Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Φωτογραφία, ζωγραφική, γλυπτική, ψηφιδωτά, κ.ά.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 24 Ιούλ 2021, 16:57

Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:54
Βλήμα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:47
Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:43
Πιθανότατα ζούμε σε διαφορετικούς πλανήτες. Όλα καλά εκεί πέρα;
Ναι, στον πλανήτη γη έχουμε καλοκαίρι αυτό τον καιρό;
Εκεί;

Πέρα από την πλάκα, εσύ θα είχες το ίδιο μένος που έχεις τώρα αν ήταν γυναίκα; Δεν σε θεωρώ ψεύτρα, ειλικρινά αν μου πεις ότι κάνω λάθος που πιστεύω πως αν ακριβώς το ίδιο πράγμα το έκανε γυναίκα θα την έκρινες το ίδιο αυστηρά θα το αποδεχθώ. Απλά πες το με σαφήνεια, χωρίς σαρκασμό και χωρίς να υπονοείται κάτι που πρέπει να το βρω εγώ με το μυαλό μου.
Δε νομίζω ότι τον κρίνω αυστηρά. Έκανε μαλακίες, χρησιμοποίησε τη διασημότητά του για να τις κάνει, είναι αναμενόμενο να πληρωθεί με το ίδιο νόμισμα. Και ξαναλέω, τη γλίτωσε τόσο φτηνά επειδή είναι άντρας.
Δεν πληρώθηκε με το ίδιο νόμισμα αλλά με άλλο νόμισμα.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8648
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 24 Ιούλ 2021, 16:58

Green Dragon έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:55
Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:54
Βλήμα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:47


Ναι, στον πλανήτη γη έχουμε καλοκαίρι αυτό τον καιρό;
Εκεί;

Πέρα από την πλάκα, εσύ θα είχες το ίδιο μένος που έχεις τώρα αν ήταν γυναίκα; Δεν σε θεωρώ ψεύτρα, ειλικρινά αν μου πεις ότι κάνω λάθος που πιστεύω πως αν ακριβώς το ίδιο πράγμα το έκανε γυναίκα θα την έκρινες το ίδιο αυστηρά θα το αποδεχθώ. Απλά πες το με σαφήνεια, χωρίς σαρκασμό και χωρίς να υπονοείται κάτι που πρέπει να το βρω εγώ με το μυαλό μου.
Δε νομίζω ότι τον κρίνω αυστηρά. Έκανε μαλακίες, χρησιμοποίησε τη διασημότητά του για να τις κάνει, είναι αναμενόμενο να πληρωθεί με το ίδιο νόμισμα. Και ξαναλέω, τη γλίτωσε τόσο φτηνά επειδή είναι άντρας.
Δεν απάντησες στην ερώτηση. Με ενδιαφέρει και εμένα η απάντησή σου.
Δεν υπήρχε ερώτηση. Δεν έχω μένος με τον τύπο, δε θα είχα και με γυναίκα.
Z

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 24 Ιούλ 2021, 17:00

Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:54
Δε νομίζω ότι τον κρίνω αυστηρά. Έκανε μαλακίες, χρησιμοποίησε τη διασημότητά του για να τις κάνει, είναι αναμενόμενο να πληρωθεί με το ίδιο νόμισμα. Και ξαναλέω, τη γλίτωσε τόσο φτηνά επειδή είναι άντρας.
Αν σε χαλάει το "λιγότερο αυστηρά", να πούμε "πιο επιεικώς". Θα χαρακτήριζες το να κάνει σεξ και να εξαφανίζεται "μαλακία" ή "δικαίωμά της";
Και σε ό,τι αφορά το ότι μια γυναίκα θα κατέληγε ανάπηρη που είπες πιο πάνω, σίγουρα είναι πιο πιθανό να το πάθαινε απ' ό,τι ένας άνδρας, αλλά δεν είναι και το ΠΙΟ πιθανό.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

BlastFromThePast
Δημοσιεύσεις: 2481
Εγγραφή: 22 Ιουν 2020, 19:14

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BlastFromThePast » 24 Ιούλ 2021, 17:02

Green Dragon έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:31
BlastFromThePast έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 14:20
AlienWay έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 13:39
Να σημειωθεί ότι ο Ellis δεν κατηγορείται ότι μοίχευε, γιατί δεν προκύπτει από πουθενά ότι ήταν παντρεμένος. Υπάρχουν απλώς κάποιες κατηγορίες ότι έκανε σεξ όντας σε μακροχρόνια σχέση.
Δεν ενδιαφέρει κανέναν αν ήταν ή όχι παντρεμένος. Ο ίδιος αποδέχεται ότι κεράτωνε τους πάντες.

Ναι, μαγκιά του, θα πούνε οι σεξιστές του πχόρουμ. :smt005:
Άρα είσαι οπαδός της μονογαμίας.
Είμαι οπαδός της ειλικρίνειας. :wave:

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8648
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 24 Ιούλ 2021, 17:03

Βλήμα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:00
Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:54
Δε νομίζω ότι τον κρίνω αυστηρά. Έκανε μαλακίες, χρησιμοποίησε τη διασημότητά του για να τις κάνει, είναι αναμενόμενο να πληρωθεί με το ίδιο νόμισμα. Και ξαναλέω, τη γλίτωσε τόσο φτηνά επειδή είναι άντρας.
Αν σε χαλάει το "λιγότερο αυστηρά", να πούμε "πιο επιεικώς". Θα χαρακτήριζες το να κάνει σεξ και να εξαφανίζεται "μαλακία" ή "δικαίωμά της";
Και σε ό,τι αφορά το ότι μια γυναίκα θα κατέληγε ανάπηρη που είπες πιο πάνω, σίγουρα είναι πιο πιθανό να το πάθαινε απ' ότι ένας άνδρας, αλλά δεν είναι και το ΠΙΟ πιθανό.
Εγώ διάβασα ότι έλεγε καραμπινάτα ψέμματα και τις κορόιδευε. Αλλιώς σεξ με δεκάδες φαν και μετά να εξαφανίζεται, όπως είπα, κάνει και ο τελευταίος τραγουδιστης σκυλάδικου στην Ελλάδα. Αλλά αν δε λέει παραμύθες, κανείς δεν έχει παράπονο.
Z

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18938
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 24 Ιούλ 2021, 17:04

BlastFromThePast έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:02
Είμαι οπαδός της ειλικρίνειας. :wave:
Δεκτόν.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 24 Ιούλ 2021, 17:10

Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:03
Εγώ διάβασα ότι έλεγε καραμπινάτα ψέμματα και τις κορόιδευε. Αλλιώς σεξ με δεκάδες φαν και μετά να εξαφανίζεται, όπως είπα, κάνει και ο τελευταίος τραγουδιστης σκυλάδικου στην Ελλάδα. Αλλά αν δε λέει παραμύθες, κανείς δεν έχει παράπονο.
Πού το διάβασες; Εγώ διάβασα ότι τους έδειχνε ενδιαφέρον μέχρι να κάνουν σεξ και μετά εξαφανιζόταν.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
sting
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 08:45

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sting » 24 Ιούλ 2021, 17:16

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 13:29
Feindflug έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 12:51

Εικόνα
sting τα φώτα σου

Εικόνα

Ασχολιαστο.
When I was a young fellow I was knocked down plenty. I wanted to stay down, but I couldn't. I had to get up and win those two dollars. I was one of those hungry fighters. When you haven't eaten for three days you'll understand.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8648
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 24 Ιούλ 2021, 17:17

Βλήμα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:10
Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:03
Εγώ διάβασα ότι έλεγε καραμπινάτα ψέμματα και τις κορόιδευε. Αλλιώς σεξ με δεκάδες φαν και μετά να εξαφανίζεται, όπως είπα, κάνει και ο τελευταίος τραγουδιστης σκυλάδικου στην Ελλάδα. Αλλά αν δε λέει παραμύθες, κανείς δεν έχει παράπονο.
Πού το διάβασες; Εγώ διάβασα ότι τους έδειχνε ενδιαφέρον μέχρι να κάνουν σεξ και μετά εξαφανιζόταν.
https://www.theguardian.com/books/2020/ ... tropolitan
Z

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 24 Ιούλ 2021, 17:24

Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:17
Βλήμα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:10
Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:03
Εγώ διάβασα ότι έλεγε καραμπινάτα ψέμματα και τις κορόιδευε. Αλλιώς σεξ με δεκάδες φαν και μετά να εξαφανίζεται, όπως είπα, κάνει και ο τελευταίος τραγουδιστης σκυλάδικου στην Ελλάδα. Αλλά αν δε λέει παραμύθες, κανείς δεν έχει παράπονο.
Πού το διάβασες; Εγώ διάβασα ότι τους έδειχνε ενδιαφέρον μέχρι να κάνουν σεξ και μετά εξαφανιζόταν.
https://www.theguardian.com/books/2020/ ... tropolitan
Two days after that, on 30 April, a 23-year-old woman flew to the convention to surprise Ellis, whom
she believed
was her boyfriend. The pair had spoken on video chat and email regularly since they first met online in 2004, with some of their conversations lasting through the night. She alleges that Ellis, then 37,
never told her
that he had a long-term partner, and that he had asked her to keep their relationship secret because of his fame. They had sex in his hotel room that evening.
Κανένα ψέμα εδώ
A second woman, who was 22 at the time, tells the Guardian
she believed
such secrecy was necessary because Ellis had not told his long-term partner about her; she says she slept with him in the same hotel room the day before, on 29 April.
Κανένα ψέμα εδώ
And a third woman, who also went to his room on 30 April, said she had believed Ellis was in an open relationship, but says she was “not informed of the assembly-line nature of his evening”. It appears Ellis had dramatised the world differently for each of them.
Πάλι πουθενά ψέμα.

Μετά αρχίζει να μιλάει γενικά για τις γυναίκες που πήγαν με τον Ellis, αλλά ότι είπε ψέματα δεν τον κατηγορεί καμία.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8648
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 24 Ιούλ 2021, 17:38

Βλήμα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:24
Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:17
Βλήμα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:10


Πού το διάβασες; Εγώ διάβασα ότι τους έδειχνε ενδιαφέρον μέχρι να κάνουν σεξ και μετά εξαφανιζόταν.
https://www.theguardian.com/books/2020/ ... tropolitan
Two days after that, on 30 April, a 23-year-old woman flew to the convention to surprise Ellis, whom
she believed
was her boyfriend. The pair had spoken on video chat and email regularly since they first met online in 2004, with some of their conversations lasting through the night. She alleges that Ellis, then 37,
never told her
that he had a long-term partner, and that he had asked her to keep their relationship secret because of his fame. They had sex in his hotel room that evening.
Κανένα ψέμα εδώ
A second woman, who was 22 at the time, tells the Guardian
she believed
such secrecy was necessary because Ellis had not told his long-term partner about her; she says she slept with him in the same hotel room the day before, on 29 April.
Κανένα ψέμα εδώ
And a third woman, who also went to his room on 30 April, said she had believed Ellis was in an open relationship, but says she was “not informed of the assembly-line nature of his evening”. It appears Ellis had dramatised the world differently for each of them.
Πάλι πουθενά ψέμα.

Μετά αρχίζει να μιλάει γενικά για τις γυναίκες που πήγαν με τον Ellis, αλλά ότι είπε ψέματα δεν τον κατηγορεί καμία.
Never told her δεν είναι ψέμα, ε; Δηλαδή αν εσύ είσαι σε μια σχέση και δεν αναφέρει ποτέ ότι είναι παντρεμένη, δε σου είπε ψέμα;
Z

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37592
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Ιούλ 2021, 17:50

BlastFromThePast έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:02
Green Dragon έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:31
BlastFromThePast έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 14:20


Δεν ενδιαφέρει κανέναν αν ήταν ή όχι παντρεμένος. Ο ίδιος αποδέχεται ότι κεράτωνε τους πάντες.

Ναι, μαγκιά του, θα πούνε οι σεξιστές του πχόρουμ. :smt005:
Άρα είσαι οπαδός της μονογαμίας.
Είμαι οπαδός της ειλικρίνειας. :wave:
Είσαι βλάκας, ειλικρινά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

BlastFromThePast
Δημοσιεύσεις: 2481
Εγγραφή: 22 Ιουν 2020, 19:14

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BlastFromThePast » 24 Ιούλ 2021, 18:00

sys3x έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:50
BlastFromThePast έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:02
Green Dragon έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 16:31


Άρα είσαι οπαδός της μονογαμίας.
Είμαι οπαδός της ειλικρίνειας. :wave:
Είσαι βλάκας, ειλικρινά.
Πονάτε; Πονάτε.

Και κάθε μέρα θα ναι χειρότερη από την προηγούμενη. :wave:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37592
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Ιούλ 2021, 18:27

BlastFromThePast έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 18:00
sys3x έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:50
BlastFromThePast έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:02

Είμαι οπαδός της ειλικρίνειας. :wave:
Είσαι βλάκας, ειλικρινά.
Πονάτε; Πονάτε.

Και κάθε μέρα θα ναι χειρότερη από την προηγούμενη. :wave:
Το είπαμε ήδη.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Waren Ellis: Φαλλοκράτης σάτυρος ή απλώς "ο μπαμπάς" σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 24 Ιούλ 2021, 22:59

Καραμελίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2021, 17:38

Never told her δεν είναι ψέμα, ε; Δηλαδή αν εσύ είσαι σε μια σχέση και δεν αναφέρει ποτέ ότι είναι παντρεμένη, δε σου είπε ψέμα;
Θα σου κάνω μία ερώτηση για ένα υποθετικό σενάριο, ώστε να δούμε πού τοποθετείς το όριο:

Εστω ότι έχουμε μία περίπτωση που κάποιος διάσημος άντρας τα φτιάχνει με γυναίκες (χωρίς να έχει παράλληλες σχέσεις) και ανά μία εβδομάδα τις χωρίζει και τα φτιάχνει με άλλη.

Εστω ότι κάποια στιγμή, 60 από αυτές ανοίγουν σελίδα και τον κράζουνε γιατί τις χώρισε.

Εχουν δίκιο ή όχι;
Ζούμε σε μια οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Eικαστικές τέχνες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών