Είδα στο Netflix

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23262
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 12 Μαρ 2023, 22:08

jason0 έγραψε:
12 Μαρ 2023, 21:53
vantono έγραψε:
11 Μαρ 2023, 18:36
Luther, ο έκπτωτος. Αρκετά καλό!
Προσπάθησα να το δω για μισή ώρα
Τι βλακεία είναι αυτή, όλο κλισέ και ηλίθιους χαρακτήρες, τζάμπα έχασα τις οικογενειακές ιστορίες
Για τα δικά μου γουστα το πηγαινε αρκετά καλά μέχρι τη μέση περιπου. Λιγο μετά τη μεση και μεχρι το τελος, παιρνει μια απότομη φθίνουσα πορεία.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 12 Μαρ 2023, 22:26

vantono έγραψε:
12 Μαρ 2023, 22:08
jason0 έγραψε:
12 Μαρ 2023, 21:53
vantono έγραψε:
11 Μαρ 2023, 18:36
Luther, ο έκπτωτος. Αρκετά καλό!
Προσπάθησα να το δω για μισή ώρα
Τι βλακεία είναι αυτή, όλο κλισέ και ηλίθιους χαρακτήρες, τζάμπα έχασα τις οικογενειακές ιστορίες
Για τα δικά μου γουστα το πηγαινε αρκετά καλά μέχρι τη μέση περιπου. Λιγο μετά τη μεση και μεχρι το τελος, παιρνει μια απότομη φθίνουσα πορεία.
Κάπως έτσι.
Συνολικά δεν ήταν ιδιαίτερα κακό.Βλεπονταν.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9248
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 13 Μαρ 2023, 13:39

vantono έγραψε:
11 Μαρ 2023, 18:36
Luther, ο έκπτωτος. Αρκετά καλό!
Βλέπεται και χωρίς να έχεις δει τη σειρά πρώτα, ή είναι προϋπόθεση; Ρωτάω, επειδή τη σειρά δεν την έχω παρακολουθήσει.

Εχμ, φαντάζομαι ότι έχει σχέση με τη σειρά, έτσι; Ίδιος τίτλος, ίδιος πρωταγωνιστής...
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23262
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Μαρ 2023, 14:11

Bic έγραψε:
13 Μαρ 2023, 13:39
vantono έγραψε:
11 Μαρ 2023, 18:36
Luther, ο έκπτωτος. Αρκετά καλό!
Βλέπεται και χωρίς να έχεις δει τη σειρά πρώτα, ή είναι προϋπόθεση; Ρωτάω, επειδή τη σειρά δεν την έχω παρακολουθήσει.

Εχμ, φαντάζομαι ότι έχει σχέση με τη σειρά, έτσι; Ίδιος τίτλος, ίδιος πρωταγωνιστής...
Ναι, αλλά βλέπεται και χωρίς να εχεις δει τη σειρά. Δεν σε αφηνει καπου απο το τέλος της σειράς και το συνεχιζει, ξεκινάει σχεδον αυτοτελώς. Οκ, δεν ειναι τοσο καλό οσο ηταν η σειρα βεβαια, αλλα βλέπεται.
Μπορει να μην κρινω και πολύ αντικειμενικά γιατί τον συγκεκριμένο τον πάω και σαν ηθοποιό. Ειναι παρα πολυ καλος όταν παίζει σοβαρους ρόλους και οχι κανενα παρατρεχάμενο ρόλο της Μαρβελ.
Στην ταινια Λουθερ, μπορουσε μεν και καλυτερα, αλλα και παλι, καλος ειναι.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9248
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 13 Μαρ 2023, 14:24

vantono έγραψε:
13 Μαρ 2023, 14:11
Bic έγραψε:
13 Μαρ 2023, 13:39
vantono έγραψε:
11 Μαρ 2023, 18:36
Luther, ο έκπτωτος. Αρκετά καλό!
Βλέπεται και χωρίς να έχεις δει τη σειρά πρώτα, ή είναι προϋπόθεση; Ρωτάω, επειδή τη σειρά δεν την έχω παρακολουθήσει.

Εχμ, φαντάζομαι ότι έχει σχέση με τη σειρά, έτσι; Ίδιος τίτλος, ίδιος πρωταγωνιστής...
Ναι, αλλά βλέπεται και χωρίς να εχεις δει τη σειρά. Δεν σε αφηνει καπου απο το τέλος της σειράς και το συνεχιζει, ξεκινάει σχεδον αυτοτελώς. Οκ, δεν ειναι τοσο καλό οσο ηταν η σειρα βεβαια, αλλα βλέπεται.
Μπορει να μην κρινω και πολύ αντικειμενικά γιατί τον συγκεκριμένο τον πάω και σαν ηθοποιό. Ειναι παρα πολυ καλος όταν παίζει σοβαρους ρόλους και οχι κανενα παρατρεχάμενο ρόλο της Μαρβελ.
Στην ταινια Λουθερ, μπορουσε μεν και καλυτερα, αλλα και παλι, καλος ειναι.
OK, θενκς.

Ναι, φυσικά, ο Έλμπα είναι γαμάτος. Από εποχή Wire ακόμα...
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25132
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 14 Μαρ 2023, 00:19

jason0 έγραψε:
12 Μαρ 2023, 21:53
vantono έγραψε:
11 Μαρ 2023, 18:36
Luther, ο έκπτωτος. Αρκετά καλό!
Προσπάθησα να το δω για μισή ώρα
Τι βλακεία είναι αυτή, όλο κλισέ και ηλίθιους χαρακτήρες, τζάμπα έχασα τις οικογενειακές ιστορίες
Γιγαντιαία παπαριά
Περισσότερες τρύπες και από την άμυνα της αεκ
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 14 Μαρ 2023, 10:14

Τέρμα παπαριά το Λούθερ, κλισέ, forced, χαζό και ο σεναριογράφος που βάσισε όλη την πλοκή στο ότι ο περισσότερος κόσμος προτιμάει να αυτοκτονήσει, να σκοτώσει και γενικά να κάνει πλάτες σε σεριαλ κιλλερ αρκεί να μην αποκαλυφθούν τα βίτσια του έχει σοβαρά ψυχολογικά θέματα και κάποιος πρέπει επειγόντως να ψάξει τους σκληρούς του.

disclaimer: χτύπησε τηλέφωνο και ξέχασα να δω το τέλος, αλλά δεν φαντάζομαι να μου άλλαζε ριζικά τη γνώμη το τελευταίο δεκάλεπτο.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 14 Μαρ 2023, 10:22

Stalker έγραψε:
14 Μαρ 2023, 10:14
Τέρμα παπαριά το Λούθερ, κλισέ, forced, χαζό και ο σεναριογράφος που βάσισε όλη την πλοκή στο ότι ο περισσότερος κόσμος προτιμάει να αυτοκτονήσει, να σκοτώσει και γενικά να κάνει πλάτες σε σεριαλ κιλλερ αρκεί να μην αποκαλυφθούν τα βίτσια του έχει σοβαρά ψυχολογικά θέματα και κάποιος πρέπει επειγόντως να ψάξει τους σκληρούς του.

disclaimer: χτύπησε τηλέφωνο και ξέχασα να δω το τέλος, αλλά δεν φαντάζομαι να μου άλλαζε ριζικά τη γνώμη το τελευταίο δεκάλεπτο.
Πως κατάφερες να δεις κι όσο είδες είναι αίνιγμα. Κανείς κανείς κανείς δεν πρόκειται να αυτοκτονήσει από φόβο μην αποκαλυφθεί πως είναι πούστης ξερωγω ή του αρέσουν βίντεο με πιτσιρίκια. Και το γκόλουμ που ήταν και μαστερμαιντ ενώ έτρεχε δεξια αριστερα γλιτώνοντας και κόβωντας μαλάκες μπάτσους έμοιαζε περισσότερο με τον φλας κι όχι με το γκόλουμ.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14546
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 14 Μαρ 2023, 10:23

Αφου είστε φουλ πρόβατα ολοι σας.
Γυναικολαγνοι, δέσμιοι των γυναικειών οπισθίων.
Οτι μαλάκια πάει στο νο1, αμέσως εκεί τα προβατοειδη πρόβατα να το κλικαρουν.
Δεν καταλαβαίνουν ότι είναι νο1 επειδή το βλέπουν οι καυλωμενες νυνοικυρες οι οποιες φαντασιωνονται τον μπρατσαρα μαύρο να τις κατακτά.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 14 Μαρ 2023, 11:25

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
14 Μαρ 2023, 10:22
Stalker έγραψε:
14 Μαρ 2023, 10:14
Τέρμα παπαριά το Λούθερ, κλισέ, forced, χαζό και ο σεναριογράφος που βάσισε όλη την πλοκή στο ότι ο περισσότερος κόσμος προτιμάει να αυτοκτονήσει, να σκοτώσει και γενικά να κάνει πλάτες σε σεριαλ κιλλερ αρκεί να μην αποκαλυφθούν τα βίτσια του έχει σοβαρά ψυχολογικά θέματα και κάποιος πρέπει επειγόντως να ψάξει τους σκληρούς του.

disclaimer: χτύπησε τηλέφωνο και ξέχασα να δω το τέλος, αλλά δεν φαντάζομαι να μου άλλαζε ριζικά τη γνώμη το τελευταίο δεκάλεπτο.
Πως κατάφερες να δεις κι όσο είδες είναι αίνιγμα. Κανείς κανείς κανείς δεν πρόκειται να αυτοκτονήσει από φόβο μην αποκαλυφθεί πως είναι πούστης ξερωγω ή του αρέσουν βίντεο με πιτσιρίκια. Και το γκόλουμ που ήταν και μαστερμαιντ ενώ έτρεχε δεξια αριστερα γλιτώνοντας και κόβωντας μαλάκες μπάτσους έμοιαζε περισσότερο με τον φλας κι όχι με το γκόλουμ.
Ταινίες για τις οποίες δεν έχεις καμιά προσδοκία βλέπονται εύκολα, και δεν είμαι κατά της σαπίλας και του exploitation επί της αρχής αν συνοδεύονται από ευρηματικότητα και καμιά καλή σκηνοθετική ματιά και έστω έναν αξιομνημόνευτο χαρακτήρα. Εδώ δυστυχώς είχαμε υβρίδιο με όλα τα κακά και κανένα από τα καλά, την μουντάδα και την κλισεδούρα του αστυνομικού θρίλερ της σειράς να συναντά την κακογουστιά και τον στείρο σαδισμό του exploitation.

Τουλάχιστον καταλαβαίνεις αμέσως με τι έχεις να κάνεις αφού ο σούπερ κακός να βάζει τον λούθερ φυλακή με ένα τηλέφωνο στον μαγικό κουμπιουτεράκια του είναι κάτι σαν την δεύτερη σκηνή :lol: Η ταινία είναι για χρυσά βατόμουρα.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 14 Μαρ 2023, 11:31

Stalker έγραψε:
14 Μαρ 2023, 11:25
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
14 Μαρ 2023, 10:22
Stalker έγραψε:
14 Μαρ 2023, 10:14
Τέρμα παπαριά το Λούθερ, κλισέ, forced, χαζό και ο σεναριογράφος που βάσισε όλη την πλοκή στο ότι ο περισσότερος κόσμος προτιμάει να αυτοκτονήσει, να σκοτώσει και γενικά να κάνει πλάτες σε σεριαλ κιλλερ αρκεί να μην αποκαλυφθούν τα βίτσια του έχει σοβαρά ψυχολογικά θέματα και κάποιος πρέπει επειγόντως να ψάξει τους σκληρούς του.

disclaimer: χτύπησε τηλέφωνο και ξέχασα να δω το τέλος, αλλά δεν φαντάζομαι να μου άλλαζε ριζικά τη γνώμη το τελευταίο δεκάλεπτο.
Πως κατάφερες να δεις κι όσο είδες είναι αίνιγμα. Κανείς κανείς κανείς δεν πρόκειται να αυτοκτονήσει από φόβο μην αποκαλυφθεί πως είναι πούστης ξερωγω ή του αρέσουν βίντεο με πιτσιρίκια. Και το γκόλουμ που ήταν και μαστερμαιντ ενώ έτρεχε δεξια αριστερα γλιτώνοντας και κόβωντας μαλάκες μπάτσους έμοιαζε περισσότερο με τον φλας κι όχι με το γκόλουμ.
Ταινίες για τις οποίες δεν έχεις καμιά προσδοκία βλέπονται εύκολα, και δεν είμαι κατά της σαπίλας και του exploitation επί της αρχής αν συνοδεύονται από ευρηματικότητα και καμιά καλή σκηνοθετική ματιά και έστω έναν αξιομνημόνευτο χαρακτήρα. Εδώ δυστυχώς είχαμε υβρίδιο με όλα τα κακά και κανένα από τα καλά, την μουντάδα και την κλισεδούρα του αστυνομικού θρίλερ της σειράς να συναντά την κακογουστιά και τον στείρο σαδισμό του exploitation.

Τουλάχιστον καταλαβαίνεις αμέσως με τι έχεις να κάνεις αφού ο σούπερ κακός να βάζει τον λούθερ φυλακή με ένα τηλέφωνο στον μαγικό κουμπιουτεράκια του είναι κάτι σαν την δεύτερη σκηνή :lol: Η ταινία είναι για χρυσά βατόμουρα.
έτσι είναι

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23262
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 18 Μαρ 2023, 19:15

Μαυροκαθρέφτης: Bandersnatch. Εθιστικό, το πουστικο!
Ανακάλυψα και σενάριο/πλοκή που την προηγουμενη φορά που το ειχα δει, πριν χρονια, δεν ειχα ανακαλυψει :lol:

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9248
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 19 Μαρ 2023, 12:02

vantono έγραψε:
18 Μαρ 2023, 19:15
Μαυροκαθρέφτης: Bandersnatch. Εθιστικό, το πουστικο!
Ανακάλυψα και σενάριο/πλοκή που την προηγουμενη φορά που το ειχα δει, πριν χρονια, δεν ειχα ανακαλυψει :lol:
Έλα ρε, γίνεται κι αυτό; Κι εγώ πιστεύω ότι είχα κάνει όλα τα πιθανά σενάρια τότενες, λες να υπάρχουν κι άλλα που μου ξέφυγαν; :smt017
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23262
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 19 Μαρ 2023, 14:13

Bic έγραψε:
19 Μαρ 2023, 12:02
vantono έγραψε:
18 Μαρ 2023, 19:15
Μαυροκαθρέφτης: Bandersnatch. Εθιστικό, το πουστικο!
Ανακάλυψα και σενάριο/πλοκή που την προηγουμενη φορά που το ειχα δει, πριν χρονια, δεν ειχα ανακαλυψει :lol:
Έλα ρε, γίνεται κι αυτό; Κι εγώ πιστεύω ότι είχα κάνει όλα τα πιθανά σενάρια τότενες, λες να υπάρχουν κι άλλα που μου ξέφυγαν; :smt017
Δεν θυμάμαι να ειχα δει το σεναριο που ο μουσάς αφεντικός πηγαινει σπιτι του πρωταγωνιστη. Σαν να θυμάμαι ότι μονο με τον ξανθό ειχα δει να πηγαινει, και με τη γκόμενά του που τον εψαχνε.
Δυο φορές την εχω δει παντως, και τις δύο δεν την εχω αφησει να κυλήσει ως εχει. Όλο έπαιζα.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14546
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 24 Μαρ 2023, 20:15

Νυχτερινος Πρακτορας το εχει δει κανεις?
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών