Πως περνάω το χρόνο μου στο γραφείο/δουλειά μου...

Πεζογραφία, ποίηση, γλώσσα και γραπτός λόγος, βιβλία
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Πως περνάω το χρόνο μου στο γραφείο/δουλειά μου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 07 Φεβ 2024, 11:47

Αυτη τη στιγμη καθομαι στο σουηδικο περιστρεφομενο καθισμα μου με ορθιο πλατη και τον πατο του καθισματος να ειναι λυγισμενο προς τα εμπρος ωστε να καθομαι σωστα. Το γραφειο ως αιθουσα ειναι ισογειο γωνιακο και το μοιραζομαι με ενα σουδο ας τονε πουμε γιαννη.
Κοιταζω εξω, χτες χιονισε μα γρηγορα ελιωσαν τα χιονια λογω βροχης.
Βαριεμαι σημερα , κοιμηθηκα λιγο αργα.
Το τμημα που ειναι το γραφειο μου εχει και αλλα γραφεια με μηχανικους. Προσες εντζινιρινγκ, μαρκετινγκ που ειναι συνδεμενο με το προσες αλλα και το ρεσερτς. Εχει καποια γκομενακια αλλα οχι κατι ιδιαιτερο. Ενα βοσνιοτουρκακι ειν καλο, μπαστυ βεβαια, αλλα θυμιζει ελλαδα, με μεγαλα μπαλκονια. Εν γενει ειναι σχτικα νευρικο δλδ γελαει συχνα λογω νευρικοτητας επειδη ειν νεουδι και υποψιαζομαι οτι προσπαθει για τεκνοποιηση.
Ειναι και μια ψηλη που με γλοικοκοιταζει γυρω στα 45 σουηδη , ξερακιανη στεγνη αλλα καλοσυνατη και ευγενεστατη. Μου την εχει ψιλοπεσει και μια μανατζερισα γυρω στα 50 καλοστεκουμενη, εμπαινα ανετως αλλα δεν τα καμω αυτα ειμαι πιστος.

Βαριεμαι λοιπον και σκεφτομαι να παω μια βολτα απο την παραγωγη. Για λαντς σημερα θα φαω γιαουρτη 1.5%. Το πολυ καθισιο με εχει λαπαδιασει.Κοιταζοντας τις 2 μεγαλες οθονες μπροστα μου σκεφτομαι οτι καπως πρεπει να διαβασω και στη δουλεια την υλη για τις εξετασεις του PMP που πλησιαζουν.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12813
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Πως περνάω το χρόνο μου στο γραφείο/δουλειά μου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 07 Φεβ 2024, 11:49

Γιαούρτη, ρε γιαούρτε;

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27231
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Πως περνάω το χρόνο μου στο γραφείο/δουλειά μου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 07 Φεβ 2024, 12:22

Για κάποιο λόγο μου θυμίζει το ποίημα που διαβαζε ο Ηλιόπουλος στην Βουγιουκλάκη στην ταινία το Δόλωμα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Λογοτεχνία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών