Ιδέες για βάψιμο

Φωτογραφία, ζωγραφική, γλυπτική, ψηφιδωτά, κ.ά.
Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 07 Σεπ 2022, 12:06

.


Γκρί λαμέ κουστούμ με ασημί λουστρίνι φόραγαν οι Κλαρινιτζήδες Γυφτοκλαίωντες στίς Μπουζουκλερί πάντως..... :blm:


.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ την 07 Σεπ 2022, 12:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Σεπ 2022, 12:15

Σπανακιας έγραψε:
07 Σεπ 2022, 11:52
Χαοτικός έγραψε:
07 Σεπ 2022, 11:36


Σπανακιας Γιαννόπουλε είσαι μερακλής μωρή γαμιόλα; Αν θες λες, είναι το δικό σου σπίτι; Αν ναι το βρήκες έτσι ή ήθελες κάτι τέτοιο και το έκανες μετά; λογικά το δεύτερο, δεν παρουσιάζουν έτσι τα σπίτια με ιδιαιτερότητες που μπορεί να μην αρέσουν. Οπότε ήθελες κάτι φουτουριστικό κι εσύ. Μπράβο.
Δικο μου ειναι
Αλλαζω συνεχεια τετοιες 3d ταπετσαριες
Τωρα θα βαλωμια σε εναν μεγαλο ασπρο τοιχο που θα ειναι μια μωβ 3d σκαλα που ανεβαινει μεχρι τον ουρανο
Δεν ειμαι σιγουρος οτι θα δειξει καλα αλλα θα δουμε
Να το κανεις και θα δεις. Το έντονο είναι για να σου πω μπράβο/ Συμφωνώ με αυτό. Έχεις πιάσει το νόημα της κίνησης, των αλλαγών κλπ κλπ.

Ωραία η ιδέα για τη σκάλα :smt023

Το 3δ πως το εννοείς; Εγώ το καταλαβαίνω μια τόσο καλή ζωγραφική που φαίνεται βάθος. Εκτός αν εννοείς κατασκευή που εξέχει από τον τοίχο.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 07 Σεπ 2022, 12:22

Χαοτικός έγραψε:
07 Σεπ 2022, 12:15
Σπανακιας έγραψε:
07 Σεπ 2022, 11:52
Χαοτικός έγραψε:
07 Σεπ 2022, 11:36


Σπανακιας Γιαννόπουλε είσαι μερακλής μωρή γαμιόλα; Αν θες λες, είναι το δικό σου σπίτι; Αν ναι το βρήκες έτσι ή ήθελες κάτι τέτοιο και το έκανες μετά; λογικά το δεύτερο, δεν παρουσιάζουν έτσι τα σπίτια με ιδιαιτερότητες που μπορεί να μην αρέσουν. Οπότε ήθελες κάτι φουτουριστικό κι εσύ. Μπράβο.
Δικο μου ειναι
Αλλαζω συνεχεια τετοιες 3d ταπετσαριες
Τωρα θα βαλωμια σε εναν μεγαλο ασπρο τοιχο που θα ειναι μια μωβ 3d σκαλα που ανεβαινει μεχρι τον ουρανο
Δεν ειμαι σιγουρος οτι θα δειξει καλα αλλα θα δουμε
Να το κανεις και θα δεις. Το έντονο είναι για να σου πω μπράβο/ Συμφωνώ με αυτό. Έχεις πιάσει το νόημα της κίνησης, των αλλαγών κλπ κλπ.

Ωραία η ιδέα για τη σκάλα :smt023

Το 3δ πως το εννοείς; Εγώ το καταλαβαίνω μια τόσο καλή ζωγραφική που φαίνεται βάθος. Εκτός αν εννοείς κατασκευή που εξέχει από τον τοίχο.


.



Εικόνα


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Σεπ 2022, 12:30

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
07 Σεπ 2022, 12:22
Χαοτικός έγραψε:
07 Σεπ 2022, 12:15
Σπανακιας έγραψε:
07 Σεπ 2022, 11:52


Δικο μου ειναι
Αλλαζω συνεχεια τετοιες 3d ταπετσαριες
Τωρα θα βαλωμια σε εναν μεγαλο ασπρο τοιχο που θα ειναι μια μωβ 3d σκαλα που ανεβαινει μεχρι τον ουρανο
Δεν ειμαι σιγουρος οτι θα δειξει καλα αλλα θα δουμε
Να το κανεις και θα δεις. Το έντονο είναι για να σου πω μπράβο/ Συμφωνώ με αυτό. Έχεις πιάσει το νόημα της κίνησης, των αλλαγών κλπ κλπ.

Ωραία η ιδέα για τη σκάλα :smt023

Το 3δ πως το εννοείς; Εγώ το καταλαβαίνω μια τόσο καλή ζωγραφική που φαίνεται βάθος. Εκτός αν εννοείς κατασκευή που εξέχει από τον τοίχο.


.



[img]https://i.postimg.cc/KjMZbJHt/xejc ... webp[/img]


.

Τι λες ρε τώρα; :smt126
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 07 Σεπ 2022, 12:31

Κοιτάτε μόνο μην ξεχαστείτε καμιά φορά και γίνεται εσείς 3-D χαλκομανία στον τοίχο!

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 07 Σεπ 2022, 13:17

Χαοτικός έγραψε:
07 Σεπ 2022, 12:15


Να το κανεις και θα δεις. Το έντονο είναι για να σου πω μπράβο/ Συμφωνώ με αυτό. Έχεις πιάσει το νόημα της κίνησης, των αλλαγών κλπ κλπ.

Ωραία η ιδέα για τη σκάλα :smt023

Το 3δ πως το εννοείς; Εγώ το καταλαβαίνω μια τόσο καλή ζωγραφική που φαίνεται βάθος.
Ναι αυτο

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Σεπ 2022, 13:22

Εικόνα

Τεχνοτροπία.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 07 Σεπ 2022, 13:22

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Σεπ 2022, 13:25

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
07 Σεπ 2022, 12:22
Χαοτικός έγραψε:
07 Σεπ 2022, 12:15
Σπανακιας έγραψε:
07 Σεπ 2022, 11:52


Δικο μου ειναι
Αλλαζω συνεχεια τετοιες 3d ταπετσαριες
Τωρα θα βαλωμια σε εναν μεγαλο ασπρο τοιχο που θα ειναι μια μωβ 3d σκαλα που ανεβαινει μεχρι τον ουρανο
Δεν ειμαι σιγουρος οτι θα δειξει καλα αλλα θα δουμε
Να το κανεις και θα δεις. Το έντονο είναι για να σου πω μπράβο/ Συμφωνώ με αυτό. Έχεις πιάσει το νόημα της κίνησης, των αλλαγών κλπ κλπ.

Ωραία η ιδέα για τη σκάλα :smt023

Το 3δ πως το εννοείς; Εγώ το καταλαβαίνω μια τόσο καλή ζωγραφική που φαίνεται βάθος. Εκτός αν εννοείς κατασκευή που εξέχει από τον τοίχο.


.



[img]https://i.postimg.cc/KjMZbJHt/xejc ... webp[/img]


.
Πάρα πολύ καλό.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 07 Σεπ 2022, 13:46

To επομενο πραγμα που θα δοκιμασω ειναι τα καλυμματα καλοριφερ απο γυαλι
Εικόνα

https://www.premierrange.co.uk/glass-ra ... height=640

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 07 Σεπ 2022, 13:50

Εμένα πάντως, αυτές οι απεικονίσεις ψεύτικων στοιχείων με παραπέμπουν στα δοξασμένα σέβεντις και έιτις που ήταν της μοδός ταπετσαρίες με δάση κλπ
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 07 Σεπ 2022, 18:10

Γνώμη μου και μην την ακούς καθόλου.
Μην προσπαθήσεις να εφαρμόσεις μεταλλικά χρώματα σε τοίχο (που δεν έχει γίνει προεργασία ΑΚΡΙΒΩΣ για αυτή τη δουλειά),σίγουρη αποτυχία.
Μην φωνάξεις μάστορα για να το κάνει.Σε αυτήν την περίπτωση δύο τινά μπορεί να συμβούν:
Είτε ο μάστορας να σου πει:"Ευκολάκι,35 χρόνια κάνω τέτοια " και να το κάνει όπως θα το έκανες εσύ (χάλια δηλαδή),ή όντως να το κατέχει και να το κάνει όπως πρέπει και το θες,αλλά να σου κοστίσει όσο σου κόστισε το μισό σπίτι.
Χίλιες φορές πραγματική κατασκευή,να δίνει βάθος και όγκο.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4310
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 08 Σεπ 2022, 00:23

Χαοτικός έγραψε:
07 Σεπ 2022, 02:22
ST48410

και δεν ξέρω ποιος άλλος. Ποιος είναι εικαστικός ή ποιος ξέρει από υλικά.

Ο Kauldron ξέρω ότι έχει κάνει κάτι μικρά γλυπτά και ίσως...! Λέω.

Αλλάζουμε δωμάτια καθώς μεγαλώσαμε το σπίτι. Αυτό που θα πάρω έχω αποφασίσει να το κάνω Ανθρακί και ασημί.
Το ανθρακί ΟΚ. Το βρίσκεις και βάφεις τον τοίχο. Εκεί πάνω τώρα θέλω ένα ασημί θέμα με πιτσιλιές ή με διακριτικό μοτίβο. Με το ασημί που λέω δεν ξέρω τι εικόνα παριστάνεται στο μυαλό του καθένα. Μιλάω για κάτι λαμπερό και κάπως ανάγλυφο.
Όποιος ξέρει τι είναι το καλάι ας φανταστεί να το λειώνει με το πιστόλι (κολλητήρι δεν το λέγανε οι ηλεκτρονικοί;) και να πέφτουν οι πιτσιλιές σε μαύρο χαρτόνι. και πάλι όμως δεν ξέρω τι λάμψη θα έχει. Μπρεί να είναι γκρι σκούρο αυτό το χρωμα. Ή αλουμινί. Δεν ξέρω τι να πω. Δεν ξέρω καν πιο υλικό μπορεί να με καλύψει. Μπας κι θέλω απκλειστικά καθαρό ασήμι γιατί οτιδήποτε άλλο θα είναι σκούρο; Θέλω να είναι φωτεινό.

Έχω δει ότι υπάρχουν κάτι φιγούρες τέτοιες σε αυτοκόλλητο ή κάτι κρεμαστά μεταλλικά σαν ονειροπαγίδες κάτι αφηρημένες μορφές.
https://www.google.com/search?q=%CE%B1% ... 20&bih=839

Το πρώτο ας πούμε είναι αυτό

https://5wallart.com/gr/product/%CF%80% ... gK2w_D_BwE

αλλα δεν μου κάθεται καλά.

Κάτι σαν λοξές γραμμές θα μου άρεσε από τη γωνία πάνω και διαγώνια προς την άλλη γωνια απέναντι και κάτω. Στη μέση να οριζοντιώνει ή κάτι να παίζει. κάπου εκεί (ανάμεσα στις γραμμές; Κάτω από αυτές; ) να παίζουν αυτές οι ασημένιες πιτσιλιές. Θυμάστε που ήταν της μόδας κάτι πιτσιλιές σε άσπρα αμάξια τη δεκαετία του 80; Τα μεγέθη στις πιτσιλιές πάλι....; 20 Χ20 εκατοστά και παραδίπλα μικρότερες.

Παίζει καμιά ιδέα; Είναι εύκολο αν έχει κανείς γραφικό κομπιουτερικό εργαλείο να σκαρώσει κάτι πρόχειρο να το βάλει εδώ;

θα μου πεις φώναξε διακοσμητή. Αν δεν μυ αρέσει όμως ντρέπομαι να του πω τον πούλο. θα είναι και ξεφτίλα να μου πει και ιφ=δέα αν έρθει μέχρι ε´δω να δει το χώρο και αν δεν μου αρέσει κάτι να του έχω κλέψει μια ιδέα που θα σκεφτεί και να μην πάρει φράγκο.

Βασικά είναι κανείς εδώ επαγγελματίας τέτοιος;πόσα θα ζήταγε γι αυτό που περιγράφω;
Θέλω δηλαδή και να με προσανατολίσει κάποιος.
οχι ρε ΜΑΛΕΑ τέτοια χρώματα. όχι γκρι και ασημί. είναι και τις μόδας και καλά και βλέπεις κάτι σπίτια βαμμένα σαν εργοστασιακές μονάδες, σαν γκαράζ. και μπαίνεις μέσα και σε πιάνει η καρδιά σου. όχι ρε. οχι τέτοια κιτσαρία. βάλε κάνα χαρούμενο χρωματάκι, κάτι κλασσικό ναούμε. :hammer:

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 08 Σεπ 2022, 00:38

kongrosian έγραψε:
08 Σεπ 2022, 00:23
Χαοτικός έγραψε:
07 Σεπ 2022, 02:22
ST48410

και δεν ξέρω ποιος άλλος. Ποιος είναι εικαστικός ή ποιος ξέρει από υλικά.

Ο Kauldron ξέρω ότι έχει κάνει κάτι μικρά γλυπτά και ίσως...! Λέω.

Αλλάζουμε δωμάτια καθώς μεγαλώσαμε το σπίτι. Αυτό που θα πάρω έχω αποφασίσει να το κάνω Ανθρακί και ασημί.
Το ανθρακί ΟΚ. Το βρίσκεις και βάφεις τον τοίχο. Εκεί πάνω τώρα θέλω ένα ασημί θέμα με πιτσιλιές ή με διακριτικό μοτίβο. Με το ασημί που λέω δεν ξέρω τι εικόνα παριστάνεται στο μυαλό του καθένα. Μιλάω για κάτι λαμπερό και κάπως ανάγλυφο.
Όποιος ξέρει τι είναι το καλάι ας φανταστεί να το λειώνει με το πιστόλι (κολλητήρι δεν το λέγανε οι ηλεκτρονικοί;) και να πέφτουν οι πιτσιλιές σε μαύρο χαρτόνι. και πάλι όμως δεν ξέρω τι λάμψη θα έχει. Μπρεί να είναι γκρι σκούρο αυτό το χρωμα. Ή αλουμινί. Δεν ξέρω τι να πω. Δεν ξέρω καν πιο υλικό μπορεί να με καλύψει. Μπας κι θέλω απκλειστικά καθαρό ασήμι γιατί οτιδήποτε άλλο θα είναι σκούρο; Θέλω να είναι φωτεινό.

Έχω δει ότι υπάρχουν κάτι φιγούρες τέτοιες σε αυτοκόλλητο ή κάτι κρεμαστά μεταλλικά σαν ονειροπαγίδες κάτι αφηρημένες μορφές.
https://www.google.com/search?q=%CE%B1% ... 20&bih=839

Το πρώτο ας πούμε είναι αυτό

https://5wallart.com/gr/product/%CF%80% ... gK2w_D_BwE

αλλα δεν μου κάθεται καλά.

Κάτι σαν λοξές γραμμές θα μου άρεσε από τη γωνία πάνω και διαγώνια προς την άλλη γωνια απέναντι και κάτω. Στη μέση να οριζοντιώνει ή κάτι να παίζει. κάπου εκεί (ανάμεσα στις γραμμές; Κάτω από αυτές; ) να παίζουν αυτές οι ασημένιες πιτσιλιές. Θυμάστε που ήταν της μόδας κάτι πιτσιλιές σε άσπρα αμάξια τη δεκαετία του 80; Τα μεγέθη στις πιτσιλιές πάλι....; 20 Χ20 εκατοστά και παραδίπλα μικρότερες.

Παίζει καμιά ιδέα; Είναι εύκολο αν έχει κανείς γραφικό κομπιουτερικό εργαλείο να σκαρώσει κάτι πρόχειρο να το βάλει εδώ;

θα μου πεις φώναξε διακοσμητή. Αν δεν μυ αρέσει όμως ντρέπομαι να του πω τον πούλο. θα είναι και ξεφτίλα να μου πει και ιφ=δέα αν έρθει μέχρι ε´δω να δει το χώρο και αν δεν μου αρέσει κάτι να του έχω κλέψει μια ιδέα που θα σκεφτεί και να μην πάρει φράγκο.

Βασικά είναι κανείς εδώ επαγγελματίας τέτοιος;πόσα θα ζήταγε γι αυτό που περιγράφω;
Θέλω δηλαδή και να με προσανατολίσει κάποιος.
οχι ρε ΜΑΛΕΑ τέτοια χρώματα. όχι γκρι και ασημί. είναι και τις μόδας και καλά και βλέπεις κάτι σπίτια βαμμένα σαν εργοστασιακές μονάδες, σαν γκαράζ. και μπαίνεις μέσα και σε πιάνει η καρδιά σου. όχι ρε. οχι τέτοια κιτσαρία. βάλε κάνα χαρούμενο χρωματάκι, κάτι κλασσικό ναούμε. :hammer:
Θέλω να νιώθω ότι ζω στο μέλλον σε κάποια διαστημική βάση. Δεν γουστάρω άλλο γήινα πράγματα. Τι να κάνουμε;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 08 Σεπ 2022, 00:41

waldorf έγραψε:
07 Σεπ 2022, 18:10
Γνώμη μου και μην την ακούς καθόλου.
Μην προσπαθήσεις να εφαρμόσεις μεταλλικά χρώματα σε τοίχο (που δεν έχει γίνει προεργασία ΑΚΡΙΒΩΣ για αυτή τη δουλειά),σίγουρη αποτυχία.
Μην φωνάξεις μάστορα για να το κάνει.Σε αυτήν την περίπτωση δύο τινά μπορεί να συμβούν:
Είτε ο μάστορας να σου πει:"Ευκολάκι,35 χρόνια κάνω τέτοια " και να το κάνει όπως θα το έκανες εσύ (χάλια δηλαδή),ή όντως να το κατέχει και να το κάνει όπως πρέπει και το θες,αλλά να σου κοστίσει όσο σου κόστισε το μισό σπίτι.
Χίλιες φορές πραγματική κατασκευή,να δίνει βάθος και όγκο.
Με ενισχύεις να το βάψω απλά σκέτο ανθρακί (άντε κάνα καλό τρίψιμο πρώτα) και τα ασημικά με αυτοκόλλητο όπως μου είπαν χτες.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Eικαστικές τέχνες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών