικες πόρνες που είναι δαρμένα πρεζόνια αυτά τα κορίτσια θα είχαν την ευκαιρία να ζήσουν μια φυσιολογικότατη ζωή με τη βοήθεια του φίλου των απαλών μασάζ.
Αμφισβητώ επίσης ξεκάθαρα τα κίνητρά τους. Όπως κι αυτά των "κακοποιημένων" γυναικών του Κόσμπυ και του Γουάινστιν. Είναι τόσο θηλυκό να εκδίδεσαι περιμένοντας ανταλλάγματα κι όταν αυτά δεν έρχονται να θυματοποιείς τον εαυτό σου. Είναι ξεδιάντροπο.

Ειδική μνεία πρέπει να γίνει ωστόσο στη φίλη του Έπστιν. Νομίζω ότι υπήρξε ο εγκέφαλος πίσω από τα ερωτικά τους παιχνίδια.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12538
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 08 Ιουν 2020, 11:13

Όλοι έχετε το δικαίωμα του αυτοεξευτελισμού , αλλά σε ξεχωριστό νήμα , εδώ είναι για Netflix
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11439
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 08 Ιουν 2020, 11:14

enterprise-psi έγραψε:
08 Ιουν 2020, 11:13
Όλοι έχετε το δικαίωμα του αυτοεξευτελισμού , αλλά σε ξεχωριστό νήμα , εδώ είναι για Netflix
Έχει χαλάσει το τρόλλινγκ ντιτέκτορ σου. :lol:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12538
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 08 Ιουν 2020, 11:16

Δεν μετράει, μετά της 12:00 ξυπνάω 😬
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24756
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 08 Ιουν 2020, 11:42

lethal weapon η σειρα
εξαιρετικό αν και στην πλοκή κάνουν κάτι πολύ πολύ λαθος

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7879
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 08 Ιουν 2020, 15:19

Λεγεών έγραψε:
08 Ιουν 2020, 10:36
Γάταρος έγραψε:
03 Ιουν 2020, 09:41
Είδα χθες το πρώτο επεισόδιο και οι κοπέλες που κάνουν τις καταγγελίες δεν με πείθουν ιδιαίτερα. Μου δίνουν την αίσθηση ότι απλώς θέλουν ν' αρπάξουν κομμάτι της περιουσίας του. Απ' ό,τι έχω δει μέχρι στιγμής καμία δεν εξαναγκάστηκε να κάνει τίποτα. Δεν ξέρω ποια είναι η ηλικία συναίνεσης στις ΗΠΑ, πάντως στην Ελλάδα είναι τα 15. Δηλαδή αν ο Επστάιν ζούσε στην Ελλάδα, απ' ό,τι έχω δει μέχρι στιγμής τουλάχιστον, δεν θα είχε παραβιάσει κανένα νόμο.
Αν δεις μέχρι το τέλος της σειράς, τότε θα δεις ότι ο τύπος δύο μέρες πριν αυτοκτονήσει έβαλε τα λεφτά σε ένα τραστ ή κάτι τέτοιο, με συνέπεια κανείς να μην μπορεί να διεκδικήσει τίποτα.

Αμφιβάλλω αν θα δεις κάτι μεμπτό ακόμα και μέχρι το τέλος της σειράς βέβαια. Εδώ στο πρώτο επεισόδιο λένε οι αστυνομικοί ότι καλούσε κοριτσάκια από 12 μέχρι 16 στην βίλα του να του κάνουν μασάζ ολόγυμνα, και σου φαίνονται όλα νορμάλ διότι "ηλικία συναίνεσης λολ", τι να σου πει το τράφφικινγκ πιο μετά.
Είδα και το δεύτερο επεισόδιο από τα 4. Εγώ τοποθετούμαι στο τι έχω δει μέχρι τώρα. Μέχρι στιγμής δεν είδα τίποτα μη συναινετικό. Η πιο μικρή λέει ότι ήταν 14 όμως του είχε πει ότι είναι 15. Αυτά σύμφωνα με τις καταγγελίες τους γιατί ακόμα δεν έχω δει ποια είναι η άποψη της άλλης πλευράς.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3977
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 08 Ιουν 2020, 21:34

Σοβαρά τώρα, σας άρεσε η σειρά που βασίστηκε στην (εξαιρετική) ταινία “12 monkeys”;
Η μουνάρα, μουνάρα, αλλά σαν TV series είναι cringy & μούφα. Όχι τρελή μούφα να σε αναγκάζει να αλλάζεις κανάλι κ.λπ., αλλά με τον ανταγωνισμό που υπάρχει δεν είναι καν τριτοτέταρτη επιλογή. Μετά βίας περνάει τη βάση και τα κριτήριά μου δεν είναι και τα πιο αυστηρά...
Γενικώς, οι παραγωγές του Syfy είναι κατά κανόνα μέτριες έως κακές - το “12 monkeys” δεν αποτελεί εξαίρεση.
Είδα τα πρώτα 6-7 επεισόδια του 1ου κύκλου ευελπιστώντας σε βελτίωση και μετά το παράτησα παρότι είχα κατεβάσει όλο το 1ο season (τα videos διαγράφηκαν and that’s the end of it).
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών