Παλιές φωτογραφίες συγγενων/φίλων.

Φωτογραφία, ζωγραφική, γλυπτική, ψηφιδωτά, κ.ά.
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22411
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Παλιές φωτογραφίες συγγενων/φίλων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 17 Μάιος 2022, 19:59

Εδω ο παππούς μου άκρα δεξιά, ως συνήθως, σώζει την ελλάδα απο τον κομμουνισμό στα βουνά της Άρτας, αλλα αυτη τη φορα δεν κλεβει την παρασταση η τρελή αφανα του που κανεις μπερές δεν μπορεί να την τιθασεύσει, αλλα ο τύπος που ειναι δυο θεσεις πιο αριστερά. Αλήθεια, πως το εξηγειται αυτο το φαινόμενο; Εγω νομιζω πως έχουμε να κάνουμε με καραμπινάτη περίπτωση time traveller. Σαν γκει ναζοχιπστεράς μου φαινεται, που μολις εσκασε μύτη απο καποιο σαδομαζοχιστικο κλαμπ του σαν φρανσίσκο των 70s , και είπε να πολεμήσει τον κομμουνισμό. Άλλη πιο λογικη εξήγηση προσωπικα δεν μπορω να βρω. Αν υπάρχει κάποιος γνωστής, ας απαντήσει γι αυτό το περίεργο φαινόμενο.
Εικόνα

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22411
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Παλιές φωτογραφίες συγγενων/φίλων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 16 Ιουν 2022, 19:28

Α ρε παππού. Λίγο από το μαλλί σου να έπαιρνα, θα είχα στη ζωή προοδεύσει.
Το μουστάκι Χίτλερ ήταν ακόμα της μόδας μεταπολεμικα και στην Ελλάδα, καθόλου τυχαια
Έβαλαν και το γκομενακι, για να δείξουν πως το έσωσαν απο τα νύχια του κομμουνισμού. Ποζερια.
Εικόνα

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Παλιές φωτογραφίες συγγενων/φίλων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 16 Ιουν 2022, 19:31

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
17 Μάιος 2022, 19:59
Εδω ο παππούς μου άκρα δεξιά, ως συνήθως, σώζει την ελλάδα απο τον κομμουνισμό στα βουνά της Άρτας, αλλα αυτη τη φορα δεν κλεβει την παρασταση η τρελή αφανα του που κανεις μπερές δεν μπορεί να την τιθασεύσει, αλλα ο τύπος που ειναι δυο θεσεις πιο αριστερά. Αλήθεια, πως το εξηγειται αυτο το φαινόμενο; Εγω νομιζω πως έχουμε να κάνουμε με καραμπινάτη περίπτωση time traveller. Σαν γκει ναζοχιπστεράς μου φαινεται, που μολις εσκασε μύτη απο καποιο σαδομαζοχιστικο κλαμπ του σαν φρανσίσκο των 70s , και είπε να πολεμήσει τον κομμουνισμό. Άλλη πιο λογικη εξήγηση προσωπικα δεν μπορω να βρω. Αν υπάρχει κάποιος γνωστής, ας απαντήσει γι αυτό το περίεργο φαινόμενο.
Εικόνα
:romance-hearteyes:

Να υποθέσω χωροφύλακας άνευ θητείας παρέα με κάποιου είδους ΜΑΥ ή ΜΑΔ; :smt017

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22411
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Παλιές φωτογραφίες συγγενων/φίλων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 16 Ιουν 2022, 19:41

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
16 Ιουν 2022, 19:31
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
17 Μάιος 2022, 19:59
Εδω ο παππούς μου άκρα δεξιά, ως συνήθως, σώζει την ελλάδα απο τον κομμουνισμό στα βουνά της Άρτας, αλλα αυτη τη φορα δεν κλεβει την παρασταση η τρελή αφανα του που κανεις μπερές δεν μπορεί να την τιθασεύσει, αλλα ο τύπος που ειναι δυο θεσεις πιο αριστερά. Αλήθεια, πως το εξηγειται αυτο το φαινόμενο; Εγω νομιζω πως έχουμε να κάνουμε με καραμπινάτη περίπτωση time traveller. Σαν γκει ναζοχιπστεράς μου φαινεται, που μολις εσκασε μύτη απο καποιο σαδομαζοχιστικο κλαμπ του σαν φρανσίσκο των 70s , και είπε να πολεμήσει τον κομμουνισμό. Άλλη πιο λογικη εξήγηση προσωπικα δεν μπορω να βρω. Αν υπάρχει κάποιος γνωστής, ας απαντήσει γι αυτό το περίεργο φαινόμενο.
Εικόνα
:romance-hearteyes:

Να υποθέσω χωροφύλακας άνευ θητείας παρέα με κάποιου είδους ΜΑΥ ή ΜΑΔ; :smt017
Δε ξέρω, δε ρωτούσα. Και βαριομουν μικρός να ακούω ιστορίες για τα παλιά. Ήμουν κυνικός, με ενδιέφερε μόνο η μπάλα και το χέβι Μέταλ. Και μετά με τα πολιτικα, όταν ήμουν αναρχικός, τα βαριομουν τα εμφυλιοπολεμικα. Τώρα πλέον μου αρέσουν οι ιστορίες του παρελθόντος γενικά, αλλά ο παππού απεβιωσε πριν 9 χρόνια κάπου, στα 92, νεοδημοκράτης, βασιλικός, αντικομμουνιστησ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Eικαστικές τέχνες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών