Ερώτηση για τηλεόραση

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Northerner
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:59

Ερώτηση για τηλεόραση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northerner » 23 Μαρ 2019, 22:38

Κομπανιέρος, έχω ερώτηση. Απορούσα πού να τη βάλω και το κάνω εδώ.
Στην Ελλάδα πληρώνετε για να βλέπετε National Geographic, Discovery and History? Διότι μίλησα με τον δάσκαλό μου στο Θερμπάντες και αυτός μου είπε ότι στην Ισπανία βλέπουν μόνο τα τζάμπα κανάλια και δεν πληρώνουν για cable network (ξένα κανάλια). Πώς είναι τα πράγματα στην Ελλάδα; Διότι εδώ όλοι πληρώνουν για τηλεόραση. Τζάμπα είναι μόνο 7-8 βουλγαρικά κανάλια. Δεν μπόρεσα να το πιστέψω, όμως μου είπε ότι γενικά εκεί είναι πιο ακριβότερα. Τώρα ενώ το σκέφτομαι δεν είναι μεγάλη ζημιά διότι δείχνουν μόνο βλακείες σ αυτά τα κανάλια - τους χοντρούς αμερικανούς στο pawn shop, ψευδοεπιστήμη για τους εξωγήινους, Bear Grylls κτλ. Θυμάμαι κάποτε στα τέλη του 90 και στις αρχές του αιώνα πως είχαν εκπομπές για τον ΒΠΠ που ήταν πολύ ενδιαφέρουσες - με χάρτες, φωτογραφίες και βίντεο. Τώρα μόνο στο National Geographic έχει χειρότερες τέτοιες εκπομπές.

Τι λέτε κομπανιέρος; Γυρίζω αύριο και περιμένω απαντήσεις.
Lost are only those who abandon themselves!
Oberst Hans-Ulrich Rudel

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Ερώτηση για τηλεόραση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 23 Μαρ 2019, 22:39

Δεν ξέρω τι παίζεται γιατί δεν πληρώνω.

Πάντως καλό θα είναι να δεις κανένα ντοκιμαντέρ για την Μογγολία.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27


Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Ερώτηση για τηλεόραση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Μαρ 2019, 22:44

brb και tyt έγραψε:
23 Μαρ 2019, 22:39
Πάντως καλό θα είναι να δεις κανένα ντοκιμαντέρ για την Μογγολία.
:smt005:

Ορέστης 35

Re: Ερώτηση για τηλεόραση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 23 Μαρ 2019, 22:50

Northerner έγραψε:
23 Μαρ 2019, 22:38
Τώρα μόνο στο National Geographic έχει χειρότερες τέτοιες εκπομπές.
Τι εννοεις;

Άβαταρ μέλους
Northerner
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:59

Re: Ερώτηση για τηλεόραση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northerner » 24 Μαρ 2019, 22:05

Ξυπόλητος Πρίγκιψ έγραψε:
23 Μαρ 2019, 22:42
Ναι πληρώνεις.
Μα κομπανιέρος, ξέρω ότι πληρώνεται, εδώ δεν είναι τζάμπα. Ρωτώ αν οι πλειοψηφία των Ελλήνων έχουν cable (National Geographic, History, Discovery etc.) ή όχι. Επειδή ο εσπανιόλ λέει ότι στην Ισπανία μόνο οι πλούσιοι τα έχουν. Να σας πω για λίγο να αρχίσω να γελώ :smt005: . Τι σημαίνει μόνο οι πλούσιοι; Για 4-5 ευρώ (βασικό πακέτο) τον μήνα θα έχεις αυτά τα κανάλια. Πολύ ακριβό 40-50 ευρώ για τον χρόνο. :lol:
Ορέστης 35 έγραψε:
23 Μαρ 2019, 22:50
Τι εννοεις;
Εντάξει, ίσως κάποιες φορές δεν εκφράζομαι καλά στα ελληνικά, αν τα μιλάω σε επίπεδο ματρική γλώσσα. Έχει εκπομπές για τον ΒΠΠ στο Νατ Τζιο αλλά δεν είναι καλλές όπως πριν. Πρόσφατα είδα Megastructures of WW 2 και ήταν γενικά καλές (Siegfreid line, Normandy, Okinawa etc.). Είχε και ένα καλό για τα κατορθώματα του ενδόξου Korvettenkapitän Reinhard Hardegen πλωτάρχης του U-Boot 123 που έφερε τον πόλεμο στους αμερικανούς. Όμως πριν στις αρχές του αιώνα ήταν καλύτερες οι σειρές. Σήμερα στο youtube έχει καλύτερα κανάλια από αυτά που έχουν στο Νατ Τζιο, να μη μιλάμε για τα αλλά δύο (δίνω παράδειγμα πιο κάτω). Τουλάχιστον στο Ν. Τ. προσπαθούν να δείξουν και τις δύο απόψεις.
SpoilerShow


Αυτό το κλιπ για μένα είναι πολύ καλό και πρέπει αυτές στην τηλεόραση να μιάζουν με αυτό. Ξέρω, ξέρω, πρέπει να έχει και ηθοποιούς για να μην χάσουμε τους μη φανατισμένους θεατές (the casual viewer), αλλά ντάξει, μπορεί να έχει και ηθοποιούς και η ποιότητα να είναι καλύτερη. Αλλά καλά κανάλια είναι το Great War channel und the new one World War 2, to name a few. Σας τα προτείνω αν δεν τα ξέρετε. Έχει κι άλλα όμως θα σταματήσω εδώ.
brb και tyt έγραψε:
23 Μαρ 2019, 22:39
...
Μα παιδί μου, δεν αμφιβάλλω ότι δεν ξέρεις τίποτα. Το δείχνεις στα ποστ σου συνεχώς. Είσαι ηλίθιος κι αυτές οι συζητήσεις είναι δύσκολες για σένα. Δεν έχεις το mental capacity και σου το έχω πει και πριν. Μόνο άλλοι imbeciles μπορούν να βρουν κάτι αστείο στα γραπτά σου. Άιντε, τρέξε να παίξεις με παιχνιδάκια σου. Χμ... σου προτείνω να βλέπεις Simple History. Είναι σαν εσένα δηλαδή simple... Αλλά έχει κι εικόνες που μπορείς να βλέπεις και να λες: "Κόκκινο ουάου.... Πράσινο ουάου...." κτλ.
Θα παρακαλέσω τους βλάκες που έχουν arrested development (IQ below 80) να μην γράφουν πια εδώ. Ευχαριστώ.
Lost are only those who abandon themselves!
Oberst Hans-Ulrich Rudel

Al Bundy

Re: Ερώτηση για τηλεόραση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 24 Μαρ 2019, 22:11

Northerner έγραψε:
24 Μαρ 2019, 22:05
Ξυπόλητος Πρίγκιψ έγραψε:
23 Μαρ 2019, 22:42
Ναι πληρώνεις.
Μα κομπανιέρος, ξέρω ότι πληρώνεται, εδώ δεν είναι τζάμπα. Ρωτώ αν οι πλειοψηφία των Ελλήνων έχουν cable (National Geographic, History, Discovery etc.) ή όχι.
Οι συνδρομητές των NOVA και COSMOTE TV είναι περίπου 950.000 (οικογένειες-επιχειρήσεις κλπ) σε σύνολο 4.500.000 οικιών και δεν ξέρω πόσων επιχειρήσεων.
Δεν μπορώ να ξέρω αν είναι ικανοποιητικός αριθμός ούτε αν απολαμβάνουν άλλα κανάλια εκτός των αθλητικών.
Το κόστος πάντως (περ.50€ τον μήνα) είναι απαγορευτικό!

Ορέστης 35

Re: Ερώτηση για τηλεόραση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 24 Μαρ 2019, 22:21

Ξυπόλητος Πρίγκιψ έγραψε:
24 Μαρ 2019, 22:11
Northerner έγραψε:
24 Μαρ 2019, 22:05
Ξυπόλητος Πρίγκιψ έγραψε:
23 Μαρ 2019, 22:42
Ναι πληρώνεις.
Μα κομπανιέρος, ξέρω ότι πληρώνεται, εδώ δεν είναι τζάμπα. Ρωτώ αν οι πλειοψηφία των Ελλήνων έχουν cable (National Geographic, History, Discovery etc.) ή όχι.
Οι συνδρομητές των NOVA και COSMOTE TV είναι περίπου 950.000 (οικογένειες-επιχειρήσεις κλπ) σε σύνολο 4.500.000 οικιών και δεν ξέρω πόσων επιχειρήσεων.
Δεν μπορώ να ξέρω αν είναι ικανοποιητικός αριθμός ούτε αν απολαμβάνουν άλλα κανάλια εκτός των αθλητικών.
Το κόστος πάντως (περ.50€ τον μήνα) είναι απαγορευτικό!
Τοσοι πολλοι ε; Υπαρχει ξιγκι.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ερώτηση για τηλεόραση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 24 Μαρ 2019, 22:23

μιλαμε για μια χωρα που εχει 10 καφετεριες σε καθε γωνια οποτε καθολου περιεργο
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Al Bundy

Re: Ερώτηση για τηλεόραση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 24 Μαρ 2019, 22:28

Οι τιμές, από ότι είδα έχουν πέσει λίγο τελευταία σε 40€ (COSMOTE)και 25§(NOVA)...λόγω του αθλητικού πακέτου της COSMOTEείναι πιο ακριβή.
http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-to- ... full-pack/
https://www.cosmote.gr/portal/residential/choose
Ορέστης 35 έγραψε:
24 Μαρ 2019, 22:21
Τοσοι πολλοι ε; Υπαρχει ξιγκι.
Με 5.500 πρακτορεία ΟΠΑΠ και καμιά 400.000 καφετέριες και δεν ξέρω πόσα ξενοδοχεία κλπ. δεν νομίζω πως είναι πολύ το ξύγκι.

Ορέστης 35

Re: Ερώτηση για τηλεόραση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 24 Μαρ 2019, 23:12

Συνεχεια ανοιγουν πρακτορεια οπαπ.

Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2357
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Ερώτηση για τηλεόραση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 24 Μαρ 2019, 23:21

Γιατί δεν βάζεις Netflix?

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Ερώτηση για τηλεόραση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 24 Μαρ 2019, 23:37

Tζάμπα λεφτά δίνουνε οι γειτόνοι. Καλύτερα Audible.

Εικόνα
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Ερώτηση για τηλεόραση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 25 Μαρ 2019, 03:36

Northerner έγραψε:
24 Μαρ 2019, 22:05
Μα παιδί μου, δεν αμφιβάλλω ότι δεν ξέρεις τίποτα. Το δείχνεις στα ποστ σου συνεχώς. Είσαι ηλίθιος κι αυτές οι συζητήσεις είναι δύσκολες για σένα. Δεν έχεις το mental capacity και σου το έχω πει και πριν. Μόνο άλλοι imbeciles μπορούν να βρουν κάτι αστείο στα γραπτά σου. Άιντε, τρέξε να παίξεις με παιχνιδάκια σου. Χμ... σου προτείνω να βλέπεις Simple History. Είναι σαν εσένα δηλαδή simple... Αλλά έχει κι εικόνες που μπορείς να βλέπεις και να λες: "Κόκκινο ουάου.... Πράσινο ουάου...." κτλ.
Θα παρακαλέσω τους βλάκες που έχουν arrested development (IQ below 80) να μην γράφουν πια εδώ. Ευχαριστώ.
Σου συνιστώ νε βρεις γα τους πρωταπαπάριους Τουρκομογγόλους.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Saliveros
Δημοσιεύσεις: 4884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
Phorum.gr user: Saliveros
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ερώτηση για τηλεόραση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 25 Μαρ 2019, 06:37

Northerner έγραψε:
23 Μαρ 2019, 22:38
National Geographic, Discovery and History...δείχνουν μόνο βλακείες
Εικόνα
    Σας κάναμε ανθρώπους.
    Πάνος Σκουρλέτης

    Απάντηση


    • Παραπλήσια Θέματα
      Απαντήσεις
      Προβολές
      Τελευταία δημοσίευση

    Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

    Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών