Είδα στο Netflix

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7879
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 09 Δεκ 2019, 15:42

Είδα τον Ιρλανδό. Να ξεκαθαρίσω ότι σπανίως βλέπω καινούριες ταινίες. Βλέπω συνέχεια τις ίδιες ταινίες, κυρίως τις παλιές του Σκορτσέζε και του Ταραντίνο. Αφού ο Ιρλανδός είναι Σκορτσέζε έπρεπε να τον δω. Πρώτη φορά στη ζωή μου κοιμήθηκα τόσες φορές σε μια ταινία. Τώρα δεν έχω διάθεση να δω ούτε και την καινούρια του Ταραντίνο αφού όπως λένε οι περισσότεροι πρόκειται περί παπαριάς.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Keyser Soze
Δημοσιεύσεις: 2807
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 15:22

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Keyser Soze » 09 Δεκ 2019, 15:53

Γάταρος έγραψε:
09 Δεκ 2019, 15:42
Είδα τον Ιρλανδό. Να ξεκαθαρίσω ότι σπανίως βλέπω καινούριες ταινίες. Βλέπω συνέχεια τις ίδιες ταινίες, κυρίως τις παλιές του Σκορτσέζε και του Ταραντίνο. Αφού ο Ιρλανδός είναι Σκορτσέζε έπρεπε να τον δω. Πρώτη φορά στη ζωή μου κοιμήθηκα τόσες φορές σε μια ταινία. Τώρα δεν έχω διάθεση να δω ούτε και την καινούρια του Ταραντίνο αφού όπως λένε οι περισσότεροι πρόκειται περί παπαριάς.
Του Tαραντινο ειναι 5 φορες χειρότερη απο το Irishman . Πάντως δεν το βρήκα βαρετό τον Ιρλανδο. Καλη ταινια ειναι αν και ενόχλησε η μεγάλη ηλικία των πρωταγωνιστων(τi να κανει το CGI :roll: ) ........
SpoilerShow
ΔΕΝ ευθύνεται ο Frank στην πραγματικοτητα για τον θανατο του Hoffa.To βιβλιο που βασίζεται η ταινια ειναι για τα πανηγύρια.Ο Frank Sheeran ήταν παπατζής

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 13 Δεκ 2019, 16:47

Σειρα. Η πόλη δίπλα στο ποτάμι. Εμένα μαρεσε. Ίσως βέβαια μόνο σε μένα να αρέσουν αυτά. :003: Δεν σας την προτεινω λοιπόν.

Σειρά. Ταινίες με τις οποίες μεγαλωσαμε. Δείχνει πως γυρίστηκαν κάποιες ταινίες. Μαρεσε πολύ.

Όταν ημανε μικρή εγραφα σε βιντεοκασετες, ταινιες που μου άρεσαν πολύ, κ τις έβλεπα συνεχεια. Μια απο αυτές ήταν κ ο πρίγκιπας της Ζαμουντα. Την ξαναδα χθες μετα από πολλά χρόνια! :romance-hearteyes:

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 26 Δεκ 2019, 11:49

Επιτέλους μια καλή ταινία στο νέτφλιξ. Οι δύο πάπες, όπου γίνεται σαφές ότι μόνο συμβιβασμένοι ειρηνοποιοί κληρονομούν την αγιότητα του θρόνου αφού οι πραγματικοί μάρτυρες έχουν όλοι πεθάνει.
Είμαι της γνώμης γενικώς ότι αν ξεπεράσει κάποιος τα 80 είναι βάρος στον κόσμο και στον εαυτό του. Με εξαίρεση τον Άντονυ Χόπκινς.


Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11434
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 30 Δεκ 2019, 22:38

Don’t fuck with cats.

Τρομακτικό.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

User_601

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 03 Ιαν 2020, 20:32

''Μεσσιας'' Εφτασα στο 9ο επεισοδιο,.Ωραια το παρακολουθεις,ευχαριστα.
Στα συν του,οτι δεν ειναι μονο στα αμερικανικα.Στο ισραηλ μιλανε ισραηλιτικα,οι αραβες αραβικα.
Καλουλι.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11905
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 04 Ιαν 2020, 10:29

Εσθήρ έγραψε:
03 Ιαν 2020, 20:32
''Μεσσιας'' Εφτασα στο 9ο επεισοδιο,.Ωραια το παρακολουθεις,ευχαριστα.
Στα συν του,οτι δεν ειναι μονο στα αμερικανικα.Στο ισραηλ μιλανε ισραηλιτικα,οι αραβες αραβικα.
Καλουλι.
Είδα χθες τα 3 πρώτα.Πολυ καλο.
Μου θυμίζει το leftovers λίγο.

User_601

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 04 Ιαν 2020, 11:06

taliban έγραψε:
04 Ιαν 2020, 10:29
Εσθήρ έγραψε:
03 Ιαν 2020, 20:32
''Μεσσιας'' Εφτασα στο 9ο επεισοδιο,.Ωραια το παρακολουθεις,ευχαριστα.
Στα συν του,οτι δεν ειναι μονο στα αμερικανικα.Στο ισραηλ μιλανε ισραηλιτικα,οι αραβες αραβικα.
Καλουλι.
Είδα χθες τα 3 πρώτα.Πολυ καλο.
Μου θυμίζει το leftovers λίγο.
Το leftovers δεν το εχω δει.Καλο; Αν ειναι να το δω και αυτο. :D

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 04 Ιαν 2020, 11:07

Εσθήρ έγραψε:
04 Ιαν 2020, 11:06
taliban έγραψε:
04 Ιαν 2020, 10:29
Εσθήρ έγραψε:
03 Ιαν 2020, 20:32
''Μεσσιας'' Εφτασα στο 9ο επεισοδιο,.Ωραια το παρακολουθεις,ευχαριστα.
Στα συν του,οτι δεν ειναι μονο στα αμερικανικα.Στο ισραηλ μιλανε ισραηλιτικα,οι αραβες αραβικα.
Καλουλι.
Είδα χθες τα 3 πρώτα.Πολυ καλο.
Μου θυμίζει το leftovers λίγο.
Το leftovers δεν το εχω δει.Καλο; Αν ειναι να το δω και αυτο. :D
Αρχίζει καλά αλλά μετά επαναλαμβάνεται.

User_601

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 04 Ιαν 2020, 11:09

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
04 Ιαν 2020, 11:07
Εσθήρ έγραψε:
04 Ιαν 2020, 11:06
taliban έγραψε:
04 Ιαν 2020, 10:29


Είδα χθες τα 3 πρώτα.Πολυ καλο.
Μου θυμίζει το leftovers λίγο.
Το leftovers δεν το εχω δει.Καλο; Αν ειναι να το δω και αυτο. :D
Αρχίζει καλά αλλά μετά επαναλαμβάνεται.
Καταλαβα.Θενκς. :D
Κατα τα αλλα εχω κρατησει το μισο 9ο και το 10ο επεισοδιο του Μεσσια για σημερα,Σε κραταει ωραια γμτ.Κριμα μονο 10 επεισοδια.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 04 Ιαν 2020, 11:12

Εσθήρ έγραψε:
04 Ιαν 2020, 11:09
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
04 Ιαν 2020, 11:07
Εσθήρ έγραψε:
04 Ιαν 2020, 11:06


Το leftovers δεν το εχω δει.Καλο; Αν ειναι να το δω και αυτο. :D
Αρχίζει καλά αλλά μετά επαναλαμβάνεται.
Καταλαβα.Θενκς. :D
Κατα τα αλλα εχω κρατησει το μισο 9ο και το 10ο επεισοδιο του Μεσσια για σημερα,Σε κραταει ωραια γμτ.Κριμα μονο 10 επεισοδια.
Δεν το έχω αρχίσει. Βρίζει χριστούς και παναγίες; Αν ναι, θα μου ήταν λίγο δύσκολο να το παρακολουθήσω. Είμαι δεκτικός στην κριτική θρησκείας μόνο όταν αυτή γίνεται από το θεό.

User_601

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 04 Ιαν 2020, 13:10

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
04 Ιαν 2020, 11:12
Εσθήρ έγραψε:
04 Ιαν 2020, 11:09
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
04 Ιαν 2020, 11:07


Αρχίζει καλά αλλά μετά επαναλαμβάνεται.
Καταλαβα.Θενκς. :D
Κατα τα αλλα εχω κρατησει το μισο 9ο και το 10ο επεισοδιο του Μεσσια για σημερα,Σε κραταει ωραια γμτ.Κριμα μονο 10 επεισοδια.
Δεν το έχω αρχίσει. Βρίζει χριστούς και παναγίες; Αν ναι, θα μου ήταν λίγο δύσκολο να το παρακολουθήσω. Είμαι δεκτικός στην κριτική θρησκείας μόνο όταν αυτή γίνεται από το θεό.
Οχι,δεν εχω προσεξει κατι ιδιαιτερο.
Κατα τα αλλα αδυνατω να παρακολουθισω αυτο που εγραψες.Εισαι δεκτικος στην κριτικη θρησκειας μονο οταν αυτη γινεται απο τον θεο ειναι για γέλια.Προυποθετει πιστη στην υπαρξη θεου και δεν ειναι υποχρεωτικο. :smt018.Επισης αποκλειει φασιστικα την κριτικη θρησκειων απο τους ανθρωπους .Για αυτο ειναι για γέλια.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 04 Ιαν 2020, 13:42

Εσθήρ έγραψε:
04 Ιαν 2020, 13:10
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
04 Ιαν 2020, 11:12
Εσθήρ έγραψε:
04 Ιαν 2020, 11:09


Καταλαβα.Θενκς. :D
Κατα τα αλλα εχω κρατησει το μισο 9ο και το 10ο επεισοδιο του Μεσσια για σημερα,Σε κραταει ωραια γμτ.Κριμα μονο 10 επεισοδια.
Δεν το έχω αρχίσει. Βρίζει χριστούς και παναγίες; Αν ναι, θα μου ήταν λίγο δύσκολο να το παρακολουθήσω. Είμαι δεκτικός στην κριτική θρησκείας μόνο όταν αυτή γίνεται από το θεό.
Οχι,δεν εχω προσεξει κατι ιδιαιτερο.
Κατα τα αλλα αδυνατω να παρακολουθισω αυτο που εγραψες.Εισαι δεκτικος στην κριτικη θρησκειας μονο οταν αυτη γινεται απο τον θεο ειναι για γέλια.Προυποθετει πιστη στην υπαρξη θεου και δεν ειναι υποχρεωτικο. :smt018.Επισης αποκλειει φασιστικα την κριτικη θρησκειων απο τους ανθρωπους .Για αυτο ειναι για γέλια.
Εννοώ ότι είμαι σύμφωνος με την παρέμβαση π.χ. του Χριστού στον ναό του Σολομώντα. Την ίδια κριτική πιστεύω ότι είμαι ικανός πια να ασκήσω μόνος μου και κατά το δοκούν. Καλλιτεχνικά ανέχομαι έναν χριστό που πλάγιασε με την Μαγδαληνή και δυο τρεις ακόμη, που προτίμησε την ανθρώπινη φύση του αλλά σε καμία περίπτωση δεν είμαι έτοιμος να ανεχτώ έναν χριστό ομοφυλόφιλο.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Ιαν 2020, 13:55

Νομίζω ότι το "Μεσσίας" παίζει περισσότερο στο πολιτικό παρά στο θρησκευτικό επίπεδο. Εντάξει, βλέπεται ευχάριστα αλλά δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο. Προσωπικώς δεν μου αρέσει ούτε ο πρωταγωνιστής ούτε η εναλλαγή των κλισέ και "ανατροπών" που χρησιμοποιούνται.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11905
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 04 Ιαν 2020, 13:56

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Ιαν 2020, 13:55
Νομίζω ότι το "Μεσσίας" παίζει περισσότερο στο πολιτικό παρά στο θρησκευτικό επίπεδο. Εντάξει, βλέπεται ευχάριστα αλλά δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο. Προσωπικώς δεν μου αρέσει ούτε ο πρωταγωνιστής ούτε η εναλλαγή των κλισέ και "ανατροπών" που χρησιμοποιούνται.
Έχει και θρησκευτικό με τη έννοια πως παρουσιάζεται ο αντίχριστος των μουσουλμάνων κατά τις γραφές τους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών