Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Φωτογραφία, ζωγραφική, γλυπτική, ψηφιδωτά, κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19765
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 24 Ιούλ 2021, 16:19

Χαοτικός έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 15:45
Green Dragon έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 15:38
Χαοτικός έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 14:41


Τι ρε; :smt017
Την γνώμη σας.
και τι δίδυμο είναι αυτό που διάλεξες ρε κεφτέ; :hammer:
Έχουμε καμία συνάφεια στις απόψεις ή την ιδεολογία;
Δεν είναι θέμα ιδεολογίας, απλά έχετε απόψεις που άπτονται του θέματος με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.

Edit: Είδα ότι έχεις απαντήσει μετά το summon, απλά έκανες παράθεση το αρχικό κείμενο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Green Dragon την 24 Ιούλ 2021, 16:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23254
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 24 Ιούλ 2021, 16:26

Green Dragon έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:19
Χαοτικός έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 15:45
Green Dragon έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 15:38


Την γνώμη σας.
και τι δίδυμο είναι αυτό που διάλεξες ρε κεφτέ; :hammer:
Έχουμε καμία συνάφεια στις απόψεις ή την ιδεολογία;
Δεν είναι θέμα ιδεολογίας, απλά έχετε απόψεις που άπτονται του θέματος με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.
Εχουνε και οι δύο έμφυλο ρόλο (έστω και αντίθετο μεταξύ τους)
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17028
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 24 Ιούλ 2021, 16:27

Yochanan έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 15:55
Χαοτικός έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 14:15
Χαοτικός έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 14:13


Δηλαδή αγνή κι ανόθευτη δεξιά. Έτσι μπράβο :smt023
και πριν ο Αλέκτωρ λαλήσει μία :smt005:

Juno @ Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;
το ψέμμα και η κακία, το μίσος για τον συνάνθρωπο και τη ζωή δε περιορίζεται δυστυχώς στους Αριστερούς. Υπάρχουν και μη-Αριστεροί άνθρωποι που έχουν αφήσει το ψέμμα και το μίσος να φωλιάσει στην μαύρη και ροζιασμένη καρδγιά τους - χωρίς απαραίτητα να κυλήσουν - το τελειωτικό απονενοημένο διάβημα- στον βόρβορο που ειναι το πνευματικό και ψυχολογικό Κωσταλέξι της Αριστεράς. Ενας τέτχοιος άνθρωπος ειναι κι η Τζούνο - η γεροντοκόρη του Κατηχητικού που κακιασμένη ξερνάει δηλητήριο.
Πήρατε πολλά παραισθησιογόνα για να εμπνευστείτε αυτήν την υπέρτατη καμμενιά; :e040:
Μόνο γεροντοκόρες του κατηχητικού (είναι άλλωστε γνωστό σε όλους εδώ μέσα το πόσο θρησκευόμενη είμαι :smt005: ) δεν θέλουν να είναι εξ'αρχής μία ξεπέτα;
Αυτό λέτε και οι δύο σας για κάθε χυλόπιτα που τρώτε; Πως δεν φταίνε τα χάλια σας, η άλλη φταίει που είναι γεροντοκόρη του κατηχητικού; :c020:
Τελικά ο Άγις άνοιξε σχολή.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19765
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 24 Ιούλ 2021, 16:31

BlastFromThePast έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 14:20
AlienWay έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 13:39
Να σημειωθεί ότι ο Ellis δεν κατηγορείται ότι μοίχευε, γιατί δεν προκύπτει από πουθενά ότι ήταν παντρεμένος. Υπάρχουν απλώς κάποιες κατηγορίες ότι έκανε σεξ όντας σε μακροχρόνια σχέση.
Δεν ενδιαφέρει κανέναν αν ήταν ή όχι παντρεμένος. Ο ίδιος αποδέχεται ότι κεράτωνε τους πάντες.

Ναι, μαγκιά του, θα πούνε οι σεξιστές του πχόρουμ. :smt005:
Άρα είσαι οπαδός της μονογαμίας.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23254
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 24 Ιούλ 2021, 16:36

Green Dragon έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:31
BlastFromThePast έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 14:20
AlienWay έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 13:39
Να σημειωθεί ότι ο Ellis δεν κατηγορείται ότι μοίχευε, γιατί δεν προκύπτει από πουθενά ότι ήταν παντρεμένος. Υπάρχουν απλώς κάποιες κατηγορίες ότι έκανε σεξ όντας σε μακροχρόνια σχέση.
Δεν ενδιαφέρει κανέναν αν ήταν ή όχι παντρεμένος. Ο ίδιος αποδέχεται ότι κεράτωνε τους πάντες.

Ναι, μαγκιά του, θα πούνε οι σεξιστές του πχόρουμ. :smt005:
Άρα είσαι οπαδός της μονογαμίας.
Για παράλληλη σχέση τον κατηγορούν ελάχιστες τον Ellis. Και δεν βρίσκω κάπου την άποψη της τότε συντρόφου του για να ξέρουμε αν είχε επίγνωση αυτών που έκανε (δηλαδή αν η σχέση ήταν ελεύθερη).

Οι περισσότερες τον κατηγορούν γιατί τις χώριζε και πήγαινε με άλλη. Αυτό σαν τακτική, κάτι μου θυμίζει.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23254
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 24 Ιούλ 2021, 16:39

Pump-and-dump meaning

(slang) To have sex with a partner on a single occasion, without intention or prospects of further contact, or engaging in a serious relationship.

https://www.yourdictionary.com/pump-and-dump
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8912
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 24 Ιούλ 2021, 16:43

Βλήμα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:08
Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 15:15
Έλαβε αυτό που του άξιζε. Και είναι τυχερός που οι κοπέλες βγήκαν απλώς σε σελίδα στο ίντερνετ και δεν ήθελαν εκδίκηση. Ήταν πολιτισμένες, βλήματα, δεν ξέρω, αλλά τα σπασμένα δακτυλάκια να μην ξανασχεδιάσει το ελάχιστο που θα έκανε άντρας που από την κορϊδία είχε θιχτεί ο αντρισμός του.
Δεν έλαβε τίποτα, μια χαρά δούλεψε.
Της γυναίκας δεν θα της σπάγανε τίποτα.
Η μόνη διαφορά αν ήταν γυναίκα, θα ήταν ότι αντί για απολογητικό γράμμα θα εξέδιδε μια απάντηση του στιλ "άντε γαμηθείτε μαλάκες μισογύνηδες που είδατε μία ώριμη γυναίκα να χαίρεται το σώμα της και το κάνετε ζήτημα" κι όποιος τολμούσε να χρησιμοποιήσει γι' αυτή τους χαρακτηρισμούς που χρησιμοποίησες για τον Έλις, θα ακυρωνόταν και θα θεωρούνταν μισογύνης οπαδός της πατριαρχίας, βιαστής κλπ κλπ.
Πιθανότατα ζούμε σε διαφορετικούς πλανήτες. Όλα καλά εκεί πέρα;
Z

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 24 Ιούλ 2021, 16:44

Έχει κάνει κομιξάρες και τον συμπαθώ.
Τώρα δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει ποιες ακριβώς ήταν οι συνθήκες στις σχέσεις του με γυναίκες και αν υπήρχε όντως ισχυρή συναισθηματική εκμετάλλευση.
Ο ίδιος πάντως έχει παραδεχθεί το λάθος του και έχει ζητήσει συγγνώμη.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23254
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 24 Ιούλ 2021, 16:46

Highlander έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:44
Έχει κάνει κομιξάρες και τον συμπαθώ.
Τώρα δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει ποιες ακριβώς ήταν οι συνθήκες στις σχέσεις του με γυναίκες και αν υπήρχε όντως ισχυρή συναισθηματική εκμετάλλευση.
Ο ίδιος πάντως έχει παραδεχθεί το λάθος του και έχει ζητήσει συγγνώμη.
:goodpost::+1::bravo:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 24 Ιούλ 2021, 16:47

Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:43
Πιθανότατα ζούμε σε διαφορετικούς πλανήτες. Όλα καλά εκεί πέρα;
Ναι, στον πλανήτη γη έχουμε καλοκαίρι αυτό τον καιρό.
Εκεί;

Πέρα από την πλάκα, εσύ θα είχες το ίδιο μένος που έχεις τώρα αν ήταν γυναίκα; Δεν σε θεωρώ ψεύτρα, ειλικρινά αν μου πεις ότι κάνω λάθος που πιστεύω πως αν ακριβώς το ίδιο πράγμα το έκανε γυναίκα δεν θα την έκρινες το ίδιο αυστηρά, ίσως ήσουν και περήφανη, θα το αποδεχθώ. Απλά πες το με σαφήνεια, χωρίς σαρκασμό και χωρίς να υπονοείται κάτι που πρέπει να το βρω εγώ με το μυαλό μου.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23254
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 24 Ιούλ 2021, 16:49

Βλήμα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:47


Πέρα από την πλάκα, εσύ θα είχες το ίδιο μένος που έχεις τώρα αν ήταν γυναίκα; Δεν σε θεωρώ ψεύτρα, ειλικρινά αν μου πεις ότι κάνω λάθος που πιστεύω πως αν ακριβώς το ίδιο πράγμα το έκανε γυναίκα δεν θα την έκρινες το ίδιο αυστηρά, ίσως ήσουν και περήφανη, θα το αποδεχθώ. Απλά πες το με σαφήνεια, χωρίς σαρκασμό και χωρίς να υπονοείται κάτι που πρέπει να το βρω εγώ με το μυαλό μου.
Γενικά έχω παρατηρήσει ότι θεωρείται ιπποτικό το να επιτρέψεις στη γκόμενα να σε χωρίσει πρώτη, ενώ αν τη χωρίσεις πρώτος εσύ, στο κρατάει μανιάτικο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17028
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 24 Ιούλ 2021, 16:53

Μισό λεπτό γιατί μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε.
Το κακό δεν είναι που εξαφανιζόταν, αν δεν είχε δεσμευτεί για κάτι συγκεκριμένο. Και να είχε δεσμευτεί, θα αρκούσε απλώς να το λήξει, να πει κάτι.

Το κακό είναι πως είχε σταθερή σχέση και το έκρυβε. Δηλαδή να βγουν στη φόρα αποδείξεις πως πήγε εκεί και με ποια πήγε και αυτή να χαρακτηριστεί αμέσως η πτάνα που μπήκε ανάμεσα στο ζευγάρι και με πιθανότητα να εμφανιστεί η επίσημη και να την ξεμαλλιάσει ενώ αυτή δεν είχε ιδέα. Και αφού πρόκειται για δημόσιο πρόσωπο, να το μάθουν όλοι και το θύμα της ιστορίας να μην μπορεί να σταθεί πουθενά.
Αν έλεγε πως είναι δεσμευμένος, πάλι θα ήταν κακό για την επίσημη, αλλά τουλάχιστον αυτές που διαμαρτυρήθηκαν θα συνέχιζαν με δική τους ευθύνη.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8912
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 24 Ιούλ 2021, 16:54

Βλήμα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:47
Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:43
Πιθανότατα ζούμε σε διαφορετικούς πλανήτες. Όλα καλά εκεί πέρα;
Ναι, στον πλανήτη γη έχουμε καλοκαίρι αυτό τον καιρό;
Εκεί;

Πέρα από την πλάκα, εσύ θα είχες το ίδιο μένος που έχεις τώρα αν ήταν γυναίκα; Δεν σε θεωρώ ψεύτρα, ειλικρινά αν μου πεις ότι κάνω λάθος που πιστεύω πως αν ακριβώς το ίδιο πράγμα το έκανε γυναίκα θα την έκρινες το ίδιο αυστηρά θα το αποδεχθώ. Απλά πες το με σαφήνεια, χωρίς σαρκασμό και χωρίς να υπονοείται κάτι που πρέπει να το βρω εγώ με το μυαλό μου.
Δε νομίζω ότι τον κρίνω αυστηρά. Έκανε μαλακίες, χρησιμοποίησε τη διασημότητά του για να τις κάνει, είναι αναμενόμενο να πληρωθεί με το ίδιο νόμισμα. Και ξαναλέω, τη γλίτωσε τόσο φτηνά επειδή είναι άντρας.
Z

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19765
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 24 Ιούλ 2021, 16:55

Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:54
Βλήμα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:47
Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:43
Πιθανότατα ζούμε σε διαφορετικούς πλανήτες. Όλα καλά εκεί πέρα;
Ναι, στον πλανήτη γη έχουμε καλοκαίρι αυτό τον καιρό;
Εκεί;

Πέρα από την πλάκα, εσύ θα είχες το ίδιο μένος που έχεις τώρα αν ήταν γυναίκα; Δεν σε θεωρώ ψεύτρα, ειλικρινά αν μου πεις ότι κάνω λάθος που πιστεύω πως αν ακριβώς το ίδιο πράγμα το έκανε γυναίκα θα την έκρινες το ίδιο αυστηρά θα το αποδεχθώ. Απλά πες το με σαφήνεια, χωρίς σαρκασμό και χωρίς να υπονοείται κάτι που πρέπει να το βρω εγώ με το μυαλό μου.
Δε νομίζω ότι τον κρίνω αυστηρά. Έκανε μαλακίες, χρησιμοποίησε τη διασημότητά του για να τις κάνει, είναι αναμενόμενο να πληρωθεί με το ίδιο νόμισμα. Και ξαναλέω, τη γλίτωσε τόσο φτηνά επειδή είναι άντρας.
Δεν απάντησες στην ερώτηση. Με ενδιαφέρει και εμένα η απάντησή σου.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23254
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 24 Ιούλ 2021, 16:56

Juno έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:53
Μισό λεπτό γιατί μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε.
Το κακό δεν είναι που εξαφανιζόταν, αν δεν είχε δεσμευτεί για κάτι συγκεκριμένο. Και να είχε δεσμευτεί, θα αρκούσε απλώς να το λήξει, να πει κάτι.

Το κακό είναι πως είχε σταθερή σχέση και το έκρυβε. Δηλαδή να βγουν στη φόρα αποδείξεις πως πήγε εκεί και με ποια πήγε και αυτή να χαρακτηριστεί αμέσως η πτάνα που μπήκε ανάμεσα στο ζευγάρι και με πιθανότητα να εμφανιστεί η επίσημη και να την ξεμαλλιάσει ενώ αυτή δεν είχε ιδέα. Και αφού πρόκειται για δημόσιο πρόσωπο, να το μάθουν όλοι και το θύμα της ιστορίας να μην μπορεί να σταθεί πουθενά.
Αν έλεγε πως είναι δεσμευμένος, πάλι θα ήταν κακό για την επίσημη, αλλά τουλάχιστον αυτές που διαμαρτυρήθηκαν θα συνέχιζαν με δική τους ευθύνη.
Γι αυτό ζήτησε συγνώμη αυτός.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Eικαστικές τέχνες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών