Απορρίμματα από την ζωγραφική

Φωτογραφία, ζωγραφική, γλυπτική, ψηφιδωτά, κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9766
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Απορρίμματα από την ζωγραφική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 11 Απρ 2023, 17:31

Για μένα το χειρότερο είναι η έλλειψη χώρου. Τώρα ετοινάζω ένα δωμάτιο κάπου 35 τμ. και δεν ξέρω πως θα το κάνω μαζί ατελιέ πσσς, σινεμά και στούντιο.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Απορρίμματα από την ζωγραφική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 11 Απρ 2023, 17:38

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
11 Απρ 2023, 17:31
Για μένα το χειρότερο είναι η έλλειψη χώρου. Τώρα ετοινάζω ένα δωμάτιο κάπου 35 τμ. και δεν ξέρω πως θα το κάνω μαζί ατελιέ πσσς, σινεμά και στούντιο.
Και εγώ φαντάζομαι ένα τεράστιο σπίτι γεμάτο από υλικά για όλα τα καλλιτεχνικά που κάνω, με μπόλικη ακαταστασία (η οποία για κάποιο λόγο με εμπνέει απίστευτα), που δεν θα ενοχλεί κανέναν και που κανένας δεν θα τα πειράζει και δεν θα τους αλλάζει θέση (εκτός και αν θέλει να πεθάνει).

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9766
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Απορρίμματα από την ζωγραφική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 11 Απρ 2023, 17:46

Καρολίνα έγραψε:
11 Απρ 2023, 17:38
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
11 Απρ 2023, 17:31
Για μένα το χειρότερο είναι η έλλειψη χώρου. Τώρα ετοινάζω ένα δωμάτιο κάπου 35 τμ. και δεν ξέρω πως θα το κάνω μαζί ατελιέ πσσς, σινεμά και στούντιο.
Και εγώ φαντάζομαι ένα τεράστιο σπίτι γεμάτο από υλικά για όλα τα καλλιτεχνικά που κάνω, με μπόλικη ακαταστασία (η οποία για κάποιο λόγο με εμπνέει απίστευτα), που δεν θα ενοχλεί κανέναν και που κανένας δεν θα τα πειράζει και δεν θα τους αλλάζει θέση (εκτός και αν θέλει να πεθάνει).
για να στήσω θέλω κάπου 20 λεπτά, άλλα τόσα και παραπάνω στο μάζεμα καθάρισμα. 1 ώρα φεύγει έτσι γιατί φυσικά το σαλόνι δεν κπορεί να είναι συνεχώς με λάδια και διαλυτικά. τελευταία φορά έκανα μια ώρα στο στήσιμο μάζεμα και 2 ώρες ζωγραφική. δε λέει. Τώρα στον νέο χώρο θα μένουν όπως τα άφησα.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Απορρίμματα από την ζωγραφική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 11 Απρ 2023, 17:48

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
11 Απρ 2023, 17:46
Καρολίνα έγραψε:
11 Απρ 2023, 17:38
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
11 Απρ 2023, 17:31
Για μένα το χειρότερο είναι η έλλειψη χώρου. Τώρα ετοινάζω ένα δωμάτιο κάπου 35 τμ. και δεν ξέρω πως θα το κάνω μαζί ατελιέ πσσς, σινεμά και στούντιο.
Και εγώ φαντάζομαι ένα τεράστιο σπίτι γεμάτο από υλικά για όλα τα καλλιτεχνικά που κάνω, με μπόλικη ακαταστασία (η οποία για κάποιο λόγο με εμπνέει απίστευτα), που δεν θα ενοχλεί κανέναν και που κανένας δεν θα τα πειράζει και δεν θα τους αλλάζει θέση (εκτός και αν θέλει να πεθάνει).
για να στήσω θέλω κάπου 20 λεπτά, άλλα τόσα και παραπάνω στο μάζεμα καθάρισμα. 1 ώρα φεύγει έτσι γιατί φυσικά το σαλόνι δεν κπορεί να είναι συνεχώς με λάδια και διαλυτικά. τελευταία φορά έκανα μια ώρα στο στήσιμο μάζεμα και 2 ώρες ζωγραφική. δε λέει. Τώρα στον νέο χώρο θα μένουν όπως τα άφησα.

Όντως το στήσιμο και το ξεστήσιμο είναι το πιο εκνευριστικό πράγμα, χαλάει και την μαγεία της δημιουργίας κατά κάποιο τρόπο. Είσαι πολύ τυχερός που τώρα θα έχεις τον δικό σου χώρο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Eικαστικές τέχνες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών