8 σεζόν G.O.T

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 01 Νοέμ 2019, 17:42

Nero έγραψε:
01 Νοέμ 2019, 17:39
Λεγεών έγραψε:
01 Νοέμ 2019, 17:36
Paralimnitis έγραψε:
31 Οκτ 2019, 19:19

Ειναι μαλακες, το bloodmoon θα διαδραματιζοταν σε μια ιστορικη περιοδο για την οποια γνωριζουμε ελαχιστα και αυτο το εκανε ενδιαφερον,για την κατακτηση του westeros απο τους ταγκαρυεν ξερουμε τα παντα απο τα βιβλια,γιατι ειναι προτιμοτερο αυτο το preguel απο το αρχικο bloodmoon,επειδη εχει δρακους?
Γιατί πλέον δεν έχουν τίποτα να μας πουν οι WW. Είδαμε πως φτιάχτηκαν, είδαμε πως πεθαίνουν, τέλος. Δεν υπάρχει πλέον μυστήριο.

Οι Ταργκάρυεν δεν έχουν μυστήριο υπό την έννοια ότι η ιστορία τους είναι γνωστή, αλλά έχουν ίντριγκα, πολιτική και ενδοοικογενειακό σεξ.
Όχι μόνο τα είδαμε όλα αυτά αλλά η ιστορία τους τελείωσε σαν υγρή κλανιά σε λεωφορείο απο μπάρμπα που έφαγε μπρόκολο και προσπάθησε μάταια να την κρατήσει. Λογική επιλογή.

όσο δεν ασχολούνται οι 2 κλόουν με το καινούργιο πρικουελ, στηρίζουμε
Διαφωνώ, υπήρχαν πολλά για να εξηγήσουν, από τον ερχομό των αντάλ και την δημιουργία του ντόρν, στην δημιουργία του τείχους και της φρουράς.
Υπήρχαν και πολλοί χαρακτήρες, από τον Αζόρ Αχάι, στον Μπραν δι μπίλντερ και στον γενάρχη των Λάννιστερς.

Άσε που με την Βατς θα βλέπαμε και ένα γκομενάκι επιτέλους, αντί για αγγούρια και κοντοπούτανα.

Nero

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 01 Νοέμ 2019, 17:48

aljawn έγραψε:
01 Νοέμ 2019, 17:42
Nero έγραψε:
01 Νοέμ 2019, 17:39
Λεγεών έγραψε:
01 Νοέμ 2019, 17:36


Γιατί πλέον δεν έχουν τίποτα να μας πουν οι WW. Είδαμε πως φτιάχτηκαν, είδαμε πως πεθαίνουν, τέλος. Δεν υπάρχει πλέον μυστήριο.

Οι Ταργκάρυεν δεν έχουν μυστήριο υπό την έννοια ότι η ιστορία τους είναι γνωστή, αλλά έχουν ίντριγκα, πολιτική και ενδοοικογενειακό σεξ.
Όχι μόνο τα είδαμε όλα αυτά αλλά η ιστορία τους τελείωσε σαν υγρή κλανιά σε λεωφορείο απο μπάρμπα που έφαγε μπρόκολο και προσπάθησε μάταια να την κρατήσει. Λογική επιλογή.

όσο δεν ασχολούνται οι 2 κλόουν με το καινούργιο πρικουελ, στηρίζουμε
Διαφωνώ, υπήρχαν πολλά για να εξηγήσουν, από τον ερχομό των αντάλ και την δημιουργία του ντόρν, στην δημιουργία του τείχους και της φρουράς.
Υπήρχαν και πολλοί χαρακτήρες, από τον Αζόρ Αχάι, στον Μπραν δι μπίλντερ και στον γενάρχη των Λάννιστερς.

Άσε που με την Βατς θα βλέπαμε και ένα γκομενάκι επιτέλους, αντί για αγγούρια και κοντοπούτανα.
ναι, να κάνανε πάλι παραμύθι και να ξύνανε το κεφάλι τους "πως διάολο θα το γυρίσουμε αυτό" προσπαθώντας παράλληλα να διευρύνουν το κοινό σε θεατές που δεν ενδιαφέρονται για παραμύθια. Ασε ρε φίλε. Καλύτερα η βασιλική σαπουνόπερα με αίμα και σπέρμα. Τουλάχιστον θα ξέρεις απο την αρχή τι παίρνεις. Αν σ'αρέσει κάθεσαι, αν δε γουστάρεις μένει μακριά. Δεν θα σε πιάσουν κορόιδο που άλλη σειρά γύριζαν για 4 χρόνια και εντελώς άλλη τα επόμενα 4 :lol:

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 01 Νοέμ 2019, 17:54

Με τους Ταργκάρυεν, θα κλαίγονται πάλι ότι δεν έχουν λεφτά για σιτζιάι.
Αντί για Μπαλέριον, τους βλέπω να γυρίζουν κανένα δράκο σαν αυτούς της κινεζικής πρωτοχρονιάς.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7502
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 01 Νοέμ 2019, 17:55

η μλκια με τα πρικουελ ειναι οτι ξερεις που καταληγουνε και χανεται το ενδιαφερον

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12534
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 01 Νοέμ 2019, 19:28

People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Paralimnitis
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 16:33

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paralimnitis » 03 Νοέμ 2019, 22:46

Λεγεών έγραψε:
01 Νοέμ 2019, 17:36
Paralimnitis έγραψε:
31 Οκτ 2019, 19:19
Rocco Siffredi έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:28
χθες ακυρωσανε και το prequel που ετοιμαζανε

στα θετικα οτι γλυτωσε το Star Wars απο το διδυμο David Benioff & D.B. Weiss θα ασχοληθουνε με το νετφλιξ λεει
Ειναι μαλακες, το bloodmoon θα διαδραματιζοταν σε μια ιστορικη περιοδο για την οποια γνωριζουμε ελαχιστα και αυτο το εκανε ενδιαφερον,για την κατακτηση του westeros απο τους ταγκαρυεν ξερουμε τα παντα απο τα βιβλια,γιατι ειναι προτιμοτερο αυτο το preguel απο το αρχικο bloodmoon,επειδη εχει δρακους?
Γιατί πλέον δεν έχουν τίποτα να μας πουν οι WW. Είδαμε πως φτιάχτηκαν, είδαμε πως πεθαίνουν, τέλος. Δεν υπάρχει πλέον μυστήριο.

Οι Ταργκάρυεν δεν έχουν μυστήριο υπό την έννοια ότι η ιστορία τους είναι γνωστή, αλλά έχουν ίντριγκα, πολιτική και ενδοοικογενειακό σεξ.
Oπως πολυ σωστα ειπε ο aljawn δεν εχει να κανει μονο με τους ww( που και παλι για μενα η σειρα δεν εδειξε το κινητρο τους) .Ελπιζω οπως λες τουλαχιστον να υπαρχει ιντριγκα και πολιτικη οπως στις πρωτες σαιζον του GOT τωρα που δεν θα γραφουν οι αταλαντοι.

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 26 Δεκ 2019, 02:04

Είδα επιτέλους την 8η σεζόν.
Την εποχή που παίχτηκε δεν προλάβαινα κ μετά έμαθα ότι ήταν χάλια, οπότε δεν ήθελα να τη δω.
Σήμερα όμως την είδα όλη!

Μαρεσε!
Δεν ξέρω τι ακριβώς δεν άρεσε, τι θα ήθελαν διαφορετικό, όσοι δε τη βρήκαν καλή, αλλά εγώ δεν έχω διαβάσει τα βιβλία, οπότε ίσως γι'αυτό να μην απογοητεύτηκα ή επειδή είχα σίγουρη την απογοήτευση κ κρατούσα εξαρχής μικρό καλάθι. Δεγκζερω.
Μαρεσε!!!

Ισχύει ότι θα γυριστεί άλλη που θα δείχνει τι είχε συμβεί νωρίτερα;

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 26 Δεκ 2019, 02:20

Custom_F έγραψε:
26 Δεκ 2019, 02:04
Είδα επιτέλους την 8η σεζόν.
Την εποχή που παίχτηκε δεν προλάβαινα κ μετά έμαθα ότι ήταν χάλια, οπότε δεν ήθελα να τη δω.
Σήμερα όμως την είδα όλη!

Μαρεσε!
Δεν ξέρω τι ακριβώς δεν άρεσε, τι θα ήθελαν διαφορετικό, όσοι δε τη βρήκαν καλή, αλλά εγώ δεν έχω διαβάσει τα βιβλία, οπότε ίσως γι'αυτό να μην απογοητεύτηκα ή επειδή είχα σίγουρη την απογοήτευση κ κρατούσα εξαρχής μικρό καλάθι. Δεγκζερω.
Μαρεσε!!!

Ισχύει ότι θα γυριστεί άλλη που θα δείχνει τι είχε συμβεί νωρίτερα;
Έτσι όπως τα λες είναι Custom, η 8η σεζόν ήταν πολύ δυνατή, σεναριακά είχε κενά από την άποψη ότι ήταν rushed για τους γνωστούς λόγους, δλδ ότι οι D&D θέλαν να ξεμπερδευουν για να πιάσουν το Star War(αυτό εννοώ, plot holes δεν υπήρχαν και άσε τους άλλους να ουρλιάζουν, μόνο υπήρχαν κενά, άλματα στο development κάποιων χαρακτήρων), από αισθητικής άποψης όμως ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ, 100% άξιο φινάλε μιας σειράς-σταθμου στην ιστορία του μέσου. Τώρα το τι λέει ο καθένας δεν με δίνω δεκάρα, οι περισσότεροι βγάζουν κακία γιατί δεν βγήκε το φινάλε που θέλαν αυτοί, κλάιν...
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 26 Δεκ 2019, 02:30

the_black_planet έγραψε:
26 Δεκ 2019, 02:20
Έτσι όπως τα λες είναι Custom, η 8η σεζόν ήταν πολύ δυνατή, σεναριακά είχε κενά από την άποψη ότι ήταν rushed για τους γνωστούς λόγους, δλδ ότι οι D&D θέλαν να ξεμπερδευουν για να πιάσουν το Star War(αυτό εννοώ, plot holes δεν υπήρχαν και άσε τους άλλους να ουρλιάζουν, μόνο υπήρχαν κενά, άλματα στο development κάποιων χαρακτήρων), από αισθητικής άποψης όμως ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ, 100% άξιο φινάλε μιας σειράς-σταθμου στην ιστορία του μέσου. Τώρα το τι λέει ο καθένας δεν με δίνω δεκάρα, οι περισσότεροι βγάζουν κακία γιατί δεν βγήκε το φινάλε που θέλαν αυτοί, κλάιν...

τύπε μου, εσύ είσαι αναρχικός και μάλιστα σκληροπυρηνικός, κάνεις και τις ιδέες σου πράξη, αντίθετα με τους περισσότερους αριστερούς...
βλέπεις - και απολαμβάνεις κιόλας - το γκοτ;


κάτι συμβαίνει τύπε μου :102:
τι έλεγε ο κομμαντάντε μάρκος στην δήλωση παραίτησής του :102:

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 26 Δεκ 2019, 07:30

Χουργιατς έγραψε:
26 Δεκ 2019, 02:30
the_black_planet έγραψε:
26 Δεκ 2019, 02:20
Έτσι όπως τα λες είναι Custom, η 8η σεζόν ήταν πολύ δυνατή, σεναριακά είχε κενά από την άποψη ότι ήταν rushed για τους γνωστούς λόγους, δλδ ότι οι D&D θέλαν να ξεμπερδευουν για να πιάσουν το Star War(αυτό εννοώ, plot holes δεν υπήρχαν και άσε τους άλλους να ουρλιάζουν, μόνο υπήρχαν κενά, άλματα στο development κάποιων χαρακτήρων), από αισθητικής άποψης όμως ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ, 100% άξιο φινάλε μιας σειράς-σταθμου στην ιστορία του μέσου. Τώρα το τι λέει ο καθένας δεν με δίνω δεκάρα, οι περισσότεροι βγάζουν κακία γιατί δεν βγήκε το φινάλε που θέλαν αυτοί, κλάιν...

τύπε μου, εσύ είσαι αναρχικός και μάλιστα σκληροπυρηνικός, κάνεις και τις ιδέες σου πράξη, αντίθετα με τους περισσότερους αριστερούς...
βλέπεις - και απολαμβάνεις κιόλας - το γκοτ;


κάτι συμβαίνει τύπε μου :102:
τι έλεγε ο κομμαντάντε μάρκος στην δήλωση παραίτησής του :102:
Εγώ μάστορα ποτέ δεν είπα ότι είμαι υπόδειγμα αναρχικού, αυτό που είπα και θα σας λέω στη μάπα μια ζωή είναι ότι είμαι πολύ λιγότερο πουλημένο τομάρι από κάτι τυπακια σαν του λόγου σου. Το κατάλαβες μπούλη;;
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 26 Δεκ 2019, 11:24

the_black_planet έγραψε:
26 Δεκ 2019, 07:30

Εγώ μάστορα ποτέ δεν είπα ότι είμαι υπόδειγμα αναρχικού, αυτό που είπα και θα σας λέω στη μάπα μια ζωή είναι ότι είμαι πολύ λιγότερο πουλημένο τομάρι από κάτι τυπακια σαν του λόγου σου. Το κατάλαβες μπούλη;;

και μάστορας και μπούλης; :102:


υγ. δεν τσαντίστηκες με μένα. ψάξου :102:

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11215
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 29 Απρ 2020, 19:19

Custom_F έγραψε:
26 Δεκ 2019, 02:04
Είδα επιτέλους την 8η σεζόν.
Την εποχή που παίχτηκε δεν προλάβαινα κ μετά έμαθα ότι ήταν χάλια, οπότε δεν ήθελα να τη δω.
Σήμερα όμως την είδα όλη!

Μαρεσε!
Δεν ξέρω τι ακριβώς δεν άρεσε, τι θα ήθελαν διαφορετικό, όσοι δε τη βρήκαν καλή, αλλά εγώ δεν έχω διαβάσει τα βιβλία, οπότε ίσως γι'αυτό να μην απογοητεύτηκα ή επειδή είχα σίγουρη την απογοήτευση κ κρατούσα εξαρχής μικρό καλάθι. Δεγκζερω.
Μαρεσε!!!

Ισχύει ότι θα γυριστεί άλλη που θα δείχνει τι είχε συμβεί νωρίτερα;
Το writing ηταν χαλια αν συγκριθει με αυτο των πρωτων σεζον. Αλλα για αυτο ευθηνη εχει και ο Μαρτιν. Σε λιγο κλεινει δεκαετια απο το πεμπτο του βιβλιο. Αν με το καλο εκδοθει το εκτο το 2021(να το δουμε και να μην το πιστεψουμε) θα ειναι 73 χρονω. Δεν θελω να σκεφτω ποτε θα εκδοθει το τελευταιο του βιβλιο
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
The Great Leader
Δημοσιεύσεις: 730
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 12:30

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Great Leader » 29 Απρ 2020, 19:25

Στρακαστρουκας έγραψε:
29 Απρ 2020, 19:19

Το writing ηταν χαλια αν συγκριθει με αυτο των πρωτων σεζον. Αλλα για αυτο ευθηνη εχει και ο Μαρτιν. Σε λιγο κλεινει δεκαετια απο το πεμπτο του βιβλιο. Αν με το καλο εκδοθει το εκτο το 2021(να το δουμε και να μην το πιστεψουμε) θα ειναι 73 χρονω. Δεν θελω να σκεφτω ποτε θα εκδοθει το τελευταιο του βιβλιο
Δεν νομίζω να το τελειώσει ποτέ, τώρα μάλιστα που ξεφούσκωσε και το hype, δύσκολα. Θα φάει όσα μπορεί και μετά κυπαρίσσι

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6592
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 30 Απρ 2020, 08:03

The Great Leader έγραψε:
29 Απρ 2020, 19:25
Στρακαστρουκας έγραψε:
29 Απρ 2020, 19:19

Το writing ηταν χαλια αν συγκριθει με αυτο των πρωτων σεζον. Αλλα για αυτο ευθηνη εχει και ο Μαρτιν. Σε λιγο κλεινει δεκαετια απο το πεμπτο του βιβλιο. Αν με το καλο εκδοθει το εκτο το 2021(να το δουμε και να μην το πιστεψουμε) θα ειναι 73 χρονω. Δεν θελω να σκεφτω ποτε θα εκδοθει το τελευταιο του βιβλιο
Δεν νομίζω να το τελειώσει ποτέ, τώρα μάλιστα που ξεφούσκωσε και το hype, δύσκολα. Θα φάει όσα μπορεί και μετά κυπαρίσσι
ισχύει Και μαρκετίστικα να το δεις η καλύτερη περίοδος ήταν όσο παίζονταν η σειρά που ασχολιόταν όλος ο κόσμος .Τώρα ξεφούσκωσε ακόμα και για τα fanboys
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25229
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 24 Μάιος 2021, 18:53

Οργισμένος έγραψε:
12 Μάιος 2019, 19:20
Yochanan έγραψε:
12 Μάιος 2019, 16:00
Οργισμένος έγραψε:
12 Μάιος 2019, 15:53
Κι εγω αλλα χωρις θανατο ΝΚ και με θανατο ολων των ηρωων .
Οργι, κάτσε ρε φίλε. Γιατί να χάσουμε τελείως εδώ; Δεν είναι δα και StarCraft.
Αυτα να τα πεις στον ταλ.
Γατάκι Οργι, αφήνω αυτο εδω:


Εικόνα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών