Είδα στο Netflix

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 02 Φεβ 2019, 12:18

Από τότε που έκλεισε το kickass έπαψα ν'ασχολούμαι με κατέβασμα ταινιών οπότε δουλεύω το netflix αν και σκυλοβρομάει πολιτισμικό μαρξισμό. Έχω καταλάβει ότι πολλοί από εδώ βλέπετε netflix οπότε αν θέλετε να κάνετε κάνα review ρίξτε το εδώ.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 02 Φεβ 2019, 12:20

Γάταρος έγραψε:
02 Φεβ 2019, 12:18
Από τότε που έκλεισε το kickass έπαψα ν'ασχολούμαι με κατέβασμα ταινιών οπότε δουλεύω το netflix αν και σκυλοβρομάει πολιτισμικό μαρξισμό. Έχω καταλάβει ότι πολλοί από εδώ βλέπετε netflix οπότε αν θέλετε να κάνετε κάνα review ρίξτε το εδώ.
Δεν έχει κλείσει το kickass.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 02 Φεβ 2019, 12:27

klg έγραψε:
02 Φεβ 2019, 12:20
Γάταρος έγραψε:
02 Φεβ 2019, 12:18
Από τότε που έκλεισε το kickass έπαψα ν'ασχολούμαι με κατέβασμα ταινιών οπότε δουλεύω το netflix αν και σκυλοβρομάει πολιτισμικό μαρξισμό. Έχω καταλάβει ότι πολλοί από εδώ βλέπετε netflix οπότε αν θέλετε να κάνετε κάνα review ρίξτε το εδώ.
Δεν έχει κλείσει το kickass.
Έκλεισε το πρώτο με τα πολλά σχόλια και τα άλλα δεν τα πολυεμπιστεύομαι.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 02 Φεβ 2019, 12:30

Ξαναείδα τον Δράκουλα γιατί είναι μια από τις αγαπημένες μου ταινίες.



Ξαναείδα το Γρήγορη και θανάσιμη γιατί είναι αρκετά καλό.

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
The Great Leader
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 12:30

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Great Leader » 02 Φεβ 2019, 12:32

Υπερεκτιμημένο το netflix. Έπεσα στην παγίδα και το έβαλα,άλλα δεν έχει κάτι τρομερό. Ειδικά αν ψάχνεσαι για ταινίες, είναι ελλειπέστατο.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 02 Φεβ 2019, 12:34

Γάταρος έγραψε:
02 Φεβ 2019, 12:27
klg έγραψε:
02 Φεβ 2019, 12:20
Γάταρος έγραψε:
02 Φεβ 2019, 12:18
Από τότε που έκλεισε το kickass έπαψα ν'ασχολούμαι με κατέβασμα ταινιών οπότε δουλεύω το netflix αν και σκυλοβρομάει πολιτισμικό μαρξισμό. Έχω καταλάβει ότι πολλοί από εδώ βλέπετε netflix οπότε αν θέλετε να κάνετε κάνα review ρίξτε το εδώ.
Δεν έχει κλείσει το kickass.
Έκλεισε το πρώτο με τα πολλά σχόλια και τα άλλα δεν τα πολυεμπιστεύομαι.
Κανένα p2p torrent scheme δεν μπορείς να εμπιστευτείς anyway. Τo Netflix στο ελλαδιστάν έχει περίπου το 30% του content του αμερικανικού, οπότε άμα δεν σου είναι αδιάφορο τα να δίνεις 7 ευρώ το μήνα (ή όσο έχει πάει τεσπα), αν δεν βρεις κάνα αμερικάνικο VPN δεν μπορώ να σου πω ότι αξίζει και πάρα πολύ.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 02 Φεβ 2019, 12:42

The Great Leader έγραψε:
02 Φεβ 2019, 12:32
Υπερεκτιμημένο το netflix. Έπεσα στην παγίδα και το έβαλα,άλλα δεν έχει κάτι τρομερό. Ειδικά αν ψάχνεσαι για ταινίες, είναι ελλειπέστατο.
Όποιος το θέλει για ταινίες πραγματικά είναι ελλειπέστατο. Εγώ το έβαλα κυρίως για τα ντοκιμαντέρ. Και για σειρές καλό είναι.
klg έγραψε:
02 Φεβ 2019, 12:34
Κανένα p2p torrent scheme δεν μπορείς να εμπιστευτείς anyway. Τo Netflix στο ελλαδιστάν έχει περίπου το 30% του content του αμερικανικού, οπότε άμα δεν σου είναι αδιάφορο τα να δίνεις 7 ευρώ το μήνα (ή όσο έχει πάει τεσπα), αν δεν βρεις κάνα αμερικάνικο VPN δεν μπορώ να σου πω ότι αξίζει και πάρα πολύ.
Έχω vpn αλλά το θέμα είναι ότι δε με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα οι ταινίες και δεν τα πάω πολύ καλά με την τεχνολογία οπότε βαριέμαι κάθε φορά να ψάχνω ποια βήματα πρέπει να κάνω για να μην έχω πρόβλημα. Αν βρω λίγο ελεύθερο χρόνο για άραγμα θα προτιμήσω να δω ένα ντοκιμαντέρ οπότε μπαίνω netflix και ξεμπερδεύω.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 02 Φεβ 2019, 12:44

το Netflix δεν ειναι video club ή torrentaδικο είναι ιντερνετικός τηλεοπτικός σταθμός με δικές του παραγωγές και ως τέτοιος πρέπει να κρίνεται.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 02 Φεβ 2019, 12:45

Οκ άμα δεν σε απασχολεί το κόστος, για να μπαίνεις να βλέπεις μια φορά στο τόσο κάτι, το netflix έχει μακράν την καλύτερη εμπειρία χρήσης.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 02 Φεβ 2019, 12:53

klg έγραψε:
02 Φεβ 2019, 12:45
Οκ άμα δεν σε απασχολεί το κόστος, για να μπαίνεις να βλέπεις μια φορά στο τόσο κάτι, το netflix έχει μακράν την καλύτερη εμπειρία χρήσης.
Ναί είναι κυρίως για κάποιους σαν εμένα που χωρίς πολλά - πολλά θέλουμε να πατάμε play και να ξεκινάει η προβολή. Σκέψου ότι άρχισα να βλέπω και σειρές, κάτι που έκανα πολύ σπάνια παλαιότερα. Μια που το ανέφερα, να πω ότι ξεκίνησα να βλέπω το breaking bad γιατί ποτέ δε συνάντησα κάποιον που να μου πει ότι δεν του αρέσει. Επίσης βλέπω και το black mirror που κι αυτό είναι πολύ καλό.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 02 Φεβ 2019, 13:11

klg έγραψε:
02 Φεβ 2019, 12:45
Οκ άμα δεν σε απασχολεί το κόστος, για να μπαίνεις να βλέπεις μια φορά στο τόσο κάτι, το netflix έχει μακράν την καλύτερη εμπειρία χρήσης.
γιατί για να βλέπεις συστηματικά τηλεοπτικές σειρές δεν ειναι καλό;

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 03 Φεβ 2019, 20:00

gassim έγραψε:
02 Φεβ 2019, 13:11
klg έγραψε:
02 Φεβ 2019, 12:45
Οκ άμα δεν σε απασχολεί το κόστος, για να μπαίνεις να βλέπεις μια φορά στο τόσο κάτι, το netflix έχει μακράν την καλύτερη εμπειρία χρήσης.
γιατί για να βλέπεις συστηματικά τηλεοπτικές σειρές δεν ειναι καλό;
Εγώ αυτή τη στιγμή δεν έχω να δω τίποτα decent στο Νetflix στην Ελλάδα. Επίσης είναι τουλάχιστον παράλογο να πληρώνεις το Netflix στην τιμή της Αμερικής και να έχεις το 30% του content.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 03 Φεβ 2019, 20:03

Τώρα βλέπω the good wife.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 03 Φεβ 2019, 20:04

Ναι, τι βλακεία είναι πάλι αυτή; Γιατί δεν έχουν διαθέσιμες ταινίες και χωρίς ελληνικούς υπότιτλους; Απλά πράγματα.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24352
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Είδα στο Netflix

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 05 Φεβ 2019, 21:57

Είδα το The Great Wall.

5 αστεράκια

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών