Είδα στο Netflix

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11958
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 05 Φεβ 2019, 21:58

Dogs of Berlin μπομπα

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7452
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 05 Φεβ 2019, 22:03

taliban έγραψε:
05 Φεβ 2019, 21:58
Dogs of Berlin μπομπα
είδα 1.5 επεισόδιο..δεν εθνουσιάστηκα ιδιαίτερα. Ίσως του δώσω μια ευκαιρία ακόμη.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9518
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 05 Φεβ 2019, 22:05

taliban έγραψε:
05 Φεβ 2019, 21:58
Dogs of Berlin μπομπα
Ωραιος, στα υπ'οψιν λοιπον....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9518
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 05 Φεβ 2019, 22:06

Black List, Paranoid, Luther, Black Mirror, Lucifer, Sinner. Γενικα εχει ακρετες σειρες που αξιζουν, απο ταινιες δεν λεει....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9518
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 05 Φεβ 2019, 22:28

Narcos, Mind Hunter, Sherlock, Outlander, Black Sails δεν μπορω να τα θυμηθω ολα....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11958
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 09 Φεβ 2019, 23:29

Unauthorized living .

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7907
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 10 Φεβ 2019, 01:13

Είδα τον Ίκαρο. Την έχω χεσμένη τη Ρωσία αλλά από τη στιγμή που γνωρίζουμε ότι το ντόπινγκ είναι μια μάστιγα που αφορά όλες τις χώρες μ' εκνευρίζει η στοχοποίηση μιας μόνο χώρας.


Οι Μπράιαν Φόγκελ και Νταν Κόγκαν κέρδισαν το Όσκαρ 2018 Καλύτερου Ντοκιμαντέρ για το Icarus, που αναφέρεται στο μεγάλο σκάνδαλο ντοπαρίσματος της ρωσικής Oλυμπιακής ομάδας.

O Ίκαρος (Icarus) αποκαλύπτει πώς εκτελέστηκε η μεγαλύτερη υπόθεση ντόπινγκ στον αθλητισμό, μετά εκείνης της Ανατολικής Γερμανίας το '70 -και αγόρασε το Netflix, των +100 εκατομμυρίων συνδρομητών, σε 190 χώρες, για 5 εκατομμύρια δολάρια.

Ο Φόγκελ ήταν περίεργος να μάθει πώς μπορεί να ντοπαριστεί και μην τον πιάσουν. Η περιέργεια και η τύχη που είχε οδήγησαν στην αποβολή της Ρωσίας από τους Ολυμπιακούς Αγώνες, στην αποκάλυψη ενός σκανδάλου που θέτει υπό αμφισβήτηση όλα τα σπορ.

Όσο για το αποτέλεσμα της έρευνας, όπως την είχε προσδιορίσει αρχικά, ενημέρωσε ότι "μόλις τελείωσα τον αγώνα μου, δεν μπορούσα να περπατήσω. Ναι μεν τερμάτισα 14ος στους 440, αλλά πέρασα τον επόμενο μήνα σε αποθεραπεία και με πατερίτσες αγκαλιά. Ένιωθα κατεστραμένος. Τη δεύτερη χρονιά, μετά τον τερματισμό ένιωθα έτοιμος... να δώσω άλλον αγώνα. Συνήλθα πιο γρήγορα. Οι ουσίες με βοήθησαν να αναρρώσω πιο γρήγορα".

https://www.sport24.gr/genika/oskar-kal ... 06480.html
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7907
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 10 Φεβ 2019, 01:16

Eίδα το Ντόναλντ Τραμπ: Aμερικάνικο Όνειρο. Στο netflix είναι οπότε μπορείτε να καταλάβετε ότι πρόκειται για έκφραση του αντιτραμπικού κατιμά.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7907
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 10 Φεβ 2019, 01:23

Από stand up comedy δείτε και τα δύο του Joe Rogan. Εξαιρετικός. Βέβαια επαναλαμβάνω ότι μιλάμε για netflix, έτσι; Στα πάντα υπάρχει μια δόση αντιτραμπικού κατιμά.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7907
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 10 Φεβ 2019, 01:28

Είδα το Ρόνι Κόλμαν: O Bασιλιάς



Καλό είναι. Φυσικά προκαλεί θλίψη το πώς κατάντησε ένας άντρας που υπήρξε τόσο δυνατός.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10166
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 10 Φεβ 2019, 01:32

Σειρες δεν βλεπω απο ταινιες οπως προείπατε ψιλοψοφιο , εκτος μερικων οι υπολοιπες ειναι κατι σαν b movie . Ολα καλα .

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7907
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 10 Φεβ 2019, 01:33

Είδα και τα τρία επεισόδια του "Μετά το πορνό". Διάφοροι συνταξιούχοι πορνοστάρς μιλούν για τη ζωή τους. Για τσόντες μιλούν οπότε καταλαβαίνετε ότι δε μπορεί να μην έχει ενδιαφέρον.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γάταρος την 10 Φεβ 2019, 01:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7907
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 10 Φεβ 2019, 01:36

Νon4me έγραψε:
10 Φεβ 2019, 01:32
Σειρες δεν βλεπω απο ταινιες οπως προείπατε ψιλοψοφιο , εκτος μερικων οι υπολοιπες ειναι κατι σαν b movie . Ολα καλα .
Αν κάποιος σκοπεύει να πληρώσει netflix για να βλέπει ταινίες κατά την άποψή μου καλύτερα να κρατήσει τα λεφτά του. Εγώ που θέλω να βλέπω ντοκιμαντέρ, καμιά σειρά, κάνα stand up comedy και σπανίως καμια ταινία, το πληρώνω ευχαρίστως.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10166
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 10 Φεβ 2019, 01:46

Γάταρος έγραψε:
10 Φεβ 2019, 01:36
Νon4me έγραψε:
10 Φεβ 2019, 01:32
Σειρες δεν βλεπω απο ταινιες οπως προείπατε ψιλοψοφιο , εκτος μερικων οι υπολοιπες ειναι κατι σαν b movie . Ολα καλα .
Αν κάποιος σκοπεύει να πληρώσει netflix για να βλέπει ταινίες κατά την άποψή μου καλύτερα να κρατήσει τα λεφτά του. Εγώ που θέλω να βλέπω ντοκιμαντέρ, καμιά σειρά, κάνα stand up comedy και σπανίως καμια ταινία, το πληρώνω ευχαρίστως.
Ετσι ειναι. :smt023

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7907
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 10 Φεβ 2019, 01:57

Eίδα το "Πάρε τα χάπια σου" το οποίο έχει ως θέμα το Adderall το οποίο δίδεται σε όσους πάσχουν από διαταραχή ελλειμματικής προσοχής αλλά το παίρνουν και όσοι θέλουν να βελτιώσουν την πνευματική τους εργασία. Σύμφωνα με το ντοκιμαντέρ η αμφεταμίνη είναι πολύ διαδεδομένη στην αμερικανική κοινωνία. Το ντοκιμαντέρ έχει ενδιαφέρον.



Βέβαια όπως αναφέρουν πολλοί και στα σχόλια του trailer που παραθέτω, σε κάνει να θέλεις να πάρεις adderall ακόμα κι αν δεν είσαι τύπος που πειραματίζεται με τέτοιου είδους ουσίες.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών