Ιδέες για βάψιμο

Φωτογραφία, ζωγραφική, γλυπτική, ψηφιδωτά, κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Σεπ 2022, 02:22

ST48410

και δεν ξέρω ποιος άλλος. Ποιος είναι εικαστικός ή ποιος ξέρει από υλικά.

Ο Kauldron ξέρω ότι έχει κάνει κάτι μικρά γλυπτά και ίσως...! Λέω.

Αλλάζουμε δωμάτια καθώς μεγαλώσαμε το σπίτι. Αυτό που θα πάρω έχω αποφασίσει να το κάνω Ανθρακί και ασημί.
Το ανθρακί ΟΚ. Το βρίσκεις και βάφεις τον τοίχο. Εκεί πάνω τώρα θέλω ένα ασημί θέμα με πιτσιλιές ή με διακριτικό μοτίβο. Με το ασημί που λέω δεν ξέρω τι εικόνα παριστάνεται στο μυαλό του καθένα. Μιλάω για κάτι λαμπερό και κάπως ανάγλυφο.
Όποιος ξέρει τι είναι το καλάι ας φανταστεί να το λειώνει με το πιστόλι (κολλητήρι δεν το λέγανε οι ηλεκτρονικοί;) και να πέφτουν οι πιτσιλιές σε μαύρο χαρτόνι. και πάλι όμως δεν ξέρω τι λάμψη θα έχει. Μπρεί να είναι γκρι σκούρο αυτό το χρωμα. Ή αλουμινί. Δεν ξέρω τι να πω. Δεν ξέρω καν πιο υλικό μπορεί να με καλύψει. Μπας κι θέλω απκλειστικά καθαρό ασήμι γιατί οτιδήποτε άλλο θα είναι σκούρο; Θέλω να είναι φωτεινό.

Έχω δει ότι υπάρχουν κάτι φιγούρες τέτοιες σε αυτοκόλλητο ή κάτι κρεμαστά μεταλλικά σαν ονειροπαγίδες κάτι αφηρημένες μορφές.
https://www.google.com/search?q=%CE%B1% ... 20&bih=839

Το πρώτο ας πούμε είναι αυτό

https://5wallart.com/gr/product/%CF%80% ... gK2w_D_BwE

αλλα δεν μου κάθεται καλά.

Κάτι σαν λοξές γραμμές θα μου άρεσε από τη γωνία πάνω και διαγώνια προς την άλλη γωνια απέναντι και κάτω. Στη μέση να οριζοντιώνει ή κάτι να παίζει. κάπου εκεί (ανάμεσα στις γραμμές; Κάτω από αυτές; ) να παίζουν αυτές οι ασημένιες πιτσιλιές. Θυμάστε που ήταν της μόδας κάτι πιτσιλιές σε άσπρα αμάξια τη δεκαετία του 80; Τα μεγέθη στις πιτσιλιές πάλι....; 20 Χ20 εκατοστά και παραδίπλα μικρότερες.

Παίζει καμιά ιδέα; Είναι εύκολο αν έχει κανείς γραφικό κομπιουτερικό εργαλείο να σκαρώσει κάτι πρόχειρο να το βάλει εδώ;

θα μου πεις φώναξε διακοσμητή. Αν δεν μυ αρέσει όμως ντρέπομαι να του πω τον πούλο. θα είναι και ξεφτίλα να μου πει και ιφ=δέα αν έρθει μέχρι ε´δω να δει το χώρο και αν δεν μου αρέσει κάτι να του έχω κλέψει μια ιδέα που θα σκεφτεί και να μην πάρει φράγκο.

Βασικά είναι κανείς εδώ επαγγελματίας τέτοιος;πόσα θα ζήταγε γι αυτό που περιγράφω;
Θέλω δηλαδή και να με προσανατολίσει κάποιος.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 07 Σεπ 2022, 03:16

Δεν γνωρίζω για να βοηθήσω ακριβώς σε αυτό που θέλεις.

Μερικές ιδέες χύμα. Ασημί χρώμα φυσικά υπάρχει. Επίσης υπάρχει χρώμα χρωμίου για κιθάρες αλλά δεν ξέρω αν έχει αναθυμιάσεις και αν κάνει να χρησιμοποιηθεί σε σπίτι ούτε αν στρώνει σωστά σε τοίχο. Μπορεί να θέλει ειδική προετοιμασία.

Ότι κι αν κάνεις πάρε ένα πολύ μικρό κουτάκι και δοκίμασέ το κάπου να δεις πως συμπεριφέρεται στο φως. Μπορεί το αποτέλεσμα να είναι πολύ πιο σκοτεινό στην πράξη από όσο φαίνεται στο δειγματολόγιο. Στο site κάποιας από τις γνωστές εταιρείες είχε ένα πρόγραμμα που φόρτωνες το χρώμα σε ένα τρισδιάστατο δωμάτιο και σου έδινε το αποτέλεσμα με τις σκιάσεις.
Επίσης απέφυγε την ανάμειξη χρωμάτων προκειμένου να φτιάξεις το επιθυμητό. Πάρε χρώμα με συγκεκριμένο κωδικό να έχεις πάντα το ίδιο αποτέλεσμα και να μπορείς να ξανααγοράσεις αν πρέπει να καλύψεις κάποια ζημιά ή μερεμέτι.

Ίσως θυμάμαι λανθασμένα αλλά νομίζω ότι ο waldorf είχε κάποια σχέση με χρώματα

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 07 Σεπ 2022, 06:24

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σπανακιας την 07 Σεπ 2022, 18:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32144
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 07 Σεπ 2022, 08:18

Χαοτικός έγραψε:
07 Σεπ 2022, 02:22
ST48410

και δεν ξέρω ποιος άλλος. Ποιος είναι εικαστικός ή ποιος ξέρει από υλικά.

Ο Kauldron ξέρω ότι έχει κάνει κάτι μικρά γλυπτά και ίσως...! Λέω.

Αλλάζουμε δωμάτια καθώς μεγαλώσαμε το σπίτι. Αυτό που θα πάρω έχω αποφασίσει να το κάνω Ανθρακί και ασημί.
Το ανθρακί ΟΚ. Το βρίσκεις και βάφεις τον τοίχο. Εκεί πάνω τώρα θέλω ένα ασημί θέμα με πιτσιλιές ή με διακριτικό μοτίβο. Με το ασημί που λέω δεν ξέρω τι εικόνα παριστάνεται στο μυαλό του καθένα. Μιλάω για κάτι λαμπερό και κάπως ανάγλυφο.
Όποιος ξέρει τι είναι το καλάι ας φανταστεί να το λειώνει με το πιστόλι (κολλητήρι δεν το λέγανε οι ηλεκτρονικοί;) και να πέφτουν οι πιτσιλιές σε μαύρο χαρτόνι. και πάλι όμως δεν ξέρω τι λάμψη θα έχει. Μπρεί να είναι γκρι σκούρο αυτό το χρωμα. Ή αλουμινί. Δεν ξέρω τι να πω. Δεν ξέρω καν πιο υλικό μπορεί να με καλύψει. Μπας κι θέλω απκλειστικά καθαρό ασήμι γιατί οτιδήποτε άλλο θα είναι σκούρο; Θέλω να είναι φωτεινό.

Έχω δει ότι υπάρχουν κάτι φιγούρες τέτοιες σε αυτοκόλλητο ή κάτι κρεμαστά μεταλλικά σαν ονειροπαγίδες κάτι αφηρημένες μορφές.
https://www.google.com/search?q=%CE%B1% ... 20&bih=839

Το πρώτο ας πούμε είναι αυτό

https://5wallart.com/gr/product/%CF%80% ... gK2w_D_BwE

αλλα δεν μου κάθεται καλά.

Κάτι σαν λοξές γραμμές θα μου άρεσε από τη γωνία πάνω και διαγώνια προς την άλλη γωνια απέναντι και κάτω. Στη μέση να οριζοντιώνει ή κάτι να παίζει. κάπου εκεί (ανάμεσα στις γραμμές; Κάτω από αυτές; ) να παίζουν αυτές οι ασημένιες πιτσιλιές. Θυμάστε που ήταν της μόδας κάτι πιτσιλιές σε άσπρα αμάξια τη δεκαετία του 80; Τα μεγέθη στις πιτσιλιές πάλι....; 20 Χ20 εκατοστά και παραδίπλα μικρότερες.

Παίζει καμιά ιδέα; Είναι εύκολο αν έχει κανείς γραφικό κομπιουτερικό εργαλείο να σκαρώσει κάτι πρόχειρο να το βάλει εδώ;

θα μου πεις φώναξε διακοσμητή. Αν δεν μυ αρέσει όμως ντρέπομαι να του πω τον πούλο. θα είναι και ξεφτίλα να μου πει και ιφ=δέα αν έρθει μέχρι ε´δω να δει το χώρο και αν δεν μου αρέσει κάτι να του έχω κλέψει μια ιδέα που θα σκεφτεί και να μην πάρει φράγκο.

Βασικά είναι κανείς εδώ επαγγελματίας τέτοιος;πόσα θα ζήταγε γι αυτό που περιγράφω;
Θέλω δηλαδή και να με προσανατολίσει κάποιος.
αν θες ν αβαψεις, υπαρχει χρωμα ασημι, η νικελ. τι σχεδιο θα κανεις δεν καταλαβα, αλλα βρες το μονος σου. αυτα τα χρωματα ομως, ισως δεν ειναι τοσο γυαλιστερα οαο θες.

αλλη ευκολη λυση, ειναι το αυτοκολλητο. μπορεις να βρεις εκει που φτιαχνουν πινακιδες η κανουν εκτυπωσεις (η και στο aliexpress αν δε βιαζεσαι) και μπορεις να το κοψεις μονος σου σε οτι σχεδιο θες, η να πας σε cutting plotter. σε αυτα η γυαλαδα ειναι αψογη, και δεν φθειρονται. για να γινει σωστη δουλεια, ο τοιχος πρεπει να ειναι αρκετα λειος, κατα προτιμηση σπατουλαριστο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16511
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 07 Σεπ 2022, 08:31

Ιδεες για θαψιμο... ; :o
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48043
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 07 Σεπ 2022, 10:36

Χαοτικός έγραψε:
07 Σεπ 2022, 02:22
ST48410

και δεν ξέρω ποιος άλλος. Ποιος είναι εικαστικός ή ποιος ξέρει από υλικά.

Ο Kauldron ξέρω ότι έχει κάνει κάτι μικρά γλυπτά και ίσως...! Λέω.

Αλλάζουμε δωμάτια καθώς μεγαλώσαμε το σπίτι. Αυτό που θα πάρω έχω αποφασίσει να το κάνω Ανθρακί και ασημί.
Το ανθρακί ΟΚ. Το βρίσκεις και βάφεις τον τοίχο. Εκεί πάνω τώρα θέλω ένα ασημί θέμα με πιτσιλιές ή με διακριτικό μοτίβο. Με το ασημί που λέω δεν ξέρω τι εικόνα παριστάνεται στο μυαλό του καθένα. Μιλάω για κάτι λαμπερό και κάπως ανάγλυφο.
Όποιος ξέρει τι είναι το καλάι ας φανταστεί να το λειώνει με το πιστόλι (κολλητήρι δεν το λέγανε οι ηλεκτρονικοί;) και να πέφτουν οι πιτσιλιές σε μαύρο χαρτόνι. και πάλι όμως δεν ξέρω τι λάμψη θα έχει. Μπρεί να είναι γκρι σκούρο αυτό το χρωμα. Ή αλουμινί. Δεν ξέρω τι να πω. Δεν ξέρω καν πιο υλικό μπορεί να με καλύψει. Μπας κι θέλω απκλειστικά καθαρό ασήμι γιατί οτιδήποτε άλλο θα είναι σκούρο; Θέλω να είναι φωτεινό.

Έχω δει ότι υπάρχουν κάτι φιγούρες τέτοιες σε αυτοκόλλητο ή κάτι κρεμαστά μεταλλικά σαν ονειροπαγίδες κάτι αφηρημένες μορφές.
https://www.google.com/search?q=%CE%B1% ... 20&bih=839

Το πρώτο ας πούμε είναι αυτό

https://5wallart.com/gr/product/%CF%80% ... gK2w_D_BwE

αλλα δεν μου κάθεται καλά.

Κάτι σαν λοξές γραμμές θα μου άρεσε από τη γωνία πάνω και διαγώνια προς την άλλη γωνια απέναντι και κάτω. Στη μέση να οριζοντιώνει ή κάτι να παίζει. κάπου εκεί (ανάμεσα στις γραμμές; Κάτω από αυτές; ) να παίζουν αυτές οι ασημένιες πιτσιλιές. Θυμάστε που ήταν της μόδας κάτι πιτσιλιές σε άσπρα αμάξια τη δεκαετία του 80; Τα μεγέθη στις πιτσιλιές πάλι....; 20 Χ20 εκατοστά και παραδίπλα μικρότερες.

Παίζει καμιά ιδέα; Είναι εύκολο αν έχει κανείς γραφικό κομπιουτερικό εργαλείο να σκαρώσει κάτι πρόχειρο να το βάλει εδώ;

θα μου πεις φώναξε διακοσμητή. Αν δεν μυ αρέσει όμως ντρέπομαι να του πω τον πούλο. θα είναι και ξεφτίλα να μου πει και ιφ=δέα αν έρθει μέχρι ε´δω να δει το χώρο και αν δεν μου αρέσει κάτι να του έχω κλέψει μια ιδέα που θα σκεφτεί και να μην πάρει φράγκο.

Βασικά είναι κανείς εδώ επαγγελματίας τέτοιος;πόσα θα ζήταγε γι αυτό που περιγράφω;
Θέλω δηλαδή και να με προσανατολίσει κάποιος.
Αυτό που μπορώ να σου πώ, είναι οτι το "υπόβαθρο" χρώμα παίζει ρόλο στο τί απόχρωση θα σου βγάλει ένα χρώμα που θα βάλεις από πάνω.
Αν δηλαδή "ασταρώσεις" με μαύρο, και βάλεις από πάνω ασημί πιτσιλιές, οι πιτσιλιές θα σου βγούν πιο σκουρόχρωμες, αν έχει αστάρι άσπρο, πιο ανοιχτόχρωμες. Συνεπώς μπορεί να θέλεις να βάλεις την πιτσιλιά όχι κατευθείαν πάνω στο ανθρακί αλλά πρώτα να περάσεις μια πιτσιλιά σε λευκό, και μετά να βάλεις το ασημί πάνω στη λευκή πιτσιλιά (και οχι κατευθείαν επάνω στο ανθρακί), αφού θέλεις να είναι πιο φωτεινό.

Για διακριτικό μοτίβο, μάλλον χαζή ιδέα, αλλά μου ήρθε στο μυαλό να περάσεις ένα ελαφρύ στοκάρισμα στα σημεία που θέλεις να κάνεις ανάγλυφο, και πρίν στεγνώσει, να πατήσεις πάνω του τσαλακωμένο και πεπιεσμένο αλουμινόχαρτο, και μετά να βάψεις πάνω σ' αυτό. Συχνά, αν θέλεις να πετύχεις εφφέ με ζάρες κλπ, όπως πχ φτερά δράκοντα, πατάς πάνω στον υγρό πηλό ελαφρά τσαλακωμένο και πεπιεσμένο αλουμινόχαρτο για ν' αφήσει το "αποτύπωμά" του. Τώρα για ν' αφήσεις αποτύπωμα στο τοίχο που είναι ήδη συμπαγής, δε μπορώ να σκεφτώ κάποιον άλλο τρόπο.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 07 Σεπ 2022, 10:55

στο leroy merlin εκεί που είναι τα χρώματα έχει υλικά για τεχνοτροπίες. Έχουνε βάψει και κάτι μικρές επιφάνειες ως δείγμα. Μπορείς να πας εκεί να ρίξεις μια ματιά και να ρωτήσεις και κάποιον υπάλληλο.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 07 Σεπ 2022, 10:57

Γιάννη, όλο γκρι είναι το σπίτι σου?
Τώρα εξηγούνται όλα :102:

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 07 Σεπ 2022, 11:15

SUV έγραψε:
07 Σεπ 2022, 10:57

Γιάννη, όλο γκρι είναι το σπίτι σου?
Τώρα εξηγούνται όλα :102:
Τα βασικα χρωματα σε ενα σπιτι πρεπει να ειναι το ασπρο το γκρι και το μαυρο
Χρωμα δινεις με κουρτινες χαλια επενδυσεις σε καναπεδες σεντονια παπλωματα επενδυσεις σε καλοριφερ καδρα κτλ κτλ
Ετσι μπορεις να αλλαζεις χρωματα γιατι τα ιδια χρωματα κουραζουν γρηγορα

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 07 Σεπ 2022, 11:18

Κι εγώ γκρι τοίχους έχω-θερμό γκρι βέβαια, όχι κανένα τελειωμένο- (που θα τους αλλάξω) αλλά δεν είναι η γκρι χαρά το σπίτι μου


Σύνελεθε επιτέλους, Γιάννη

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Σεπ 2022, 11:36

Σας ευχαριστώ μάγκες.
Δεν έχω καταλάβει αν είναι σπατουλαριστό. Πολύ πιθανό να μην είναι. Υπήρχε η νοοτροπία η αρπακολατζίδικη αλλά και η οικονομική λύση.
Θα είναι διαδικσία να το ξύσεις να φύγουν όλα και μετά να σπατουλαριστεί. Θα τα βρω με τον μπογιατζή που έτσι κι αλλιώς θα σπατουλάρει το. καινούργιο (την επέκταση). Για να λες Ασέβαστος ότι πρέπει να είναι λείο ίσως να θέλει το σέρτικο που λέγανε. Το θυμάμαι από την εποχή του πατέρα μου - ήταν μπογιατζής. Πάει μάλιστα σχεδόν διπλάσια τιμή από το απλό σπατουλάρισμα γιατί έχει λινέλαια, ξανά τρίψιμο, λάδωμα πάνω απ΄τη στρώση και τέτοια. Στο τέλος βγαίνει σαν μάρμαρο κι εκει πάνω βάφεις. Δεν ξέρω αν το κάνουν ακόμα. Έχουν βγει καινούργιες τεχνοτροπίες.

Πάντως γάμησέ τα. Το δωμάτιο είναι ακόμα των κοριτσιών. Είχαμε φέρει μαραγκό να βάλει μια κατασκευή - ράφι. Μας είπε ότι δεν είναι ίσιος ο τοίχος. Με το κατσαβίδι όταν έπιανε την πλατη του ραφιού στον τοίχο, το κόντρα πλακέ της πλάτης ξεκόλλαγε από το ξύλο (στραβός τοίχος),. Δηλαδή σκατά σοβάντισμα. Από αυτό εικάζω ότι δεν το σπατουλάρανε κιόλας. Φαντάζομαι το έμπειρο μάτι θα μπορεί να σου πει ότι είναι ή δεν είναι σπατουλαρισμένο.

Kauldron γαμάτες ιδέες όλα. Τ αλουμινόχαρτο το είχα σκεφτεί. Σίγουρα θα παίξει κάτι από όλα αυτά. και το σπρέι είχα σκεφτεί, αλλά δεν βγαίνει το ανάφλυφο. Το οποίο δεν ξέρω κιόλας αν σώνει και καλά πρέπει να υπάρχει. Μπορεί να είναι ωραίο κάτι κι έτσι, λείο. να του Γιαννόπουλου φαίνεται ωραίο. Αλλά είναι άλλο πράγμα αυτό. Στην τελική κάνεις και εξόγκωμα με στόκο ή θα μου πουν τι κι εκεί πάνω το περνάς σπρέι.
gassim ναι κι αυτό θα παίξει. Σίγουρα οι έμποροι και σε απλά χρωματοπωλεία ξέρουν κάτι παραπάνω. ίσως καλύτερα από μεγάλες επιχειρήσεις σαν το LEROY που φαντάζομαι έχουν απλούς υπαλλήλους εκεί κι όχι πι χωμένος μέσα σε αυτά.

Σπανακιας Γιαννόπουλε είσαι μερακλής μωρή γαμιόλα; Αν θες λες, είναι το δικό σου σπίτι; Αν ναι το βρήκες έτσι ή ήθελες κάτι τέτοιο και το έκανες μετά; λογικά το δεύτερο, δεν παρουσιάζουν έτσι τα σπίτια με ιδιαιτερότητες που μπορεί να μην αρέσουν. Οπότε ήθελες κάτι φουτουριστικό κι εσύ. Μπράβο.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 07 Σεπ 2022, 11:41

Πάρε κει βρε άχρηστο μια μεταλλιζέ βαφή να κάνεις την δουλειά σου
Δυστυχώς, δεν θυμάμαι να σου πω εταιρεία, εγώ είχα κάποιο ταβάνι χρυσοσκούρο, όνειρο


ΥΓ: είδες? τί καλή που είμαι?

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 07 Σεπ 2022, 11:43

Για το σπατουλαριστο δεν χρειάζεται κανένα ξύσιμο.
Εφ'οσον το χρώμα στον τοίχο είναι σταθερό τότε ο μπογιατζής θα περάσει χαλαζιακο ασταρι στον τοίχο και μετά θα σπατουλαρει με παρετινα.
Απλά πράγματα.

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 07 Σεπ 2022, 11:52

Χαοτικός έγραψε:
07 Σεπ 2022, 11:36


Σπανακιας Γιαννόπουλε είσαι μερακλής μωρή γαμιόλα; Αν θες λες, είναι το δικό σου σπίτι; Αν ναι το βρήκες έτσι ή ήθελες κάτι τέτοιο και το έκανες μετά; λογικά το δεύτερο, δεν παρουσιάζουν έτσι τα σπίτια με ιδιαιτερότητες που μπορεί να μην αρέσουν. Οπότε ήθελες κάτι φουτουριστικό κι εσύ. Μπράβο.
Δικο μου ειναι
Αλλαζω συνεχεια τετοιες 3d ταπετσαριες
Τωρα θα βαλωμια σε εναν μεγαλο ασπρο τοιχο που θα ειναι μια μωβ 3d σκαλα που ανεβαινει μεχρι τον ουρανο
Δεν ειμαι σιγουρος οτι θα δειξει καλα αλλα θα δουμε

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ιδέες για βάψιμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 07 Σεπ 2022, 11:54

Moysiko Dialeimma


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Eικαστικές τέχνες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών